Sayfa 78/199 İlkİlk ... 286874757677787980818288128178 ... SonSon
993 sonuçtan 386 ile 390 arası

Konu: Sen Anlat Karadeniz - Bölüm Yorumları (5)

Durum:
    kubitik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Konular
    28
    Verdiği Beğeni
    2,062

Aldığı Beğeni: 1,953

Bahsedilme
    11 Mesaj

Standart Cevap: Sen Anlat Karadeniz - Bölüm Yorumları (5)

Nefesin Vedata gitmesini anlamıyor veya kabul etmiyorum... Gideceğini de sanmıyorum da Erkan kardeşimizin kalemini çözemediğim için bilenler gider diyorsa Allah SAK izleyicisine sabır versin derim ancak. Osman baba bak bu kendi kalemize gol olur aman diyeyim müdahale et , Cannes'ta gazetelerde şurada burada mekan sahibi gezmek iyidir belki ama hikayeye sahip çık pliiiz!

Nefes Vedata gidemez, gitmemeli... Diğer yandan bunu Tahir ve Yiğit arasında bir seçim olarak gördüğüm için bu yorumu yapmıyorum. Çünkü hangi anne olsa -ki Nefesten bahsediyoruz- bir tercih yapacak olduğunda düşünmeden oğlunu seçer. Bunun aması, aşkı, sevdası, sözü, umudu, inadı yok... Sevdasının ne kadar destansı olduğuyla da ilgisi yok... Evladının önüne geçen bir sevda olmaz, olmamalı, ben şahsen böyle bir şey izlesem bunca kötü gidişatın bıraktıramadığı diziyi dakikasına bırakırım...
    Bunu bir tercih olarak Nefesin önüne süren elbetteki Vedat... Çünkü onun kafası böyle çalışıyor... Nefesin kendisinden kaçışını Tahire olan güvenine bağlıyor. Onun gözünde ikisi daha tanıştıkları akşam flört ettiler, Tahir Nefesi kaçırdı falan filan... Halbuki Nefes oradan oğlu için kaçtı, defalarca, hayatında bir Tahir yokken... Şimdi oğlu onda olduğu halde dönmesinin sebebi de Tahir değil, 6. bölümde olduğu gibi... Tahir olsa olsa onun destekçisi, hayat arkadaşı, bir yerde silah arkadaşı olur...

Fakat Vedat tercih yap gel diyor... Nefes'in Tahirin güvenini kaybetmesini de istiyor olabilir.. Gerçi ben karakterlerin yaptığı hareketler ve söyledikleri hakkında artık çok yönlü, derin bir mana aramayı bıraktım büyük ölçüde... Sığ bir replikten ibarette olabilir "Oğlun mu Tahir mi" sorusu/teklifi...

Diğer yandan Vedata giden Nefes hikayeyi mahveder. Tekrar söyleyeyim tercih yaptığından falan değil, çok basit bir tuzağa düştüğünden... Nefesin Vedata dönmesi her anlamda başa dönmesine sebep olur... Savaşı neredeyse tüm cephelerde kaybeder Nefes... Hatta bence Yiğitin bile güvenini kaybedebilir... Tahir desen onu korumaktan vazgeçmese de bir süre için Nefesten uzaklaşır bir çok açıdan...

Vedatın yanında Yiğiti koruyabilme ihtimali nedir Nefesin? Kocaman bir sıfır! Eline Vedattan başka el değmemişken günlerce bir odada elleri yatağa kelpçeli bağlanan bir kadından bahsediyoruz. Şimdi Vedat ihanet ettiğine inandığı, ona iki kez silah çekmiş, bir kez başından vurmuş, kandırarak denizde ölüme terk etmiş, başka bir adamın elinden tutup ona meydan okumuş, oğlunun ona baba demesine izin vermiş, kendi soyadını almamak için işkencelere katlandığı halde severek isteyerek Kaleli olmuş olan Nefes'e neler yapar?

Bunların faturasını öderken Yiğiti nasıl koruyabilir?

İki seçenek var Nefesin önünde en başındaki gibi;
    1. Tahirle birlikte yasal yolları zorlayacaklar
    2. Yasal olarak Yiğiti görme izni olduğu zaman dilimi içinde çekirdek ailseni alıp kaçacaklar (Tercihen Rusya'ya)

Vedatın velayet olayını bir kez daha zorlamaması mantık hatası olurdu çünkü çocuğu tam almışken kaybetti ve şartlar lehine dönünce bunu kurcalaması şarttı. Fakat bu iş uzarsa, ayrılığa veya Nefesin ona dönüşüne gerekçe olursa o zaman selasını okutmuş olurlar hikayenin...

Bana öyle olmayacak gibi geliyor.. Yangın olayı belki Nazarın bir yardımı tekrar velayeti Nefesin almasına yardımcı olabilir... Muhtemelen zaten dava yeniden açıldı, yine bir geçici velayet durumu söz konusudur... Bu bölüm ya da 29da Yiğit ailesine döner, hafta sonları Vedata gitmesi şeklinde tekrar tekrar Vedat sorunu kurcalanır... Olması gereken bu ama nasıl olur göreceğiz...

Dizimizin montajcısı ne kadar eleştiri yorumu atıldıysa 'bizimde elimizden gelen bir şey yok, ama dikkate alındığını bilin' falan demiş... inşallah makul eleştiriler gerçekten ciddiye alınır...

2. Beğenenler;
    Limaa (28-10-18), MENEKSE (28-10-18), naz-naz (29-10-18), NURANNN (29-10-18), symylmz (29-10-18), Urfatokat15 (28-10-18), yellowsugar (29-10-18)

Durum:
    angelic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Yer
    necatitutkunu
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    2,640

Aldığı Beğeni: 837

Bahsedilme
    7 Mesaj

Alıntı almira85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    karşılıklı saygı olduğu sürece sıkıntı yok bende sizin düşüncenize saygı duyuyorum fakat düşünün daha ertuğrul başlamadı kaldı ki hatrı sayılır bir seyirci kitlesi var ertuğrul dizisinin asıl o başladıktan sora raitinglere bakmak lazım kimisi bu dizi başlamadığı için kimisi meraktan kimiside kemik izleyici olduğu için şimdilik raitingleri yüksek.
    Valla ben Diriliş başlasada düşeceğini sanmıyorum bende bir Diriliş izleyicisiyim
    ne demek istediğinizi anladım bende başlayınca Dirilişe geçeceğim netten takip
    edecem Sak ı yinede düşüceğini sanmıyorum ben ya

Durum:
    Limaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    3,306

Aldığı Beğeni: 5,464

Bahsedilme
    25 Mesaj

Alıntı kubitik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nefesin Vedata gitmesini anlamıyor veya kabul etmiyorum... Gideceğini de sanmıyorum da Erkan kardeşimizin kalemini çözemediğim için bilenler gider diyorsa Allah SAK izleyicisine sabır versin derim ancak. Osman baba bak bu kendi kalemize gol olur aman diyeyim müdahale et , Cannes'ta gazetelerde şurada burada mekan sahibi gezmek iyidir belki ama hikayeye sahip çık pliiiz!

Nefes Vedata gidemez, gitmemeli... Diğer yandan bunu Tahir ve Yiğit arasında bir seçim olarak gördüğüm için bu yorumu yapmıyorum. Çünkü hangi anne olsa -ki Nefesten bahsediyoruz- bir tercih yapacak olduğunda düşünmeden oğlunu seçer. Bunun aması, aşkı, sevdası, sözü, umudu, inadı yok... Sevdasının ne kadar destansı olduğuyla da ilgisi yok... Evladının önüne geçen bir sevda olmaz, olmamalı, ben şahsen böyle bir şey izlesem bunca kötü gidişatın bıraktıramadığı diziyi dakikasına bırakırım...
    Bunu bir tercih olarak Nefesin önüne süren elbetteki Vedat... Çünkü onun kafası böyle çalışıyor... Nefesin kendisinden kaçışını Tahire olan güvenine bağlıyor. Onun gözünde ikisi daha tanıştıkları akşam flört ettiler, Tahir Nefesi kaçırdı falan filan... Halbuki Nefes oradan oğlu için kaçtı, defalarca, hayatında bir Tahir yokken... Şimdi oğlu onda olduğu halde dönmesinin sebebi de Tahir değil, 6. bölümde olduğu gibi... Tahir olsa olsa onun destekçisi, hayat arkadaşı, bir yerde silah arkadaşı olur...

Fakat Vedat tercih yap gel diyor... Nefes'in Tahirin güvenini kaybetmesini de istiyor olabilir.. Gerçi ben karakterlerin yaptığı hareketler ve söyledikleri hakkında artık çok yönlü, derin bir mana aramayı bıraktım büyük ölçüde... Sığ bir replikten ibarette olabilir "Oğlun mu Tahir mi" sorusu/teklifi...

Diğer yandan Vedata giden Nefes hikayeyi mahveder. Tekrar söyleyeyim tercih yaptığından falan değil, çok basit bir tuzağa düştüğünden... Nefesin Vedata dönmesi her anlamda başa dönmesine sebep olur... Savaşı neredeyse tüm cephelerde kaybeder Nefes... Hatta bence Yiğitin bile güvenini kaybedebilir... Tahir desen onu korumaktan vazgeçmese de bir süre için Nefesten uzaklaşır bir çok açıdan...

Vedatın yanında Yiğiti koruyabilme ihtimali nedir Nefesin? Kocaman bir sıfır! Eline Vedattan başka el değmemişken günlerce bir odada elleri yatağa kelpçeli bağlanan bir kadından bahsediyoruz. Şimdi Vedat ihanet ettiğine inandığı, ona iki kez silah çekmiş, bir kez başından vurmuş, kandırarak denizde ölüme terk etmiş, başka bir adamın elinden tutup ona meydan okumuş, oğlunun ona baba demesine izin vermiş, kendi soyadını almamak için işkencelere katlandığı halde severek isteyerek Kaleli olmuş olan Nefes'e neler yapar?

2. Yasal olarak Yiğiti görme izni olduğu zaman dilimi içinde çekirdek ailseni alıp kaçacaklar (Tercihen Rusya'ya)

Vedatın velayet olayını bir kez daha zorlamaması mantık hatası olurdu çünkü çocuğu tam almışken kaybetti ve şartlar lehine dönünce bunu kurcalaması şarttı. Fakat bu iş uzarsa, ayrılığa veya Nefesin ona dönüşüne gerekçe olursa o zaman selasını okutmuş olurlar hikayenin...

Bana öyle olmayacak gibi geliyor.. Yangın olayı belki Nazarın bir yardımı tekrar velayeti Nefesin almasına yardımcı olabilir... Muhtemelen zaten dava yeniden açıldı, yine bir geçici velayet durumu söz konusudur... Bu bölüm ya da 29da Yiğit ailesine döner, hafta sonları Vedata gitmesi şeklinde tekrar tekrar Vedat sorunu kurcalanır... Olması gereken bu ama nasıl olur göreceğiz...

Dizimizin montajcısı ne kadar eleştiri yorumu atıldıysa 'bizimde elimizden gelen bir şey yok, ama dikkate alındığını bilin' falan demiş... inşallah makul eleştiriler gerçekten ciddiye alınır...

Hoşgeldin,

Aynen bu durum saçma olur ama benim içinde bunu kötü yapan bir tercih yüzünden mahvolmuş olması falan olmaz çünkü böyle bir durumda kalan annenin tercihi olmaz. Tabiki çocuğunu seçecek başka bir ihtimal mi var. O nedenle konuya Tahiri nasıl bırakır . Tahirle kalmalı falan şeklinde bakılması bana göre doğru değil .Çünkü mesele bu değil eğer her şeyi geçelim bir seçim meselesi ise bu tabiki çocuğunu seçecek ve kimse de nasıl Tahiri seçmezsin diyemez sanırım. Tahirle kaldığında da bu onu seçme meselesi olmayacak Nefes için hepimiz biliyoruz başka yolları zorlayacak. Zaten Tahiri seçiyorum kafasında bir Nefesi cidden kim kabul edip sevebilir ki ???

Ben sadece bunu diyorum olay seçim meselesi ise çocuğunu seçen her kadını anlarım net. Ama senaryoda bunu niye izliyoruz ne gerek var. Çıkıyorsun oğlun mu Tahir mi diyorsun ??? Eee Tamam seçim yapılması gerekiyorsa yapsın ama neden seçim yapması gerekiyor bu önemli yani gelmediğin her an Yiğite işkence edeceğim mi alıp kaçacağım şu an geldin geldin mi nedir yani . Yoksa düz gelip bunu sormasının bi anlamı yok Ama yeni kalemde Vedata sağlam bi tehdit unsuru yazacak düşüncede yok öyle gelecek soracak gidecek peki bu niye Nefesi zorlasın ??? Hafta sonu dğeil hafta içi görmek için mi ? Hani Yiğit çok mu kötü arayıp annesine ağladı mı seni istiyorum diye Nefes olanları mı öğrendi anlatabiliyor muyum Nefesin Yiğitin yanında ne olursa olsun olmalıyım dedirecek bir şey yoksa oturup velayeti aldım ben ya çocuğun ya Tahir demek bilemiyorum Ama belli ki böyle olacak .

Gitmeyi falan başaramayacak ya düşünecek Tahir hissedecek konuşacaklar falan , ya konuşmayacaklar Tahirde sesini çıkarmayıp sadece tetikte olacak çünkü zorlandığını anlayacak nihayetinse sonunda kalkıp gidiyorum diye çıksa bile sonuca erişmeyecek hiç kimse...Sonrada yangın falan derken çocuk güvende değil ihmalkar baba diye alır çocuğu konağa gider el öperler her şey eskisi gibi olur biz de ne oldu şimdi yani diye kalırız

Zaten mum ışığında ailecek yemek yiyorlar onlar mutlaka 29 dandır

5. Beğenenler;
    hknmrtd (29-10-18), kubitik (29-10-18), naz-naz (29-10-18), symylmz (29-10-18), Urfatokat15 (28-10-18), yellowsugar (29-10-18), ZeynepCeren (29-10-18)

Durum:
    kubitik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Konular
    28
    Verdiği Beğeni
    2,062

Aldığı Beğeni: 1,953

Bahsedilme
    11 Mesaj

Alıntı Limaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin,

Aynen bu durum saçma olur ama benim içinde bunu kötü yapan bir tercih yüzünden mahvolmuş olması falan olmaz çünkü böyle bir durumda kalan annenin tercihi olmaz. Tabiki çocuğunu seçecek başka bir ihtimal mi var. O nedenle konuya Tahiri nasıl bırakır . Tahirle kalmalı falan şeklinde bakılması bana göre doğru değil .Çünkü mesele bu değil eğer her şeyi geçelim bir seçim meselesi ise bu tabiki çocuğunu seçecek ve kimse de nasıl Tahiri seçmezsin diyemez sanırım. Tahirle kaldığında da bu onu seçme meselesi olmayacak Nefes için hepimiz biliyoruz başka yolları zorlayacak. Zaten Tahiri seçiyorum kafasında bir Nefesi cidden kim kabul edip sevebilir ki ???

Ben sadece bunu diyorum olay seçim meselesi ise çocuğunu seçen her kadını anlarım net. Ama senaryoda bunu niye izliyoruz ne gerek var. Çıkıyorsun oğlun mu Tahir mi diyorsun ??? Eee Tamam seçim yapılması gerekiyorsa yapsın ama neden seçim yapması gerekiyor bu önemli yani gelmediğin her an Yiğite işkence edeceğim mi alıp kaçacağım şu an geldin geldin mi nedir yani . Yoksa düz gelip bunu sormasının bi anlamı yok Ama yeni kalemde Vedata sağlam bi tehdit unsuru yazacak düşüncede yok öyle gelecek soracak gidecek peki bu niye Nefesi zorlasın ??? Hafta sonu dğeil hafta içi görmek için mi ? Hani Yiğit çok mu kötü arayıp annesine ağladı mı seni istiyorum diye Nefes olanları mı öğrendi anlatabiliyor muyum Nefesin Yiğitin yanında ne olursa olsun olmalıyım dedirecek bir şey yoksa oturup velayeti aldım ben ya çocuğun ya Tahir demek bilemiyorum Ama belli ki böyle olacak .

Gitmeyi falan başaramayacak ya düşünecek Tahir hissedecek konuşacaklar falan , ya konuşmayacaklar Tahirde sesini çıkarmayıp sadece tetikte olacak çünkü zorlandığını anlayacak nihayetinse sonunda kalkıp gidiyorum diye çıksa bile sonuca erişmeyecek hiç kimse...Sonrada yangın falan derken çocuk güvende değil ihmalkar baba diye alır çocuğu konağa gider el öperler her şey eskisi gibi olur biz de ne oldu şimdi yani diye kalırız

Zaten mum ışığında ailecek yemek yiyorlar onlar mutlaka 29 dandır
    Hoşbuldum canımcım

Kesinlikle katılıyorum...
    Velayet, senaryoda tekrara düşmek değil ama nasıl işlendiğine göre bu durum netleşir... Eğer tekrara düşülürse ciddi sıkıntı olacaktır..

Sezon finalinden sonra da söylemiştim Vedat'ın üzerinde açılmış, Tahir için 'beni öldürmek için silahla gemide alıkoydu' yalan (!) ifadesi vardı. Kanunu yanıltmaktan yargılanıyordu. Üzerine aynı şeyi Nefes için yaptı... Diğer yandan Nefes'i vurduğu gerekçesiyle nezarette yattı bir gece, onun vurulduğu yere çok yakın bir bölgede polis tarafından kurtarıldı yakalandığı tuzaktan...

Bunların hepsi Nefesin elini güçlendiren şeyler... Üzerinde bu kadar illegal gölgeler bulunan bir adamın ( tecavüz, şiddet iddiası ispatlanmasa da annenin bunun yaşandığına dair ifadeleri de varken) karşısında düzgün bir evlilik yapmış, çocuğun çok sevdiği bir adamla yaşayan, mutlu aile ortamı sağlayan üzerine şüphe düşmemiş bir anne var... Hangi mahkeme babaya verir artık bu çocuğu?

Yiğiti Vedata verip bu durum iyice uzatılmaz umarım, almaya çalışması değil ama alması bariz mantık hatası... Nefesin gitme durumuna tekrar girmeyeyim o da ayrı konu..

Dediğin gibi kapatılacak bu iş... Neftah, acayip güçlü takım geçen sezondan o kadar duygu biriktirdi ki şuan o birikimin ekmeği yeniliyor... Malzeme çok, bazı sahneleri görmek isteyen bir seyirci var... Eski duygu birikimiyle izlerken dayıyorlar önümüze o malzemeleri... Mesela pansuman sahnesine herkes çok sevinmiş... Duygu mu vardı orada? Tamam sırtındaki kurşun yarasına pansuman yaparken doğru duygu tutku olamaz ama ben Tahirin 'ederim, edicem' sözü dışında duygu alamadım o sahneden...

Fakat genel olarak bölüm iyiydi .. yani ikinci sezon standartlarına göre iyiydi diyorum... Maç izlediğim için bölümü internetten acızık sardırarak izledim öyle olunca uzatılmış şeyler varsa atlıyor insan daha iyi oluyor

Bölüm yorumu yapmadım ama şu kısma da değineyim ;
    Baba deme olayını çok beğendim.. O son sahneden bahsetmiyorum bölümün geneline yayılan şeyden bahsediyorum... Demir'de kuzum çok güzel oynamış her zamanki gibi

Yiğit ormanda kaybolmuşken annesiyle Vedatın evindeki pikniklerini hatırlamıştı. Oraya o çocuğu getiren annesinin yokluğu olabilir ama Yiğit doğduğundan beri babasız bir çocuk... İçinde hep dibe ittiği bir 'baba hasreti' var... Korunmaya, sığınmaya her şeyden önemlisi annesini koruyacağından emin olabileceği kadar güvenmeye ihtiyacı var...
    Annesinin yokluğu, ona bir şey olduğunu hissetmesi, ormanda kaybolup anıları düşünmesi içten içe o baba eksikliğini kazıdı... Yara açığa çıkmak için Yiğitin ateşlenmesini fırsat bildi. Ateşliyken gördüğü rüyada ormandaki anılarına
    'baba' olarak Tahir eklendi.

'Tahir abinin oğluyum' dese de Yiğit onu baba olarak düşünmemişti hiç.. Hatta düşünmekten korkmuştu evleneceklerini duyduğunda.. Çünkü Yiğit'in lügatında ; Tahir Abi>Baba gibi bir durum var...
    Şimdi tertemiz bir sayfa açmaya çalışıyor zihni ona... Zorlama filozof Fikret'in kurduğu, kurmaya çalıştığı cümlelerdeki babayı buluyor ateşlendiğinde... Yüreğindeki boşluğa Tahirin sevgisi geçip oturuyor...

Aşık olduğunu yeni anlamış taze sevdalı gibi davranıyor sonrasında Yiğit Tahire. Onu baba olarak düşünmek hem hoşuna gidiyor, hayranlıkla bakıyor, uzanıp öpüyor hem de utanıyor...
    Daha önce defalarca yanağını okşadı, sevdiğini falan söyledi Tahire utanmadı, şimdi utanıyor, çünkü Tahir'e Balım'ın Mustafa'ya dediği gibi baba demek istiyor...

Vedat'a söylediği
    'baba' kelimesi biyolojik bile demem, hukuki bir unvan... Tahire baktığında ise babası olduğunu hissetmeye başlıyor... Bence bölümün en güzel sahnesi Tahir odaya girdiğinde ona hayranlıkla bakan, yanına oturur oturmaz onu öpüp yorgan altına saklanan Yiğit... Hatta yükseltiyorum, abartmış olabilirim ama bence 2. sezonun en güzel sahnesi... Çok hoşuma gitti... Bence üzerine düşünülmüş bir sahne, kuzeni mi yazmış senaristin anlamadım
    Sondaki baba kelimesi de güzeldi, Tahirin kaskatı kesilmiş halini çözen 'baba' yakarışı ve ona doğru uzanan, ulaşamayan küçük kollar... Tahir hep oğlum diyordu ama fragmanlarda bir demesi var, Yiğit ona terfi verince artık daha bir yürekten oğlum diyor sanki... Sondaki duygu daha iyi olabilirdi ama buna da şükür... Harcansaydı bu konu, üzülürdüm...

Diğer yandan Vedat bunun acısını Yiğitten fena çıkarır...

Son bir ekleme; Berrak senaryoya nereden tutunacağını şaşırmış halde, Telgraf Naciyenin kızı falan çıksaydı daha az şaşırırdım, Nazarla panpa olup Vedatın evine girip çıkıyor
    Neyse güzel bir şey demekti niyetim nerden oraya vardım yine Berrak&Murat yapmayacak olmalarına nasıl sevindim anlatamam, hiç gerek yok yan karakterlerde aşk üçgenlerine... Bizim dizimizden uzak dursun bu tarz şeyler...

Bu arada ben birinciliğin bir süre daha güven de olduğunu düşünüyorum.. Fakat Diriliş çok ciddi rakip ve başa baş gidiyoruz... Seyirciyi soğutacak hamlelerden ve 3 saatlik bölümlerden kesinlikle uzak durulmalı... İstediği kadar güzel bölüm olsun 3 saatlik bölüm yoruyor seyirciyi...

7. Beğenenler;
    naz-naz (29-10-18), symylmz (29-10-18), Urfatokat15 (29-10-18), yellowsugar (29-10-18), ZeynepCeren (29-10-18)

Durum:
    NURANNN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Kutsi "Can"dır ♥
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    12

Aldığı Beğeni: 89

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı kubitik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Söylediklerinizin tamamına katılıyorum. Çok güzel özetlemişsiniz durumu.

Nefes Vedat'a boyun eğerse bu konu da en çok oğlunu düşünmeli. Gittiğinde oğlunun yeniden neler yaşayacağını düşünmeli. Küçücük çocuk bile annesi o adama dönmesin diye kendisini feda ederken Nefes'in bunu görmemesi saçmalık ötesi olur aynı zamanda hikayenin özüne tamamen ters olur.

Yiğit'i baba dediği adamdan ayırıp bir canavarın eline götürmek o bildiğimiz Nefes'e yakışmaz. Üstelik bu adam çocuklarını almaya söz vermişken. Nefes o seçeneği kendi içinde nasıl çözer veya Tahir'e yansıtır mı bilmiyorum fakat kendi de çözse bu işi mantıklı yapması gerekiyor. Çünkü Vedat'a gittiğinde oğluna kavuşmayacak ikisine de yeniden cehennemi sunacak.

9. Beğenenler;
    kubitik (29-10-18), symylmz (29-10-18), yellowsugar (29-10-18)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri