Sayfa 2/199 İlkİlk 1234561252102 ... SonSon
993 sonuçtan 6 ile 10 arası

Konu: Sen Anlat Karadeniz - Bölüm Yorumları (5)

Durum:
    Limaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    3,306

Aldığı Beğeni: 5,462

Bahsedilme
    25 Mesaj

Standart Cevap: Sen Anlat Karadeniz - Bölüm Yorumları (5)

Alıntı naz-naz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni başlık hayır mı şer mi Allah bilir diyerek Osman hocaya özlemim dağlarca oldu demek istiyorum. Bir duyum aldım ekipte gerginlikler mevcutmuş bence yansımalarını yaşıyorlar şu anda. Osman Sınav akılsız başın cezasını çekiyor galiba. Oyunculara heniz yansımadığını biliyorum ama sanırım bu şikayetler de çık etkili oyuncular da az öz tepkiler vermeye başladı. Kimisi haklı buluyor şikayetleri ulaş ve sinan gibi zannımca ancak Çağla gibi yani Nazarı oynayan oyuncu gibi olaya daha geniş bakıp gerçek olaylara tepkiler verilmezi gerektiğini düşünenler de var. Sanırım ufak çatırdamalaf başladı. Diziye nasıl yansıyacak senaryo ekibini etkileyecek mi merak içindeyim. Hala Osman Sınavın bu senaristi değiştireceğine inanmak istiyorum. Bölümü tv den izlemeyeceğim bu bir ilk olacak bakalım. Reyting ve de sosyal medyayı yarın takip edeceğim. Umarım henüz yolun başında olduğunu fark edip olaya müdahale eder yapım ekibi.
    Sinan Tuzcu bir şey paylaşmış yeni mi eski mi bilmiyorum ama fanlar paylaşmış ordan gördüm. Hikayenin bir bütün olduğuna ve sahne sahne bakılamayacağına dair. Yani bu hikaye bi bütün sen sahne sahne bakıp bir sahne erkileyici olsun diye hikaye bütünlüğünü ve karakterleri bozarsan o işten bir hikaye çukmaz artık.

Ne kadar doğru demi tam anlamı ile kapak...

Daha öncede dedim bu iş ne olursa olsun içinde olmaktan gurur duydukları bir işti ama şimdi utanmaya doğru gidiyor ve bu durum ekibin her yerine kanserli hücre gibi yansıyacak. Kaçınılmaz son. Sonuçta bu insanlar o karakterlere emek verdiler ve tek kalemde harcanıyorlar kim memnun olur ki? Mehmet Ali nğnde böyle düşündüğüne eminim.

Geçen Fatihi oynayan oyuncu bile dizi tvde hafif yollu isyan etmil halbuki çok iyi olacak ayağına yapıyorlardı kanal çekiminde öyle olmadı demi?

Çağla nın kendisinin ön planda olduğu bir durum olduğu için böyle söylediğini düşünüyorum kusura bakmasın sonuçta yeni falanda bu her türlü şans onun için. Sahnrnin hikayede bi yeri yoktu hala aynı fikirdeyim. Sonunda vedat dövebilirdi Nazarı ama hemen ve bu kadar aptalca değil Dağdevirenleri daha kyllanacaktı. Saçma salak fikrete ihtiyacımız yoktu bizim cemil ve vedat damat ve kayınpeder olarak yeterdi. Vedatın rolcülüğü nazarı inandırması nazarın kibiri mercanı asıl tehdit etmeliydi bir anda saçma sapan leyla mecnun olan murat ve nazar olmayacaktı mercan tehdit edilecekti. Herkesin rolü geriye düştü. Nasıl memnun olsunlar.

Sahneye tepki verenlere kızılıyor gerçeklere tepki verin diye. Peki soruyorum gerçeği görünce siz ne yapıyorsunuz.? Kalabalık değil tek olsanız müdahale eder misiniz? En fazla yaptığınız polis aramak kocanızı göndermek değil mi? Yumrukların arasına mı giriyorsunuz. HAYIR
    Eee o zaman millete sosyal medyadan tepki vereceğinize dışarıdakilere verin demeyin çünkü sizde sosyal medyadan koruyorsunuz dışarı çıkıp değil. Öyle olsa işler bu noktada olmaz çünkü.

O yüzden sanki öyleymiş gibi itiraz edeni eleştirmeyi bıraksınlar. Şiddet her yerde elbette ekranda görünce ay bu ne diye şaşırmıyoruz. Ama gereksizse sömürme prim yapma amaçlıysa orada duracaksın?

Ki sadece o sahne değil. Nefesin uğradığı hakaretlere karşılık tahirin onu getirmesi yiğitin bunlara mağruz kalması, bu konuda direk olan karakterlerin bu şiddetin parçası olması, nefesin resmen bunu öpüp başına koyması abicim diye dolanması

Nefesin ve tahirin hayatlarından doğrularından geleceklerinden vazgeçmeden kurtulma çabaları yerine hepsini çöpe atıp katil olup durmaları.

Burda da yazıldı nefes bunca yıl öldüremiyor muydu sanki vedatı? Ama yapmadı demi çünkü bu kendi hayatından vazgeçmek demek umut bu değil

Nefes bu şekilde gösterilerek çıkış yolu saptırılıyor mücadele yolu saptırılıyor. İşte senaryoda peydah olan nazar sahnesinden çom daha ağır şiddetler bunlar.

Ve benim itirazlarım bunlara eminim oyuncularıda bu rahatsız ediyor.

Bu adam asla böyle bir hikayenin kalemi değildi. Hoş hiçbir hikayenin kalemi de değil. Tam anlamıyla intihar bir tercih.

2. Beğenenler;
    esra086 (10-10-18), kubitik (10-10-18), naz-naz (10-10-18), Urfatokat15 (10-10-18), yellowsugar (10-10-18)

Durum:
    naz-naz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Yer
    PoyrazKarayel&TahirKaleli
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    2,382

Aldığı Beğeni: 1,807

Bahsedilme
    11 Mesaj

Zaten sorun şu ki herkes görüyor. Bence oyuncular 2. Bölümden sonra rahatsız olmaya başladı. Çünkü onlar çekim olarak öndelsd. Ulaş zaten ilk tepkisini gösterenlerdendi. Ayrıca senarist de bütün olumsuz eleştirileri okuyor çünkü kendisi sosyal medyayl çok iyi kullanıyor ama ne hikmetse iyi yorumladı görmeyi tercih ediyor. Fakaf geçen hafta itibarıyla kötü yorumlar iyilerini geçti. Üstelik sosyal medyayla ilgilenen bir ekipte var yapımda yani görmezden gelmelerine imkan yok. Şöyle ki ortilerin gideceği zaman dahi sosyal medyadan bütün yorumlar takip edilerek bence ceylanın gidişi yoluna girildi. Ancak ben 2. Bölümden sonra senaristin direk senaryoyu kendi kalemiyle yazdığını düşünüyorum böyle bir duyum da vardı. Hani osman sınav 2 bölümü yazdı diyerek. Zaten dikkat edersek 3. Bölüm tam bir fiyaskoydu. Neyae genel olarak toparlarsak dizi ruhunu 3. Bölümde çok büyük kaybetti. Bence bunu teknik ekip dahi fark etti. O yüzden de gerginlikler çok doğal. Ben bunun büyüyeceğini de düşünüyorum. Oyuncular adına çok üzgünüm gerçekten. Hikayeyi mahvettiler.

4. Beğenenler;
    esra086 (10-10-18), kubitik (10-10-18), Limaa (10-10-18), Urfatokat15 (10-10-18), yellowsugar (10-10-18)

Durum:
    esra086 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    #miran aslanbey
    Konular
    7
    Verdiği Beğeni
    3,749

Aldığı Beğeni: 1,080

Bahsedilme
    1 Mesaj

2.fragmanı tekrar tekrar izliyorum o nedir ya tahir in yapmacık olduğunu ilk kez görüyorum
    sayın senarist bunu yaparak elinize ne geçti tam olarak anlayabilmiş değilim gerçekten

6. Beğenenler;
    kubitik (10-10-18), Limaa (10-10-18), naz-naz (10-10-18), Urfatokat15 (10-10-18), yellowsugar (10-10-18)

Durum:
    naz-naz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Yer
    PoyrazKarayel&TahirKaleli
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    2,382

Aldığı Beğeni: 1,807

Bahsedilme
    11 Mesaj

Alıntı esra086 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2.fragmanı tekrar tekrar izliyorum o nedir ya tahir in yapmacık olduğunu ilk kez görüyorum
    sayın senarist bunu yaparak elinize ne geçti tam olarak anlayabilmiş değilim gerçekten
    Gerçekten doğru cümle bu. İlk defa oyuncular yapmacık. İlk defa his alamıyorum nefes ya da tahir zaten daha önce de dediğim gibi sadece resim veriyorlar. Sezon başladığından beri en çok duygu aldığım sahne al bıraktım ula sahnesiydi. İzleyecek heves kalmadı.

8. Beğenenler;
    esra086 (10-10-18), Limaa (10-10-18), Urfatokat15 (10-10-18), yellowsugar (10-10-18)

Durum:
    Limaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    3,306

Aldığı Beğeni: 5,462

Bahsedilme
    25 Mesaj

Alıntı naz-naz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaten sorun şu ki herkes görüyor. Bence oyuncular 2. Bölümden sonra rahatsız olmaya başladı. Çünkü onlar çekim olarak öndelsd. Ulaş zaten ilk tepkisini gösterenlerdendi. Ayrıca senarist de bütün olumsuz eleştirileri okuyor çünkü kendisi sosyal medyayl çok iyi kullanıyor ama ne hikmetse iyi yorumladı görmeyi tercih ediyor. Fakaf geçen hafta itibarıyla kötü yorumlar iyilerini geçti. Üstelik sosyal medyayla ilgilenen bir ekipte var yapımda yani görmezden gelmelerine imkan yok. Şöyle ki ortilerin gideceği zaman dahi sosyal medyadan bütün yorumlar takip edilerek bence ceylanın gidişi yoluna girildi. Ancak ben 2. Bölümden sonra senaristin direk senaryoyu kendi kalemiyle yazdığını düşünüyorum böyle bir duyum da vardı. Hani osman sınav 2 bölümü yazdı diyerek. Zaten dikkat edersek 3. Bölüm tam bir fiyaskoydu. Neyae genel olarak toparlarsak dizi ruhunu 3. Bölümde çok büyük kaybetti. Bence bunu teknik ekip dahi fark etti. O yüzden de gerginlikler çok doğal. Ben bunun büyüyeceğini de düşünüyorum. Oyuncular adına çok üzgünüm gerçekten. Hikayeyi mahvettiler.
    Senaristimiz sosyal medyadan hiç çıkmaz zaten ki. Bi çıkta işine bak diye düşünürsün. Arada yalandan kapar. O zamanda hepsini okur. Eleştirilere laf sokar. Övgülere kurumlanır oramada övgü buramada. Baktı ibre kendisine dönecek hemen birini suçlayıp hedef şaşırtır. kanal yapımcı oyuncular eski senaristler rakipler tabi burada çoğunu suçlamak yemez o yüzden reyting düzeni falan der. Ama asla kendisi suçlu değildir. Kendisi harika şeyler yazan mükemmel bir senaristtir insanlar onun yazdıklarını anlamıyordur Sinan bi paylaşım yapmıştı hemen aynı yerden bir şryle laf sokmuş hiç neden memnun değiller bi düşüneyim düzelteyim demez.

Hep demişimdir yanlış meslekte kendisi kesinlikle siyasetçi falan olmalıydı.

Böyle eski Nazarın ete kemiğe bürünmüş halini senarist diye getirmek intihar değilde nedir. Osman amca hadi toplu intihar demiş ama bazı oyuncular ölmek istemiyor belli ki

10. Beğenenler;
    esra086 (10-10-18), kubitik (10-10-18), naz-naz (10-10-18), Urfatokat15 (10-10-18), yellowsugar (10-10-18)

Sayfa 2/199 İlkİlk 1234561252102 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri