Sayfa 19/106 İlkİlk ... 91516171819202122232969 ... SonSon
530 sonuçtan 91 ile 95 arası

Konu: Sen Anlat Karadeniz - Bölüm Yorumları

Durum:
    yellowsugar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    998

Aldığı Beğeni: 947

Bahsedilme
    2 Mesaj

Standart Cevap: Sen Anlat Karadeniz - Bölüm Yorumları

Selamlar

34.bölümü izlemedim. İzlemeyi de düşünmüyorum. Gördüğüm kadarıyla da hiç bir şey kaybetmemişim. Diziye dair tonlarca şey söylemek istiyorum. Aynı zamanda da hiç bir şey söylemek istemiyorum. Öyle bir ikilemdeyim. O zaman rastgele bir şeyler karalayım ben.

Anladım ki bu dizi 33.bölümü ile bende kredisini doldurmuş. Öyle bir kopmuşum ki dönüp de 34.bölüme bakmak gelmedi içimden. Bir zamanlar çarşamba günlerini sabırsızlıkla beklerdim. Vakit bir türlü geçmek bilmezdi. Bölüm yayınlandıktan sonra her detayını ezberlemek istercesine tekrar tekrar izlerdim. Böylesine yürekten bağlandığım bir projenin bu hale gelmesi içimde her daim hayal kırıklığı olarak kalacak sanırım. Yeni bölüm fragmanları beni çekmediği gibi daha da çok uzaklaştırdı. Hiç bir şey eskisi gibi değil.

Dizi Karagül'ün yan sanayisi olma yolunda ilerliyor. Bana kalırsa oldu bile. Son fragmanı görünce sanki Karagül'ün fragmanını izliyormuş gibi hissettim. Aynı rüya metodları orada da vardı. Üstelik her bölüm fragmanlarına muhakkak koyulurdu. Görüyorum ki SAK'ta da bu metoda geçilmiş. Özgün bir konusu olan, karakterleri çok özel olan bir proje klişeden geçilmiyor. Sayın senarist Sürmene'yi Halfeti zannediyor sanırım. Dizi de Karadeniz fırtınası mı esiyor, Halfeti rüzgarı mı esiyor belli değil. Bir dizide her ayrıntı öldürülebilir mi? Öldürülebiliyormuş. Senarist sayesinde öğrenmiş bulunmaktayım. Bence bu da bir başarı. 21 bölüm boyunca gösterilen detaylardan geriye hiç bir şey kalmamış olması başarı değil de nedir? Dönüp baktığımda 1.sezona ait hiç bir detay, karakter bulamıyorum çünkü. Bravo Daha önce Karadeniz'i komple yaksa demiştim. Hala o cümlemin arkasındayım. Hepimiz kurtulmuş olurduk. En çok da oyuncular için iyi olurdu. Onlara üzülüyorum artık. İnanmadığın bir karakteri canlandırmak çok zor olsa gerek. Sevgili Mehmet Ali'ye 1.sezon röportajında Vedat karakterini adeta yaşadığını, böyle kötü bir karakteri nasıl böylesine yaşayarak canlandırdığını sormuşlardı. O da Vedat karakterinin kötü ama derin bir karakter olduğunu, bazı noktalarda empati kurmanın mümkün olduğunu söylemişti. Bir psikopat karakterle bile empati kurulabiliyordu çünkü. Yanlış anlaşılma olmasın. Bu demek değildir ki Vedat'ın haklı sebepleri var. Asla böyle bir şey düşünmüyorum. Zira bir karaktere hak vermekle, yaptığı davranışları anlamaya çalışmak aynı şeyler değil. İşte Mehmet Ali'ye böylesine bir karakter sundukları için karakteri yaşayarak oynayabiliyordu. Yine de oyuncuların hepsi ellerindeki karakterlere göre çok daha iyi işler çıkarıyorlar. Onları bu konuda gerçekten tebrik ediyorum. Kalpten inanmadığın bir karakteri hem anlamak hem de canlandırmak çok zordur. Acaba şuanda oynadığı karakteri anlayabilen ve hak veren oyuncu var mıdır?

Dizi öyle bir hale getirildi ki görmek istediğim tüm sahneler yazılmaya başlasa benim için hiç bir anlamı olmaz. Tahir eski deliliğine dönse, Nefes eski gücüne ve o zehir gibi aklına kavuşsa, Asiye eskisi gibi reisliğine devam etse dönüp de etkilenmem. O hale getirildi çünkü. Samimiyetsiz ve tutarsız...2.sezon öyle bir halde ki 1.sezondan sahneler izlediğimde de etkilenemiyorum eskisi gibi. Çok izlememle alakası yok elbette. 2.sezonun laneti 1.sezona da bulaştı sanırım. 1.sezonda hayran olduğum karakterlerin şuanda geldiği durum beni etkiliyor. Haliyle 1.sezonda izlediğim karakterlere de inancımı yitiriyorum. Keşke 2.sezona hiç başlamasaymışım. Resmen hikayeyi katlettiler. Yine de bu sezonun 1.sezonu gölgelemesine daha fazla izin vermeyeceğim. Artık diziyi bırakmış bulunuyorum. Dediğim gibi şuandan itibaren bazı şeyler için geri adım atılsa bile benim için bir anlamı olmayacak. Onlar yazdıkları bölümleri, karakterleri unutabilirler. Ama ben unutmadım. O yüzden geçmiş bölümleri yok sayıp önümdeki bölümlere odaklanmam mümkün değil. Mesela Vedat şuanda eski zaafına ve zekasına geri dönüp Nefes'i kaçırsa heyecanlanır mıyım? Sanmam. Tahir'in deliliğine, sevdasına gölge düşürdüler, Nefes'in zehir gibi kafasını, umut dolu dünyasını elinden aldılar çünkü. Şu aşamada böyle bir sahne gelmiş olsa kaç kişiyi heyecanlandırıp ekrana döndürür bilemiyorum.

Ayrılık meselesine gelince... Defalarca yazılıp çizilmiş. Ben de bir şeyler söyleyeyim. Bu ayrılık sürecinde bizim bu çiftin sevdasının büyüklüğünü görmemiz gerekirdi. Görüldüğü üzere bu süreç bu çifti harcadı, sevdalarına gölge düşürdü. Hani Deli Tahir'in o büyük sevdası? Hani Nefes'in Tahir'e kıyamayışı? İnsanları ekranda tutacak bir ayrıntı bile olmadığı gibi resmen kaçırmak istercesine adam akıllı sahne bile yazılmıyor. Karakterler cümle kurmaktan aciz hale getirildi. Konuştukları zamanda saçma sapan yerlere geliyor mevzu. Geçenlerde 9.bölümden bir video ile karşılaştım. Açtım ve izledim. Bakın size iki replikle Tahir'in nasıl bir insan olduğunu yazayım.

- "O kızın hakkında yalan yanlış laflar yayarsanız ben bütün köyü ateşe verir miyim?"
    +"Verirsin."
    -"Ateşin ortasına da röntgencileri koyar mıyım?"
    +"Koyarsın."

Bakın bu kadar basit işte. Bu karakterleri çözmek ve analiz etmek o kadar da zor değil. İki replikle bile anlayabiliyorsun nasıl bir karaktere sahip olduğunu. Önlerinde 21 bölüm olan dizinin şimdi bu hale getirilmesini inanın anlayamıyorum.

Bu ayrılık bu sevdayı bitirdi. Hala kavuşmalarını dört gözle bekleyenler var. Bu saatten sonra ister boşansınlar ister kavuşsunlar bana bir şey ifade etmiyor. Bariz bir şekilde ateşli bir kavuşma için ortam hazırlanıyor. Senarist bu kadar eleştiri aldıktan sonra insanları susturmak adına bir bölüm bilemediniz iki bölüm sonra bir kavuşma yazacaktır. Tabi ben yer miyim? Asla. Sevdasına inanamadığım bir çiftin tutkusunun da beni çekeceğini hiç zannetmiyorum.

Yiğit ve Tahir ilişkisi içinde aynı şeyler geçerli. Bu ilişkinin derinliğini yine iki replikle anlayabilmek mümkün.

-"Ya Mustafa amcayı kurtaramazsan? Ya bir daha gelmezsen? Ya sen geldiğinde ben çok büyürsem? Ya sen beni tanımazsan?"
    +" Ben seni bu cennet kokundan tanırım ki ya. Ben seni tanırım Yiğidim."
    -"O zamana kadar küsüm."

Ne kadar özel ve güçlü bir bağ olduğunu görmemek için kör olmak lazım sanırım. Şimdiler de ise oğlunu görmekten aciz bir Tahir var karşımızda. Ben şimdi bu baba-oğula nasıl inanayım?
    Dizideki diğer ilişkilerin geldiği duruma değinmek bile istemiyorum. Durum fazlasıyla ortada. Zarar gören ilişkiler şöyle dursun bir de yerinde sayan karakterler mevcut. Güya aile olmanın önemi anlatılıyor dizide. Yersen..

Bu arada aklıma gelmişken söyleyeyim. Dizide Gelevera Deresi çalmış. Benim için efsane Karadeniz şarkılarından biridir. Böyle anlamsız bir ayrılık sahnesine harcamışlar. Buna bir miktar üzüldüm. 7.bölümde Kaderim Böyle İmiş şarkısı kullanılmıştı. "Uzaktasın varamam, sevdiğimi saramam" sözlerinde Nefes'e dokunmak isterken dokunamayan bir Tahir gösterilmişti. Aynı şekilde "Yazmadaki pul muyum, sevilmez bir kul muyum" sözlerinde Mercan gösterilirken, "Herkes basar da geçer, kapıda ki yol muyum" sözlerinde Necip gösterilmişti. Öyle detaya önem veren bir diziydi SAK. Şuanda ise yazılmak için yazılan sahnelerden sonra çalmak için çalınan şarkılar gösteriliyor. Zaten dizide Karadeniz şarkıları ve şivesi kullanılmasa Trabzon'da geçtiğine kolay kolay kimse inanmazdı.

Sezon finali ve 20.bölümün Eyşan'ın ani ölümü sebebiyle tekrar düzenlendiğini düşünüyorum. Buna rağmen hiç biri bu sezondaki bölümler kadar vasat olmamıştı. Hala izlenme oranlarının 15.bölümdeki evliliğe ve Ceylan meselesine bağlayanlar var. Hangi tarafa gülüyoruz? Yazın başlangıcında ve Ramazan'da bile müthiş oranlar almıştı. Diriliş'in sezon finali bile 9'lu oranlardayken SAK'ın ki 11'den aşağı düşmemişti. Şimdi kış sezonunda 11'e düşmüş. Daha da düşecek gibi duruyor. Geçen hafta diziye bakmamam annemin dikkatini çekti ve sebebini sordu. Tabi ki senarist değişikliği diye yapıştırdım cevabı. İnsanlar sosyal medyada Ortiler artık senarist değil, dizinin senaristi değişti diye överken ben de durum tam tersi oldu gördüğünüz gibi.

Bu son kez uzun bir şekilde yorumum olacak sanırım. Zira bundan sonra değerlendirebileceğim bir bölüm olmayacak. Dizi o kadar farklı bir rotaya çevirdi ki yönünü, -şimdilik bu rota Halfeti gibi duruyor- eleştirilebilecek bir nokta bile kalmadı benim açımdan. Her şey alındı elimizden. Biz aynı şeyleri yazmaktan bıktık usandık ama ekip aynı şeyleri seyircinin önüne sunmaktan sıkılmadı. Sizleri forumda takip ederim. Lakin uzun uzadıya yorum yapmam artık. Yorumlanmaya değmiyor çünkü artık.

Yorumum çok uzun oldu, okuyan gözlerinize sağlık.

Dipnot: Son bir kez bu forumda anket yapmak istiyorum açıkçası. Daha önce çok yapılmıştır ama ben o zamanlar yoktum. Sizinle tekrar merak ettiğim noktalar üzerinde konuşmak isterim. Belki aynı sorular sorulmuştur daha önce ama ben yine de şansımı denemek istiyorum.

İyi forumlar.
    Konu yellowsugar tarafından (16-12-18 Saat 21:30 ) değiştirilmiştir.

2. Beğenenler;
    Limaa (16-12-18), maven (18-12-18), Meryem (26-12-18), naz-naz (17-12-18), symylmz (16-12-18), Urfatokat15 (17-12-18)

Durum:
    Limaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    3,310

Aldığı Beğeni: 5,471

Bahsedilme
    25 Mesaj

Alıntı yellowsugar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Dipnot: Son bir kez bu forumda anket yapmak istiyorum açıkçası. Daha önce çok yapılmıştır ama ben o zamanlar yoktum. Sizinle tekrar merak ettiğim noktalar üzerinde konuşmak isterim. Belki aynı sorular sorulmuştur daha önce ama ben yine de şansımı denemek istiyorum.

İyi forumlar.

Değişme sürecindeyken haliyle ufak tefek parçalar oluyordu karakterlerden ama artık dönüşümlerini tamamladılar ve bambaşka insanlar . Herkesin karakterlerinin gözünün dünyaya bakışı kendi bakışıdır karakter iyi de olsa kötüde olsa ne kadar görüyor sorusunun cevabı onu yazan eller ne kadar görüyorun cevabıdır. Bu adam hep yüzeysel en ufak bir derinlik güzel temiz bir duygu taşımayan güzel berrak bir su bulsa onu bulanıklaştırmaktan zevk alan her şeye kir pas bulaştıran bir bakışa sahip...İnsanın ruhu nasıl bu kadar mutsuz sevgisiz ve çürümüş olabilir ki ? Hala hayret ediyorum bu adamı tanıdığımdan beri ...Malesef ona her yer Halfeti

Anket konusunda ben kendi adıma çok sevinirim bir zamanlar ne bekliyorduk bu hikayeden nerde ne olduğunu düşünüyorduk bunların cevabını sizlerle arama hoşuma gider...

4. Beğenenler;
    naz-naz (17-12-18), symylmz (16-12-18), Urfatokat15 (17-12-18), yellowsugar (16-12-18)

Durum:
    symylmz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Kocaeli
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    1,251

Aldığı Beğeni: 476

Bahsedilme
    1 Mesaj

Bazen diyorum ki keşke ortici olsaydım ve onların yaptığı gibi yeni sezonu hiç izlemeseydim. Eziyet haline gelmeye başladı artık. Çok güzel bir amacı olan dizi sıradan bir diziye dönüştü. Her bölümde alakasız olaylar ve sonuçlarını izlemekten çok sıkıldım. Anlamadığım ellerinde kaç bölüm hazır olan bir senaryo varken neden senarist değiştirilir ki😒 Neymiş osman sınavın kafası erkanla uyuşuyomuş da o yüzden onu seçmişmiş. Tek isteğim ortiler hiç olmazsa kitap halinde bize devamını sunabilsinler.

Duygu kalmadı ya hikayede. Şu an vedatı kaçırdılar. Zerre etkilenemiyorum. Ama benim en baştan beri istediğim şeylerden biriydi Vedatın kızlarla yüzleşmesi. Gerçi beklediğimiz bütün olaylardan ağzımızın payını aldık.

Bu sezondan aklımda kalan saçmalıklar mı desem ne desem bilemedim

22. Bölüm: saçma uzunlukta gemi sahnesi. Vedatın öldü sanılması. Bütün yaralarını saracağım diyen bir Tahir. Bitti di mi daha yeni başlayi😂 (Keşke başlamasaydı)
    23. Bölüm: Yara düşman gibidir diyen bir Tahir 😂vedatın asiyeyi kaçırması ve al bıraktım ula sahnesi
    24. Bölüm:Kabusum olan bölüm. Mustafa yeleği anlamadan Tahiri vurdu. Nefes Tahiri öldü zannederken Vedatı öldürmeye çalıştı. Nazar meselesi vardı bir de.
    25. Bölüm: Tahir ve Mustafa Vedatı diri diri gömdü. Sonunda da Nefes vuruldu.
    26. Bölüm: Aa ne güzel dram izleriz sandık. Tam bir fiyaskoydu. Kimse kalmadı Nefesin yanında. Tahir bile çivraya gitti. Yiğit kayboldu.
    27. Bölüm: Fikret Yiğiti buldu. Kahramanımız!! Hemen zaman atladık. Nefes iyileşti. Mercan iyileşti. Bunları klip eşliğinde gördük sadece. Velayeti vedat aldı. Yiğit Tahire baba dedi.
    28. Bölüm: Sanki hiçbir çözüm yokmuş gibi Nefes yıkıldı. Nazar cici anne oldu. Tahir Nefesi vedata vermeyi kabul etti. Salak koruma ve zıplayan mum sayesinde Yangın çıktı. Neftah Yiğiti kurtardı.
    29. Bölüm: Bu olay sayesinde velayeti Nefes alacak zannederken Tahir çocuk kaçırmış oldu😂 Fiko vedatı durdurdu. Yiğit neftahla kaldı. Mutlu aile olmaya karar veren çiftimiz Mustafanın fikriyle yemeğe gittiler😂 Evlenme teklifi ilk öpüşme falan biliyosunuz zaten kabusumuz oldu. Hele son sahne resmen fiyasko. Nefes tamamen iyileşti!
    30. Bölüm: O fragmanlara rağmen sezonun tek beğendiğim bölümüydü. Nefesin kelepçe fobisine değinme gereği duymadılar da neyse. Neftah boşanırsa Nefes kurtulacak dendi. Ama nefes yiğiti tahirden ayırmak istemediği için kabul etmedi. Gemiye silah koydular. Mercanlar sayesinde bundan kurturdular. Nefes denetimli serbest kaldı. Sanki delil yokmuş gibi rahat rahat takıldılar. Türküler falan . Sonra Tahir ilginç bir şekilde başarılı bir plan yaptı😂 Nefes kurtuldu. İlk defa sakin bir son sahne izledik.
    31. Bölüm: Sanki Neftahı öpüşmek üzereyken bırakmamışız gibi arabada konuşan neftahla başladık😂 Her şey güzel olacak mottomuzla Kız isteme gelin hamamı düğün Fatihin vurulması kapanış.( Nefesin izlerin falan da yoksayıldı tabii ki)
    32. Bölüm: Asiye reis ve Deli Tahiri tam olarak gömdüğüm bölüm. Saniye sanki haklıymışcasına onu dinlediler. Nefes ve Yiğit evden kovuldu. Neftahı hayaller ve içseslerle izledik. Tahir kendini denizlere attı😂
    33. Bölüm: Belki saniye akıllanır sandık ama o fırtına için bile nefesi suçladı👌Nefes Tahiri kurtardı. Çünkü Tahir ıssız bir adada ateş yakıp onu beklemekle meşguldü😂 Hayaller aleminde yaşadığımız için Nefes ateş yakıp beni bekle dediği için iki adım gitse davut dayıya gidebilecekken Nefesi bekledi😂 Barışıcaklar sandık ama Tahirin konağa gidelim ısrarlarını Nefes kabul etmedi. (Ah be Tahir o kadar saçmalıyosun ki. ) Tahir Yiğiti sadece uyurken görmeye geldi😒 Yiğit de hastalandı.

Resmen olaylar fragmanlara ve bölüm sonlarına hitap ediyor. Gerisinde saçma sapan fikret izliyoruz. Son bölümde Tahir in doğru düzgün repliği bile yoktu. Kadın dayanışması adı altında neftah da hiç edildi. Yiğit ve Tahir de. Nefes kendi ayaklarım üzerimde durmam lazım diyerek 8 sene yaşadıklarına dayanmasını yoksaydı.

@yellowsugar anket çok iyi olur. Malum yeni sezonla ilgili tartışılacak bir şeyler kalmadı artık. Forum canlanır hiç olmazsa. Geçmişi hatırlarız sayende.
    Konu symylmz tarafından (16-12-18 Saat 23:45 ) değiştirilmiştir.

6. Beğenenler;
    Limaa (16-12-18), Meryem (26-12-18), naz-naz (17-12-18), tubaaslı (16-12-18), Urfatokat15 (17-12-18), yellowsugar (16-12-18)

Durum:
    yellowsugar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    998

Aldığı Beğeni: 947

Bahsedilme
    2 Mesaj

Alıntı Limaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Değişme sürecindeyken haliyle ufak tefek parçalar oluyordu karakterlerden ama artık dönüşümlerini tamamladılar ve bambaşka insanlar . Herkesin karakterlerinin gözünün dünyaya bakışı kendi bakışıdır karakter iyi de olsa kötüde olsa ne kadar görüyor sorusunun cevabı onu yazan eller ne kadar görüyorun cevabıdır. Bu adam hep yüzeysel en ufak bir derinlik güzel temiz bir duygu taşımayan güzel berrak bir su bulsa onu bulanıklaştırmaktan zevk alan her şeye kir pas bulaştıran bir bakışa sahip...İnsanın ruhu nasıl bu kadar mutsuz sevgisiz ve çürümüş olabilir ki ? Hala hayret ediyorum bu adamı tanıdığımdan beri ...Malesef ona her yer Halfeti

Anket konusunda ben kendi adıma çok sevinirim bir zamanlar ne bekliyorduk bu hikayeden nerde ne olduğunu düşünüyorduk bunların cevabını sizlerle arama hoşuma gider...
    Ben Karagül'den biliyormuşum bu senaristi meğerse sevgili Limaa. SAK'a geldiği zaman önceki projelerini görünce anladım. Karagül'ü de bu adam yüzünden bıraktım zaten. Normalde bu tip dizileri izlemem. Fakat çocuğu öldü süsü verilerek elinden alınan kadının kocası öldükten sonraki mücadelesi ilgimi çekmişti. Bir de Baran'ın kardeşlerini zamanla kabullenmesi, o güçlü kardeşlik bağının oluşması dikkatimi çekmişti. Ondan bakıyordum. Senarist değiştikten sonra epey bir farkına varmadım yalan yok. Çünkü SAK kadar yürekten bağlı olduğum proje değildi. Zaten yalnızca 12 bölümden oluşuyordu 1.sezonu. Sezon ortasına kalmadan saçmalamaya başladı. Görmek istediğim bağlar hiç edildi. Saçma saçma kabus sahneleri yazılmaya başladı. Korku filmlerinden fırlar gibi kabus sahnesi yazıyor adam. Şimdi aynısını SAK'a yapıyor. Birde bu proje Karagül gibi değil. Bu proje bir sürü kadına umut oldu. Ayrıca elinde 21 bölümlük bir hikaye var ve bu hikaye acayip bir şekilde fenomen olmuş. Uyum sağlamak bu kadar zor olabilir mi bir senarist için? Bunun için eğitim görmüyorlar mı ben anlamıyorum. Eğer dizinin ruhuna uyum sağlayabilseydi klişeler bile çok güzel izlenirdi. Ama işte olan oldu..

Aa çok sevindim. Aklımdaki soruları düzene geçirdikten sonra atarım. En geç yarın olur.

Alıntı symylmz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bazen diyorum ki keşke ortici olsaydım ve onların yaptığı gibi yeni sezonu hiç izlemeseydim. Eziyet haline gelmeye başladı artık. Çok güzel bir amacı olan dizi sıradan bir diziye dönüştü. Her bölümde alakasız olaylar ve sonuçlarını izlemekten çok sıkıldım. Anlamadığım ellerinde kaç bölüm hazır olan bir senaryo varken neden senarist değiştirilir ki😒 Neymiş osman sınavın kafası erkanla uyuşuyomuş da o yüzden onu seçmişmiş. Tek isteğim ortiler hiç olmazsa kitap halinde bize devamını sunabilsinler.

Duygu kalmadı ya hikayede. Şu an vedatı kaçırdılar. Zerre etkilenemiyorum. Ama benim en baştan beri istediğim şeylerden biriydi Vedatın kızlarla yüzleşmesi. Gerçi beklediğimiz bütün olaylardan ağzımızın payını aldık.

Bu sezondan aklımda kalan saçmalıklar mı desem ne desem bilemedim

22. Bölüm: saçma uzunlukta gemi sahnesi. Vedatın öldü sanılması. Bütün yaralarını saracağım diyen bir Tahir. Bitti di mi daha yeni başlayi😂 (Keşke başlamasaydı)
    23. Bölüm: Yara düşman gibidir diyen bir Tahir 😂vedatın asiyeyi kaçırması ve al bıraktım ula sahnesi
    24. Bölüm:Kabusum olan bölüm. Mustafa yeleği anlamadan Tahiri vurdu. Nefes Tahiri öldü zannederken Vedatı öldürmeye çalıştı. Nazar meselesi vardı bir de.
    25. Bölüm: Tahir ve Mustafa Vedatı diri diri gömdü. Sonunda da Nefes vuruldu.
    26. Bölüm: Aa ne güzel dram izleriz sandık. Tam bir fiyaskoydu. Kimse kalmadı Nefesin yanında. Tahir bile çivraya gitti. Yiğit kayboldu.
    27. Bölüm: Fikret Yiğiti buldu. Kahramanımız!! Hemen zaman atladık. Nefes iyileşti. Mercan iyileşti. Bunları klip eşliğinde gördük sadece. Velayeti vedat aldı. Yiğit Tahire baba dedi.
    28. Bölüm: Sanki hiçbir çözüm yokmuş gibi Nefes yıkıldı. Nazar cici anne oldu. Tahir Nefesi vedata vermeyi kabul etti. Salak koruma ve zıplayan mum sayesinde Yangın çıktı. Neftah Yiğiti kurtardı.
    29. Bölüm: Bu olay sayesinde velayeti Nefes alacak zannederken Tahir çocuk kaçırmış oldu😂 Fiko vedatı durdurdu. Yiğit neftahla kaldı. Mutlu aile olmaya karar veren çiftimiz Mustafanın fikriyle yemeğe gittiler😂 Evlenme teklifi ilk öpüşme falan biliyosunuz zaten kabusumuz oldu. Hele son sahne resmen fiyasko. Nefes tamamen iyileşti!
    30. Bölüm: O fragmanlara rağmen sezonun tek beğendiğim bölümüydü. Nefesin kelepçe fobisine değinme gereği duymadılar da neyse. Neftah boşanırsa Nefes kurtulacak dendi. Ama nefes yiğiti tahirden ayırmak istemediği için kabul etmedi. Gemiye silah koydular. Mercanlar sayesinde bundan kurturdular. Nefes denetimli serbest kaldı. Sanki delil yokmuş gibi rahat rahat takıldılar. Türküler falan . Sonra Tahir ilginç bir şekilde başarılı bir plan yaptı😂 Nefes kurtuldu. İlk defa sakin bir son sahne izledik.
    31. Bölüm: Sanki Neftahı öpüşmek üzereyken bırakmamışız gibi arabada konuşan neftahla başladık😂 Her şey güzel olacak mottomuzla Kız isteme gelin hamamı düğün Fatihin vurulması kapanış.( Nefesin izlerin falan da yoksayıldı tabii ki)
    32. Bölüm: Asiye reis ve Deli Tahiri tam olarak gömdüğüm bölüm. Saniye sanki haklıymışcasına onu dinlediler. Nefes ve Yiğit evden kovuldu. Neftahı hayaller ve içseslerle izledik. Tahir kendini denizlere attı😂
    33. Bölüm: Belki saniye akıllanır sandık ama o fırtına için bile nefesi suçladı👌Nefes Tahiri kurtardı. Çünkü Tahir ıssız bir adada ateş yakıp onu beklemekle meşguldü😂 Hayaller aleminde yaşadığımız için Nefes ateş yakıp beni bekle dediği için iki adım gitse davut dayıya gidebilecekken Nefesi bekledi😂 Barışıcaklar sandık ama Tahirin konağa gidelim ısrarlarını Nefes kabul etmedi. (Ah be Tahir o kadar saçmalıyosun ki. ) Tahir Yiğiti sadece uyurken görmeye geldi😒 Yiğit de hastalandı.

Resmen olaylar fragmanlara ve bölüm sonlarına hitap ediyor. Gerisinde saçma sapan fikret izliyoruz. Son bölümde Tahir in doğru düzgün repliği bile yoktu. Kadın dayanışması adı altında neftah da hiç edildi. Yiğit ve Tahir de. Nefes kendi ayaklarım üzerimde durmam lazım diyerek 8 sene yaşadıklarına dayanmasını yoksaydı.

@yellowsugar anket çok iyi olur. Malum yeni sezonla ilgili tartışılacak bir şeyler kalmadı artık. Forum canlanır hiç olmazsa. Geçmişi hatırlarız sayende.
    Senin yine iyi kalmış aklında olaylar. Ben bazı olayları sen yazınca hatırladım. 26.bölümde Tahir'in Civra'ya gitme sahnesinin montaj olduğunu hatırladım. Fiyasko resmen. 28.bölümde ki bir olayı da ben hatırlatayım. Kibariye desem yeterli olur sanırım.

Yarın atacağım soruları.

8. Beğenenler;
    Limaa (17-12-18), Meryem (26-12-18), naz-naz (17-12-18), symylmz (17-12-18), Urfatokat15 (17-12-18)

Durum:
    symylmz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Kocaeli
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    1,251

Aldığı Beğeni: 476

Bahsedilme
    1 Mesaj

@yellowsugar neden hatırlattın ki Kibariye yi ne güzel unutmuştum

@naz-naz Elif ten bahsetmişsin. Ben yeni gördüm haberin detaylarını.Belki görmeyenler vardır.Buraya bırakıyorum.

Spoiler İçermektedir

Konu symylmz tarafından (17-12-18 Saat 00:45 ) değiştirilmiştir.

10. Beğenenler;
    Limaa (17-12-18), maven (18-12-18), naz-naz (17-12-18), Urfatokat15 (17-12-18), yellowsugar (17-12-18)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri