Sayfa 101/200 İlkİlk ... 5191979899100101102103104105111151 ... SonSon
1000 sonuçtan 501 ile 505 arası

Konu: Sen Çal Kapımı - Bölüm Yorumları (1)

Durum:
    seval2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Frankfurt
    Konular
    4
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Sen Çal Kapımı - Bölüm Yorumları

Alıntı Zuzinha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu güzel bakış açısını bozmak istemem ama net şekilde evet demek için aradı. Zaten planı taksinin peşinden gitmek olsa o an niye arasın Selin'i? Ekmek, bekletmek için mi? En önemli gösterge babasına birlikte kahve içer gibi oldukları sahnede Ferit hayatımızdan çıkıyor demesi. Ferit çoktan almış tabi hisseleri oralara gireceğim sonra vaktim olduğunda bölüm yorumunda. Vay Ferit vay:)) Serkan Selin'le evlenip Ferit'i gönderecekti. Yani bir saniye için de olsa düşündü:) Ayrıca nasıl yani cafeye gidip ayak üstü Selin'e hayır deyip Eda'ya yetişsin. Eda'nın saklayacağını sanmam Halasına neden Serkan Bolat demeyecekmişim çıkışı güzeldi fragmanda:) Daha gizlenmez onlar zaten ponçik Serkan Bolat dikkat çekmeyecek gibi dğeil. Aşk ve sarhoşluk saklanamaz. Hele robotun aşkı hiç:)))
    Bir masallah da sana demeden gidemiyorum sevgil Zuzinha...

Gercekten ben görmemezlikten geldim ama olaylarin siralamasini sen böyle yazinca birden izlerken benim de durumun tuhafligini garipsedigimi animsadim...

Artik o kavusma sahnesi, arkasindan gelen o ask sacan fragmanla ihtiyar beynim ve hafizam nasil islem disi kalmissa....

Lütfen yazmaya devam et... Bakalim ben de daha neler animsayacagim...

Sevgiler...

Durum:
    FireButterfly. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Byron Bay
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Günaydin herkese, alin cay kahve gelin bölümü konusalim

Ben cok sevdim bölümü, zevkle seyrettim sonuna kadar. Cakilmadim yani resmen inanilir gibi degil

Ama asil daha detayli yorumu yapmadan önce - bölümde masallah analiz edilebilecek cok sey var (kücük prens, hasta Serkan'in güzelligi, Serkan'in gecmisi, Eda'nin halleri, sacma sapan Selin olayi, Serkan-Eda-sarkisi, duvar yikilma,...) - son sahneyle ilgili yazmak istiyorum bir seyler.

Serkan'in ilk önce Selin'i aramasi konusuna girmek bile istemiyorum (ben dün de yazdigim gibi kesin hayir demek icin ariyor sandim...), o benim de HIC hosuma gitmedi. Tüm bölüm Serkan'in her bir hücresi "Eda" diye bagirirken öyle bir sey yapmazdi diyorum ben yani yanlis yazilmis resmen bana göre kendi senaryomda öyle bir sey yok siliyorum hafizamdan
    Heyecan olsun diye mi yaptilar artik ne bilim... onu sonra konusuruz.

Onun icin direkt daliyorum benim icin asil önemli yere Serkan'in "Abicim yanlislik oldu, hanimefendi benim NISANLIM oluyor da" yerine. Cok güzel basladin olaya Serkan'im aynen böyle devam!

Tabi taksici de sasirdi öyle hemen gitmiyor "Git. Der. Misin!" diye her zamanki o patron halleri eksik kalmiyor tabi. Serkan Bey bu sefer tam kararli, Eda da biliyor buna karsi gelemez

Ve sonra Serkan'in bavulu taksiden almasina, hemde "Bunun icinde ne var, flip-flop mu koydun" sormasina arkadan da Eda "Delircem gercekten delircem" demesine bayildim Ya ne tatliydi o heyecanin arasinda!

O andan itibaren ben zaten Serkan'in kararliligini gördüm, bu asktan emin oldugunu, dogru seyi yaptigini bildigini, Eda'yi istedigini, savasacagini.
    Onun karakterine cok uygun bir sekilde "Al iste burdayim gitme demeye geldim" diyordu. Heeyyyt be Serkan'im, sonunda yaptin, iste böyle

Eda orada bile ilk basta anlamak istemiyor direniyor da direniyor "Ya ne istiyorsun sen benden hala... ne konusacaksin neden rahat birakmiyorsun beni" (kizim cocuk gelmis taksiyi durduruyor ne istiyor olabilir senden acabaaaaa allah askina )
    Neyse hadi sok oldu o da diyelim (tüm bölüm boyunca askini göstermeyen bir hareket yapmayan Serkan'in gelmesine o kadar da sasirilicak bir sey yoktu aslinda da... ama Eda bu bölüm zaten az sacmalamadi...)

Ama Serkan'im: "Birakamiyorum Eda!" - "Birakacaksin!" -"HAYIR" Iste bu Serkan'im bizim kiz baska sekilde inanmamaya karar vermis böyle kararli ve inatci olacaksin, bir de yüzünde o dogal yooo hayir birakmam bakisi yok mu (hastasiyim Kerem'in mimiklerine )

Eda: "Bak yeter yeter ben yoruldum biktim, anlamiyor musun beni?" Bunu cok iyi anliyorum, cok yiprandi Eda da, cok üzüldü ve evet yoruldu her seyden, Serkan'a böylecesine asik olup gösterememekten, sözlesmeden, Selin'den, Aydan hanimdan, yalan söylemekten...

Peki ya Serkan? Kac bölümdür ima kalmadi daha yapabilecegi, gecen bölümde her sözü Selin'i istemedigini gösteriyor hele hele bu bölüm daha napaydiiii bu cocuk Eda'yla her oldugu sahnede vücudu kal diyordu, gözleri sana asim beni birakma diyordu, sözleri sensiz yapamam gitme diyordu... "Sen biktin? SEN BIKTIN?? Emin ol BEN biktim! Sürekli kafamdasin, her bir düsüncemin icindesin, beynimi ele gecirdin, hayatimi ele gecirdin, Ben biktim Eda!!"

Eda: "O zaman git...anladin mi git!!" Sevdim bu fighti yalan yok Bikmak aska dayir canlar yapcak bir sey yok Gitmesini neeee kadar cok istiyorsun Eda di mi

(Ve simdi EN SEVDIGIM YER olabilir o geliyor)
    Serkan'im: "Gitmiyorum! GITMIYORUM!" - "Git zaten sen Selin'e gitmemis miydin git" (Ah Eda benim salak Eda'm Selin diyor hala ama dedigi iyi oldu al sana cevab, ve sorup duymak istemesini anliyorum)
    - "GITMEMISTIM GITMEDIM" (Booooom iste sonunda, beni bunun icine sarmalayin koyun lütfen , extra kirmizi yaptim bunu cünkü sonunda söylendi, net ve kararli bir sekilde ortaya konuldu!! Ve yine Keremmmm Kereemmm sen var ya bayildim oynayis tarzina, o mimikler bakislari)

- "Niye soruyorsam ne halin varsa gör ben gidiyorum"
    Bu bence Eda'nin kac bölümdur örüdügü koruma duvarinin sözleri onun konusmasi, kendisine bu adam beni sevmiyor diye inandirmis, Selin'le olmali olacak diye kabullendirmis, simdi bu adam gelmis Gitmemistim hic bir zaman Gitmedim buradayim diyor, inanmiyor inanamiyor kulaklari

- "Eda gitme!" - "Gidicem Serkan!"
    Serkan'im yumusatiyor sesini ve bir daha "Gitme Eda."

- "Bana gitmemem icin tek bir sebep söyle Serkan, TEK BIR SEBEP" Sonra Serkan'in öyle güzel bakisi var aman allahim al iste sana sebep al her seyimi önüne koyuyorum diyor bakislari resmen "Sana deli gibi asik oldum" (bu cümlenin her kelimesinin güzelligiyle ilgili kac defa yazmistim zaten bir daha gerek yok simdi komple sahneyi izlerken daha da güzeldi)

Burada Serkan hem ciddi ve kararli, asigim ve sen bunu kabulleneceksin diyor, AMA BIR DE teslimiyet var, fragmanda onu göremiyorduk, simdi gördük, senin bana olan etkinden biktim allah kahretsin sensiz yapamiyorum artik ve buradayim al bak buradayim cünkü asik oldum sana su an kalbimi veriyorum diyor bir de. Allahim ne kadar güzel bir ask itiraf karisimi bu ya

Ve iste orada TAM ORADA Eda'mizin duvarlari kiriliyor! O nasil güzel bakis, resmen birden bire gözlerinin icinde umut günesi doguyorcasina (Hande mühtissin ) Sonunda birakiyor Eda her seyi, hem inanilmayacak kadar güzel oldugu icin saskin hemde rahatliyor, korkularini sali veriyor, aska geliyor askaaa

Serkan da tabi direkt ne istedigini biliyor, kizi cekiyor kendisine veeeeeee

(Ikinci en sevdigim sey de simdi geliyor) Öpüstükten sonta birbirlerine bakiyorlar ve Serkan'in yaptigi o kücük dogal mimik Vay be yaptim böyle oluyormus demek neyi kacirmisim simdiye kadar böyle der gibi sanki (Kerem ya Keremmm senden daha güzel bir Serkan Bolat olamazdi benim icin!)

Ve son olarak (ücüncü en sevdigim sey) Eda'nin yumusakcik rahatlamis ask ve umut dolu islak bakislari O da cok istiyordu direndi isyan etti kac bölümdür ama kalbi her zaman iste tam bunun hayalini kurmustu.
    Ve ayni sekilde Serkan, ahhh benim duygusal deli asik robotum Büyülenmis öptükten sonra resmen, Eda'ya öyle bakiyor ki dersin hayatta ilk defa böyle güzel bir sey görüyor.

Bu yorumu bitirmeden önce son olarak, kiss olmadan önce ben de tabi fark ettim ilk basta sanki sarilacaklar gibi oluyor bir sey tam olmamis gibi, ben de anlamadim ilk saniyede noluyor diye Ve kiss'in de itirafin da gelecegini bilmek hem iyi hem kötüydü, hem bekliyorsun seviniyorsun hemde heyecani süprizi azaliyor rahat kaliyorsun Gecen hafta fragmanda izlerken iyi mi olacak kötü mü diye sormustum zaten kendime, keske bilmese miydik dedim izlerken de, beklentiler olunca insan istedigi seyi görecem diye takiliyor detaylara takiyor su bu olmali diye, ben mesela baska kiss istemistim Yani gercekten de daha bir carpitici olacakti sanki bilmeden ama sahne böyle de cok güzel, bunlari es gecerim galiba sorun yok, hem daha ne güzel öpüsmeler görecegiz gibi fragmana bakilirsa oohhhh yesssss bana bunlarla gelin !!

Benim ama uzak cekim olmasi, dün de yazmistim zaten, baya sinirimi bozdu, yani kac bölümdür bekliyoruz söyle bi güzel göstermediler ya, cünkü önemli bir kiss sonucta... (KA'da da hep oluyordu bu, izleyenler bilir az kizmadik)
    Ama dogru ya dogru manzara cok güzel, Istanbul günes batimi ve deniz yani daha ne olsun!
    Ama yani istiyordum ben o atesi tutkuyu dudaklarin oynayisinda dansinda da göreyimmmmm cok sey mi istiyor musum ya
    Konu FireButterfly. tarafından (24-09-20 Saat 13:13:06 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı Zuzinha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani genelde senaryolar paralel evrende alternatif fizik kanunları, hayatın olağan olmayan akışında yazıldığı için ne söylesek boş gibi ya:) Mesela Eda bu bölüm Serkan Selin'e aşkını itiraf edemiyor mu sandı yoksa çoktan barışmışlar İngiltere'ye gidiyorlar da ona söylemedi diye düşündü? Zaten barıştıklarını düşündüğü halde niye gidip Selin'e Serkan seni seviyor dedi? Ya da bir insan ayrılırım diyen eski sevgilisine onun elini tutarak cevap veren adamın niye eski sevgiliye evet diyeceğini düşünür? O eski sevgili bu cevabı niye Serkan hislerini itiraf etmekte zorlanıyor kabul eder de 48 saat bekleyeyim der? Kızın onu istemediğinden emin olan Serkan'a 15 saniyede ne olur da hem itiraf eder hem de tokadı yemeyeceğini bilerek cevap bile beklemeden kızın dudağına yapışır? Çok sönük bir itiraf ve kiss sahnesiydi benim için ya. İşte o bahsettiğim inandırıcılığı kaybetmeye başlıyor çift. O an barışmasınlar Eda yanlış anlasın diye saçma bir İngiltere hikayesi atılıyor sonraki sahnede Serkan yine itiraf edemiyor sanıyor kendi gidiyor falan. Mantık birliği yok. O yüzden gelecekle ilgili kurgu yapmak istemiyorum ben ya. Yazılan saçmalıklar daha belirgin oluyor o şekilde:)

Bu arada Pamir Pekin mi geliyormuş? Çok beğenirim de o halaya geliyordur. Eda'yla yaşları başları uyuyor mu hiç? İnşallah Eda'ya değildir.
    Pamir Pekin 41 yaşında. Eda'ya gelmesi uygun olmaz. Aşk yaşa bakmaz tabi ama ne bileyim ya ikinci jön için pek de iyi bir seçim değil. Dediğin gibi yaş olarak halaya daha uygun. Belki eski aşkıdır. Eda'nın eski sevgilisi Serkan'dan gençti. Serkan daha olgun hem yaş olarak hem de karakter olarak. Bu adam Serkan'dan da büyük.

Benim en en sevmediğim şeylerden biri aşırı derecede tesadüf yazılması. Zaman atlaması ve araya giren kötü karakterler. Yani bunlara tahammül edemiyorum. Diziden soğutuyor. Tamam bu iyi bir çatışma unsuru. Ne kadar vay be tesadüfün de bu kadarı dedirtse de. Daha önce pek çok dizide kullanıldı. Ayrılıkla sonuçlandı. O yüzden seyirci de ezbere diyor ki he tamam Eda ya da Serkan bunu öğrenir ve ayrılırlar. İşte bu klişeyi klişe gibi yazmak oluyor. Tahmin ediliyor. Tahmin edilen hem de ayrılıkla sonuçlanan bir konu çok da heyecan oluşturmaz. He ama Eda bunu öğrendiğinde Serkan ile ikisini bağlayacak bir neden olursa (belki küçük bir robot) çocuğu babasız büyümesin bahanesiyle ayrılmayabilir. Bahane çünkü zaten aklı kırgın olsa da (neden sakladı gibisinden sonuçta Serkan ın bir suçu yok) kalbi bahaneler arayacaktır. Bu bahane intikam ya da 3. kişi olmamalı. Mesela yazmışlar kuşlu sitede heh Eda Efe Akman ile yurt dışına gider sonra döner gerisini bilemeyiz karşılaşırlar falan. Neden esas kız ve esas oğlan sürekli yurt dışına kaçıyor? Serkan ile birlikte kaçsın. Tek gidiyorsa da mis gibi memleketi var. Mardin'e gitsin. Hanım ağalık yapar. Romantik komediye de yakışır. Serkan ve Bolat ailesinin de gelinlerin geri döndürmek adına gitmesi gerekir. Yoksa şenlik olmaz. Drama bağlar. Aydan Hanım fobisini yener de Mardin'e giderse Mardin kapı şen olur. Çiğ köfteler yoğurulur. Sıra geceleri düzenlenir. Kadın kültür şokuna girer. Çok da komik olur.

Aydan: Sevda. Delirme! Küçük Aydan'ı burada büyütemezsin. Sen bile buraya ait değilsin.
    Eda: Ben buraya aitim Aydan Hanım. Halimden de gayet memnunum.
    Aydan: İnat. İnat. Alptekin görüyor musun torunumuzu aşiret ağası yapacak bu kız. Ay bu kız. Bu kız.
    Eda: Bir şey mi dediniz?
    Aydan: A yok canım.

Gibi tatlı atışmalı bir sahne hayal ettim. Babaannesi de aradaki bebek için öfkesini bir kenara bırakabilir. Tabi gerçekten ihmal yüzünden bunlar olduysa... Dediğim gibi ihmal süsü verilmiş de olabilir. Alptekin gerçeği bilmediği için ihmal süsüne inanıp kendisini suçlamış ve sonradan gerçek ortaya çıkacaktır bilemeyiz. Yani demem o ki İtalya'ya kaçış hikayesi Mardin kadar ses getirmez. Kızımızın memleketine gitmeleri daha hoş olur. Gerçi ben proje sebebiyle giderler diye tahmin ediyordum.

Bu yeni sundukları hikayeyi 2 bölüm sonra kullanırlarsa ileride başka bir ayrılık nedeni daha arayacaklardır. Sürekli ayrılık nedeni aranacağına ayrılığa neden olacak nedeni uzatsalar daha iyi. Tabi kendileri bilirler. Senin de dediğin gibi ne yazarlarsa onu izliyoruz. İnandırıcılık ve duygu kaybolursa izleyici sayısı azalabilir. Şimdilik Eda ve Serkan kavuştu. Daha doğrusu yeni bir başlangıç yapıyorlar. Provasını yaptıkları şeyin gerçeğini yaşıyorlar. Aslında isteseler sözleşme meselesini daha uzatabilirlerdi. Sanırım ilk 13 bölümlük hikayeydi. Zaten yeni bir hikayeye geçmeleri gerekiyordu. Neyse bakalım. Umarım güzel bölümler izleyebiliriz. Sevgiler...

Durum:
    deren1970 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    2
    Bahsedilme
    2 Mesaj

Ben Geldimmmm

Hello sistalar, SÇK sever canlar FireButterfly cığım bak sen yazınca evet sahne çok güzel gözüktü gözümüze hatta kiss me den sonra Kerem'in o mimiğini ben de yakaladım naber bu daz sözlerimin imzası işte manasında ki göz kırpmasını, Eda'nın eriyen tereyağ gibi oluşunu yakaladım yakaladık ama ondan sonra ki saniye mi saniye tuhaf geldi işte bize

Veee sayfaya gelmiş iken Pamir Pekin adını gördüm gözlerim doing oldu ve Zuzinha'cığım gibi düşünüyorum ben de lütfen Eda için olmasın Ayfer için gelmiş, hatta Ayfer'in eski aşkı olarak sahalara giriş yapan yakışıklı olarak gelsin dizimize ama Eda için olmaz, Ceren-Fifi için olmaz, Melo için olmaz olamaz yani

Bölümde Eda-Serkan'ın sözleşmesinin ulu orta yerde olmasına ne demeliydim bilemiyorum. Yahu tapu filan öyle yerlere mi konulur allah aşkına (ki gizli sözleşmeyi Eda hanımın oraya koyması hele ) ve hiç istemediğimiz ama dile getirilen tahminin gözümüze sokulması. Lütfen ya Eda'nın aileninin ölüm sebebi Alptekin'e bağlanacak şimdi

neyse şu can sıkıcı şeyleri çabucak kafamızdan atıp, Selin ile hala evlenmek isteyen Ferit'e gelince yahu hiç mi gururun yok senin Ferit demek istemiyorum. Çünkü Ferit'i siyah karakter yazacaklarına inandım artık. Aileleri gelen, son prova için beklenen gelin adayı pat diye ortadan kayboluyorsa bunu yaşayan erkek hala evlenmeyi düşünüyorsa bunu kızı çok seviyor, kıza duyduğu aşka bak olarak geçmiyor bana. Şirket aşkı Selin aşkından öne geçecek gibi

Engin-Pırıl-Ceren üçlüsünü hala bu şekilde yazmaya devam eden senaristimiz acaba ne zaman kesin karar vereceksin bu üçlü de inan bunu da çok merak ediyorum diyerek şimdilik kaçarım
    Konu deren1970 tarafından (24-09-20 Saat 12:53:13 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    metonim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    İzmir
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Şimdi bölümü rahat rahat yorumlayabilirim diye düşünüyorum. Bölümü genel olarak sevdim ama kusursuz bir bölüm değildi.
    Tanıdığım Eda geri döndü. Evet karakteri biraz toplamaya başlamışlar çok şükür. Şimdi çoğunluk Eda’ya kızmış Serkan daha ne yapsın falan demiş. Senaristlerin kaleminde Eda’yı eziklenen taraf yapsam da burada Eda’ya pek laf söyletmem. Sevgili forumdaşlarım. Geçen bölümde de bu bölümde de Serkan kararsızdı bu çok çok açık. Serkan evet Eda’ya değer veriyor. Hayatında tutmak istiyor. Mümkünse yamacında yaşasın istiyor ama Eda’ya duygularını ayıkken kabullenemiyordu. Eda’da Serkan’daki o kararsızlığı bildiğinden, birini işle yanında tutmaya çalışmazsın gitme dersin o da gitmez diye net bir mesaj verdi. Serkan eğer ki Selin’i hiç düşünmüyor olsa illa bir fırsat bulur buluşturur. Selin’e artık bu saatten sonra olmaz. Senle benim asıl olayım Ferit derdi. Serkan bunu çok rahat diyebilecek bir tip. Serkan’ın çaresizce Eda’yı yanında tutma çabalarını sevdim ama hep işin arkasına sığınması zaten Eda’yı Serkan’dan itti. Kız eve geldi acabalar içindeydi. Londra sahnesi zorlama olmuş biraz. Müzik falı efsanedir öyle de rast düşer ki inanamazsınız. Nitekim çiftimizde de öyle oldu. Kitap falı da öyle nitekim faldan da olsa Eda’nın elinde kitabı gördüm çok şükür. Küçük prens de okumuş bunu da öğrendik. Eda’nın uzmanlık alanı olan çiçeklerle ilgili Serkan’ın hekimbaşı gülünü tanıtmasından çok haz etmedim bir de Eda’nın aa demek o gül buradanmış şaşkınlığını çok sevemedim açıkçası. Eda’nın her şeye rağmen son gecesinde Serkan hasta diye yanına gitmesi sadece aşık bir insanın yapabileceği bir şey. Hele ki gitme dedi diye kalması. Ama tabi ayık duygularını kendine bile ifade edemeyen Serkan’ın sabaha bunu unutacağını düşünemedi kızcağız. Serkan ne yaptı unuttu tabi. Bir de üstüne aydan tuz biber oldu. Aslında Aydan’ın yüzük sende kalsın Serkan seni hatırlamasın dediğinde Eda’nın idrakinin daha fazla olması gerekirdi. Bir de bunun üstüne gidip herşeyi Selin’e anlatması hoş değildi. Ayfer’e de kızamadım açıkçası. Hatta Eda’ya Ayfer gibi bir kadını o konuma soktuğu için kızdım gibi bir şey oldu bende.
    Dünya temsillerini sevdim. Oda’da yanlış görmediysem üç dünya vardı. Biri Eda’nın ışıklı dünyası, diğeri Selin’in klasik renksiz dünyası, Öteki Aydan’ın ya da Serkan’ın temsili yörüngesinde uzakta puslar içinde kalmış dünya. Kendi mantığı, Annesinin doğruları pusluydu sağ olun sevdim gerçekten.
    İstinat duvarı işi kötü versiyon senaryo olarak geliyor gibi. Bu işi hiç sevmedim. Serkan’ın abisinin ölümü de bundan alakasız ya da daha uçuk bir bağ çıkabilir. Serkan’ı yalnızlığını ve güven problemini daha iyi anladım bu bölümde. Bu bölüm en çok sevmediğim iki karakter Alptekin ve aydan resmen bölümün kötü polisiydiler.
    Alptekin bey madem böyle bir kazayla bağınız var. Ört bas da ettiniz. Eşinizden bile sakladınız. Vicdan da yaptınız. İnsan hiç mi sormaz kimdi bu kişiler kimin nesiydi çoluğu çocuğu var mıydı? Eda’yı kollayıp gözetenlerden biri en baştan Alptekin olmalıydı. Yoksa Eda’nın o kız olduğunu da biliyor mu? yok artık derim ama bizim dizide herşey mümkün.
    Aydan’ı ve elit kompleksini ama bir şekilde Eda’yı sevebildiğini biliyoruz. İnsan sevdiği birine bunu nasıl der. Oğlunun Eda için hasta olduğunu anladığı halde Selin yüzünden hasta diye nasıl yalan söyler? Zaten geçen bölümde de Eda’yı beğendiği halde yalan söylemişti. Elit kompleksi Eda’ya ve oğluna olan sevgisinin nasıl önüne geçer? Üstelik kendisi de aşk için çırpınırken. Bu karakterlere uzağım bu bölüm.
    Gelelim hatırladığım dizi hatalarına:

1. Son dönem kalan okul son yıla döndü. Zaman kavramımız zaten muğlak.
    2. Yatay geçiş akıl edildi. Diyeceksiniz aftan sonra düşünüldü. Eda gibi kurgulanmış bir karakter. Burslu okuldan kaydını sildirmeden dondurmayı neden düşünmedi peki? İş iptal olur İtalya’da okur gelir burayı da bitirir. Ya da af olayını bile bile yeniden sınava girmeyi neden düşündü? Cenk’e söylediğinden hatırlıyorum. Okul burada orası sanki apayrı bir okul gibi kurgulandı. Çifte diploması olur. Eda İtalya’ya hiç gitmemiş ama o okulun bursluluk sınavı İtalya’daymış. Bu nasıl iş?
    3. Serkan Eda’yı bırakıp Selin’e gidip dönüp Eda’yı nasıl eliyle koymuş gibi buldu? Açıkçası bu olayı da sevmedim. Son anda not, şarkı hafızasını tetikliyor. Hırsı yüzünden Selin’e evet diyecekken aşk galip geliyor geri dönüp sana deli gibi aşığım diyor. Son sahne hariç oyunculuklar da iyiydi. Öpüşme işi olmamış olduramamışsınız. O tutkuyla aşkla öyle mi öpülür. Balkondaki sarılışı gibi başlayıp öpücükle bitti. İlk bölümde öpüşmeleri daha iyiydi sanki.
    4. Balayında hangi kadın? Başka erkekle Londra’ya gider. Hadi kadın buna razı diyelim Ferit ne oluyor burada?
    5. Tamam anladık istinat duvarı durmadan göze sokup seyirciye farklı muamele yapmayın lütfen.
    6. En en önemlisi Eda kızım senin aklın nerde? Selin’in nişanının olduğu gün Eda ile Serkan tanışmış. Selin’e senin nişan günün tanıştık biz diyor. Bu nasıl olur Eda ile Serkan’ın kelepçelendiği gece Eda Cenk ile buluşmadı mı? Ertesi gün mü neydi nişan? Yine zaman yine zaman.
    Konu metonim tarafından (24-09-20 Saat 13:05:00 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri