Sayfa 51/199 İlkİlk ... 4147484950515253545561101151 ... SonSon
993 sonuçtan 251 ile 255 arası

Konu: Sen Anlat Karadeniz - Bölüm Yorumları (5)

Durum:
    Balca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cezalı Üye
    Yer
    Bitmeyen Şarkı
    Konular
    25
    Verdiği Beğeni
    310

Aldığı Beğeni: 168

Bahsedilme
    9 Mesaj

Standart Cevap: Sen Anlat Karadeniz - Bölüm Yorumları (5)

Alıntı Limaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dikta etmeye hakkı yok.

talepte bulunmak bile çok ayıp ve haksızlık.

İlk cümlenize saygı duyuyorum ama ben size yönelik veya başlıktaki yorumlara yonelik böyle kelimeler kullanmadım,kullanmam. Emir de vermedim,hakkım yok. İkinci cümlenize saygı duyamıyorum lütfen-----

Ayıp kelimesinin anlamını paylaşıyorum

1. isim Toplumun ahlak kurallarına aykırı olan, utanılacak durum veya davranış
    "Bu ayıbı işleyenlerle birlik olmayı bir türlü kibrime yediremiyorum." - Y. K. Karaosmanoğlu
    2. Kusur, eksiklik
    3. sıfat Utanç veren

Bunların hiç birini yapmadım. Bundan sonra seyrederim takdir moderatörlerin olur.

2. Beğenenler;
    angelic (22-10-18)

Durum:
    Limaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    3,306

Aldığı Beğeni: 5,463

Bahsedilme
    25 Mesaj

Burada olumlu yorum yapan arkadaşlarda var kimse çıkıp arkadaşlar son dönemde dizinin gidişatı çok kötü lütfen yorumlarınızı o yönde setleştirin demiyor demi. Çünkü kimsenin böyle bir hakkı yok olamazda.

İnsanlar ne hissediyorsa onu yazıyorlar çok sayıda şikayet içeren yorum varsa bu böyle hissedildiği içindir. Başkalarının canı sıkılıyor diye kimse hissetmediği düşünmediği bir şey yazmak zorunda değil. Herkesin klavyesi elinin altında herkes istediğini yazar istediği gibi yorumlar kimsenin kimseye nasıl yorum yapacağı ile ilgili bir şey dikta etmeye hakkı yok.

Son yıllarda bu forumda hiç karşılaşmadığım ve doğru olmayan biçimde bu tür taleplerle karşılaşıyorum bu beni çok üzüyor. Burada bir dizi için bile insanların düşünceleri kısıtlamaya çalışılıyorsa vay halimize.

Doğru olan bu insanlara kendilerininde hissettikleri gibi yorum yapabileceklerini ve başkalarının düşüncelerine karışılmayacağını belirtmek halbuki.

Böyle bir talepte bulunmak bile çok ayıp ve haksızlık.
    Alıntı Balca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk cümlenize saygı duyuyorum ama ben size yönelik veya başlıktaki yorumlara yonelik böyle kelimeler kullanmadım,kullanmam. Emir de vermedim,hakkım yok. İkinci cümlenize saygı duyamıyorum lütfen-----

Ayıp kelimesinin anlamını paylaşıyorum

1. isim Toplumun ahlak kurallarına aykırı olan, utanılacak durum veya davranış
    "Bu ayıbı işleyenlerle birlik olmayı bir türlü kibrime yediremiyorum." - Y. K. Karaosmanoğlu
    2. Kusur, eksiklik
    3. sıfat Utanç veren

Bunların hiç birini yapmadım. Bundan sonra seyrederim takdir moderatörlerin olur.
    İnsanlara böyle bir şey söylemek bile onları baskılamaktır. Bunu bir kere söyledikten sonra zaten hiçbir şey aynı olmuyor ki.

Ve evet insanların haklarını ihlal etmeye yönelmek size ayıp gelmiyor olabilir bana geliyor. Üstelik sizin talebiniz komple bir saygısızlık bana göre bunca insana yapılmış.

Burada kimse kimsenin paralı yorumcusu değil ki başkalarının hoşuna gidecek yorum yapmakla mükellef olsunlar.

Neyse vicdanda neyin doğru hak olup olmadığı bellidir. Gerisi için yapacak bir şey yok. Kendi yorumunu yapamayan insanlar için yorum yapmak görevim varsa madem göreve bırakırım olur biter.
    Konu Limaa tarafından (22-10-18 Saat 18:39 ) değiştirilmiştir.

4. Beğenenler;
    symylmz (23-10-18), Urfatokat15 (22-10-18)

Durum:
    Urfatokat15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Ş.Urfa
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    2,970

Aldığı Beğeni: 821

Bahsedilme
    1 Mesaj

Alıntı Balca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili dostlar,biliyorum,evet hepimiz dizinin gidişatından hoşnut değiliz. Fakat son dönemdeki sert yorumlardan pek çok dost yazmak istemiyor.Lütfen biraz daha olumlu olalım.

Senaryo çok daha güzelleşir umarım.

Minicik bir istekten sonra devam edelim.

O değil de keşke yan karakterlerin hepsine detay yazsalar. Çok daha güzel olurdu
    İsteğinize saygı duyuyoruz ama söylemek istediğim birşey var
    düşünce özgürlüğü diye birşey var bizim sert yorum yapmamız sizin yada başkasının olumlu yorum yapmasına engel değil ki
    Yani kusura bakmayın kimse yorum yaparken ben burda senaristin olumsuz gördüğüm yerlerini yazıyorum ama belki olumlu bulan vardır en iyisi düşündüğüm içimde kalsın demez, dememeli de tabi bu sizin için de geçerli
    Herkes düşündüğünü söylemekte özgür siz olumlu yorum yaptınız diye size karşı çıkan olmaz merak etmeyin
    Nihayetinde burası dizi ile ilgili düşüncelerimizi olumlu yada olumsuz kimseye saygısızlık etmeden rahatça paylaşabileceğimiz bir platform lütfen düşüncelerinizi paylaşmak konusunda kendinizi zorlamayın

diziye dönecek olursak daha önce bahsetmeyi unutmuşum sağolsun MENEKŞE ve LİMAA hatırlattılar yiğit in ormanda çanta bulması kurgu çok zayıf geldi sanki yiğit in kaybolacağı belli de önlem alsın diye hazır konulmuş gibi karnını doyurması için sözde bitmemiş cips paketi hırka yakmak için kitap ve çakmak bile var en azından her köşede bir parça bulsaydı yada farklı birşey ben orman sahnesi boyunca bir yerlerden ormanda kaybolmuş 10. Sınıf öğrencisi çıkacak diye beklemedim desem yalan olur
    Asiye nin fotosunu bende gördüm ve olmayan karnı benim de dikkatimi çekti 😂😂
    [SIGPIC]Arnav&Kushi[/SIGPIC]

"ALLAHIM HER İŞİMDE SANA TEVEKKÜL EDİYORUM"

6. Beğenenler;
    Limaa (22-10-18), symylmz (23-10-18)

Durum:
    Limaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    3,306

Aldığı Beğeni: 5,463

Bahsedilme
    25 Mesaj

diziye dönecek olursak daha önce bahsetmeyi unutmuşum sağolsun MENEKŞE ve LİMAA hatırlattılar yiğit in ormanda çanta bulması kurgu çok zayıf geldi sanki yiğit in kaybolacağı belli de önlem alsın diye hazır konulmuş gibi karnını doyurması için sözde bitmemiş cips paketi hırka yakmak için kitap ve çakmak bile var en azından her köşede bir parça bulsaydı yada farklı birşey ben orman sahnesi boyunca bir yerlerden ormanda kaybolmuş 10. Sınıf öğrencisi çıkacak diye beklemedim desem yalan olur
    Asiye nin fotosunu bende gördüm ve olmayan karnı benim de dikkatimi çekti 😂😂

Ben oraları bilen orda kendi mekanı olan ve o günde orda bulunan bir çocuk falan var herhalde dedim. Sonra bu bölüm çocuk cesedi falan mı çıkar acaba diye korktum. Bunu illaki bi yere bağlamalılar 10.sınıf bir çocuk bilmeden gelmez oraya ya zorla getirildi ya da kendi geldi ve biri ile karşılaştı. Başka türlü çantasını unutması imkansız... Orda çanta bırakıp diziyi iyice kalp gözüne çevirmezler umarım

Nefes ve asiye kuaförde alışverişte falan sanırım Nefesin morali düzelsin diye mi artık bilmem yakınlaşma sahneleri tutkuyu hissedeceğimiz sahneler kesinlikle olsun. Ufak bi öpüşmeyede tamam ama bu kız tedavi olmadan bir şeyler yaşarlarsa bu kesinlikle ikiyüzlülük olur. Tüm şiddet sahnelerini ayrıntılıca çekip tedavi süreci yazmamak kabul edilemez. Yaraların açıldıdğını görüp sarıldığını sadece gıyabında duyamayız öyle kolay severek sarılarak bilmem ne geçecek şeyler değil bunlar. Bizi şiddet mağdurları izliyor ulaşıyorlar diyorlar röportajlarında buna dikkat etmek zorundalar psikolojik çöküş hazır olunmayan toplumsal roller yüzünden bir gelir ve sonu intihar ile biter. Tahirin sadece elini tutup destek olmaktan başka bir şey yapamayacağı çokkkkk şey var.

Ama korkuyorum. Yiğit zaten vedata gidecek. Bunlar o arada bir şeyler yaşasınlar diye yapılıyor gibide geliyor bir yanıma. Sonrada Nefesin derdi bitti diyeceğiz Tahir başkasının çocuğu çıkarılacak ve tamamen tahir ile korkunç gereksiz bir konuya yöneleceğiz.

Nazar ile tek bir hesaplaşma geçmeden yiğitide nazara emanet ederler. Berrağa bile sitem etmişti nefes nazar şahit oldu oğlunu kaybettin tek laf yok kimseden yok.

Vedata da umarım yiğiti dövdürtmezler zaten yüm karakterler kendinden çıktı. Daha fazla batırmazlar umarım

8. Beğenenler;
    kubitik (23-10-18), naz-naz (23-10-18), symylmz (23-10-18), Urfatokat15 (23-10-18), yellowsugar (23-10-18)

Durum:
    Urfatokat15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Ş.Urfa
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    2,970

Aldığı Beğeni: 821

Bahsedilme
    1 Mesaj

Ben oraları bilen orda kendi mekanı olan ve o günde orda bulunan bir çocuk falan var herhalde dedim. Sonra bu bölüm çocuk cesedi falan mı çıkar acaba diye korktum. Bunu illaki bi yere bağlamalılar 10.sınıf bir çocuk bilmeden gelmez oraya ya zorla getirildi ya da kendi geldi ve biri ile karşılaştı. Başka türlü çantasını unutması imkansız... Orda çanta bırakıp diziyi iyice kalp gözüne çevirmezler umarım

Nefes ve asiye kuaförde alışverişte falan sanırım Nefesin morali düzelsin diye mi artık bilmem yakınlaşma sahneleri tutkuyu hissedeceğimiz sahneler kesinlikle olsun. Ufak bi öpüşmeyede tamam ama bu kız tedavi olmadan bir şeyler yaşarlarsa bu kesinlikle ikiyüzlülük olur. Tüm şiddet sahnelerini ayrıntılıca çekip tedavi süreci yazmamak kabul edilemez. Yaraların açıldıdğını görüp sarıldığını sadece gıyabında duyamayız öyle kolay severek sarılarak bilmem ne geçecek şeyler değil bunlar. Bizi şiddet mağdurları izliyor ulaşıyorlar diyorlar röportajlarında buna dikkat etmek zorundalar psikolojik çöküş hazır olunmayan toplumsal roller yüzünden bir gelir ve sonu intihar ile biter. Tahirin sadece elini tutup destek olmaktan başka bir şey yapamayacağı çokkkkk şey var.

Ama korkuyorum. Yiğit zaten vedata gidecek. Bunlar o arada bir şeyler yaşasınlar diye yapılıyor gibide geliyor bir yanıma. Sonrada Nefesin derdi bitti diyeceğiz Tahir başkasının çocuğu çıkarılacak ve tamamen tahir ile korkunç gereksiz bir konuya yöneleceğiz.

Nazar ile tek bir hesaplaşma geçmeden yiğitide nazara emanet ederler. Berrağa bile sitem etmişti nefes nazar şahit oldu oğlunu kaybettin tek laf yok kimseden yok.

Vedata da umarım yiğiti dövdürtmezler zaten yüm karakterler kendinden çıktı. Daha fazla batırmazlar umarım
    Çanta mevzusuna girileceğini sanmıyorum ben gerçi biz koyduk oldu bitti derler bir aile pikniğe gelmiş çanta unutulmuş gitmiş aslında aylardır oradaymış üzerinde durmaya gerek yok falan filan acaba o çanta nasıl oraya geldi senaryoda bunu belirtelim diye ekstra parantez açtıklarını bile sanmıyorum
    Nefes in tedavisi konusunda katılıyorum kesinlikle ama haftalardır bizim dikkatimizi çeken ne tahir ve nefes in senelerdir evli normal çift gibi davrandıkları bu zamana kadar ne bir heyecan ne yutkunma ne iç çekme ne yakınlaşmaya çalışma tutku adına birşey görmedik ve şimdi de kalkıp hadi bu hafta da nefesin yaraları üzerinden gidelim ne de olsa tahir aylardır sarılarak bütün yaralarını kapattı tedavi olmaya ihtiyacı kalmadı ne de olsa bir kez doktora gitti iyi geldi falan da denir neyse görelim bakalım umarım artık bu tedavi işini akıl edebilirler
    [SIGPIC]Arnav&Kushi[/SIGPIC]

"ALLAHIM HER İŞİMDE SANA TEVEKKÜL EDİYORUM"

10. Beğenenler;
    kubitik (23-10-18), naz-naz (23-10-18), symylmz (23-10-18), yellowsugar (23-10-18)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri