Sayfa 51/195 İlkİlk ... 4147484950515253545561101151 ... SonSon
972 sonuçtan 251 ile 255 arası

Konu: Sen Anlat Karadeniz - Bölüm Yorumları (4)

Durum:
    angelic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herşeye rağmen iyi kalpli olmaktan VAZGEÇME!
    Yer
    necatitutkunu
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    2,559

Aldığı Beğeni: 827

Bahsedilme
    7 Mesaj

Standart Cevap: Sen Anlat Karadeniz - Bölüm Yorumları (4)

Selamlar herkese
    Yorumları okuyorum neler diyosunuz öyle ya kim karnı burnunda neler oluyor
    ben birşeylermi kaçırdım acaba

2. Beğenenler;
    kubitik (20-08-18), Urfatokat15 (20-08-18)

Durum:
    symylmz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Kocaeli
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    1,245

Aldığı Beğeni: 476

Bahsedilme
    1 Mesaj

Konakta asiye mustafayla kapının önünde video vardı ama sonra paylaşanlara hukuki işlem başlatıcaz dediler kaldırıldı. Asiyenin karnı baya büyük belki geçmişi hatırlıyodur ama bence şimdiki zaman

Durum:
    Limaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    3,306

Aldığı Beğeni: 5,463

Bahsedilme
    25 Mesaj

Alıntı vadikızı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar herkese
    Yorumları okuyorum neler diyosunuz öyle ya kim karnı burnunda neler oluyor
    ben birşeylermi kaçırdım acaba
    Spoiler İçermektedir

Alıntı Elaaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Spolier okuyamıyorum ben cepten ğŸ˜ž

Canım bak telefonunla bu sayfada iken sayfanın bi yerinde TAM SİTE yazıyor ona tıkla o zaman spoiler açabiliyorsun sayfanın tamamını görüntülüyor

5. Beğenenler;
    angelic (20-08-18), Elaaya (20-08-18)

Durum:
    angelic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herşeye rağmen iyi kalpli olmaktan VAZGEÇME!
    Yer
    necatitutkunu
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    2,559

Aldığı Beğeni: 827

Bahsedilme
    7 Mesaj

Alıntı Limaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Spoiler İçermektedir

Canım bak telefonunla bu sayfada iken sayfanın bi yerinde TAM SİTE yazıyor ona tıkla o zaman spoiler açabiliyorsun sayfanın tamamını görüntülüyor
    Spoiler İçermektedir

7. Beğenenler;
    kubitik (20-08-18), Limaa (20-08-18), tubaaslı (27-08-18)

Durum:
    kubitik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Konular
    28
    Verdiği Beğeni
    2,053

Aldığı Beğeni: 1,938

Bahsedilme
    11 Mesaj

Spoiler İçermektedir

Neftahın ayrılmadığını düşünerek şöyle bir şey istiyorum/düşünüyorum. Tahir son bölümlerde Nefesten Ceylanı saklamak zorunda kaldığı için çok fazla bireysel karar verdi, adımlar attı. Hatta resmin tamamını göremeyen Mustafa bu konuda uyardı onu. "Artık aile babasısın." minvalinde bir konuşma yapmıştı.
    Çok yerindeydi.
    Nefesin finalde söyledikleri. "Senden kahraman olur, eş olmaz" lafı aslında tam da boşuna sayılmaz.

Tahirin bireysel kararlarına ben çok kızmadım. Çok ani hoyratça alınmış kararlar gibi görünse de Tahir böyle bir adam değil esasen. Söylediği gibi rüzgarın hızını bile hesaba katıyor çoğu zaman. Delilik anları istisna tabi. Yapacağı her şeyin Nefese, Yiğite ve hatta artık Ceylana da etkilerini düşünüp önlem alıp öyle hareket ediyor. Mesela Vedatı öldürmeye karar verince, Nefes Vedattan kurtulacaktı ama o hapisteyken yalnız kalıp zorluk çekerse diye hesaplarını boşaltıp Nefese bırakması gibi...

Sadece Tahirin bireysel kararları için değil genel olarak hepbirlikte aile olmayı öğrenmeleri gerekiyor. Öğrenmeleri belki çok doğru olmadı, aile olmaya başlamaları gerekiyor. Yiğitin "Acayip normal bir aile olmak istiyorum" derken kast ettiği buydu. Nefesin "Çocuklar uyumadan önce annelerini öper, telefon saklamazlar." derken olduğu gibi...

Her sıkıntının ortasında bile "aile zamanı" diyebileceğimiz etkinlikleri olmalı, balık tutmak, alışverişe gitmek, 19. bölümde olduğu gibi çocuklar bahçede oyun oynarken karı koca oturup kahve içmeleri gibi...

Kızmadım diyorum ama Tahirin kararlar alırken yüzde yüz kusursuz davrandığını da düşünmüyorum.
    Nefesle oturup kafa kafaya vererek alabileceği kararlar vardı.
    Fakat Nefesi korumayı öyle bir yaşam şekli haline getirmiş ki, bazen onun kocasıymış gibi değil onu korumakla görevlendirilmiş bir fedai gibi davranıyor. Nefes iyi olsun, mutlu olsun, güvende olsun. Bunun için ne gerekiyorsa yapıyor. Fakat Nefese verdiği/vereceği en büyük zararı düşünemiyor... Nefes Tahire bir şey olsa bu kez gerçekten çocukları dışında başka bir umuda yer açamaz hayatında. Abisinden sonra Tahiri de kaybetmek her anlamda Nefesin nefesini bitirir bu kez. Tahir ona umut etmeye cesaret edemediği her şeyin hayalini kurma gücü verdi. Onu kaybettiğinde yüksekten sert bir zemine çakılmış gibi olacak..

Tahir, kendi canını, özgürlüğünü ortaya koyup ancak Nefesin güvenliğini sağlayabilir. Mutlu ve iyi olmasını sağlayamaz. Bunu anlaması gerekiyor artık. "Yiğiti ve seni bırakıp bu dünyadan göçüp gitmeye niyetim yok. Bir daha seni umudunla sınamayacağım" gibi bir şey söylemişti Nefese. Böyle davranmayı öğrenmesi lazım.. Nefesin de "eş olmaz" lafını "eş olmayı öğreteceğim"e dönüştürdüğünü duymak istiyorum.

Zaman atlamasıyla ilgili de şöyle düşünüyorum. İlk bölüm kaldığı yerden başlayacak. Gemi sahnesi, Saniyenin durumu falan derken bu mevzular bölümün çoğunu geçirir. Sezon finalinden kalan bir takım mevzular yerine oturunca zaman atlaması olacaktır. Bu sürecin sonunda da Mustafa içerden çıkar...

Spoilerden gördüğüm kadarıyla biraz olsun hikayenin korunduğu sonucuna vardım. Acaba Osman Sınav ve geçici ekip kaç bölüm yazdı. Sadece 22yi mi yazdılar yoksa bu dört bölüm de onlara mı ait? Erkan yazıyorsa tahmin ettiğimden daha iyi haberler geliyor..

5 Eylüle bir şey kalmadı başlasın artık ya, gerçi o başladığında tatil bitecek ama olsun merakım ağır basıyor

9. Beğenenler;
    Limaa (20-08-18), mimoza17 (21-08-18), naz-naz (21-08-18), Urfatokat15 (20-08-18), ZeynepCeren (20-08-18)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri