Sayfa 1/103 123451151101 ... SonSon
513 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Sen Anlat Karadeniz - Bölüm Yorumları

Durum:
    Rüzgar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetici
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1621
    Verdiği Beğeni
    46

Aldığı Beğeni: 74

Bahsedilme
    25 Mesaj

Standart Sen Anlat Karadeniz - Bölüm Yorumları

Yorumlarınıza bu başlıktan devam edebilirsiniz

Saygılar
    Rüzgar
    Yönetici

2. Beğenenler;
    lavinya (08-12-18), naz-naz (09-12-18)

Durum:
    Limaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    3,305

Aldığı Beğeni: 5,456

Bahsedilme
    25 Mesaj

Standart Cevap: Sen Anlat Karadeniz - Bölüm Yorumları

Karakterler yazdığım şeye göre konuşsun ,davransın ,hareket etsin veya etmesin vol 4653254154541552 Sürekli karakterlere talimat veriliyor.

-Vurul
    -öpüş
    -ayrıl

Bunların hiçbirisinin altında hikaye yok bir süreç yok sebepler sonuçlar yok tamamlayıcılık yok. Ol deniyor ve oluyor senarist değil müteahhit mübarek

-Bu yüzden Nefes evden ayrılıyor ama zaten Nefese kalmadan Nefesi ve Yiğiti o evden alıp gidecek olan adam gık demiyor.
    -Nefes evden ayrılıyor ama asla geride durmayacak anasına abisine asla eyvallah etmeyecek adam oturmuş uslu uslu söz dinliyor
    -Nefes evden ayrılıyor sen beni bırakıp nasıl gidersin artık öyle bir seçenek yok diye dünyayı yakacak olan adam kapıdan bir uğrayıp gidiyor
    -Nefes ile aynı evde yaşamadığında bile bir gün göremedi diye Yiğitin kokusu ile uyumak için onun yanında kalan velayet sürecinde çok korktu diye Osman -hocalarda Yiğitle kalan eve uğramayan adam günlerdir bir gündüz gözü ile çocuğu görmeye gelmiyor .
    - Vedat peşinde, Mustafa vurulmuş,Mercan intihar etmiş ,köylü düşman, Nazar Tahiri vurmaya çalışmış, Mustafa oğlunu vermiş,Saniye saçından sürüklemiş o durumda bile Tahiri bırakıp ona kıyıp gidemeyen onuda yerinden yurdundan edemeyen ve bunu 15.bölümde söylediği türkü ile anlatan Nefes şimdi anlamsızca Tahiri geride bırakıyor .

"Nerelere gideyim bu sevdalı baş ile "

-
    15. bölümle birlikte artık öyle bir seçenek yok diyerek çoktandır üç kişilik olmuş savaşı resmileştirip kesinleyen üçlümüz şimdi saçma sapan nedensizce ayrı hareket ediyor .Bunlar ilk bölümde bu kadar birbirlerinin mücadelesinden ayrı değildi bu nedir. Bu bir aile olmuştu artık kaçışta gidişte 3 kişilikti .Nefesin Tahiri geride bırakması ve Tahirinde uslu uslu geride kalması

-O köyde cehenneme dönünce Nefes için ülke değiştirelim gidelim burdan diyen adam kızı cehennem kazanına dönen eve götürmeye çalışıyor . Kaçmayalım savaşalım diyen Nefes onu seven herkeside eteğinden silkeleyip kaçmaya çalışıyor

-Osman hocanın evini baba ocağı bilen Nefes baba evim yok diyor ulan senin baban belli zaten.Sana babalık edende belli gerçi daha önce babalığı senden öğrendik demişti Tahire yalan ...Tahirin babalığının bir baba kelimesine sığdırılması mahkum edilmesi kadar saçma

NEDEN ???

Çünkü senarist bir kaç dakka çalışan Nefes gösterecek ve ortamlarda güçlü kadın yazdım diye dolanacak ,fanlarda Nefes ayaklarının üzerinde duruyor işte daha ne istiyorsunuz diyecek

Nefes Vedatı vurduğunda da dedim bu adamın güçlü kadın algısı güçlü insan algısı çok sakattır...

Kadın yıllarca bir manyağın karakterini benliğini yok etmesine karanlığını kendisine ve çocuğuna bulaştırmasına izin vermez ama ona göre bu güçlü değildir . Kadın kendinden oğlundan birlikte geleceklerinden hayatta onlardan alınanları geri alma bunları yaşama umudundan vazgeçip katil olmaya kalkarsa güçlü olur

Bu yüzden de sanki 8 yıl boyunca o evde Nefesin yastığı Vedatın kafasına basma fırsatı olmamış gibi , korumalardan birinin silahını araklama şansı olmamış gibi , mutfaktan bir bıçak alıp gece boğazını kesme şansı olmamış gibi oturup Nefesin Vedatı vurmasını izleriz. Çünkü öldürmek çaredir.Çünkü Nefesin katil olup hapise girmesi hayatının kayması bu hikayenin mesajıdır.

Şimdiki mesaj ne gerçekten ? Hatta sezon başladığından beri önceden her zaman Nefesin yanında olan ona omuz veren abi (yangazları diyorum aman ha) ,abla ,baba, arkadaş ve her şey (Tahir ) olan herkesi birer çirkin canavar haline getirerek ne mesaj verilmek isteniyor . Çünkü sezon başladığından beri hepsi birer dilsiz şeytan olduda Tahir ve Osman Hoca dahil Asiye fırsatını bulsa zaten anında kapıya koyacak halde. Ne demek istiyoruz biz bu sezon ???

Ey Nefesler ,Yiğitler sizin kendinizden başka dostunuz yok. Bu hayatta yapayalnızsınız ,yapayalnız ne kadar uğraşırsanız uğraşın kimseniz olmayacak o yüzden yolunuzada yapayalnız devam edin. Kimsesiz ,kendinizden başkasına güvenmeden ,sevmeden hiçbir şeyin hayalini kurmadan çünkü bir şansınız yok . Ya kendi kendinize yaşayın ya cehenneminize ve zebaninize dönün sizin için bu hayatta başka yol yok

Bu muydu bizim mesajımız ? TABİKİ HAYIR ! Ve tamda bu yüzden o fiyasko Nefesin vurulması bölümünde o hastanede olan olmayan herkes ve yaptıkları saçmalıktı. Yok Nefesin yalnız olduğu vurgulanmışmış .Bu hikayenin amacı Nefesin Nefeslerin yalnız olduğunu değil yalnız olmadıklarını vurgulamaktı. Nefeste yalnız değildi onu bu adam böyle yaptı .

Kadına şiddete dikkat çekmek için çıktığımız yolda bir kadın katiline itimad ettiriliyoruz, Nefesler asla yalnız değildir yalnız bırakmayın diye çıktığımız yolda siz yapayalnızsınız diyoruz ???

Güçlü olmak bu mu yanide Nefes kendi ayakları üzerinde duracak ne güzel diye seviniliyor ? Güçlü olmak seni sevenleri haksızca silkelemek hayatından atmak emeklerini görmezden gelmek mi ? Siz hiç duymadınız mı YALNIZ TAŞTAN DUVAR OLMAZ DİYE BİR SÖZ ? Tek başıan kim güçlü olabilmiş .Sevmeden sevilmeden kim güçlü olabilmişte çoğalabilmiş . Nefesin bile kaybolan umutları Yiğitin karnındaki tekmeleri ile yeşermedi mi ? Bu sevgi ile cesaret ve güç bulmadı mı bu kız ? Nasıl olurda daha büyük bir sevgi onu daha cesur yapması gerekirken daha korkak yapar ??? Üstelik biz bunun tam tersini izlemişken .Nefes bu sevgilerle baştan aşağı güçlenip her seferinde daha dik olurken Saniye ye etrafa karşı kendi kendine mücadele ederken tepki verirken savaşırken birden hop bu haldeyiz NASIL ya NASIL ???

Ha bu insanlar ilk sezondaki insanlar mı nerde o sevgi destek kesinlikle yok ... Ama o zamanda sadece Nefesin ve Yiğitin olduğu dünyaya geri dönüp bakın lütfen ordaki Nefes bu gördüğümüz Nefes mi ?

Hele ki tüm bu adımların Vedatın itelemesi ile atılması kabul edilemez .Dizide verilen mesajlar ve sunuş biçimleri bir felaket . Nefes bunca zaman 12 bölüm oldu evde oturdu hiç terapi okul iş falan düşünmedi kocasından parasını aldı ,çocuğunu okula yolladı eh yemeği kahvaltısı zartı zurtu zaten eltiden Nefes şu hayattan kaçırdıklarını almak için içinde ukte kalanları almak için koskoca 12 bölüm tek bir hamle yapmadı okuma isteyen çalışmak kendi parasını kazanmak isteyen kadın birden evimin kadını kafasına girdi ...

Ne zaman ki işler bozuldu evden kovuldu Vedat gelip senin işin gücün meziyetin yok mecbur bu gidişle bana dönersin dedi ve Nefes ancak bu şekilde hayatta bir şeyler tutmaya karar verdi öyle mi ???

Nefes bu yola ,hayatta kendisinden çalınanları almak için girmiyorsa çaresiz kaldığı için bir iş güç tutmaya çalışacaksa sen zaten bu hikayeden bir cacık anlamadığını bir kez daha gösteriyorsun .Bunu mu demeliyiz ?
    Kendinize bir amaç edinin sizden sakınılanları çalınanları alın hayalleriniz için savaşın emek verin , demek yerine size bakacak birilerini bulduğunuzda baktınız işler ters giderse en son çare artık kendiniz çalışırsınız ne yapalım mı diyelim ???

Çünkü bu sezon bu hikaye bu Nefes bunu dedi .Nazara yaralarını saracak birini bul Vedatı allaha havale edelim derken birden evden kovulunca hanfendinin aklına ay çalışmalıyım geldi .Vay be ne güçlü kadın ama ya

Bir de Vedatın Nefesi böyle gömmesi saçmalığı
    Bu adam bu kadının her zerresine hayran çünkü Nefes her koşulda tutunup hayatta kalır , kaldı .Bunu en iyi Vedat bilir. 14.bölümde gözünün içine içine bakıp meydan okuyan (artık gözüne bakıyorum saçmalığı o kadar çok örnekle cortluyor ki içler acısı ) kadına karşı heyecandan kalp sekmesi yaşayan adam seni asla hafife almadım diye bir anda tüm arzuları arşa çıkan adam Nefesi ezikliyor . Bahsettiği kadını Vedat sevmezdi ki zaten ...Vedat Nefesi tehdit ederken bile onun huylarını yüceltir bunlara güvenirdi ? Nefesin pamuk kalbine , kendisini feda edebileceğine,muhteşem anneliğine, direncine güvenip planlar yapardı .Şimdi ezikliğine mi güveniyor yani ???

Eee Demek ki şunuda anlıyoruz Nefesi güçlü yapan şey VEDAT arkadaşlar .Vedat ve Nefesle ilgili çok acaip altmetinler çıkıyor. Demekki Nefes Vedatatn uzaklaştıkça güçsüzleşiyor onu güçlü yapan Vedatla mücadelesi o çevreden uzakta Nefes bu ...Ne zaman ki Vedat iteliyor kışkırtıyor Nefes ancak öyle güçlü olmalıyım hamleleri düşünüyor vay be ??? O zaman cidden birbirleri için yaratılmışlar mı diyelim siz bir elmanın iki yarısısınız mı diyelim ne diyelim ???

Size bu saçmalığın sorununu söyleyeyim mi ? Erkan ne yaptı bunları aslında seviştirdi .Sonra bu saçmalıkla ayıracak ve Nefes bu sürede hamile olduğunu öğrenecekti ve bu haberle barışacaktı herkes herkesle Erkana göre herkes bebek için barışır bu iki iki dört .Ama sevişmeyi geri çevirmek zorunda kaldı ki hala belli olmaz ama şu an öyle.

İşte şimdi bu işi halletmeli .Bunun içinde araya KISKANÇLIK girecek . Mercan olayı bu yüzden Nefesinde iş dünyasında birisi çıkar karşısına Tahir onu kıskanır bari Vedat olmasın diye umuyorum ama malesef o bile olabilir .Sonra seviştirince iş bitecek ne iş kalacak ne başka bir şey bir iki duyarız sonra hamilelik ve olaylar eşliğinde iş lafı sözü biter Nefes evden idare eder artık

Tek diyebildiğim YAZIK cidden ...

NOT:
    Tahir fragmanda hastaneden dönerken kesin yine eve gitmekten bahsediyor cinnetlik oldu adam .

Ben sana senin evin benim demedim mi ?
    Demedin Tahir ! Demedin ! hani nerde ne zaman dedin ev mev .Yine biz yokken mi konuştunuz şu sözümüz mevzusu gibi

NOT : Yeni başlık gelmiş bizim için hayırlı olsun dizi için hayrı kalmadı
    Konu Limaa tarafından (08-12-18 Saat 21:36 ) değiştirilmiştir.

4. Beğenenler;
    Meryem (24-12-18), naz-naz (09-12-18), symylmz (08-12-18), Urfatokat15 (08-12-18), yellowsugar (08-12-18)

Durum:
    angelic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herşeye rağmen iyi kalpli olmaktan VAZGEÇME!
    Yer
    necatitutkunu
    Konular
    6
    Verdiği Beğeni
    2,475

Aldığı Beğeni: 812

Bahsedilme
    7 Mesaj

Yeni başlık hayırlı uğurlu olsun
    Nice güzel mesajlara inşallah herkese
    hayırlı güzel yorumlar diliyorum..
    ​

6. Beğenenler;
    esra086 (09-12-18)

Durum:
    mehmetlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    939

Aldığı Beğeni: 1,011

Bahsedilme
    0 Mesaj

Yeni başlık açılmış hayırlı olsun mu diyelim hoş bu dizinin hayırlı olan tarafı da kalmadı ama ayrıca site yine tuhaflaştı hiç bir şey yapamıyorum imzamı değiştireyim dedim değiştiremedim herkesin böyle mi acaba merak etim neyse fragmanlardan bile takip etmek istemez hale geldim ama gördüm yani Yiğit'in Tahir'i istemesi bana göre normal geliyor çünkü her ne kadar normal bir çocuk olmasa da o daha bir çocuk Annesine rağmen sevdiği sevildiği insanların yanından ayrılmak istemeye bilir Tahir'ide ne kadar çok sevdiğini ve babası olarak gördüğünü de göz önünde bulundurursak normal yani ama nefesin Vedatın sözüyle hareket etmesi işte bu kabul edilecek bir şey değil özelikle Tahir'i terk etmesi hiç mi hiç katlanılır değil dizi artık iyice zıvanadan çıktı gerçekten
    Konu mehmetlover tarafından (08-12-18 Saat 22:07 ) değiştirilmiştir.

8. Beğenenler;
    Meryem (24-12-18), naz-naz (09-12-18), symylmz (08-12-18), Urfatokat15 (09-12-18), yellowsugar (08-12-18)

Durum:
    Urfatokat15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Ş.Urfa
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    2,950

Aldığı Beğeni: 817

Bahsedilme
    1 Mesaj

Pantene altın kelebek ödülleri şimdi bitti tören izleyen var mı bilmiyorum
    dizimiz en iyi senaryo en iyi yönetmen ve en iyi dizi çifti ve en iyi çocuk oyuncu dallarında ödül aldı ödül alan herkesi canı gönülden tebrik ediyorum ve dikkatimi çeken bir hususu sizlerle paylaşmak istedim
    Her ne kadar hâlâ kabul etmeyenler olsada dizimiz hâlâ ilk sezondaki başarısının karşılığını alıyor irem ve ulaş in her röportajlarında olduğu gibi burda da ilk sezondaki amaçlarından bahsetmesi ortilere değinmeleri bana bunu düşündürdü
    Keşke bizim inandığımız ve izlediğimiz ve sevdiğimiz gibi kalsaydı
    Osman sınav a da yönetmen olarak ödül vermişler ama katılmamış dikkatimi çekti doğrusu
    Son olarak hakederek aldılar hepsini tebrik ediyorum umarım başarıları daim olur hepsini tebrik ediyorum
    [SIGPIC]Arnav&Kushi[/SIGPIC]

"ALLAHIM HER İŞİMDE SANA TEVEKKÜL EDİYORUM"

10. Beğenenler;
    darko (10-12-18), esra086 (10-12-18), Limaa (10-12-18), naz-naz (10-12-18), symylmz (10-12-18), yellowsugar (10-12-18)

Sayfa 1/103 123451151101 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 10 kullanıcı var. (2 üye ve 8 konuk)

1. Hercai,
  2. ByKubush

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri