Sayfa 101/199 İlkİlk ... 5191979899100101102103104105111151 ... SonSon
993 sonuçtan 501 ile 505 arası

Konu: Sen Anlat Karadeniz - Bölüm Yorumları (5)

Durum:
    yellowsugar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    998

Aldığı Beğeni: 947

Bahsedilme
    2 Mesaj

Standart Cevap: Sen Anlat Karadeniz - Bölüm Yorumları (5)

Alıntı ZeynepCeren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tüm yorumlar için ellerinize sağlık. Çok katıldığım yorumlar da katılmadıklarım da var. Ben de uzun uzun yazıcam inş bir ara.
    Şimdilik sadece şunu yazayım. Ben fragmanda her gün öpüşüyormuş gibi rahat bir Tahir görmedim. Bilakis heyecandan sesi içine kaçmış bir Tahir var bence.
    Aslında onu yazan bendim. Üzerime alındım cevap vermek istedim. Bana hiç öyle gelmedi ya. Şaşkınlıktan dona kalan Tahir yerine Nefes'in üst dudağını vakumlamaya çalışan bir Tahir var bence orada. Tahir'de erkek neticede, hormonları var bu adamın. Zaten kaç bölümdür direkten dönüyor. Nefes'in dudaklarına bakıp bakıp iç geçiriyor. Tabi ki böyle bir fırsat bulunca atak olması lazım. Ama bence ilk öpücük için değil. Kore dizilerinde ki erkekler gibi şaşkınlıktan gözlerini pörtletip baksın demiyorum tabikide. 19.bölümü baz alarak söyledim. Hiç bir atak olmadan o öpücüğün gerçek olup olmadığını sorgulayan, bir süreliğine öylece kalan sonra kendine gelip "Ula Nefes" diyen bir Tahir olmalıydı bence. İkinci öpüşleri tam olarak fragmandaki gibi olmalı. Tahir'in ensesini kavrayan bir Nefes, yavaş yavaş tutkuyla birbirine yaklaşan çift.

2. Beğenenler;
    Limaa (05-11-18), naz-naz (05-11-18), symylmz (07-11-18), Urfatokat15 (05-11-18), ZeynepCeren (05-11-18)

Durum:
    Limaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    3,306

Aldığı Beğeni: 5,463

Bahsedilme
    25 Mesaj

Alıntı yellowsugar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında onu yazan bendim. Üzerime alındım cevap vermek istedim. Bana hiç öyle gelmedi ya. Şaşkınlıktan dona kalan Tahir yerine Nefes'in üst dudağını vakumlamaya çalışan bir Tahir var bence orada. Tahir'de erkek neticede, hormonları var bu adamın. Zaten kaç bölümdür direkten dönüyor. Nefes'in dudaklarına bakıp bakıp iç geçiriyor. Tabi ki böyle bir fırsat bulunca atak olması lazım. Ama bence ilk öpücük için değil. Kore dizilerinde ki erkekler gibi şaşkınlıktan gözlerini pörtletip baksın demiyorum tabikide. 19.bölümü baz alarak söyledim. Hiç bir atak olmadan o öpücüğün gerçek olup olmadığını sorgulayan, bir süreliğine öylece kalan sonra kendine gelip "Ula Nefes" diyen bir Tahir olmalıydı bence. İkinci öpüşleri tam olarak fragmandaki gibi olmalı. Tahir'in ensesini kavrayan bir Nefes, yavaş yavaş tutkuyla birbirine yaklaşan çift.

İnşallah bölüm içinde ilk öpücük Çivra da Nefesin öpmesi ile olmuştur .

Biz demek istediğimizi anlatamadık sanırım .Sorun öpüşmeleri vesaire değil aşık bu insanlar zaten ve malesef ikinci sezon tutku ve duygular atlansada biliyoruz ki Tahir Nefesi korumak önceliği olduğu için kendi isteklerini tamamen rafa kaldırmış bir durumda ilk onun adım atmasını bekliyor o adım atıldıktan sonra Nefes emin bi şekilde bir konuda yere basınca Tahir de o kilidi açıyor ve karşılık veriyor .

O yüzden mesela bence bunda daha önce Tahirin Nefesi yanaktan öpmesi ve Nefesi ateş basmasını izlemeliydik .Belki öncesinde Nefes bi kere daha öpmüş olurdu Tahirin adım atması için gerekli bir nokta daha otururdu. Sonra Nefes riv riv riv konuşmayı otomatiğe almışken Tahir şak yanağından öper Nefes in devreleri yanıncada gülerek giderdi ne diyordun Nefes duyamayrum diye Birincisi süreç atlandı ve bence bol malzememiz vardı elimizde yazık oldu .

Sonra Tahir Nefes hamle yapsada bunu nihayete erdirmeden emin olmadan ona karşılık verip tedirgin edecek bir şey yapmaz Tahir bu konuda Nefes kilidi açmadan kendisini bağlamış bir adam o nedenle en doğru olanı . İlk öpücüğün Nefesten öncesinde ayrı bir sahnede gelmesi Tahirin o şapşal suratı .Sonrasında bu sahnede karşılıklı öpüşürler oh ne ala ne diyeceğim buna
    Ama ilk öpücük bu çift için böyle olmazdı çünkü hikayeleri sıradan bir hikaye değil onların özel şartları var ve bu özel şartlar bazı gelişmeleri bazı koşullara bağlıyor .Bunların atlanması hikayenin özelliğini kaybettiriyor bu adımlar Nefes için çok değerli o yüzden aynı şekilde zorluğunu ve buna giden yoluda düzgünce görmeliyiz bu değer hakettiği etkiyi bıraksın.

Yalnız Yiğitçim ablacım inşallah arabada uyuyorsan uyanıpta aaa annem ve babam öpüşüyor bu anı ölümsüzleştireyim demezsin

Bir de nasıl öpüşme yazarsınız çocuklarımızla izlediğimiz diziydi şimdi nasıl izleyeceğiz diyenleri gördüm . Tavsiyem iyi bir terapist Bir insan çocuklarına Vedatı tüm o şiddeti izletip endişelenmiyor ise bir insan çocuğuna hiç izlememesi gereken bir dizi izletiyor ise çünkü çocuklar niye dizi izliyor zaten ve bundan rahatsız olmayıpta sevgiden rahatsız olup şiddetin değil sevginin zarar vereceğini düşünüyorsa iyi bir tedaviye ihtiyacı var demektir

4. Beğenenler;
    symylmz (07-11-18), Urfatokat15 (05-11-18), yellowsugar (05-11-18)

Durum:
    yellowsugar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    998

Aldığı Beğeni: 947

Bahsedilme
    2 Mesaj

Alıntı Limaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnşallah bölüm içinde ilk öpücük Çivra da Nefesin öpmesi ile olmuştur .

Biz demek istediğimizi anlatamadık sanırım .Sorun öpüşmeleri vesaire değil aşık bu insanlar zaten ve malesef ikinci sezon tutku ve duygular atlansada biliyoruz ki Tahir Nefesi korumak önceliği olduğu için kendi isteklerini tamamen rafa kaldırmış bir durumda ilk onun adım atmasını bekliyor o adım atıldıktan sonra Nefes emin bi şekilde bir konuda yere basınca Tahir de o kilidi açıyor ve karşılık veriyor .

O yüzden mesela bence bunda daha önce Tahirin Nefesi yanaktan öpmesi ve Nefesi ateş basmasını izlemeliydik .Belki öncesinde Nefes bi kere daha öpmüş olurdu Tahirin adım atması için gerekli bir nokta daha otururdu. Sonra Nefes riv riv riv konuşmayı otomatiğe almışken Tahir şak yanağından öper Nefes in devreleri yanıncada gülerek giderdi ne diyordun Nefes duyamayrum diye Birincisi süreç atlandı ve bence bol malzememiz vardı elimizde yazık oldu .

Sonra Tahir Nefes hamle yapsada bunu nihayete erdirmeden emin olmadan ona karşılık verip tedirgin edecek bir şey yapmaz Tahir bu konuda Nefes kilidi açmadan kendisini bağlamış bir adam o nedenle en doğru olanı . İlk öpücüğün Nefesten öncesinde ayrı bir sahnede gelmesi Tahirin o şapşal suratı .Sonrasında bu sahnede karşılıklı öpüşürler oh ne ala ne diyeceğim buna
    Ama ilk öpücük bu çift için böyle olmazdı çünkü hikayeleri sıradan bir hikaye değil onların özel şartları var ve bu özel şartlar bazı gelişmeleri bazı koşullara bağlıyor .Bunların atlanması hikayenin özelliğini kaybettiriyor bu adımlar Nefes için çok değerli o yüzden aynı şekilde zorluğunu ve buna giden yoluda düzgünce görmeliyiz bu değer hakettiği etkiyi bıraksın.

Yalnız Yiğitçim ablacım inşallah arabada uyuyorsan uyanıpta aaa annem ve babam öpüşüyor bu anı ölümsüzleştireyim demezsin

Bir de nasıl öpüşme yazarsınız çocuklarımızla izlediğimiz diziydi şimdi nasıl izleyeceğiz diyenleri gördüm . Tavsiyem iyi bir terapist Bir insan çocuklarına Vedatı tüm o şiddeti izletip endişelenmiyor ise bir insan çocuğuna hiç izlememesi gereken bir dizi izletiyor ise çünkü çocuklar niye dizi izliyor zaten ve bundan rahatsız olmayıpta sevgiden rahatsız olup şiddetin değil sevginin zarar vereceğini düşünüyorsa iyi bir tedaviye ihtiyacı var demektir
    İnşallah diyerek yoruma başlıyorum sevgili Limaa. İnşallah ilk öpücük Nefes'ten geliyordur. Böylesi daha mantığıma oturur. Zaten bende öpüşmesinler erken olmuş diyen tayfadan değilim. Aksine bu kadar tutkulu bir çift için bazı şeyler atlandı dediğiniz gibi. Biz neden hiç ufak da olsa adımlar göremedik? 23.bölüm dışında ve 24.bölümde "Seviyrum ula seviyrum!" sahnesinden başka bir yakınlaşma görebildik mi? Maalesef ki hayır. ( Fragman Tahir'in "Ben de seni seviyrum Nefes." demesi aklıma geldi. Yahu şu adama artık şive yaptırmayın. Suyunu çıkardınız ya. Vuracağım artık kendimi. ) O kadar koşuşturmacalı geçti ki bölümler bu çift atlandı. Mesela biz niye Tahir'i bir kere daha yanağından öpen Nefes görmedik? Böylece sizinde dediğiniz gibi ileride Tahir öperdi, eğlenceli sahneler çıkardı ortaya.

Ben olanların klişe olmasına da tamamım. Ama alelacele olmuş gibi his veriyor bana. Oysa bu çift çok özel, sıradan değil. Milim milim işlendi sahneleri. Ben gerçekten öpüşmeye karşı değilim. İkisi de bunu çok haketti. Fakat o kadar bölüm yer vermeyip şimdi öpüşmeyi verince " Alın da susun." der gibi geldi bana. Umarım bu bölümle sınırlı kalmaz bu çiftin arasında ki tutku. Her zaman öpüşme olmasa bile burundan öpme, boyundan öpme ya da en basitinden yanaktan öpme görürüz.

Hakikaten Yiğit'i naptılar acaba? Bana da uyuyakalmış olma ihtimali yüksek geliyor. Bir de görüyormuş bir daha resmini çiziyormuş düşünsenize.

Dipnot: Ya gerçekten bu tipleri anlamıyorum. Sevişme ahlaksız ama şiddet çok normal geliyor bu millete. Zaten o öpüşme en fazla yarım dakika felan sürer. Öyle detayına kadar göstermezler sanırım.

6. Beğenenler;
    Limaa (05-11-18), symylmz (07-11-18), Urfatokat15 (05-11-18), ZeynepCeren (05-11-18)

Durum:
    Urfatokat15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Ş.Urfa
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    2,970

Aldığı Beğeni: 821

Bahsedilme
    1 Mesaj

Yaz döneminden beri burda defalarca konuştuğumuzu hatırlıyorum tahirin yöntemi neydi?
    Tahir sevgili limaa nın da dediği gibi "nefesi tedirgin edecek birşey yapmaz bu konuda nefes kilidi açana kadar bağlı bir adam" diye aynen öyle tahir her zaman ilk adımı nefes ten bekler ve nefes in kendini geri çekmemesi için artık o adımları normalleştirmeye çalışır hatta bunun için bir sürü örnekler vermiştik
    - Sarılarak yatmayı ilk nefes istedi hastanede ve sonra 19. Bölümde tahir berrak ve ceylan î bahane ederek nefesin odasında yattı
    - Nefes yiğit î tamamen aldıktan sonra yiğit e bir oda yaparız bizimde odamız olur dedi tahir hemen ertesi sabah kendi odasını yiğit in odası haline getirdi
    - Nefes önce tahir î yanağından öptü (gerçi devamını bu güne kadar hiç göremedik ikisinden de ne yazıkki )
    - ve sezon finalinde yine nefes tahir e ben senin gerçekten karın olmak istiyorum dedi
    Bunlar gibi tahir hep ilk adımı nefesten bekledi nefes i zorlamamak istedi
    Bu yüzden ilk öpüşme nefes in adımıyla olmalı diyoruz fragman ilk olmamalı diyoruz

Bu arada fragman da nefes karşısında dili tutulan tahir görünce aklıma 14. Bölümdeki yayla evi sahnesi geldi nefesi kendi aldığı elbise içinde gören tahir dili tutulan tahir şaşkınlıktan tavadaki yağı yakan tahir eli ayağına dolanan tahir ne kadar güzeldi yaaaa
    [SIGPIC]Arnav&Kushi[/SIGPIC]

"ALLAHIM HER İŞİMDE SANA TEVEKKÜL EDİYORUM"

8. Beğenenler;
    Limaa (05-11-18), naz-naz (05-11-18), silne (05-11-18), symylmz (07-11-18), yellowsugar (05-11-18)

Durum:
    Limaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    3,306

Aldığı Beğeni: 5,463

Bahsedilme
    25 Mesaj

Alıntı yellowsugar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnşallah diyerek yoruma başlıyorum sevgili Limaa. İnşallah ilk öpücük Nefes'ten geliyordur. Böylesi daha mantığıma oturur. Zaten bende öpüşmesinler erken olmuş diyen tayfadan değilim. Aksine bu kadar tutkulu bir çift için bazı şeyler atlandı dediğiniz gibi. Biz neden hiç ufak da olsa adımlar göremedik? 23.bölüm dışında ve 24.bölümde "Seviyrum ula seviyrum!" sahnesinden başka bir yakınlaşma görebildik mi? Maalesef ki hayır. ( Fragman Tahir'in "Ben de seni seviyrum Nefes." demesi aklıma geldi. Yahu şu adama artık şive yaptırmayın. Suyunu çıkardınız ya. Vuracağım artık kendimi. ) O kadar koşuşturmacalı geçti ki bölümler bu çift atlandı. Mesela biz niye Tahir'i bir kere daha yanağından öpen Nefes görmedik? Böylece sizinde dediğiniz gibi ileride Tahir öperdi, eğlenceli sahneler çıkardı ortaya.

Ben olanların klişe olmasına da tamamım. Ama alelacele olmuş gibi his veriyor bana. Oysa bu çift çok özel, sıradan değil. Milim milim işlendi sahneleri. Ben gerçekten öpüşmeye karşı değilim. İkisi de bunu çok haketti. Fakat o kadar bölüm yer vermeyip şimdi öpüşmeyi verince " Alın da susun." der gibi geldi bana. Umarım bu bölümle sınırlı kalmaz bu çiftin arasında ki tutku. Her zaman öpüşme olmasa bile burundan öpme, boyundan öpme ya da en basitinden yanaktan öpme görürüz.

Hakikaten Yiğit'i naptılar acaba? Bana da uyuyakalmış olma ihtimali yüksek geliyor. Bir de görüyormuş bir daha resmini çiziyormuş düşünsenize.

Dipnot: Ya gerçekten bu tipleri anlamıyorum. Sevişme ahlaksız ama şiddet çok normal geliyor bu millete. Zaten o öpüşme en fazla yarım dakika felan sürer. Öyle detayına kadar göstermezler sanırım.

Bende şive işi cidden suyunun suyuna döndü diyerek başlayayım çıldıracağım

Heh şimdi bende zamansal olarak öpüşmeyi erken bulmuyorum tam tersine vaktinin geldiğinide çokça söyledim. Ama Tahir kendi istekleri konusunda adım atma işini rafa kaldırsada asla bu istekler yok gibi davranmıyordu bizede yok gibi göstermiyorlardı şu ikinci sezon bu konuda alay konusu bile oldu biliyorsunuz . Keza Nefes içinde öyle o da yeni yeni keşfediyordu arzularını . Bu asla atlanmıyordu çünkü atlanacak bir şey değil bu kimya buna engel olamazsın. Kasteddiğim Asiye ve Mustafanın en olmadık anda seviyesizce fingirdemesi gibi bir şey değil ama ...

Mesela 17.bölümde Tahir vicdan azabından ölüp Nefesten uzak dururken Nefesin telefonda Yiğite masal anlatışını o Nefes kafasına bürünüşünü bi izleyişi var gözlerinde binlerce mum eriyor adamın ya da Yiğite oda yapıldığında Nefesi almaya gelen Tahirin onu görünceki bakışmaları var

Yani fiziksel çekim hele Nefes ve Tahirin şartlarında birbirlerini yüzyıllık hasretle beklerken öyle ara verip dondurabileceğin bir şey değildir. Biz 7 bölümdür aşık birbirlerine hasret bir çift değilde resmen çok yakın iki arkadaş izlemişiz .Tüm bunları kenara alıp bu hafta diriliş falan başlıyor hadi bu hafta öpüşün demişsin haliyle damdan düşüyor olmak için hesap için yapılmış oluyor . Öncesinde yazmadın sonra başlasaydın ne bilim Nefes bu sefer Tahiri yanağından daha uzun öpseydi daha koklaya koklaya . Sonra bir anda Tahir aniden öpseydi yanağından sonra oda daha duygusal alnını burnunu yanağını falan öpseydi bu süreklilik sağlansaydı ve ardından doğal olarak öpüşme gelseydi biz bunları daha derin hissedecektik...

Şimdi daha çok ul bayram değil seyran değil bunlar birbirlerini niye öptü diye tedirginlik içindeyim Üstelik sonra yine unutacak ara verecek sonra olurda bir puan daha düşerse reyting seviştirecek sonra hiç sevişmemiş gibi normal olacaklar

Alıntı Urfatokat15 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bu arada fragman da nefes karşısında dili tutulan tahir görünce aklıma 14. Bölümdeki yayla evi sahnesi geldi nefesi kendi aldığı elbise içinde gören tahir dili tutulan tahir şaşkınlıktan tavadaki yağı yakan tahir eli ayağına dolanan tahir ne kadar güzeldi yaaaa

Fragmanda Tahir in dünya ile iletişimini kesmiş bulunmasını çok sevdim. Çok özledim be ben bu halleri

Orda herkes Tahir den bi tepki bi sözcük bekliyor. Ama aradığınız kişiye ulaşılamıyor. Efendim derken ki bunlar kim ben kimim nerdeyiz halide güzel
    Konu naz-naz tarafından (05-11-18 Saat 15:49 ) değiştirilmiştir. Sebep: Art arda mesajlar birleştirilmiştir.

10. Beğenenler;
    symylmz (07-11-18), Urfatokat15 (05-11-18), yellowsugar (05-11-18), ZeynepCeren (05-11-18)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri