Sayfa 102/103 İlkİlk ... 252929899100101102103 SonSon
513 sonuçtan 506 ile 510 arası

Konu: Sen Anlat Karadeniz - Bölüm Yorumları

Durum:
    mehmetlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    939

Aldığı Beğeni: 1,011

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Sen Anlat Karadeniz - Bölüm Yorumları

30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun Evet dizinin ilk başta vermek istediği mesaj zalime zulme karşı susma mazluma yardım etti doğru hepimiz bunu biliyoruz zaten anlamayan insan yoktur ilk sezon muhteşemdi bu inkar edilemez ben hep söylediğim gibi keşke bitseydi tek sezonla kalsaydı ama maalesef diziler nasıl başlarsa başlasın rating aldıkça paraya dönüşüyor ve başladığı hikaye rezil oluncaya kadar devam ediyor tıpkı bu dizi gibi daha önce de bir kaç kere yazmıştım bu tip dizileri sevmem çünkü çok fazla etkileniyorum bu da beni duyarsız mı yapıyor izlemeye dayanamıyorum ne yapayım yani hem diziler de şiddet tecavüz izlemek mi gerek illaki mesaj olması için ben öyle düşünmüyorum aksine daha da çoğaltıyor maalesef hadi ilk başta bu dizi belki mesaj olur demiştim ama yine hüsran oldu bence diziler de daha çok sevgiyi saygıyı aşkı iyiliğin kazandığı gösterilmeli belki o zaman insanlara doğru mesaj verilmiş olur ayrıca ben hala Nefes ile Tahir sahnelerini izliyorum çünkü oyuncuların uyumunu seviyorum bu suç mu oluyor şimdi ben de 2.sezonu sevmedim ama Ulaş ile İrem'i beraber görmeyi seviyorum zaten başından beri netten izlediğim için öyle de devam ediyorum tabi ilk sezon Asiye Yangazlar Mustafa sahnelerini izliyordum 2.sezon sadece Tahir ve Nefes sahnelerini izliyordum bu sezon da öyle olacak sanırım bir diziye başladın mı kolay kolay bırakamayanlar-danım maalesef hala izliyorum diye suçlu mu oluyorum buradaki yorumlardan okuduğum kadarıyla öyle deniyor gibi bir hisse kapıldım
    Konu mehmetlover tarafından (30-08-19 Saat 15:28 ) değiştirilmiştir.

2. Beğenenler;
    fifi92 (05-09-19)

Durum:
    fifi92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    28

Aldığı Beğeni: 46

Bahsedilme
    0 Mesaj

İnanamiyorum inanmiyorum

yeni gelenlerin ismi sinan tuzcu ve öykunun isminin önünde yazilmis jenerikte hayirdir hangi meziyetlerinden ötürü,bu haksizlik,oyynculukta önlerine geçenezler o ayri ama bu özensizlik göze sokma çabasi niye

onlar kim ki diziye ne kattilar ki,nelerini gördü seyirci acaba ki jenerigi yapan buna karar vermiş

şimdi gördüm ve bölümü daha izlemeden sinirlerim zipladi

zaten sardir sardir izliyorum bide böyle şeyler görünce izleyesim varsada izlemek istemiyorum yemimle

Yeni gelenleri sevdirelim derken bizimkileri iyice arka plana atiyorlar

4. Beğenenler;
    mehmetlover (07-09-19)

Durum:
    Yardımcı Yönetmen
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    939

Bahsedilme
    0 Mesaj

Ben de izledim tabi ki her zaman ki gibi sadece Nefes Tahir sahnelerini şimdi bu iki oyuncunun oyunculukları süper ama bazı sahneler de iki oyuncuyu da başarılı bulmuyorum mesela Ulaş ağlama sahnelerin de sanki zorlanıyor gibi geliyor bana İrem'in de şu çığlık atma sahneleri fazla abartılı geliyor neyse diziye gelince güzel başladı ikilinin her sahnesi güzeldi yine tekrar ediyorum tabi ki ilk sezon ki gibi değil çok fazla etkileyici sahneler yok ama dediğim gibi iki oyuncuyu beraber görmeyi sevdiğim için hala izliyorum şeyi anlamadım Nefeste dış gebelik varmış o yüzden hayatı tehlike deymiş onu aldılar hamilelik devam ediyor dediler bu nasıl oluyor yani iki tane bebek mi vardı bir tanesi karnında bir tanesi dışta onu anlamadım Tahir'in Nefesi hastane de bırakıp gencoyu vurmaya gitmesi de ayrı saçmalıktı zaten 2.sezon da Nefes vurulduğunda da aynısı olmuştu biz de söylemiştik ilk sezon ki Tahir Nefes o haldeyken başından bir saniye bile ayrılmazdı yeni müzikler yapmışlar sanırım sevdim hele o Tahir Nefesin başında söz verirken çalan müzik çok güzeldi yine baş karaktere tutamayacağı sözler verdirdiler kızları oluyormuş adı da masal olacakmış tabi doğurabilirse kısacası iki oyuncunun beraber olduğu her sahnesini sevdim gerisi zaten boş uzatmalardan başka bir şey değil
    Konu mehmetlover tarafından (05-09-19 Saat 10:49 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    Limaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    3,305

Aldığı Beğeni: 5,456

Bahsedilme
    25 Mesaj

"Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste" lafında ki "aheste" kısmı Sen Anlat Karadeniz ve fanları için fazlasıyla aheste oluyor bayılıyorum buna

Özellikle Erkan Birgören'nin ne olup ne olamadığını burada aylarca bas bas bağırdığımız halde daha en başında attığı her adımda söylediklerimizi kanıtladığında bile sırf rahatları bozulmasın diye bize kendisini savunan savunmak için 1.sezona bile resmen iftira atan kitle ortalarda yok tek bi cümlelerini bile görmüyorum ortalarda ,ne oldu ?

Ortiler çok uzatmıştı bi iyileşme bu kadar sürmezdi (24 yıllık acı hayat 8 yılında esaret işkence ve tecavüzden bahsediyorlar burda ) zaten Nefes Tahirin sevgisiyle iyileşmişti siz Nefesin iyileşmesine karşısınız çünkü iyileşmesini istemiyorsunuzdu... Eeeee siz zaten bunları demediniz mi 2. sezon boyunca biz her itiraz ettiğimizde böyle olmaz daha yaraları sarılmadı iyileşmedi dediğimizde ???

Şükür ki Osman Sınav da tam sizin gibi düşünmüş işte çıktı önce Vedatın hikayesi bitti dedi o zaman Nefesin demek yemedi ama bu ne demekti zaten Nefesin hikayesi bitti demek ? sonra da çıkmış geçenlerde Nefesin yaraları aşk ile iyileşti artık yara falan kalmadı diyor. Peki şimdi bu seyirci niye . Sarılarak yara mı iyileşir biz Nefesin yaralarını ve iyileşmesini izlemek istiyoruz diye debeleniyor Kuzum siz de iyileşti demiyor muydunuz ? Vallahi anlamadım

Allah'ın sopası yok işte ,

Bu izleyici öyle ya da böyle Nefesin hikayesini onun yaralarını ve onun iyileşmesini izlemek için çıktı yola Tahir bile bunun sadece güzel bir tuzu biberiydi önemli olan Nefesti. Sonra Nefesi ezdiniz geçtiniz hiçbir şey yok olmamış gibi davrandınız aman yaran yok gibi yap deyip tüm o kadınlarla alay edercesine " iyi kurtuldun" deyip Yiğite hamileliğinden kilo muhabbetini yaptınız en rezil haliyle

Hiç işlemediğiniz günahına kanına girdiğiniz Nefeslerin hikayesini sanki elinizdekini sarıp iyileştirmiş gibi yenisini işleyeceğiz deyip Nefesin aşkı olan Tahirin şerefine ahlakına zift sürdünüz. Aynı hikayeyi kopyala yapıştır yapıp her anlamda çok ucuz bir içerik ve malzemeyle kendinize maletmeye kalktınız ! Sonuç , seyirci bu noktada sizden yaka silkti ve diziyi tamamen bıraktı.

Ve bugün reytinleri totalade yine 5 ile açtığına ve bir zamanlar Dirilişi geçen dizinin bir rom-com a mağlup olduğuna bakılırsa geri dönemeye de niyetleri yok onları keklemek için oltanın ucuna taktığınız Neftah ı da yememişler bundan sonra yenecek gibi de durmuyor.

Size söylenecek çok şey var , ama kendimi yormaya değecek bir tane bile bir şey yok. Bu diziyi Osman Sınavdan önce ,güya lafta Asiye ve Tahire öykünüp bir çocuğu bile kalplerine sığdıramayıp senaristleri taşlayan ve Osman Sınava fırsat veren kitle bitirdi Osman Sınav sadece onların yaptığı asisti doksana attı ve istediğini yaptı . Şimdi oturup hayrını görsünler ,hayrını görün !!!

EDİT: İrem bir haftadır tatil yapıyor çekimi yok Ulaşta yaylalarda yeni gelen Ferhat mı ne bir de Hazanla çekimden çekime koşuyor . Bir de Tahir silah almayacağım sözü mü vermiş ne yazıyor Tahir o sözü Hazan yüzünden bozar ....Diyorum ben Nefese bırak bu naylon poşet Tahiri ,Ferhatı yap kendine kaç git o gitsin kimi kurtarıyorsa kurtarsın

Bir de Nefes Fikrete şükranlarını sunmuş ? Nefes gibi bir kadın şiddete tecavüze işkenceye uğramış bir kadına Fikret gibi kadın katiline sempati sözleri söyletmişler şimdi bunların gerçekten yatacak yeri var mı ? Ya da bir kadın katilini şu duruma getirip mağdur bir kadının gözünden sempatik bir kahraman gibi adletmenin tecavüzcülerden katillerden bir farkı var mı ? YOK ... hiç yok hem de Allah ıslah etsin yazanı da alkışlayanını da
    Konu Limaa tarafından (05-09-19 Saat 13:53 ) değiştirilmiştir.

7. Beğenenler;
    esra086 (08-09-19), kubitik (09-09-19), maven (10-09-19), mehmetlover (05-09-19), naz-naz (07-09-19), symylmz (05-09-19)

Durum:
    Yardımcı Yönetmen
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    939

Bahsedilme
    0 Mesaj

Aslında bölümün başı Tahir'in Nefesi hastane de bırakıp gitmesi hariç ilk sezonu anımsatıyordu komedi tarafı ağırdı hüzün vardı ama dozundaydı Nefes Tahir atışmaları güzel ve eğlenceliydi ama sonu başka bir dizi gibiydi ya aslına bakarsanız bana göre hangi dizi hangi senarist olursa olsun daha önce de yazdığım gibi bir dizi uzamaya başlayınca konular değişir karakterleri değişir ilk tadı alamazsın belki ilk sezonu yazan senaristler devam etseydi de böyle olacaktı çünkü uzadıkça senaristler de bir süre sonra tıkanıyor maalesef ki ilk sezon da Tahir karakteri çok eleştirildi yok fazla abartılı dendi yok haddinden fazla deli dolu dendi ve daha bir sürü şey dendi o yüzden senaristler ne yazarsa yazsın biz izleyiciler mutlaka eleştirecek bir şeyler buluyoruz tamam bu dizinin bir amacı vardı ama uzadıkça ilk senaristler olsa bile o amaçta yok olacaktı zaten tabi şimdi ki senarist diziyi rezil rüsva etti o ayrı benim demek istediğim ilk senaristler olsa da olmasa da uzadıkça zaten bir şeyler değişecekti bence o yüzden dizilerin tek sezonda bitmesi taraftarıyım biri yazmıştı ilk senaristler diziyi 36 bölüm de bitirecekmiş diye keşke öyle yapsalarmış mesela uzak doğu dizilerini en çok bunun için seviyorum en başından kaç bölüm olacağı beli oluyor hikaye ve karakterleri ona göre yapıp konuları sapmadan karakterler değişmeden bitiriyorlar bizde de öyle olsa süper olurdu bence
    Konu mehmetlover tarafından (06-09-19 Saat 12:31 ) değiştirilmiştir.

9. Beğenenler;
    angelic (12-09-19)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 11 kullanıcı var. (2 üye ve 9 konuk)

1. Hercai,
  2. ByKubush

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri