Sayfa 68/106 İlkİlk ... 185864656667686970717278 ... SonSon
530 sonuçtan 336 ile 340 arası

Konu: Sen Anlat Karadeniz - Bölüm Yorumları

 1. #336
  Durum:
  Çevrimdışı
  Limaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  16.12.2013
  Mesajlar
  6,226
  Konular
  0
  Verdiği Beğeni
  3,310

  Aldığı Beğeni: 5,471

  Bahsedilme
  25 Mesaj

  Standart Cevap: Sen Anlat Karadeniz - Bölüm Yorumları

  Ayrıntılar ,incelikler bunların altında ki derinlikler bak bak bitmiyor.


  Tahir , çok iletişimleri olmasa da Mercan ile aynı köy de büyümüş. Tahirin yapısı da belli oldukça dikkatli gördüğünü duyduğunu dikkatini çekeni bir daha unutmayan oldukça kuvvetli algı ve duyulara sahip bu sayede kaç kere hayatı kurtuldu. Sonra bu kızla sözleniyor yemeğe çıkıyorlar yani görüyor duyuyor maddesel olarak gidip konuşuyor da yüzük atma olayından sonra . Lakin gel gör ki bu adam 7. bölümde kendisini arayan Mercanı tanımıyor KİMSİN ? diyor.


  Bir diğer yanda ise sadece bir kaç gündür gördüğü tanıdığı bir kadın olan Nefes bir gece önce ona bir kaç saniye sarılınca kokusunu beyni işliyor kaydediyor ve sabahına artık sesini duymadan yüzünü görmeden kokusundan tanır hale geliyor.


  İşte görmek var görmek var.Gözün gördüğünden daha kuvvetli kalbin gördüğü. Bir kere kalbinle baktığında beynin her ayrıntıyı işliyor elinde değil zaten kalbin kimdeyse de göz de hep ona bakmak istiyor. Tahirin her fırsatta Nefese kayan onu kontrol eden gözleri gibi. Çalıkuşu'nda bir replik vardı "Kalp kime aitse göz ona döner hep" Mercana o yüzden hiç dönmedi hiç bakmadı o gözler öncesinde de böyleydi sonrasında da .Bölümler hemen insanı yeniden içine çekiyor öyle güzeller .


  Mesela 7.Bölümü izlerken daha önce de merak ettiğim bir şey aklıma geldi yeniden. Sizin de dikkatinizi çekmiştir Batum da olsun 7.bölümde kapı önünde olsun Berrakla görüştükten sonra Tahire yakalanıp dayak yeme sahnesinde olsun Vedat Tahir den dayak yediği her sahnede inanılmaz dikkatimi çekmiştir.


  VEDAT'ın ACI EŞİĞİ:
  Ya bu adamın nasıl bir acı eşiği vardı bu saydığım ve nice sahnede yumruğu yiyip yiyip tekrar bakıyor ne bir yakınma ne uzun uzadıya acı hele 7.bölümde dövdüğünde kafasını kaldırıp kaldırıp gözüne dikiyor hiç itiraz engel olma çabası en ufak karşı koyma yok 6.bölümde otelde de öyle bilerek bırakıyor mesela hayır engel olup olamaması değil sorun tenezzül etmiyor özellikle 6 ve 7 de ki sahnelerde sadece sinsi sinsi bakıyor .Bunun nedenini ve yediği yumruklara sinek ısırığı muamelesi yapmasını sağlayan hayatını çok merak ettim yine

  Nefes gibi Vedat ta yaşayarak öğrendi mutlaka ama korkunç detaylar veriyor bu durum.Vedatın eşiği ne kadar yüksekse Nefeste de o denli sınırsız denemeler yaptı. Ve bu da beni yine o 8 yıl merakına görtürüyor Farkedeceğimiz öğreneceğimiz Tahirin farkedeceği o kadar ayrıntı kriz ve yara vardı ki. Vedatın sınırsızlığını gördükçe Nefese uyguladığı sınırsız şiddetin boyutunu düşünen Tahiri düşünsenize zaten düşünüyordu ama hayal edemiyorsun ki sınırları tanıdıkça düşünecekleri düşünüp delirecekleri .


  Mesela tek doğum yaptığını biliyor ama Nefes daha ayrıntı vermeye hazır değildi o oda neydi konsepti neydi ? Vedat her yere vurduğunda zıplayan Nefesi ne çok ayrıntı saklıydı merak üstüne merak ekliyorum.

 2. Beğenenler;
  kubitik (26-02-19), mehmetlover (26-02-19), naz-naz (26-02-19), symylmz (26-02-19), umutveinat (26-02-19), Urfatokat15 (28-02-19), yellowsugar (27-02-19)

 3. #337
  Durum:
  Çevrimdışı
  umutveinat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Set Görevlisi
  Üyelik tarihi
  01.11.2018
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  56
  Konular
  0
  Verdiği Beğeni
  312

  Aldığı Beğeni: 347

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Cevap: Sen Anlat Karadeniz - Bölüm Yorumları

  Bugün sosyal medyada bir videoya denk geldim. Mustafa karısıyla cilveleşiyor. Hem de kardeşinin firar etiğini bile bile, kardeşinin emanetine sahip çıkması gerektiğini bile bile.. Bu aile kan bağı gözlerimi yaşartıyor Yangazlar desen ayrı bir alem. Nazar'ı da konağa almışlar yeni gelin gibi. Oh ne ala.. Dünya yansa umurlarında olmaz artık.
  Laf olsun torba dolsun diye arada kardeşinin adını da geçirtiyor, unutmamış gibi yapması lazım tabi.
  Bütün karakterlerden ciddi anlamda nefret ediyorum. İçimden hiçbir şekilde izlemek gelmiyor ama izlediğim tek dizinin bu hale gelmesini de kaldıramıyorum. Bu bölümde Nefes Tahir pek yokmuş sanırım fanlar bayağı isyandalar. Haklılar tabi. Hikayenin merkezinde Nefes Tahir olması gerekirken biz Fikret'i görüyoruz. Bu Fikret'i de olmasa napardı acaba...
  Sahi ne oldu? Şimdi kesinleşti mi Tahir'le Vedat'ın kardeş olduğu. Benim mantığım aklım pek almıyor o konuları. Nasıl çıkartacak Habil Kabil hikayesi bilmiyorum ama bu senarist çıakrtır mantık aramaya gerek yok.
  Bu bölümde totalde 7 AB de 2 reyting bekliyorum beni yanıltmayın.

  Konu umutveinat tarafından (26-02-19 Saat 18:44 ) değiştirilmiştir.

 4. Beğenenler;
  almira85 (27-02-19), kubitik (26-02-19), Limaa (26-02-19), mehmetlover (26-02-19), naz-naz (27-02-19), symylmz (26-02-19), Urfatokat15 (28-02-19), yellowsugar (27-02-19)

 5. #338
  Durum:
  Çevrimdışı
  kubitik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Moderatör
  Üyelik tarihi
  31.07.2006
  Mesajlar
  6,117
  Konular
  28
  Verdiği Beğeni
  2,062

  Aldığı Beğeni: 1,953

  Bahsedilme
  11 Mesaj

  Standart Cevap: Sen Anlat Karadeniz - Bölüm Yorumları

  Şöyle bir şey okudum, Nefes hafızasını kaybetse geçici olarak, Vedat onları evli ve mutlu olduklarına inandırsa, Yiğiti de tehdit edip sustursa al sana dram, Deliren Tahir vs. Bu şekilde bir cümleydi. Öyle senariste böyle fandom

  Açıkçaı şu insanlarla aynı diziye gönül verdiğimize şaşırıyorum çünkü beklenti, kalite anlayışı çok çok farklı.

  Neyse Erkan Bey bir paylaşımı beğenmiş, vizyonu o kadar belli ki şaşırmadım, kendisi o kadınların yazdığı değil 21 bölüü 1 bölümü dahi yazamazdı. Neyse neyi beğenmiş? Senaryonun geçen sezon Neftah evlendiğinde tıkandığını, esas çift 15. bölümde evlendirilen bir hikayede ister istemez tıkanılacağını ifade eden Erkan Paşam daha ne yapsın gibi bir şey... Sahi mi ya? Erkan kardeş sen bunun neyini beğendin? Mesela Neftahın evlendiği o bölümün kalitesine biraz yaklaşan bir bölüm yazdın mı? Tamam çok oldu bu şöyle diyeyim, 'Aho peyniri' sahnesindeki duyguyu Neftahı Şebnem Ferah fonunda öpüştürürken yaratabildin mi?

  Bu durum geçen sezon da tartışıldı. Ben Neftahın tam zamanında evlendiklerini düşünüyorum. Öyle biir zamanlamaki ne bir bölüm önce ne bir bölüm sonra...

  Nefes Osman Hocanın evinde, kapıda yangazlar, sonra polis arabası beklemek zorunda, işyerinin önünde polis... Vedat tutarlı yazılıyor, Nefesi tek yakaladığı takdirde onu alıp sırra kadem basar... 8 sene bir kızı eve kapatıp sistematik şekilde işkence yapan, kaçırmaya kalktı diye abisini hiç düşünmeden vuran bir adama aksi bir senaryo yazılırsa saçma olurdu çünkü...

  Neyse, Nefes sonsuza kadar o şekilde korunamazdı. Diğer yandan Sürmene gibi bir yerde Tahir'le olan yakınlıkları abes hale gelecekti. Zaten dedikodular vardı ama o söylentilerle aylarca yıllarca yaşanmaz. Gelelim Neftahın doğasındaki gelişimlere, her şey usulünce olması gereken hızda ilerliyordu. Osman Hocanın kapıönü sahnelerine doyduk, olabilecek her güzel sahne alternatifini izledik, bir de ikisi de hazır değilken evlenmiş ve birbirlerine 'helal'ken yakınlaşmaya başlayan ama Nefes'in yaralarından dolayı koşa koşa değil ağır ağır mesafe alan bir çift oldular.

  Ortiler Nefesin yaralarına bir kadın daha doğrusu bir insan hassasiyetiyle yaklaştığı için evlilik onlar yazdığı müddetçe senaryoyu tıkayan değil aksine besleyen bir gelişme olurdu. Mesela bize ilk öpücük diye yutturulan şey ortiler için belki sezon finalinin sahnesi olabilridi (daha etkileyici şekilde...) Ceylan senaryoda açılan çok zengin bir kapıydı. Onun için karı koca olarak mücadele edecekti Neftah. Engelli bir çocukla nasıl iletişim kurduğunu izleyecektik, Nefes Ceylan, Tahir Ceylan ilişkilerinin gelişimini, Vedatın her şeyi kaybetmeye başladğında alacağı önlemleri, 8 yıllık mazilerini, Mercan'ın iyileşmesini, Nazarın akıllanmaya başlamasını, Berrak'ın mücadelesini görecektik. Berrak 2. sezon konsuuydu mesela. İlk geldiğinde o dayak yiyen pasif kız olmadan hemen önce çok enerjik, ayakları yere basan birisi izlenimi veriyordu. Annesi ve kardeşine düşkünlüğünü izledik hep, bu düşkünlüğe rağmen yanlışından döndüğünü, Nefese kıyamadığını izledik... Bu sezon annesinin ölümü ve kardeşinin aslında Nefesin kızı olduğunu öğrendikten sonraki yaşayacaklarını görecektik. Fatih ile yazılacağını biliyorduk ama henüz yakınlaştıklarını işaret eden bir sahne yoktu, nakış gibi işlenebilirdi... Dursunun Nuranı aldatışının bile yankılarını izleyecektik...

 6. Beğenenler;
  Limaa (26-02-19), mehmetlover (26-02-19), naz-naz (27-02-19), symylmz (27-02-19), Urfatokat15 (28-02-19), yellowsugar (27-02-19)

 7. #339
  Durum:
  Çevrimdışı
  Limaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  16.12.2013
  Mesajlar
  6,226
  Konular
  0
  Verdiği Beğeni
  3,310

  Aldığı Beğeni: 5,471

  Bahsedilme
  25 Mesaj

  Standart Cevap: Sen Anlat Karadeniz - Bölüm Yorumları

  Alıntı kubitik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Nefes Osman Hocanın evinde, kapıda yangazlar, sonra polis arabası beklemek zorunda, işyerinin önünde polis... Vedat tutarlı yazılıyor, Nefesi tek yakaladığı takdirde onu alıp sırra kadem basar... 8 sene bir kızı eve kapatıp sistematik şekilde işkence yapan, kaçırmaya kalktı diye abisini hiç düşünmeden vuran bir adama aksi bir senaryo yazılırsa saçma olurdu çünkü...

  Neyse, Nefes sonsuza kadar o şekilde korunamazdı. Diğer yandan Sürmene gibi bir yerde Tahir'le olan yakınlıkları abes hale gelecekti. Zaten dedikodular vardı ama o söylentilerle aylarca yıllarca yaşanmaz. Gelelim Neftahın doğasındaki gelişimlere, her şey usulünce olması gereken hızda ilerliyordu. Osman Hocanın kapıönü sahnelerine doyduk, olabilecek her güzel sahne alternatifini izledik, bir de ikisi de hazır değilken evlenmiş ve birbirlerine 'helal'ken yakınlaşmaya başlayan ama Nefes'in yaralarından dolayı koşa koşa değil ağır ağır mesafe alan bir çift oldular.

  Bu ülkede yaşayan herkes küçük bir yerde bir erkek ile Nefesin durumunda ki bir kadının evlilik bağı olmadan böyle orda burda konuştukları bir ilişkisi arkadaşlıkları olamayacağını bilir ama hep diyorum Erkan Sürmeneyi Hollandanın bir köyü sanıyor yoksa eski kocası olarak bilinen ve yörenin kayda değer bir ailesinin damadı olan Vedat Sayar'ın Nefesi, kocası Tahir den daha çok ziyaret etmesinin büyük yankı uyandırıcı sonuçları olurdu .


  Şaka bir yana üzerinde konuşmaya sinir olmaya bile değmez reytingler çakılıyor ve kendisi her zaman yaptığı şeyi yapıyor onların yarattığı işten para kazanıp kursağından geçtiği halde öncekilere çamur atmak hep ilk seçeneğidir mesela .Geçen sene Acuna bile çamur atmışlığı var reytingler düşünce hamilelik seviştirme hepsini kullanır fırsatını bulduğu anda da arkasına bakmadan kaçar ki enkazın altında adı yazmasın öyle de uyanıktır.Tüm suçta ordaki yazıcı ekibe kalır yazık .Velhasıl cidden üstünde konuşmaya değmez. Kendisi geçen sene 6.bölümde devraldığı dizinin bile tıkanmış olduğunu iddia edecek kadar karakterlidir !


  Ben de bugün bir haber okudum kadın katili bir adama "tutku derecesinde aşırı sevgi " diye indirim yapılmış aklıma Fikret geldi bizim kralımız o ya dizide ve onu kral yapan zihniyet var ya bu haberleri her gördüğümde kulaklarını çınlatıyorum çünkü benimde vicdanım çınlıyor

 8. Beğenenler;
  almira85 (27-02-19), kubitik (27-02-19), mehmetlover (27-02-19), naz-naz (27-02-19), symylmz (27-02-19), Urfatokat15 (28-02-19), yellowsugar (27-02-19)

 9. #340
  Durum:
  Çevrimdışı
  naz-naz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Moderatör
  Üyelik tarihi
  04.09.2010
  Yer
  PoyrazKarayel&TahirKaleli
  Mesajlar
  17,208
  Konular
  3
  Verdiği Beğeni
  2,420

  Aldığı Beğeni: 1,835

  Bahsedilme
  11 Mesaj

  Standart Cevap: Sen Anlat Karadeniz - Bölüm Yorumları

  Alıntı Limaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Bu ülkede yaşayan herkes küçük bir yerde bir erkek ile Nefesin durumunda ki bir kadının evlilik bağı olmadan böyle orda burda konuştukları bir ilişkisi arkadaşlıkları olamayacağını bilir ama hep diyorum Erkan Sürmeneyi Hollandanın bir köyü sanıyor yoksa eski kocası olarak bilinen ve yörenin kayda değer bir ailesinin damadı olan Vedat Sayar'ın Nefesi, kocası Tahir den daha çok ziyaret etmesinin büyük yankı uyandırıcı sonuçları olurdu .


  Şaka bir yana üzerinde konuşmaya sinir olmaya bile değmez reytingler çakılıyor ve kendisi her zaman yaptığı şeyi yapıyor onların yarattığı işten para kazanıp kursağından geçtiği halde öncekilere çamur atmak hep ilk seçeneğidir mesela .Geçen sene Acuna bile çamur atmışlığı var reytingler düşünce hamilelik seviştirme hepsini kullanır fırsatını bulduğu anda da arkasına bakmadan kaçar ki enkazın altında adı yazmasın öyle de uyanıktır.Tüm suçta ordaki yazıcı ekibe kalır yazık .Velhasıl cidden üstünde konuşmaya değmez. Kendisi geçen sene 6.bölümde devraldığı dizinin bile tıkanmış olduğunu iddia edecek kadar karakterlidir !


  Ben de bugün bir haber okudum kadın katili bir adama "tutku derecesinde aşırı sevgi " diye indirim yapılmış aklıma Fikret geldi bizim kralımız o ya dizide ve onu kral yapan zihniyet var ya bu haberleri her gördüğümde kulaklarını çınlatıyorum çünkü benimde vicdanım çınlıyor

  Sevgili Limaa bu mesajını şu belirttiğim kısımdan dolayı alıntıladım. Altını çizdim, koyulttum, rengini değiştirdim çünkü o kadar kötü ki... Cezaevinde görev yaptığımda bir kadın mahkum görmüştüm. Suçu şu; kendisine tecavüz eden adamı öldürmüş. Kendisini satmaya uğraşıyormuş. Kadın daha sonradan mental olarak da çok kendini kaybetmiş. Yıllardır cezasını çekiyor kasten adam öldürmek suçundan. Diyeceğim o ki bir insanın yaşama hakkı anayasada en yukarıda yer alan insani hakkıdır. Elinden hiçbir gerekçeyle alınamaz. Bundandır idam yok bizim ülkemizde. Demeye çalıştığım şey şu senin de örnek verdiğin gibi Fikret gibilerin suçsuz bulunması benim bahsettiğim kadının suçlu bulunmasıyla kıyas edildiğinde insafı olan herkes tarafından asla ve kat'i kabul görmez. Şimdi bu dizi bize Fikret'i yücelttikçe Fikret'in öldürdüğü Sakine'yi ve Deli Tahir Amca'yı mezarında çevirdikçe ama ben sevmiştim yaftasını kabul edilebilir kıldıkça senin bahsettiğin haberlerden bolca okuruz. Hemen itirazları duyar gibiyim: Ama bu bir dizi insanlar, koskoca hakim buna göre mi karar alacak? Evet size bir örnek Sakarya'da bir köpeğin ellerini ayaklarını kesmişlerdi siyah bir köpek hatırladınız mı? O meselede sosyal medya ayağa kalktığı için 2 hafta bir suçlu arandı. Bizzat biliyorum bu olayı Sakarya'da görev yapıyordum çünkü. Olayın devamıyla ve sonucuyla ilgilenmedim. Suçluyu bulabilmek için o kadar çaba harcandı ki bunu biliyorum. Neden? Çünkü medyanın etkisiyle insanlar ciddi tepkiler verdi. Televizyon neden farklı olsun? Televizyonda Nefes'i izleyip haberlere çıkan Elif'i unuttuk mu? Ben de Nefes'in aynısını yaşadım dedi. Kaçmış Tahir'ini bulmuş buraya haber olarak eklendi bilmeyen varsa arattırabilir internette.
  Şimdi bu dizi sitcom değil, bu dizi aşk dizisi değil, bu dizi intikam dizisi değil. Bu dizi kurmaca değildi. Başlarken ilk fragmanda ne diyor? Nefes'in parmak kırılma sahnesinden biraz önce Vedat ağzını kapatmışken mırıltıları dökülürken diyor ki "Ülkemizdeki her 3 evden birinden geceleri bu sesler geliyor, siz bunu izlerken bir kadın daha böyle çığlık atıyor, biz de onları görmezden geliyoruz.Bu hikaye şiddete boyun eğmeyen bir kadının hikayesi, Bu hikaye şerefsizliği görmezden gelmeyi reddeden Karadenizli bir adamın hikayesi." şimdi bu misyonu bangır bangır bağırarak yayında yer buldu. Peki Fikret ve çocukları adlı hikaye nedir? Fikret'in katilliğini unutturup o evladını arayan bir babadır demek nedir? Benim gözümde; yaptığı işi bu kadar hafife alan bir senarist daha yoktur. Burada tartıştığım konuştuğum detaylarını defalarca dile getirdiğim arkadaşlarım hiçbir eğitimi olmamasına karşın çıkıp yazsaydı bu hikayeyi o kadar başı dik o kadar mağrur bir hikaye olurdu ki... Neyse ahla vahın kimseye bir yararı yok. Demem o ki bazen bazı cümleler, bazı olaylar bazı fikirleri tetikler. Tarihte çağlar boyu böyle oldu. Devirler kapandı açıldı, ihtilaller yapıldı. Halkı bir defalığına da olsa yakalayan insanlar öncülüğünde. Ama öyle ama böyle iyi mi oldu kötü mü oldu tartışmıyorum. Tartıştığım şey şu; insanlara fikir aşılatabileceğin bir ortamda yazdıkların nereye gider düşünmeli. Yazdıklarınla neye sebep olursun düşünmeli. Bugün bir televizyon dizisi yarının kanunu bile belirleyebilir. Çok basit bir örnek; biz bundan 15 yıl önce böyle "medeni" bir toplum muyduk? Medeniden kastım büyük şatafatlı hayatlara özenen maksatlı değil. Mahkemelerde takım elbiseler neden indirim sebebi oldu sizce? Bence bir düşünmeli herkes takkesini önüne alıp. Bazen bir dizi dediğimiz şeyin ne kadar ciddiye alınabileceğinin cevabını seneler önce Çakır'a cenaze düzenleyen o yüzlerce insan verdi. Eh şimdiki çocukları da o nesiller yetiştiriyor.

 10. Beğenenler;
  almira85 (27-02-19), kubitik (27-02-19), Limaa (27-02-19), symylmz (27-02-19), umutveinat (27-02-19), Urfatokat15 (28-02-19), yellowsugar (27-02-19)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

hd film izle
film izle
fragmanlar
juul
One Hit Wonder
istanbul evden eve nakliyat
Kayseri evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
Bu sistem vBulletin® alt yapısına sahiptir, Version 4.2.5 kullanılmaktadır. Telif hakları, Jelsoft Enterprises Ltd'e aittir. Copyright © 2020

bahis siteleri
güvenilir casino siteleri
casino siteleri
canlı bahis siteleri
escort ankara
tipobet
cialis
deneme bonusu
Güvenilir Bahis Siteleri
maltepe escort
buca escort
sağlam bahis siteleri
eskort
istanbul escort
bayan escort
almanya medyum

LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.1 © 2011, Crawlability, Inc.