Sayfa 3/23 İlkİlk 123456713 ... SonSon
111 sonuçtan 11 ile 15 arası

Konu: Sen Benimsin - Bölüm Yorumları

 1. #11
  Durum:
  Çevrimdışı
  özge_bella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yardımcı Yönetmen
  Üyelik tarihi
  01.01.2010
  Yer
  Hilal&Leon
  Mesajlar
  2,761
  Konular
  3
  Verdiği Beğeni
  0
  Beğenilen Mesaj
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart  Ejder Yenilmez (Gökhan Keser)

  Ejder 25 yaşındadır. Yaşına göre oldukça olgun görünmektedir. O yaştaki bir gencin almak istemeyeceği ağır sorumlulukların altına hiç düşünmeden girer ve de başarılı olur. Yaşıtları yirmi beş yaşı evlilik için genç bir yaş gibi görürken, o öyle düşünmez. Baba yadigarı, ailenin tek geçim kaynağı olan şirketi tek başına idare etmeye aday olacak kadar da cesurdur. Dışarıdan sert bir erkek görünümü vardır. Kadınına sahip çıkar, onu korur kollar. Sevdiği kadını her zaman el üstünde tutar. Onun hayatını kolaylaştırır. Kadınlar için ideal bir prenstir. Ama koruyucu kollayıcı tavrı bazen aşırıya kaçtığında aşırı kontrolcü olabilir. Bu kontrolcülük bazen güzel olabileceği gibi bazen de Nağme ile aralarında bir çatışma nedenidir. Oldukça hoşgörülüdür ama son sözü kendisi söylemek ister. Nağme’nin her yaptığı işten haberdar olmak ister. Modern bir maçodur.
  Nağme Yenilmez (Ruveyda Öksüz)

  23 yaşında yetenekli bir piyanisttir. Rahat bir duruşu, kendinden emin bir görüntüsü vardır. Uzun boyludur ve narin bir yapıdadır. İlk bakışta dikkatleri çekecek güzellikte bir kızdır. Alımlı, endamlı bir yürüyüşü vardır. Her hareketi ve tavrı zarif ve ahenklidir. Düşük perdeden, yumuşak, akıcı, tane tane konuşur. Sinirlendiği ve heyecanlandığı zamanlarda sesi yükselir, konuşması hızlanır. Uyumlu, kendini güzel gösterecek şekilde çekici, zarif ve modern giyinir. Her zaman çok bakımlıdır. Konser günlerinde ve ya öğrencilerine ders verdiği günlerde etek, bluz, şık elbiseler gibi yaşıtlarının pek tercih etmediği kıyafetler de giyer. Ne giyerse üstüne yakıştırmayı bilir.
  Ahlas Toprak (Ruhi Sarı)

  39 yaşında oldukça dikkat çekici boylu poslu, yakışıklı denilebilecek bir adamdır. Gergin ve katı görüntüsünün arkasında yumuşacık bir kalbi olan, duygusal biridir. Yumuşak adımlarla yürür. Yürürken karşıya değil önüne bakar. Yüzünde düşünceli ve karamsar bir ifade vardır. Kaşları hep çatıktır. Kahkaha atmaz, ender olarak gülümser. Bulunduğu durumdan hep rahatsızmış gibi bir hali vardır. Düşük perdeden, ağır konuşur. Bursa esnafıyla devamlı iletişim içinde olduğundan konuşurken, selamlaşırken dini terimler kullanır
  Şimal Toprak (Burak Sergen)

  45 yaşındadır. Dış görüntüsü ve davranışları yaşına uygundur. Sert, soğuk ve mesafeli bir mizacı vardır. Ailenin en büyük oğludur. Babasının ölümünden sonra ailenin reisi olmuştur. Bu durum onun erken olgunlaşmasına neden olmuştur. Ailenin ve şirketin yükünü omuzlarında hisseder. Bundan şikayetçi değildir. Kimliğini bunun üzerine kurmuştur. Gergin bir insandır. Kolay kolay her ortama uyum sağlayamaz. Zaman zaman çekingenlikleri vardır. Ejder gibi rahat, girişken birisi değildir. Bu karakteri ona iş hayatıda dezavantaj sağlamaktadır. Ürkek hareket eder, büyük riskler almaz. Bu yüzden büyük kayıpları olmadığı gibi büyük kazançları da yoktur. Bu durumu iş hayatında geri planda kalmasına neden olur.
  Elvan Zorlu (Dila Danışman)

  20 yaşlarında güzel bir genç kadındır. Kendinden emin bir görüntüsü vardır, güzelliğinin ve alımlı bir kız olduğunun farkındadır. Liseden sonra okul okumamış, abisi Beşir’in çalıştığı zeytinlikte çalışmaya başlamıştır. Zeytinlikte çalıştığı için basit kıyafetler giyer. Gösterişten kaçınır. Ama buna rağmen o basit kıyafetlerin içinde bile güzelliği fark edilir. İmkanları doğrultusunda yerine göre iyi giyinmeyi de bilir. Kadınlığıyla barışıktır. Kendisini beğenir. Tavırları ve davranışlarıyla kadınlığının altını çizer. Çekiciliğini, güzelliğini ön plana çıkarmak ister. Cinsel cazibesinin farkındadır. Gündelik yaşantısında cinselliğini ön plana çıkarmaz. Ancak istediği anda vamp bir kadına dönüşebilir. İstediklerini elde etmek için cinselliğini bir silah olarak kullanmaktan çekinmez.
  Cemile Yenilmez (Özgül Kavruk)

  35 yaşındadır. Yaşadığı acılardan dolayı yaşından büyük göstermektedir. Üzerinde yaşlı, görmüş geçirmiş bir kadın olgunluğu vardır. Bazen derviş gibi konuşur. Bütün ömrünü bir odada sadece halı dokuyarak geçirir. Büyük acılar yaşamış, kendisini bir odaya kapatmıştır. Daha on sekiz yaşına girmeden Bursa’ya iş yapmak için gelen kendisinden yaşça büyük bir tüccarla aşk yaşamaya başlamış ve adamla birlikte İstanbul’a kaçmıştır. Ama kaçtıktan sonra adamın evli olduğunu öğrenmiş, geri de dönememiş, çünkü adamdan hamile olduğunu öğrenmiştir. Şimal adamın evli olduğunu öğrenince bu rezilliği kimseye duyurmadan bitirmek için Cemile’yi eve geri getirmek için peşlerinden gitmiştir.
  Şefika Toprak (Seda Akman)

  42 yaşındadır. Yüzünde yaşını gösteren çizgiler olmasına rağmen oldukça güzel ve alımlı bir kadındır. Genç kız gibi bir enerjisi vardır. Hareketlidir, bütün gün evi dört döner, her an her yerdedir. Hoş bir kadın olmasına rağmen kadınlığına küsmüş gibi bir hali vardır. Biricik oğlu Tahir öldükten sonra eski Şefika gitmiş, yerine bambaşka bir Şefika gelmiştir. Ölmeden önce Tahir bir genç kıza aşık olmuş, onunla evlenmek istemiştir. Ama Bereket Tahir’in sevdiği kızı aileye layık görmemiş, kızı gelin almayı reddetmiştir. Tahir de hayata, aileye küsmüş, kaçar gibi askere gitmiş, askerden dönememiş; aileye şehit haberi gelmiştir. Şefika oğlunun ölümünden dolayı Bereket’i sorumlu tutmuştur. O günden sonra içinde büyük bir öfke taşır olmuştur. Sürekli etrafındaki insanlara geçmişin öfkesini kusar. Şimal oğlunun ölümünde sonra kalp krizi geçirmiştir. Bereket Şimal’in yeniden hayata bağlanmasını sağlamak için Besime ve Ahlas’ın yeni doğmuş bebeklerini Şimal ve Şefika’ya vermiştir. O bebeğin adını da Tahir koymuşlardır. Ama Şefika yeni bebeği hiçbir zaman gerçek oğlu Tahir gibi bağrına basmamıştır. Hiçbir zaman onu kendi evladı gibi benimsememiştir. Hatta Tahir’e kötü bir anne olmuştur. Sadece Besime’ye inat olsun diye Tahir’e iyi davranır. Defne’ye karşı da oldukça kötüdür. Ona da annelik yapamamaktadır. (Defne’ye ve küçük Tahir’e ölen oğlu gibi bağlanırsa yeniden yara almaktan korkmaktadır. Çocuklarına kötü davranmasının nedeni budur aslında. Kendisini bundan sonra evlatlarıyla ilgili başına gelebilecek acılardan korumak) İnsanlara duyduğu sevgiyi, sevecenliğini, fedakarlığını, vericiğini adeta oğlu Tahir’le birlikte mezara gömmüştür. Nefret saçan bir kadına dönüşmüştür. Yaşadığı acılar Şefika’nın psikolojisini alt üst etmiştir. Uzun bir süredir psiyatrik ilaçlar kullanmaktadır. Psikolojisi gelgitlidir. Balıketlidir, genelde etek giyer. Dış görünüşüne çok fazla önem vermez. Sadece temiz, tertipli olması onun için yeterlidir. Sert görünümlüdür, neredeyse her daim kaşları çatıktır. Bazen kahkaha atar ama gözleriyle gülmez. Gözlerinin içinde bir hüzün, hayata karşı bir isyan vardır. Onu sert görünümüyle kapatmaya çalışır. Sert adımlarla hızlı hızlı yürür. Yüksek perdeden celalli bir konuşması vardır. Hayatında tek güvendiği insan Şimal’dir. Şimal’e hiçbir zaman büyük bir aşk beslememiştir. Evlendikten sonra Şimal’i sevmiştir. Aralarında romantizm yoktur. Aşka inanmaz. Gençlik heyecanları dışında hiçbir zaman kimseye aşık olmamıştır. Tek aşkı ölen oğludur. Başkalarının aşkını kıskanır. Besime eve gelin gelince “kendi yerimi kaptıracağım” duygusuyla Besime’ye tavır almıştır. Ahlas’la Besime’nin aşkını hep kıskanmıştır. Şimdilerde de Ejder ve Nağme’nin aşkını kıskanmakta, gerçekçi bulmamaktadır. Ama bu kıskançlıklarını gizlemeyi iyi başarır. Ara sıra fire verir.

 2. #12
  Durum:
  Çevrimdışı
  kardelen2086 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  19.06.2006
  Yer
  İZMİR
  Mesajlar
  4,956
  Konular
  15
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Yapımcılığını Pastel Film’in üstlendiği ve Gökhan Keser, Rüveyda Öksüz, Güven Hokna, Burak Sergen, Dila Danışman, Seda Akman, Ruhi Sarı, Burak Sergen ve Buket Dereoğlu'nun kadrosunda bulunduğu 'Sen Benimsin" dizisi 19 Haziran Cuma günü Fox TV'de başlıyor.


  Dizinin yönetmenliğini ise birçok popüler projeye imza atmış olan Kudret Sabancı üstleniyor. Proje tasarımı Esin Gök’e ait olan ve senaristliğini Pınar Ordu ve Serdar Soydan’ın yaptığı dizi iki farklı dünyanın aşkını ekranlara taşıyacak Dizinin müzikleri ise Kıraç’a ait.

  Bursa’nın zengin ailelerinden bir olan Yenilmezler’in veliahdı Ejder (Gökhan Keser) ve annesinin baskısıyla yetişmiş, başarılı bir piyanist olan Nağme’nin (Rüveyda Öksüz) ilk görüşte başlayan aşklarının çiftliğe taşınmasıyla yaşanan kaosu konu alan dizinin konusu şöyle: Bir trafik kazası sonucu tanışan ve birbirlerine aşık olan Ejder ve Nağme’nin ailelerinden habersiz verdikleri evlilik kararı her iki aile tarafından kabul edilmez. Yenilmezler Çiftliği’ne adım attığı andan itibaren Nağme, her kapının ardında hazin bir hikaye olduğunu fark eder. Bir süre sonra bu dört duvarın Ejder’le ilgili çok önemli bir sırrı da sakladığını öğrenen Nağme’nin bu evliliğe olan inancı sarsılır. Ancak bu aşktan vazgeçmeyecektir.

 3. #13
  Durum:
  Çevrimdışı
  özge_bella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yardımcı Yönetmen
  Üyelik tarihi
  01.01.2010
  Yer
  Hilal&Leon
  Mesajlar
  2,761
  Konular
  3
  Verdiği Beğeni
  0
  Beğenilen Mesaj
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Alıntı kardelen2086 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Bursa’nın zengin ailelerinden bir olan Yenilmezler’in veliahdı Ejder (Gökhan Keser) ve annesinin baskısıyla yetişmiş, başarılı bir piyanist olan Nağme’nin (Rüveyda Öksüz) ilk görüşte başlayan aşklarının çiftliğe taşınmasıyla yaşanan kaosu konu alan dizinin konusu şöyle: Bir trafik kazası sonucu tanışan ve birbirlerine aşık olan Ejder ve Nağme’nin ailelerinden habersiz verdikleri evlilik kararı her iki aile tarafından kabul edilmez. Yenilmezler Çiftliği’ne adım attığı andan itibaren Nağme, her kapının ardında hazin bir hikaye olduğunu fark eder. Bir süre sonra bu dört duvarın Ejder’le ilgili çok önemli bir sırrı da sakladığını öğrenen Nağme’nin bu evliliğe olan inancı sarsılır. Ancak bu aşktan vazgeçmeyecektir.
  konuyu eklediğiniz için çok teşekkürler...

  bir başka konusu da şöyle;
  Yenilmezler Bursa’nın önemli ailelerinden biridir. Bereket Hanım, Mahmut Yenilmez’le ikinci evliliğini yaptığında ilk evliliğinden olan çocukları Şimal ve Ahlas’ı da yanında getirmiştir. Mahmut’la evliliğindense iki çocuğu olmuştur: Cemile ve Ejder. Ejder önce okumak ve ardından askerlik için ailesinden uzak kalmıştır. Oysa Ejder, ölüm döşeğindeki babası tarafından ailenin ve şirketin başına geçmekle görevlendirilmiştir. Zamanı geldiğinde ailenin reisi olacak, şirketin yönetimini üstlenecektir. Nağme ise hırslı bir annenin yarış atı gibi yetiştirdiği ve çok başarılı bir piyanist olması için sürekli zorladığı bir proje çocuktur. Kaderin ufak bir kazayla bir araya getirdiği bu iki insan zamanla birbirlerinde kendilerini bulurlar ama yaşadıkları aşk her iki aile için de beklenmedik sonuçlara yol açacaktır.

 4. #14
  Durum:
  Çevrimdışı
  kardelen2086 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  19.06.2006
  Yer
  İZMİR
  Mesajlar
  4,956
  Konular
  15
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart


 5. #15
  Durum:
  Çevrimdışı
  özge_bella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yardımcı Yönetmen
  Üyelik tarihi
  01.01.2010
  Yer
  Hilal&Leon
  Mesajlar
  2,761
  Konular
  3
  Verdiği Beğeni
  0
  Beğenilen Mesaj
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  1. Bölüm özeti

  Yenilmezler’in küçük oğlu Ejder okulunu, askerliğini bitirir ve Bursa’ya ana ocağına döner. Döndüğü ilk gece Bursa’ya konser vermek için gelen yetenekli piyanist Nağme’yle bir kaza sonucu karşılaşır. Gözlerini hastanede açan iki genç birbirlerine deli divane aşık olurlar. Ailelerin onlar için hazırladığı geleceği bir kenara atıp yıldırım nikahıyla evlenirler. Bilmediği bir dünyanın içine giren Nağme, mutlu bir yuva beklerken istenmeyen gelin olur. Üstüne üstlük Ejder’in geçmişine ait bir takım gerçekler bu evliliğin önünde engeldir. Nağme, ne kadar çok severse sevsin bu evde mutlu olmayacağına karar verir, Ejder’i terk eder. Ama gitmek öyle kolay değildir, başka birinin hayatını kurtarmak için bu eve geri dönmesi gerekmektedir.

Sayfa 3/23 İlkİlk 123456713 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.1 © 2011, Crawlability, Inc.