Sayfa 2/105 İlkİlk 1234561252102 ... SonSon
524 sonuçtan 6 ile 10 arası

Konu: Sen Anlat Karadeniz - Bölüm Yorumları

Durum:
    darko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    özgürlük
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    136

Aldığı Beğeni: 230

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Sen Anlat Karadeniz - Bölüm Yorumları

Alıntı Urfatokat15 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pantene altın kelebek ödülleri şimdi bitti tören izleyen var mı bilmiyorum
    dizimiz en iyi senaryo en iyi yönetmen ve en iyi dizi çifti ve en iyi çocuk oyuncu dallarında ödül aldı ödül alan herkesi canı gönülden tebrik ediyorum ve dikkatimi çeken bir hususu sizlerle paylaşmak istedim
    Her ne kadar hâlâ kabul etmeyenler olsada dizimiz hâlâ ilk sezondaki başarısının karşılığını alıyor irem ve ulaş in her röportajlarında olduğu gibi burda da ilk sezondaki amaçlarından bahsetmesi ortilere değinmeleri bana bunu düşündürdü
    Keşke bizim inandığımız ve izlediğimiz ve sevdiğimiz gibi kalsaydı
    Osman sınav a da yönetmen olarak ödül vermişler ama katılmamış dikkatimi çekti doğrusu
    Son olarak hakederek aldılar hepsini tebrik ediyorum umarım başarıları daim olur hepsini tebrik ediyorum
    Zaten Ulaş'ın 2.sezondaki senaryoyu beğenmediği memnun olmadığı konuşuluyordu.İrem ve Ulaş için her zaman ortilerin yeri farklı oldu.Zaten dikkat ederseniz ilk ve 2. sezondaki İrem ve Ulaş çok farklı sanki zorla oynuyorlar gibi geliyor bana.Ortilerin senaryosuna,repliklerine,anlatım biçimlerine daha inanmışlar demek ki. İlk sezondaki o ruh resmen göçtü gitti bu sezon.
    Ortiler 2. sezonu nasıl yazardı,bize neler anlatırdı sorusu hep aklımda kalacak.Keşke hikayeyi onların kaleminden görmeye devam etseydik şimdiki gibi ruhsuz izlemezdik eminim.
    Dizinin eski yönetmeninin sahnede Yusuf Ömer Sınava yaptığı terbiyesizliği de es geçmeyelim.
    Neyse geceden 4 ödülle döndük,ekibin emeklerinin karşılığını almasına sevindim.

2. Beğenenler;
    kubitik (10-12-18), naz-naz (10-12-18), symylmz (10-12-18), Urfatokat15 (10-12-18), yellowsugar (10-12-18)

Durum:
    Limaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    3,306

Aldığı Beğeni: 5,462

Bahsedilme
    25 Mesaj

İlk sezon 21 bölüm bu ödüllerin hepsini haketti hepsine helali hoş olsun .

Ve bunları ona sağlayan ekibede teşekkür ettiler Ulaş ve İrem ortilere ve Emreye , Ortiler Ulaş ve İreme ve Emreye ve hatta bu işi ekrana taşımamıza yardımcı olan herkese diyerek Osman Sınavın adını anamasalarda onuda içine kattılar.

Zaten bu insanların iç içe geçtiği yapılan iştende belli arkadaşlar.Senaristler konuşurken İremin ağlamasından gururundan hepsinin aslında hangi hikaye inanıp hangisine devam etmek istedikleri şu an ki durumdan memnun olmadıkları hep ilk sezona dair vermek istedikleri mesajlarla gurur duymaları her şeyi anlatıyor .Bunları onlardan ve bizlerden alan herkeste bu hayattan hakkını alır inşallah .Çünkü cidden yazık oldu .

Hala Emreye falan türlü bahanelerle amansızca nefret kusuluyor ama gerçek şu ki Veli Çelik poz yakalıyor Emre bey ise Nefes ve Tahirin dünyasını kurdu ve kalplerini yansıttı . Şu sezon hala içimize işleyen bir sahne yok çünkü ne yazan kalem yazabiliyor ne çeken el Nefes kimdir Tahir kimdir biliyor ve bilmek içinde hiçbir çaba harcamıyorlar bunu kabul edin artık . İnkarın faydası yok zaten gelinen noktada.

4. Beğenenler;
    angelic (10-12-18), darko (10-12-18), esra086 (10-12-18), kubitik (10-12-18), maven (10-12-18), mehmetlover (10-12-18), naz-naz (10-12-18), silne (10-12-18), symylmz (10-12-18), Urfatokat15 (10-12-18), yellowsugar (10-12-18)

Durum:
    kubitik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Konular
    28
    Verdiği Beğeni
    2,053

Aldığı Beğeni: 1,938

Bahsedilme
    11 Mesaj

Valla yorum yapmayacaktım, zira dizide eleştirecek kadar bile eski sezonla ilgili bir kırıntı kalmadığını düşünüyorum. Yani hiçbir şey. Bambaşka bir dizi benim gözümde.

Bu akşam yazmasam olmazdı çünkü eleştirdiğimiz şeyleri oyuncularda ve hikayeden koparılan o kadınlarda gördüm.

İrem teşekkürlerine Nehir ve Ferda ile başladı. Çok takdir ettim. Oynadığı romantik komedi veya genç yetişkin dizilerinden sonra bir mesajı olan dizide başrol oynayınca rolünü ve rolün misyonunu çok benimsediğini düşünüyorum.

Ulaş desen o da benzer bir durumda.

Fakat değişen şeylerin onları da üzdüğü verdiği ropörtajlarda sevdikleri gurur duuydukları her şey için birinci sezonun sahnelerin sıraladıklarında belli oluyordu.

İrem şahane bir oyuncu diyemem ama özellikle ilk sezon yüreğiyle oynadı. Hiçbir sahneye dublör kullanmayan, başka başroller yaz dizisinde fıskiyeden serum taktırırken mart soğuğunda karadeniz derelerinde saatlerce çekim yapan Ulaş'ta aynı şekilde.

Karakterlerin misyonunu benimsemelerinin üzerine bir de hak ettikleri başarıyı sağlayınca daha bir aşkla oynadıklarını düşünüyorum. İkisi içinde daha başarılı bir işte çalışsalar bile en özel proje bu olacaktır. Bir çok açıdan ilklerini yaşadılar çünkü.

Dikkatimi çeken şey Ortilerin konuşmasındaki durum. Onlar konuşurken Ulaşın gözleri doldu. İrem ağladı. Çünkü onlar sayesinde şahane bir iş çıkardılar. Sıfırdan bir hikaye kurup onu böylesine yüreklere kazımak herkese nasip olmaz. Amatör yazma işiyle ilgilenen birisi olarak bir projenin önce senariistine (ana hikayenin sahibi olan) ait olduğuna inanırım. Sonrası öksüz çocuk gibi...

Bir dizinin anlatmak isteyeceği bir derdi olmalı. Yoksa bir adam koy iki kadın ya da tam tersi, karıştır ortalığı 10 sezon izlet insanlara, çok basit... Fakat SAK bize çok değerli 21 hafta verdi.

Ne diyelim bir de burdan yazmak istedim o şahane 21 bölüm için alayının emeğine sağlık. Tahir gibi adamlar, Nefes gibi güçlü kadınlar, Asiye gibi yürekli eltiler, Yangazlar gibi pozitif sevgi dolu delikanlılar, Osman Hoca gibi inancıyla hem kendi hem çevresindekilerin ufkunu açan insanların var olabileceğini gösterdikleri için tüm ekibe, yazana, oynayana, çekene hepsine teşekkür etmek lazım.

Çünkü ben en çok 'Bu dünya cennet değil ama hala iyi insanlar var' mesajı veren projeleri severim. SAKa en çok bunun için hayranlık duydum. Umarım emsallerini daha çok görürüz ve SAKın yaşadığı talihsizlikleri yaşamazlar...

6. Beğenenler;
    darko (10-12-18), Limaa (10-12-18), maven (10-12-18), mehmetlover (10-12-18), Meryem (24-12-18), naz-naz (10-12-18), silne (10-12-18), symylmz (10-12-18), umutveinat (10-12-18), Urfatokat15 (10-12-18), yellowsugar (10-12-18)

Durum:
    yellowsugar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    998

Aldığı Beğeni: 947

Bahsedilme
    2 Mesaj

İyi geceler herkese

Öncelikle yeni başlık hayırlı olsun. ( Hayırlı olacak pek bir yanı kalmadı benim açımdan ama... )

Dizimiz 4 farklı kategoride ödül aldı. O kadar mutlu oldum ki anlatamam. Herkes bu projeye çok emek verdi çünkü.1.sezon her yönüyle beni etkileyen bir sezondu. Bu ödülleri sonuna kadar hak etti.

Çok sevindiğim bir şey daha var. Oyuncuların vefaları... Her şeyin farkında olmaları, bu hikayeye yürekten inanmaları ve bu hikayeyi oluşturan kadınları her zaman anmaları.. Kimsenin bu sezonki senaryoya ses çıkarmamasına gücenmiştim. Görüyorum ki aslında kimse memnun değil. Aralarında gerçekten derin bir bağ oluşmuş. İrem'in sahnedeyken duygulanması, Nehir ve Ferda hanımı anması, Emre Kabakuşak'ın ve ortilerin sahnedeyken oyuncuları anmaları, en sonunda herkes sahneye toplanırken içten bir şekilde sarılmaları bana bazı gerçekleri net bir şekilde gösterdi. Oyuncuların eskiyi vefa ile anmaları bazı kişilerin hoşuna gitmese de ben çok takdir ettim ve onlar adına da bir miktar üzüldüm. Yüreklerini koyarak oynadıkları projenin bu halinin son derece farkındalar ve memnun değiller.

Ortileri sevmeyen insanlar kan kusuyorlar sosyal medyada. Eski kitaplarından kesitleri paylaşıyorlar. Diyeceğim şu ki bu kadınların geçmişte yazdıkları kitaplar beni ilgilendirmez. Okumuyorum da zaten. Ben senaristliğini yaptıkları diziyle ilgileniyorum. Bu dizi beni ekrana bağladı mı? Bağladı. Beni karakterlerine hayran bıraktı mı? Bıraktı. Beni bu hikayeye inandırdı mı? İnandırdı. Bence bu ödülü sonuna kadar hak ettiler. Ne kadar inkar edilirse edilsin bu hikayenin gerçek sahibi onlar. Çamur atmaya çalışanlar kendilerini boşa yormasınlar. Zira onların da bu diziyle tanışmalarına vesile olan yine bu kadınlar... Bizi bu sevdaya inandıran ekip yine o ekipti. Ortilerin sahnedeyken geceyi Tahir'in sözüyle kapatmaları beni bir miktar duygulandırdı. "Şerefsizin biri bir kadının hayatını karartacak, adamım diyen adam da buna sessiz kalacak he mi?"

Çift ödülünü NefTah'ın alması beni hem şaşırttı hem sevindirdi. Ödülü aldığımızı düşünmüyordum çünkü. Hak edene gitmesine gerçekten çok sevindim. Beni 1.sezonda bu sevdaya öyle inandırdılar, öyle derin duygular yaşattılar ki... Sonuna kadar hak etti bu ödülü NefTah Hala eski sahneleri bana bin bir türlü duygu geçiriyor. İyiki Nefes ve Tahir olmuşlar. Ulaş'ın da İrem'in de sahnedeki heyecanları, kelimeleri toparlayamamaları, mahcup duruşları beni etkiledi. Özellikle Ulaş'ın sürekli elleri bağlı ve mahcup duruşu kendisine olan saygımı bir miktar daha artırdı. Umarım bundan sonra İrem'in de Ulaş'ın da yolu aydınlık olur. Kendilerini çok iyi projelerde görme şansı buluruz umarım.

Emre Kabakuşak'ın sahnede yaptığı davranışı ben de onaylamıyorum. Profesyonelce davranmalıydı bence. Osman Sınav'ın da kasıtlı gelmediğini düşünüyorum. Kovduğunuz insanla aynı sahnede aynı ödülü alıyorsunuz.. Komik olurdu bence. Çekim açılarını her zaman beğendiğimi söyleyemem. Fakat duyguyu bana çok güzel geçirdiğini de inkar edemem. Bu sezon görüyorum ki yönetmen de bir dizi için çok çok önemliymiş. Sadece oyuncularının iyi olması yetmiyormuş. O duyguyu seyirciye geçirebilmek çok önemliymiş. Şimdi kaçımız sahnedeki duygulardan memnunuz? Veli bey kalite olarak çok iyi, görsel olarak çok güzel açılar yakalıyor. Tıpkı tablo gibi.. Fakat kaçında duyguyu geçirebiliyor? Biliyorsunuz sahne geçişlerini her zaman eleştiriyorum. Önceden eleştirdiğim tek şey NefTah'a dair bazı detayları göremememdi.. Şimdi sahne ile eleştirdiğim o kadar çok şey var ki.. Ben Emre beyinde bu ödülü hak ettiğini düşünüyorum. Tabi Yusuf Ömer Sınav'ı da es geçemem. Sahnedeki duruşuna, tavırlarına hayran kaldım. Umarım çok daha güzel projelerde görürüz onu.

Oyuncuların şimdiki ekibi anmamaları bazı kişilerin dikkatini çekmiş. Bu ödüllerin hepsini 1.sezon hak etti arkadaşlar. Hak eden kişiler hem ödüllerini aldı hem de gerekli kişilere teşekkürlerini ilettiler zaten. Oyuncular bile bu başarının kime ait olduğunu çok iyi biliyor. Daha fazla açıklama yapmaya gerek yok bu konuda bence. Zira şuanda ekranda dönen dizi Sen Anlat Karadeniz değil. Adı aynı ama içeriği farklı, karakterleri değişmiş bir dizi.

Veee Demir... Minnak kurdumuz. Beni en çok Demir'in ödül alması mutlu etti. Bazı sahnelerde öyle devleşti, beni öyle etkiledi ki.. Umarım çok çok iyi yerlere gelir. Keşke sahnede ufacık bir konuşma yaptığını görseydik. Anladığım kadarıyla Demir çok çekingen bir çocuk. Zaten ödülün 3 çocuğa birden verilmesi ve sahnedeki küçük kızın heyecandan ağlaması ilgiyi dağıttı. Olsun.. Benim için önemli olan ödül almış olması.

Son olarak yarım kaldık ziyadesiyle diyorum. Keşke bu hikayeyi asıl sahiplerinden dinleyebilme şansımız olsaydı. Keşke anlatmalarına müsade edilseydi. Bu içimde hep ukde olarak kalacak. Ama yapacak bir şey yok. Bana böyle güzel bir hikaye bıraktıkları için ortilere, böyle güzel bölümler izleyebilme şansı verdikleri için eski ekibe buradan teşekkürlerimi iletiyorum.
    Konu yellowsugar tarafından (10-12-18 Saat 01:46 ) değiştirilmiştir.

8. Beğenenler;
    Limaa (10-12-18), maven (10-12-18), mehmetlover (10-12-18), naz-naz (10-12-18), silne (10-12-18), symylmz (10-12-18), umutveinat (10-12-18), Urfatokat15 (10-12-18)

Durum:
    symylmz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Kocaeli
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    1,245

Aldığı Beğeni: 476

Bahsedilme
    1 Mesaj

O ödüllerin hepsini hakettiler. Helali hoş olsun.

İrem konuşmalarında nehir ve ferdadan bahsedince çok mutlu oldum. Oyuncuların da yeni senaryodan memnun olmadıkları tekrar kanıtlanmış oldu. Önceki röportajlarında da hep ilk sezondan örnek vermişlerdi.

Eski senaristlerimiz asıl hikayenin sahipleri olarak tüm övgüleri zaten hakediyorlar. Keşke devam edebilme şansları olsaydı. Üstü kapalı bir şekilde osman sınava bile teşekkür ettiler. Oradaki konuşmalarından hikayeyi ne kadar benimsediklerini hatırladım. Bu beni üzdü. Onların elinden daha neler izleyebileceğimizi düşündüm. Osman sınava kinlendim. Diziyi bu hale getiren en büyük sorumlu o çünkü. Her ne kadar emre kabakuşak ı çok beğenmesem de ilk sezon birbirine bağlı çok güzel bir ekip oluşmuştu. Hem senaristler hem yönetmen değişince büyük bir boşluk oluştu bu ortada zaten.

Bizler yönetmenin senaryodan anladıklarını izlemiyor muyuz? Ee bu sezon ne senarist kaldı ne de yönetmen. Tabii ki Veli çelik de iyi . Ancak Emre kabakuşak duyguyu çok güzel yansıtıyordu. Bu sezon sadece görsellik izledik.

Nehir erdem emreye, Emre de serdar armutluya gönderme yapınca tüm ayrılıkların ortak bir noktasını farkettim. Bu ayrılanlar birbirine çok yakın. Belki de senaristler Osman sınav Emreyi kovunca ayrılmak zorunda kaldılar. Ayrılma nedenlerini kolay kolay öğrenmeyeceğiz gibi. Ama osman sınavdan isim olarak bahsetmemelerinden kırgın oldukları yeterince belli.

@yellowsugar Evet şimdiki sorun da neden yeni ekibe teşekkür edilmemesiymiş. Gerçekten bu ödülleri sadece ilk sezon hakediyor. Oyuncular da farkında bi erkan fanları farkedemedi.

10. Beğenenler;
    esra086 (10-12-18), Limaa (10-12-18), maven (10-12-18), mehmetlover (10-12-18), naz-naz (10-12-18), umutveinat (10-12-18), Urfatokat15 (10-12-18), yellowsugar (10-12-18)

Sayfa 2/105 İlkİlk 1234561252102 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 3 kullanıcı var. (1 üye ve 2 konuk)

1. gülündikeni

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri