Sayfa 2/195 İlkİlk 1234561252102 ... SonSon
972 sonuçtan 6 ile 10 arası

Konu: Sen Anlat Karadeniz - Bölüm Yorumları (4)

Durum:
    mimoza17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Yer
    İstanbul
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    4,251

Aldığı Beğeni: 2,672

Bahsedilme
    10 Mesaj

Standart Cevap: Sen Anlat Karadeniz - Bölüm Yorumları (4)

Alıntı ZeynepCeren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ''İstanbul'u almışsam almışımdır, almamışsam almamışımdır yani. Sıkıntı yok.''
    Oldu mu içine Ferhat kaçmış Fatih sultan Mehmet?

(Ben Ferhat'ın jargonuna pek hakim değilim, onu sizler daha iyi biliyorsunuz)
    İzahı olmayan şeylerin mizahı olurmuş ya, biz de gülelim bari ne yapalım. :)
    Herşeye eyvallah da Ulaş, çok güzel bir konuşma şekli oluşturdu. Bazen karadeniz ağzı yapmadan, bazen karadeniz ağzıyla konuşuyor. Ses tonunu da çok iyi ayarlıyor zaten. 21 bölümde oluşturulan bu durumu bozmayı göze almazlar umarım.
    SBA izlememene rağmen durumu hemen kavradın vallahi.
    Aynen de öyle konuşturuyordu..
    Zaten Sevgili Lİmaa'nın yazdığı replik de şaka değil, aynı ile gerçek..
    Ben de izledim Mehmet BCF dizisini ve o repliği..

Ulaş'a da konuşmasına da hayranım..
    Nefes'e bakışlarına da.
    Yalnız Ulaş da ayrıldı haberi filan duymayız değil mi?
    Maşallah dediğimiz 3 gün dayanmıyor da bu aralar.

2. Beğenenler;
    aslanselda (21-07-18), kubitik (21-07-18), Limaa (21-07-18), LimonCicegi (21-07-18), naz-naz (21-07-18), Urfatokat15 (26-07-18), ZeynepCeren (21-07-18)

Durum:
    mimoza17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Yer
    İstanbul
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    4,251

Aldığı Beğeni: 2,672

Bahsedilme
    10 Mesaj

Seldacım, Nefes-Tahir, Asiye-Mustafa olmazsa olmazlarımız artık..
    Yok artık, o kadar da olmaz derim..
    Ama Vedat da vazgeçilmeyecek biriydi.
    O nasıl gidebilir?
    O giderse kötü adam kadrosu boş mu kalacak?
    Nefes hatta Tahir ondan intikam almayacak mı?
    Oy güzel dizim oy..

4. Beğenenler;
    aslanselda (21-07-18), kubitik (21-07-18), Limaa (21-07-18), Urfatokat15 (26-07-18)

Durum:
    kubitik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Konular
    28
    Verdiği Beğeni
    2,053

Aldığı Beğeni: 1,938

Bahsedilme
    11 Mesaj

Alıntı aslanselda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar hepiniz MOD oldunuz yahu SAK'ın içinde asistan ve mod olmayan yok ben asistanlıktan istifa etmeseydim, yüksek ihtimal ben de moddum şimdi neyse kurtulmuşum, size kolay gelsin

yeni başlığımızda hayırlı olsun, bol ümitler, bol keyifler, bol az sinir krizleri, bol NEFTAH sahneleri, gerçek ve tutkulu, aceleye gelmemiş yakınlaşma sahneleri, bol yangazlı, sağlam asiye'li, güçlü nefes'li, adamlığın kitabını yazmış bol tahir'li, ÖZ BE ÖZ SAK'lı günler, başlıklar diliyorum.

Allah'ım sana yalvarıyorum, bir dizi için yalvarmam ne kadar abesse o kadar... lütfen dizimiz için hayırlısını nasip et, sevdiğimiz karakterlerin özlerinden sapmasını görmek istemiyorum... bu dizide verilen mesajların devamlılığını, karakterlerimizin, nefes gibi mercan gibi olan kadınlarımıza umut olmalarını diliyorum.

çok mu şey istiyorum

edit : kubitik, 7.bölüm yorumunun devamını ne zaman ekleyeceksin, ben 8'e başladım dün gece ama 45 dakikasını yazdım henüz yaklaşık 15 sayfa daha 2 saatim beni bekliyor, bugün de biraz izler, yorumlarım... sen ne zaman ekleyeceksin, sonra ben 8'i paylaşacağım canımın içi burada, haber ver bana
    Az kaldı geliyorum arkadaşım sen hazır et 8 i, diğer 13 bölüm gibi 8. bölümü de çok severim

Ayrıca kocaman aminler diyorum güzel dileklerine umarım kamera arkasında sular durulur ve dizinin kendisi konuşulur artık çekimlerin de başlamasıyla
    ZeynepCeren katılıyorum Ulaşın zaten önceki projesinden ses tonuna bir hayranlığım vardı. Burada o güzel sesini şiveyle o kadar güzel harmanladı ki ve genel olarak ortilerden ayrı bir şekilde Tahiri Tahir yapan bir çok şeyin kaynağı da kendisi oldu. Belli başlı Tahirce hareketler var, ortiler biz yazmadık onu Ulaşın yorumu diyorlardı.

Nehir Hanım Karadenizli olduğu için şive senaryoya çok güzel yediriliyordu. Şimdi bununla ayrıca ilgilenenler olacaktır. Doz çok iyiydi artması veya azalması rahatsızlık oluşturabilir..
    Konu kubitik tarafından (21-07-18 Saat 01:35 ) değiştirilmiştir.

6. Beğenenler;
    aslanselda (21-07-18), Limaa (21-07-18), LimonCicegi (21-07-18), naz-naz (21-07-18), Urfatokat15 (26-07-18), ZeynepCeren (21-07-18)

Durum:
    Limaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    3,306

Aldığı Beğeni: 5,462

Bahsedilme
    25 Mesaj

Alıntı kubitik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yorumunun tamamına iyi güldüm ya

Senin durumun benden iyi, ben bir ilişkinin tam başlama evresinde tanıştım Tahir Kaleliyle. Nasıl gidiyor diyene "Bir Tahir Kaleli değil" cevabı veriyorum.
    Tabi çevremde "E sen de Nefes Kaleli değilsin" diyenler oluyor, susar mısınız lütfen gibi hanımefendi bir çizgi içinde karşılık veriyorum
    Yani evlenip çoluk çocuğa karıştıktan sonra Tahir KAleliyle tanışmak bir şanstır diğeri travmatik bir mevzu

Neyse şurda forum arkadaşıyız canım benim, senin kırmızı çizgin benim de çizgimdir. Tahir Kalelinin üstünü çizerse bende Erkanın canını yakarım, o köyü ateşe veririm, riv riv etmesin sonra kimse

Cidden hiç kimseden tatmin olmama sebebi

YA köyü yakma dedinizde bu Tahir muhtarın tarlasını mı çaylığını mı ne yakmış ya cidden deli ya Bir ara hani Nefese gitme mevzusunda kalmaya karar verdiklerinde " biriside seni üzerse bende bu köyü yakarsam bana riv riv etme " demişti .Öyle bir şey olsada bir yerleri ateşe verse bizimki şu Nefesten önce namını deliye çıkaran günlük aktivitelerinden bi kuble görsek

8. Beğenenler;
    aslanselda (21-07-18), kubitik (21-07-18), LimonCicegi (21-07-18), naz-naz (21-07-18), Urfatokat15 (26-07-18), ZeynepCeren (21-07-18)

Durum:
    LimonCicegi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Konular
    36
    Verdiği Beğeni
    1,159

Aldığı Beğeni: 458

Bahsedilme
    4 Mesaj

Alıntı kubitik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı gelişmelerin konuşulduğu bir başlık olur inşallah
    Tüm kötü haberleri 3. başlıkta aldık galiba daha kötüsü olmasın artık :)

Dİğer başlıkta yazmıştım yollayana kadar başlık kapanmış. Madem yazdım yollayayım dedim ama sanırsam totem yapıp bu başlıkta bu konuya bir daha girmeyeceğim :)

Aslında saçmalamaların Messi'si olduk bildiğin Olan olmuş, giden gitmiş, gelen gelmiş biz hala burada aynı şeyleri tartışıyoruz.

Foruma 2006da üye oldum nadiren bir dizi için gelip yorum yazarım. Bunun için diziyi çok benimsemem lazım. Çünkü bende istikrar sorunu var, yerli dizilerin erkenden tüm malzemeleri tüketip tekrara girmesi ve bir çok benzer klişe beni sıkar en fazla 10 - 20 bölüm içinde (ki en fazla diyorum , 20 bölümü bulan çok nadirdir) bırakırım. Benimseyince, foruma gelip uzun uzun yorumlar yazacak kadar sevince de hayal kırıklığı büyük oluyor haliyle...

Uzun zamandır konusu farklı karakterleri kopyala yapıştırla çekilen diziler aldı başını gidiyor. Mesela eskiden yaz dizilerini çok severdim, yormadan kendilerini izletirdi, şimdi aynı oyuncular neredeyse birbirinin aynısı yaz dizilerini çekip duruyor.

Bir diziyi fazla önemsemekle ilgili de değil aslında. Hepi topu bir kurgu ama kitaplara düşkün, bol okuyan, sinema seven, kendisi de bir şeyler karalamaya çalışan bir insan olarak kaliteli ellerden çıkan hikayeleri takip etmenin insana iyi geldiğini düşünüyorum. Vedatlar korkutuyorsa Asiyeler umut veriyor mesela. Osman Hoca gibi karakterler özellikle karanlıkta tutulan bazı şeyleri aydınlatıyor... Gitmediği yerlere götürüyor insanı, tatmadığı duyguları hissettiriyor. Kaliteli ellerden çıktığında bu da önemli bir sanat dalı bence...

İzlerken çevremden kendimden bir şeyler görmeyi, yazan kaleme güvenip stressiz izlemeyi, ancak bu kadar güzel yazılırdı demeyi özlemişim...
    Annem bu kış başka bir dizi daha takip ediyor. O da dramatik bir dizi. Fakat dizideki iyi gelişmeler bile o kadar ağırdan ve o kadar başka kötü şeylerin gölgesi altında ki o izlerken ben boğuluyorum. Çünkü senaryoda umut veren bir şey yok.
    SAK ise tüm o korkutucu, karanlık başlangıç noktasına, trajedik olaylarına rağmen insana umut veriyor. İzlerken bu kadınlar bunu yazmaz diyerek ileriye dönükte bir rahatlık veriyor(du).
    Bence bu kadar sevilmesinin sebebi de bu oldu. Evet acıtasyonu seven bir izleyici kitlemiz var ama acıtasyon bu kadar bolken aynı zamanda umut veren bir hikaye yazılınca reyting rekorları kırdırıyormuş onu gördük.

Total izleyici değilim, hikayeyi sevince derinlemesine girerim mevzuya. Fakat en nihayetinde bir izleyici olarak bu tespitleri ben yapabiliyorum. Piyasanın içindeki Osman Sınav yapamıyor mu? Ona olan kızgınlığımı tekrar etmeme gerek yok fakat önce Osman Sınav sonra da SAK ile ilgilenen tüm Sinegraf çalışanları tüm tehlike çanlarını duyuyorlar. Bizim burada oturup tartıştıklarımızı, onlar da uzun uzun analiz etmiştir. Erkan bey neden tercih edildi anlamak mümkün değil fakat hadi otur yaz, kalemine kuvvet durumu olamaz bu saatten sonra. İllaki yorumunu katıp tarzını ortaya koyar ama proje için teklif gittiğinde, görüşmelerde, kabul ettiğinde ve ettikten sonra bu durumlar mutlaka ayrıntısıyla konuşulmuştur. Çünkü diğer projeleri gibi yükselmesi istenen veya yükselmekte olan bir diziye değil zirvedeki bir diziye geldi. Kırmızı çizgiler esnetildi mi bilemem ama hala var olmak zorundalar. O çizgilerin içinde ortilerin 'Biz hayal, rüya yazmayız' kuralını ihlal eder mi edebilir.
    Fakat karakterleri 180 derece değiştirmeye kalkarsa Osman Sınav İstanbula giden köhne bir uçakta Ekonomi sınıfı bir bilet alır Erkan arkadaşımıza Ortilere kıymış ona mı kıyamayacak

Edit: Bölümün kalanına bakmaya gidiyorum bölüm yorumuyla döneceğim
    İşte bunun için zaten canımız çok yanıyor. . Bunun için feryat figan kalbimiz...
    Dediğin gibi o kadar sığ diziler var ki... o kadar sığ klişeler yanlış anlaşılmalar, entrikalar vs vs gereksiz sıkıcı durumlar yani... SAK bambaşka(ydi) ya...
    Şimdi tutup da olabilecekleri düşününce canım sıkılıyor iyiden iyiye...
    Son umudum Osman Sınav ın senaryoyu, kırmızı çizgileri koruması... Koyulttugun kısımda yazmışsın ya muhakkak konuşulmuştur birşeyler... Havadan al istediğini yap demezler heralde..
    Aksi halde şu köhne uçakta bilet olayını sevdum

Ah... Biz neler sevdik de... neyse... bölüm yorumunu bekliyorum canım...

Bu arada Seldacım tüm iyi dileklerine kocaman bir AMİN... Senin 8.bölümü de merakla bekliyoruz baya detaylı yazıyorsun anladığım kadarıyla..
    Kubim 7yi bitirsin:)

Alıntı ZeynepCeren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Herşeye eyvallah da Ulaş, çok güzel bir konuşma şekli oluşturdu. Bazen karadeniz ağzı yapmadan, bazen karadeniz ağzıyla konuşuyor. Ses tonunu da çok iyi ayarlıyor zaten. 21 bölümde oluşturulan bu durumu bozmayı göze almazlar umarım.
    Arkadaşım vicdansız misin sen???
    Gece gece nerden çıkardın şimdi Ulaş ın ses tonunu
    Vakit geç oldu yatayım diyorum aklıma neler getiriyorsun

Şimdi gidip bi kaç doz bölüm videosu izlemem lazım. .. Bol Tahir li
    Hangisinden başlasam acaba??
    *Konuşuyor muyuz o mevzuları? Geberiyorum lan geberiyorum..
    *Kurban olayım kal..
    *Gel göğsüme sığ yarim, desem gelir misin?
    *Nefesim, yarım, karım...
    *Bize ayrılık yok...

Ah ah

Ya nolur bozmasınlar Şu Neftah ın büyüsünü...

10. Beğenenler;
    aslanselda (21-07-18), kubitik (21-07-18), Limaa (21-07-18), Urfatokat15 (26-07-18), ZeynepCeren (21-07-18)

Sayfa 2/195 İlkİlk 1234561252102 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri