Sayfa 5/105 İlkİlk 1234567891555 ... SonSon
525 sonuçtan 21 ile 25 arası

Konu: Sen Anlat Karadeniz - Bölüm Yorumları

Durum:
    Limaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    3,306

Aldığı Beğeni: 5,463

Bahsedilme
    25 Mesaj

Standart Cevap: Sen Anlat Karadeniz - Bölüm Yorumları

Alıntı Urfatokat15 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Telefondan girdigim için sadece bahsedeceğim bölümü kırpmak zor oluyor tamamını alıntıladım bu yüzden canım öncelikle eline sağlık
    Senaristlerin televizon kanalında
    Spoiler İçermektedir
    internette yazdıkları hikayelerden bir iki sayfa paylaşıp eleştirmişler bu durum öncelikle bizim orti karşıtı fanlardan kaynaklandığını düşünüyorum biz yeniyi eleştirdikçe onlar eskiyi kötülûyor yani böyle yapınca haklı mı çıkıyorlar anlamıyorum ki!
    eğer senarist ödülünü erkan a verselerdi bende çıkar "Beni sadece dövdüğün için teşekkür ederim (bana tecavüz etmediğin iddiası)!" Repliğini yazan adama mı veriyorsunuz derdim
    Ne olmasını bekliyorlardı ki? O kadar ard niyetli izliyorlar ki senin dediğin gibi en iyi yazar değil en iyi senaryo ödülü verildi bu ayrımın farkına varamamışlar malesef
    Bunu gerçekten tarafsız bir şekilde söylüyorum 1. Sezondaki ortaya çıkan hikayeden dolayı bu ödül verildi ve gerçek SAK 1. Sezondaki saktı amacına ve vizyonuna uygun
    Keşke çamur atmak yerine takdir etmeyi bilseler
    Tek bir şey var değerlendirilmesi gereken bu insanlar sen anlat Karadeniz senaryosu için senaryo ödülü aldılar. Ve orda bahsettikleri her şeyi yanlış mesaj içermeden gayette bahsettikleri biçimde anlattılar. Ortada bir yalan yok riya yok... Vadettiklerini vadettikleri biçimde anlattılar...Peki dert ne?

Şimdi nerdeyiz yine sezon başı aynı vaatlerde bulundular tv de çıkıp ekipçe. Peki hangi vaadi anlatabildiler hiçbirini.

Birinde verilecek denilen ve verilen şeyler diğerinde verileceği söylenen ve verilmeyen şeyler var...Biri gerçek biri yalan haliyle konuda burda biter. Çünkü üstüne söylenecek bir şey yok...

O 21 bölüm boyunca yazılanları hangi senarist yazdı? Yazabildi?

Ne demiştik mazluma elini uzatmayan kendisini nasıl aklayacak ? Ona sen masum değilsin diyerek.! Şimdi bu kadınların hakkının yendiğini bu işi hakkıyla yaptıklarını ve gittikten sonra her şeyin mahvulduğunu görmek istemeyenler onlara siz aslında o kadar da mazlum değilsiniz diyor!

Peki ne değişti. İki satır okudunuzda bu dizide anlatılan mazlum mazlum olmaktan zalim zalim olmaktan hikaye bir mazlumun ve bu kötülüğe ses çıkaran adamın hikayesi olmaktan çıktı mı? Çıkmadı çünkü bunu gerçekten yazdılar. Hala o 21 bölümlük Tahir aynı Tahir nefes aynı nefes Vedat aynı Vedat...

İşte bu yüzden de "zalimin sesi çok çıktı ama son sözü mazlum söyledi"
    Konu Limaa tarafından (10-12-18 Saat 16:09 ) değiştirilmiştir.

2. Beğenenler;
    mehmetlover (10-12-18), naz-naz (10-12-18), silne (10-12-18), symylmz (10-12-18), Urfatokat15 (10-12-18), yellowsugar (10-12-18)

Durum:
    angelic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herşeye rağmen iyi kalpli olmaktan VAZGEÇME!
    Yer
    necatitutkunu
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    2,559

Aldığı Beğeni: 827

Bahsedilme
    7 Mesaj

Alıntı Urfatokat15 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Telefondan girdigim için sadece bahsedeceğim bölümü kırpmak zor oluyor tamamını alıntıladım bu yüzden canım öncelikle eline sağlık
    Senaristlerin televizon kanalında
    Spoiler İçermektedir
    internette yazdıkları hikayelerden bir iki sayfa paylaşıp eleştirmişler bu durum öncelikle bizim orti karşıtı fanlardan kaynaklandığını düşünüyorum biz yeniyi eleştirdikçe onlar eskiyi kötülûyor yani böyle yapınca haklı mı çıkıyorlar anlamıyorum ki!
    eğer senarist ödülünü erkan a verselerdi bende çıkar "Beni sadece dövdüğün için teşekkür ederim (bana tecavüz etmediğin iddiası)!" Repliğini yazan adama mı veriyorsunuz derdim

Ne olmasını bekliyorlardı ki? O kadar ard niyetli izliyorlar ki senin dediğin gibi en iyi yazar değil en iyi senaryo ödülü verildi bu ayrımın farkına varamamışlar malesef
    Bunu gerçekten tarafsız bir şekilde söylüyorum 1. Sezondaki ortaya çıkan hikayeden dolayı bu ödül verildi ve gerçek SAK 1. Sezondaki saktı amacına ve vizyonuna uygun
    Keşke çamur atmak yerine takdir etmeyi bilseler
    Selamlar herkese
    Yorumunu görünce yazmadan duramadım dün bende töreni izledim de ve bu yazılanları okudum
    önce Niye ondan kaynaklasın diye sorayım ben sonuçta yazılmış birşeyi gösteriyorlar olmayan birşeyi
    demiyorlar buda kötülemek değil olan birşey söylemek ben bilmiyordum okuyunca şaşırdım tecavüze nasıl öyle birşey
    yazılır aklım almadı ya yazılan birşey bu ve kötülenmek için denmez bu olan birşey bu çünkü ben inanamadım öyle
    yazdıklarına özellikle tecavüzle ilgili olana inanamadım yani
    İşte sen mesela beni dövdüğün için tşk ederim diyen adama mı veriyosunuz derdim diyosun dimi onlarda bunu
    diyen kadınlara mı veriyorsunuz derler ha şunuda söyleyeyim evet sak ile ilgili senaryo ile ödül aldılar bunda hem fikiriz
    ama öncede bu yazılmazsa bunu gündeme maalesef getirilir bakın maalesef diyorum tecavüzle ilgili onu yazmaları hiç hoş olmamış bence
    Konu angelic tarafından (10-12-18 Saat 16:40 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    yellowsugar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    998

Aldığı Beğeni: 947

Bahsedilme
    2 Mesaj

Eski senaristler ödülü aldı diye öyle bir linçlenmiş ki SAK fandomdan olanlar açıklama gereği duymuş. ' Artık dizimizle alakaları yoktur.' diye. Bu kadınlar en iyi yazar ödülü aldı da benim mi haberim yok? Senarist ve yazar ayrımı yapamayan insanlarla dolmuş sosyal medya. Bu ödüllerin hepsi 1.sezona geldi arkadaşlar. İstediğiniz kadar inkar edin. 1.sezonda o dünyayı kuran, bize yaşatan insanlar ödüllerini aldı. Ne bekliyordunuz? O çok güvendiğiniz Erkan beyin bir dahaki sene aday olmasını yürekten isterdim. Bakalım övdükleri kadar iyi bir senarist miymiş görmüş olurduk. Gerçi Erkan beyin kendine ait bir hikayesi yok. Bu durumda aday olması biraz zor gibi gözüküyor.

Nefes kadar güçlü bir kadın karakteri oluşturarak, Tahir gibi mert-merhametli-haksızlık karşısında asla susmayan bir erkek karakteri oluşturarak, Asiye gibi yürekli, mazlumun her daim yanında olan reis bir kadın karakteri oluşturarak bu kadınlar çoktan benim saygımı kazandılar. Geçmişte yaptıklarıyla asla ilgilenmiyorum. Ben bana vaad ettikleri hikayeye bakarım. İnsanların bahanesi ' Nefes'i her daim ağlak gösterdiler, bir erkeğe muhtaç ettiler.' olmuş. Nefes'in yaşadıklarını herhangi bir kadın yaşamış olsaydı ya aklını yitirip delirirdi ya da kendini öldürürdü. Bu kadar büyük acılar yaşamış bir kadının ağlıyor olması çok mu gözünüze batıyor? Bu kadın ne yapsın? Üstelik 1.sezondaki Nefes tüm bu yaşadıklarına rağmen asla karamsar olmadı, umutsuz olmadı. Hep dimdik ayakta durdu. Bir erkeğe muhtaç olması kısmına gelirsem, herkes görmek istediği gibi görüyor. Nefes kimsesiz bir kadın. Üstelik bir tane de oğlu var. Tek başına, destek olmadan ne kadar ayakta kalabilirdi? Bu hikaye kimsesiz bir kadının aynı zamanda karşılıksız değer görmesini ve aile edinmesini de anlatıyordu. Tabi anlayana... Tutturmuşlar muhtaç diye...Nefes bana sahip çıkın, beni bırakmayın diye yalvarmadı hiç bir zaman. Tahir bırakmadı. Asiye ve yangazlarda Tahir'e destek oldu. Bu bağlamda Tahir, Asiye ve yangazlar insanlara örnek oldu aslında. Verilen bu mesajları görmek yerine muhtaç durumda diye çevirmeye çalışmak.. Ne bileyim bu kadar kör olmak bana normal gelmiyor.

Nefes'in çocuk gibi davranışlarına maruz kalmışlarmışmış 1.sezon. Buna sadece gülüyorum. Çocuk olmasına bile müsade edilmeyen kadının şu tavrını çok görüyorlar ya pes diyorum onlara. Bu kadın hiç çocuk olamamış ki.. Yalnızca anne olmuş. Nasıl bu kadar acımasız olabiliyorsunuz? Sevdiği adama kendini açması, çocuk gibi davranması çok güzel bir detay değil miydi ya? Tahir Nefes'in içinde hiç büyümemiş çocuğu ortaya çıkarmıştı. Fırsat verilseydi içindeki kadını da çıkaracaktı. Ama fırsat verilmedi.

Benim anlamadığım Erkan beyin Nefes'ini överken Ortilerin Nefes'ini yermeye çalışmaları.. Erkan beyin yazdığı Nefes çok mu güçlü? Yaraları yok saymakla güçlü olunmaz. Bir insanın yaşadığı büyük travmaları içine atması, yokmuş gibi davranmaya çalışması bilinç altına zarar verir. Bir süre sonra istese de yaşadıklarını gizleyemez hale gelir. Bu da depresyon dediğimiz bir süreci ortaya çıkarır. Depresyon dediğimiz hastalık kolay kolay atlatılamayan bir hastalık aslında. Depresyona giren insanlara haplar verirler. Çünkü bu hastalığı yaşayan insanların bilinç altı zarar görmüş olur ve kendi kendini tamir edemez. Bundan dolayı haplara bağımlı olurlar. İşte insanların yaşadıklarını içlerine atmaları, yaralarını yok saymaları gördüğümüz gibi onları güçlü yapmıyor. Hasta yapıyor. Freud'un psikanaliz kuramını görmesem Nefes'in şu haline çok kolay inanacağım. Gerçi görmemiş olsam da inanmam zor olurdu orası ayrı ya. Erkan bey Nefes'in yaşadıklarını yok etti. Pat diye iyileştirdi diye Nefes çok güçlü bir karakter mi oldu? Sevgi her şeyi iyileştirmeye yetmiyor. Aksine bu yaptığı Nefes'e ve yaşadıklarına saygısızlık oluyor. Zira Nefes'in yaşadıklarını herkes unuttu ve kimsenin Nefes'e saygısı, hayranlığı kalmadı. Çünkü Nefes basitleştirildi. 1.sezon terapi yazılmasa bile Nefes'in yaraları ayan beyan ortadaydı. Şimdi ortada terapi yazılacak bir durum bile bırakılmadı..

Nefes'in hikayesi kapatıldı, Tahir'in özellikleri elinden alındı, Asiye sıradan bir kadına dönüştürüldü, yangazların tek derdi aşk oldu, Vedat'ın Nefes'e olan zaafı yok oldu ve Fikret'ten habersiz iş yapamaz hale geldi, Fikret hikayenin büyük bir kısmını ele geçirdi. Geçirdiği yetmiyormuş gibi birde saçma sapan ilişkiler yazıldı. Yan karakterler saçma sapan bir hale büründüler. Bu ekranda dönen dizinin SAK olmadığı ayan beyan ortada. Herkes de bunun farkında. Başroller her daim 1.sezona yüreklerini ortaya koyarak oynadıklarına vurgu yapıyorlar. Etkilendikleri sahneler hep 1.sezondan. Çünkü onlarda bu işe emek verenlerin yüreğiyle yazdıklarının farkındalar. Yani kabullenemeyenlere geçmiş olsun. Hikayesi ellerinden alınan kadınlar bu ödülü sonuna kadar hak ettiler. Kabullenemeyenlere de çamur atmak kaldı.

'Artık' kelimesini vurgulayan insanlar Nazar'ın yaptığı davranışa sessiz kalıyor. Erkan beyi savunacağız diye objektiflikten uzaklaşıyorlar haberleri yok. Nefes kendine 'artık' dediğinde hepimiz yıkıldık. Nasıl böylesine masum bir kız kendini böyle görür dedik. Lakin verilen mesaj çok başkaydı sonradan anladık. Peki Nazar'ın sahnesinde ne gibi bir mesaj vardı? Ben ortileri eleştirmesini de bildim övmesini de. Hiç bir zaman körü körüne savunmadım. Ki zaten bu çok sağlıksız bir durum. Erkan beyi övenlerin sürekli 1.sezonu yermesi objektiflikten çok uzak. Biz 2.sezonu eleştirirken 'İzlemeyin o zaman' diye tepkiler alıyoruz. Siz niye 1.sezonu eleştirirken izlemeye devam ettiniz o zaman diye sormak istiyorum. Biz 2.sezonu eleştirirken kötü, onlar 1.sezonu eleştirirken iyi. Oh ne ala memleket.

Gerçekten bazı yazılanlara katlanamıyorum. Haksızlığa tahammülüm kalmadı gerçekten. Neyse ki hak eden hak ettiği ödülünü aldı. Hem de yapılan haksız yorumlara inat. Herkes de bu haksızlığın farkında. O çok beğenilen 2.sezon ödül alacak mı göreceğiz. Zira benim için efsane olan 1.sezon layıkıyla ödülünü aldı.

5. Beğenenler;
    kubitik (10-12-18), Limaa (10-12-18), maven (10-12-18), mehmetlover (10-12-18), naz-naz (10-12-18), silne (10-12-18), symylmz (10-12-18), umutveinat (10-12-18), Urfatokat15 (10-12-18)

Durum:
    umutveinat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    312

Aldığı Beğeni: 347

Bahsedilme
    0 Mesaj

Eskiden bir umut olma hikayemiz vardı bu hikaye ne yazıkki yarım kaldı. Nefes'in yaraları vardı ve bu yaraları adım adım iyileştirecek bir Deli Tahirimiz vardı. Ortiler bize o kadar güzel karakterler ve hikaye sundular ki belki de onlar sayesinde lügatımıza yeni kelimeler soktuk, yeni bakış açıları kazandık. Şerefsizliği görmezden gelmemeyi, mazluma umut olmayı, onlara destek olmayı, inat olmayı, o kadar güzel anlattılar ki haksızca eleştirenlere inat umarım daha çok ödülle taçlandırılırlar bu yürekli iki kadın.

Sevgili yellowsugar'ın da dediği gibi o 'artık' kelimesine bende çok kızmıştım ama Tahir'den 'benim nefesime sen bile zarar veremezsin' gibi öyle harika bir replik geldi ki o söze aslında kendileri de kızdığını, masum bir kadının kendisine bunları söylememesi gerektiğini anlatmaya çalıştılar. Önce tez sunup sonra sentezini yaptılar bir bakıma ve bu kelimenin altını doldurmayı başardılar.

'Yarayı umursama ki iyileşsin' diyen Tahir yerine 'bana yaran yokmuş gibi yapma' diyen Tahir'i sevdik biz. 'Sana sırtımız dönersem ben nasıl bir kadın olurum' diyen Asiye Reis'i sevdik.

Her bölüm adım adım iyileşen bazen iyileşme süreci duraksayan ama her daim umuduna sarılan bir Nefes vardı geçen sezon. Bu sezon ise yaraları bir bölümde iyileşen bazen de iyileşmemiş gibi yapan bir ileri üç geri sendeleyen, umudunu kaybeden, kendini acındırmaya çalışan bir Nefes var elimizde. Deli gibi inat olan o Tahir'den zaten zaten eser yok. Tahir'in en önemli özelliğidir bu inatçı ve delilik. Siz bunları elinden alırsanız bu adamdan geriye ne kalır? Bu adam sıradan bir adam değil. İçinde çırpınan sevdasıyla Karadeniz'i bile yakmaya hazır bir adam bıraktı onlar bize. Ama devamı yeni sezonda gelmedi. Oğluna 'ben sizi asla bırakmam' bile diyemeyecek kıvama getirildi bu adam.
    Aldığı bu ödüllerin hepsini geçen sezona borçlular. Alınan bu yüksek reytinglerde geçen sezonun son kırıntıları...
    Hafızamıza kazınacak öyle replikler bıraktılar ki uzun zaman geçse bile onlar unutulmayacak, hep hatırlanacak... O yüzden tekrardan siz hep iyi ki ortiler...

7. Beğenenler;
    kubitik (10-12-18), Limaa (10-12-18), maven (11-12-18), naz-naz (10-12-18), silne (10-12-18), Urfatokat15 (10-12-18), yellowsugar (10-12-18)

Durum:
    irem135 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    turkiye
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 14

Bahsedilme
    0 Mesaj

Ay dun neler izlemisiz meger Ya Hu..
    Ulasin o saskin hali, elleri bagli sahnedeki hali. DeliTahirin icindeki o cekingen utangac hali…. Ay ki ne ay…. Resmen adamasevdalandummm yengem… Adam gercek hayatta da gercekten mutevaziymis… Kendimdenutaniyorum ben bu adami neden once gormemisim….
    Emre K. nin yaptigi hareket hic hosuma gitmedi, ve herkesingozunden kacmamis demekki. Orda keske profesyonel davranip kalsaydi… Bu ishalka dayanmis bir is.
    Odul verirken evde bir ciglik attim bir heyecanladimanlatamam sizlere. Gozlerim doldu, sanki ben aldim odulu. Gerci bizler de aldikodulu sayilir. Hepimiz izleyici olarakta onlara destek olarakta bu dizi burayakadar geldi bence.
    Dikkatimi ceken su oldu. Toygar ISikli sahnede vefat etmisbabasini anlatirken, kameraya Ulas gorundu. Onunda gozleri puslu nemliydi sanki.Orda icim yandi. O da babasini mi hatirladi ki acaba?

Ve son olarak: keske Irem sevgilisini degilde, kirmizihalida Ulas ile beraber yuruseydi. Cunku Ulasinda sevgilisi var ama ordaberaber yurumedi, yaninda bile gozukmeti. Belkide yonetmen bunu istedi. Fanlarhayranlar reyting sebebiyle.

Bazen de diyorum ki FINAL gelse diziye. Cunku Nehir ve Aysegibi yazan yok bu diziyi…

Gelmedigim Gün Bilki
    Öldügüm Gündür Gülüm!

9. Beğenenler;
    kubitik (10-12-18), maven (11-12-18), naz-naz (10-12-18), symylmz (11-12-18), Urfatokat15 (10-12-18)

Sayfa 5/105 İlkİlk 1234567891555 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 7 kullanıcı var. (1 üye ve 6 konuk)

1. Urfatokat15

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri