Sayfa 91/99 İlkİlk ... 4181878889909192939495 ... SonSon
494 sonuçtan 451 ile 455 arası

Konu: Sen Anlat Karadeniz - Bölüm Yorumları

Durum:
    mehmetlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    898

Aldığı Beğeni: 957

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Sen Anlat Karadeniz - Bölüm Yorumları

Alıntı Limaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Reytingler yine 7 bandında gelmiş iki haftadır 7'ye düştü bir kere düştüğü yerden geri çıkamıyor yukarı bu da demek oluyor ki bırakan bir daha dönmüyor.Bu olayların adı geçtiği an 2 puan kaybettiler önümüzde Ramazan ben o zamanda gidenin geleceğini pek sanmıyorum. En azından adam gibi final yapıp hiç değilse ilk sezonu ile akıllarda temiz kalacaklarına, kendilerinden iğrendirme çabalarını anlamanın imkanı yok hele bazı oyuncular cidden hayret bir şeyler çok güzel hikaye anlatıyoruz anlatıcaz diyebiliyorlar hala , emek var izlemeyin demeyin diye atarlanıyorlar ne emeği pardon 2. sezon verdiğiniz tek emek verilen emeklerin üstünden geçinmek ve onları hiç etmek için verdiğiniz emek !!!
    Artık Asiyenin sahnelerinide sesinide söylediği şarkılarıda dinleyemiyorum iğreniyorum sayesinde

Son haberlere göre hastalık saçmalığından vazgeçilip başka bir saçmalık bulunmuş. Murat niye bilmiyorum merakta etmiyorum ailesi ile kavgalıymış. Birinin düğününde artık kiminse basıp Tahiri vurmaya kalkacakmış, Nefes'te önüne atlayıp ölecekmiş Yangazıma ne yaptıklarını söylemiyorum zaten eline aldığı an kardeşe kurşun sıktıran birinden bahsediyoruz hayatından iyiye güzele dair bir duygu yok ki anlatabilsin.

Ama şeyi merak ediyorum. Murat hapise girecek mi ? Malum cinayet işleyenler elini kolunu sallayarak dolaşıyorya dizide

Bir de Erkan kadın katillerini kahraman tecavüzcülerini mazlum yapıyorya maşallah Muratta herhalde Nefesi öldürüp ex abisinin gerçek aşkını bulmasını ex yeğenininde herhalde gerçek anasını bulmasını sağlayacağı için ilerde onlar tarafından KAHRAMAN ilan edilecek

Tahir eski kardeş yeni kuzene teşekkür eder sayende gerçek aşkımı buldum sağolasın ellerin dert görmesin diye

Ben anlamadım Murat mı vuruyormuş Tahir'i doğru anladıysam yok artık ya kardeş kardeşi vuracak kuzen olsa da değişmiyor bana o da kardeş Nefes mi vurulacakmış saçma bir hastalık uydurup insanlar tepki gösterince bu sefer de bu çok klişe bir sonu mu bulmuşlar hay Allah'ım ya bu senaristin kendi hayal gücü yok izleyicinin tepkisine göre durmadan konuları değiştiriyor bu da inandırıcılığı yok eder bunu bilmiyor mu bu senarist dünyanın hiç bir yerinde böyle bir senarist yoktur sanırım ben dediğim gibi Nefes gidene kadar onların sahnelerini dayanamayıp izliyorum aslında benim hep istediğim gibi baş rol çifti ayrılmadan gidiyor ratingler de düşmüşken mutlu bir final yapsınlar işte neden devam etme ısrarı ben anlamıyorum gerçekten ya
    Konu mehmetlover tarafından (25-04-19 Saat 15:11 ) değiştirilmiştir.

2. Beğenenler;
    kubitik (27-04-19), symylmz (26-04-19), Urfatokat15 (29-04-19)

Durum:
    Limaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    3,304

Aldığı Beğeni: 5,432

Bahsedilme
    25 Mesaj

Alıntı mehmetlover Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben anlamadım Murat mı vuruyormuş Tahir'i doğru anladıysam yok artık ya kardeş kardeşi vuracak kuzen olsa da değişmiyor bana o da kardeş Nefes mi vurulacakmış saçma bir hastalık uydurup insanlar tepki gösterince bu sefer de bu çok klişe bir sonu mu bulmuşlar hay Allah'ım ya bu senaristin kendi hayal gücü yok izleyicinin tepkisine göre durmadan konuları değiştiriyor bu da inandırıcılığı yok eder bunu bilmiyor mu bu senarist dünyanın hiç bir senarist yoktur sanırım ben dediğim gibi Nefes gidene kadar onların sahnelerini dayanamayıp izliyorum aslında benim hep istediğim gibi baş rol çifti ayrılmadan gidiyor ratingler de düşmüşken mutlu bir final yapsınlar işte neden devam etme ısrarı ben anlamıyorum gerçekten ya
    Evet Murat abisine ateş edecek Nefes vurulacakmış iki taslak varmış Nefes ölürse ve Nefes kalırsa ama bunları Erkan yazdıktan sonrada bu saatten sonra başkası yazsada hiçbir faydası yok hiçbir cacık olmaz artık bu işten edepleri ile final yapıp gitsinler ama anlamıyorlar gözleri doymuyor.

Benim gözlerim Erkan B. Yi şahıs olarak bile algılamıyor kendisinin herhangi bir konuda herhangi bir vasfı yok bunuda yeteri kadar kanıtladı diye düşünüyorum. Zaten daha ilk kelinesinde başladı inandırıcılığı öldürmeye şu an inandırcılık mı varda ölecek bir şey olsun ancak rezilliklerinin katmerlenmesi oluyor.
    Konu Limaa tarafından (25-04-19 Saat 16:21 ) değiştirilmiştir.

4. Beğenenler;
    Erikagaci (27-04-19), kubitik (27-04-19), maven (02-05-19), mehmetlover (25-04-19), symylmz (26-04-19), Urfatokat15 (29-04-19)

Durum:
    mehmetlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    898

Aldığı Beğeni: 957

Bahsedilme
    0 Mesaj

Evet Murat abisine ateş edecek Nefes vurulacakmış iki taslak varmış Nefes ölürse ve Nefes kalırsa ama bunları Erkan yazdıktan sonrada bu saatten sonra başkası yazsada hiçbir faydası yok hiçbir cacık olmaz artık bu işten edepleri ile final yapıp gitsinler ama anlamıyorlar gözleri doymuyor.

Benim gözlerim Erkan B. Yi şahıs olarak bile algılamıyor kendisinin herhangi bir konuda herhangi bir vasfı yok bunuda yeteri kadar kanıtladı diye düşünüyorum. Zaten daha ilk kelinesinde başladı inandırıcılığı öldürmeye şu an inandırcılık mı varda ölecek bir şey olsun ancak rezilliklerinin katmerlenmesi oluyor.
    Eyvah yani İremin kalma ihtimali de var kesin bir şey beli değil eee o zaman Hazan mı Hazal mı onu niye getirdiler ki zaten yeterince saçmaladı dizi dediğim gibi sadece Nefes ile Tahir sahneleri için izliyorum İrem devam edecekse bari Tahir ile Nefesin aralarına birini sokup ayırmasınlar böyle devam etsin yok İrem gidecekse de şimdi niye çıkardılar bu kızı yahu bari Nefes ölseydi de yıllar geçseydi de sonra getirselerdi yani eğer ölecekse Nefes varken getirip o kıza alışılıp sevilmesini filan mı bekliyorlar eğer öyleyse çok beklerler Sen Anlat Karadeniz'in hikayesi de biter zaten çünkü hikaye Nefes ile Tahir'in hikayesiydi biri giderse hikaye filan kalmadı zaten tamam 2.sezon çok saçmaladı ama yine de Tahir ile Nefes vardı şimdi her ne kadar devam ettirmeye çalışsalar da Nefes giderse dizi de biter bunun farkına nasıl varamıyorlar şaşırıyorum gerçekten ki onlar yıllardır dizi yapan insanlar baş rollerden biri gidince bir dizinin devam edemeyeceğini bilmeleri gerekiyor
    Konu mehmetlover tarafından (25-04-19 Saat 20:15 ) değiştirilmiştir.

6. Beğenenler;
    kubitik (27-04-19), Limaa (25-04-19), symylmz (26-04-19)

Durum:
    naz-naz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Yer
    PoyrazKarayel&TahirKaleli
    Konular
    6
    Verdiği Beğeni
    2,381

Aldığı Beğeni: 1,807

Bahsedilme
    11 Mesaj

Sen Anlat Karadeniz: Nefes ve Tahir'i mahvettiler hocam..

Ayşe Büşra
    21 Nisan 2019

İçim acıyor. Kaybettiğim hikâyeme, Deli Tahir’e, Nefes Kaptan’a, Asiye Reis’e, Yiğit’e, Yangazlara… İçim acıyor, içim ben inanmıştım imkânsız olmadığımıza, biz inanmıştık bazı şeyleri değiştirebileceğimize.

İnsanları en azından susmamaya, başını dönmemeye, görmezden gelmemeye teşvik edeceğine, biz inanmıştık o kadınlara hem nefes olabileceğimize. Olmadı, izin vermediler. O kadar kırgınım ki, o kadar bitkin. Bazen izlediğiniz sadece bir dizi olmuyor, Sen Anlat Karadeniz’de benim için öyle oldu. Bir diziden fazlası.

Nefes’i tanımak onun gibi kadınlar olduğunu bilmek ve onlara ulaşamamak o kadar üzdü ki bizi. Ünzile sahnesinden sonra kaç Ünzile’yi feda ettik acaba diye düşünmediniz mi, Tahir Nefes için tüm zorluklara duvar olurken içten içe onunla gurur duymadınız mı, Yiğit senin kaybetmene izin veremezdim dediğinde onunla ağlamadınız mı, Asiye kocasına rağmen Nefes’in arkasında durduğunda onun gibi kadınların var olması için dua etmediniz mi, Osman Hoca’nın anlattıklarını dinlediğinizde içinizde bir yerler titremedi mi?

Kayıp gitti hepsi ellerimizden. Çünkü anlamadılar, anlatamadılar. Nefes’in yaralarını görmediler, nasıl sarılır bilemediler onlar da yok saymayı tercih ettiler. O yaraları yok sayarken Nefes’i de yok saydılar. 16 yaşında Vedat’a maruz kalan, o zindanda tecavüze uğrayan, 2 çocuk doğuran, oğlu için mücadele eden, başını asla eğmeyen o kadını yok saydılar. Tahir’in gözlerine çekinerek bakan, adım adım sevdasına yürüyen, yaraları sarılan, kötü anıları yerine iyileri konan Nefes’i hiç anlamadılar.

Nefes’e hem nefes olmak için çıkılan bu yolda insanların Saniye’ye hak vermesini sağladınız. Onu, sebepsiz Tahir’i terk eden, kendi ayakları üzerinde duracağım deyip sokakta kalan, sonra yine sebepsiz Tahir’e dönen kaprisli, kıskanç biri haline getirdiniz. Olaya Fikret’i dahil edip bütün kurguyu ona bağladınız. Vedat’ı Fikret’in, Tahir’i amcası bildiği Tahir ve Sakine’nin oğlu yaptınız. Nefes bir gün adalet önünde Vedat’tan hesap soracak diye beklerken bir kurşunla çıkarttınız hayatından. Hesap vermeden, suçlu ilan edilmeden, tertemiz bir sicille öldü Vedat. Kadın gücü adı altında anlattığınız hikâyede kadınlara önce Vedat’ı kaçırtıp sonra hepsini hapse yolladınız.

Nefes ve Tahir’e düğün kurup o düğünün sonunda Fatih’i vurdurdunuz, Murat ve Nazar’ı kavuşturup Nazar’ı İstanbul’a gönderdiniz, Fatih, Berrak’a açılacak derken Berrak’ı annesinin yanına yolladınız. Asiye Reis’i sürekli cilve yapan kocasını kıskanmak dışında hiçbir vasfı olmayan biri haline getirdiniz. Berrak odada uyuyor diye camdan giren Tahir’e yeni fon müziği eşliğinde başka kadın süzdürdünüz. Mercan’a umut olacaktınız, ecel oldunuz. Siz bize “asıl hikâye başka” dediniz. Halbuki asıl hikâye Nefes’ti, unuttunuz…

Siz birbirlerine dokunmaya kıyamayan o insanların sevdasına “merhamet” deyip lekelediniz. Nefes’in derdine derman olamadığında Civra’ya gidip Karadeniz’e bakan Deli Tahir’i ormanda helak ettiniz. Bana bir şey olursa Deli Tahir oğluma bakar deyip ona sırtını yaslayan Nefes’e, Tahir hapiste tek başınayken terk ettirdiniz. Gel göğsüme sığ yârim diyen Tahir’in sevdasını hafife aldınız. Bir Hazan’la yıkılır sandınız…

Sandınız ki halvet olunca, Nefes hamile kalınca, Kaleliler Nefes’e kucak açınca, Saniye “anneliğe” terfi edince, Yiğit okula gidince, Nefes sınavlara girmeye karar verince her şey çok güzel olacak, ama olmadı. Umut olacaktınız, kahır oldunuz…

Şimdi ne mi izliyoruz? Sen Anlat Karadeniz dışında her şeyi. Nefes için Karadeniz’den vazgeçen Tahir “senden gidenin peşinden gitmeyeceksin” diyor, “Ben o Deli Tahir’e ölürüm” diyen Nefes sürekli ondan şüphelenen, telefonunu karıştıran bir kadın artık, o duygulu çocuk gitti karşımızda bambaşka bir Yiğit var şimdilerde.

“Bu hikâye bir aşk üçgeni klişesi değil” diyen ortilerin aksine karşımızda tamda öyle bir klişe duruyor şimdi. Yeni karakterler, yeni hikâye, yeni bir şeyler ama bizden değiller, olamazlar. Hazan’ın sürekli beyaz giyinmesi ile hallolacak bir mevzu değil bu.

21 bölüm süren çok güzel bir hikâyeydi. “Daha önce gelmediği için özür dileyen” Tahir’i, “arada eve uğrasan olmaz mı teheccüd vaktinde falan” diye Tahir’in gözlerine bakan Nefes’i, “hani biz hapse alışıktık ya Tahir abim değil ki, ben yatamaz mıyım onun yerine?” diyen fedakâr Yiğit’i, “senin gibi bir kuzuyu kocamı kurtarmak için o canavarın eline verirsem ben nasıl bir kadın olurum” diyen Asiye Reis’i, “Allah’ın her kulunun üzerinde senin hakkın var. Sana haram edilen hayattan sen helallik istiyorsun. Gözyaşının hesabını Rabbim sorsun” diyen, Nefes’e baba olan Osman Hoca’yı hiç unutmayacağım.

Benim finalimde Deli Tahir Nefesi için kendini o gemiden Karadeniz’in sularına bıraktı. Zaten daha azıda beklenemezdi. Umarım kurtulmuşsundur Deli Tahir, kendini de Nefes’e affettirmişsindir. Osman Hoca’nın evinden telli duvaklı gelin çıkartmışsındır Nefes’i, Civra’ya bakan çok güzel birde eviniz vardır. Belki birde bebek beşiğiniz, doğacak kızınız Deniz için…
    Kaynak: Sen Anlat Karadeniz: Nefes ve Tahir'i mahvettiler hocam.. - Ranini.tv
    Konu naz-naz tarafından (26-04-19 Saat 11:45 ) değiştirilmiştir.

8. Beğenenler;
    Erikagaci (27-04-19), Esra Y. (28-04-19), kubitik (27-04-19), Limaa (26-04-19), maven (02-05-19), mehmetlover (26-04-19), symylmz (26-04-19), Urfatokat15 (29-04-19)

Durum:
    kubitik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Konular
    28
    Verdiği Beğeni
    2,048

Aldığı Beğeni: 1,938

Bahsedilme
    11 Mesaj

Alıntı ZeynepCeren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen sezon yazdığım yorumlardan birinde finale on bölüm kala Vedat ölsün de Nefes'in hamilelik süreci falan öyle işlensin demiştim. Ola ola bu isteğim gerçek olmuş. Keşke detaylıca belirtseymişim (her ne kadar şu an sezon finali de deseniz, o finale dönecek inanıyorum)
    Ne dilediğine dikkat et derler

Bir sürü parayı çöpe atmak pahasına oyuncu değiştiren/bölümü yeniden çeken siz, Gülper gibi bir yeteneksizi başrole koyarken adınız gibi biliyorsunuz sonununuzun ne olacağını da, neyin inadıysa bu? (Normalde yan karakter olarak bile beğenip seçmeyeceğiniz bir oyunculuk varken)
    Gülper'e mi taktın, kadının ne suçu var, o oyuncu sadece diyecekler varsa demesin En çok ona taktım zira. Ben, beceremeyeceğim şeylere girmiyorum mesela. Sen de bir dön bak kendine, bu işin altından kalkabilir miyim diye?
    Gülper'i sadece Bana sevmeyi anlat dizisinde izlemiştim. Oradaki rolünü iyi kotarıyordu. Fakat bende oluşturduğu izlenim sanki o rolün oyuncusuymuş gibi oldu.. Çok iyi role girip girmediğini gözlemleyemem ama orada itici bir üvey kardeşi oynuyordu, ses tonu mimikleri falan benim için o rol ona yapışmış durumda. Büyük konuşmayayım belki başka projelerde beni yanıltır ama esas kız olmaz o kızdan...

Tabi bir kaç gömlek daha iyi bir oyuncu gelir miydi? YAni Osman Sınav bu hamleyi yapacaksa nasıl senarist bulamadıysa vakti zamanında, başrole de çok kaliteli bir dublör bulamaz... Kim kariyerini harcar böyle sonu başından belli bir macerada? Kariyeri çok parlak olmayanlar...

Her neyse, azıcık daha bekleyin de Nefes ölsün. Zira Nefes'le evliyken Hazan'la ilişki yaşayan; yarın öbür gün Hazan'la evlenince de başka kadınlarla..
    2 kere 2 dörttür neticede.
    Bugüne kadar esas kızın yerini başkasıyla dolduran diziler oldu ama herhalde böylesi ilktir. Saniye'nin repliğiyle cevap vermek istiyorum müstakbel Dul Herif Tahir'e;
    Daha öbür karinin yatağı soğumadi

Son haberlere göre hastalık saçmalığından vazgeçilip başka bir saçmalık bulunmuş. Murat niye bilmiyorum merakta etmiyorum ailesi ile kavgalıymış. Birinin düğününde artık kiminse basıp Tahiri vurmaya kalkacakmış, Nefes'te önüne atlayıp ölecekmiş Yangazıma ne yaptıklarını söylemiyorum zaten eline aldığı an kardeşe kurşun sıktıran birinden bahsediyoruz hayatından iyiye güzele dair bir duygu yok ki anlatabilsin.

Ama şeyi merak ediyorum. Murat hapise girecek mi ? Malum cinayet işleyenler elini kolunu sallayarak dolaşıyorya dizide

Bir de Erkan kadın katillerini kahraman tecavüzcülerini mazlum yapıyorya maşallah Muratta herhalde Nefesi öldürüp ex abisinin gerçek aşkını bulmasını ex yeğenininde herhalde gerçek anasını bulmasını sağlayacağı için ilerde onlar tarafından KAHRAMAN ilan edilecek
    Murat en alemde bilmiyorum ama fragmanlardan ve sosyal medyada gözüme çarpanlardan gördüğüm kadarıyla içim cız ediyor diyebilirim. Yangazlar Eyşan'ı kaçırdıklarında, abileri Rusya'ya bir kadın ve çocuk kaçırırken, manyağın birisi kendilerine nezarethanede diş bilerken tencere tavadan anten yapıp Tranzonspor maçına dertlenen adamlardı. Tahir Karadeniz'di, Mustafa evin babasıydı, Yangazlar da anı yaşayan yüreği temiz gençlerdi. Ordan buraya nasıl geldi Murat? Karanlık bir adamın sağ kolu olacakmış galiba. Aşk acısından mı? Orayı geçiniz. Çünkü Nazar'ın onu terk edip İstanbul'a gitmesinden sonra en kötü Murat giderdi peşinden savaşmaya devam ederdi. He Nazar çıkacak illaki diyelim fark etmez, yavaş yavaş ama kendisi olarak atlatırdı. Neye dayanarak konuşuyorum? Nazar geçen sezon Vedat'la evlendi. Vedat'la. Bir tecavüzcüyle, işkence konusunda hayal gücü yüksek bir manyakla evlendi. Murat bu kadar delirme kendisi olmaktan çıkma potansiyeline sahipse o zaman bu noktaya gelmeliydi. Ama mantık aramıyorduk değil mi?

Ama 16 yaşında tecavüze uğrayan Nefes ve yine aynı yaşlarda ensest biçimde istismar edilen Eyşan anlaşılan artık bunlar için çocuk ve ÇOCUK İSTİSMARI sayılmıyor. Haliyle onları istismar eden Vedat ve babası da pedofili birer sapık değiller. Eğer Eyşan ve Nefes çocuk değilse bu demektir ki bu senaryo onları KADIN yerine koyuyor.
    İşte buradan da anlaşılıyor ki mesele çocuk istismarını anlatmak değil bunu çıkara dönüştürmek. Sıradan bir aşk hikayesi anlat, kan davası yap hepsi tamam ama çocuk istismarını anlatacağız artık deme. Zaten anlatıyordun. Derdin o değil birilerini tekrar ekrana çekmek. İşte bundan tiksiniyorum. Hele ki son zamanlarda yeniden gündemimize düşen o okumaya bile yüreğimizin dayanmadığı istismarlardan sonra... Bunu bir malzeme olarak görenlerin sektörde hiçbir işi uzun ömürler görmesin.

10. Beğenenler;
    Bahar61 (30-04-19), mehmetlover (28-04-19), naz-naz (28-04-19), symylmz (28-04-19), Urfatokat15 (29-04-19), ZeynepCeren (29-04-19)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 18 kullanıcı var. (2 üye ve 16 konuk)

1. Cemned,
  2. ocean 85

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri