Sayfa 136/200 İlkİlk ... 3686126132133134135136137138139140146186 ... SonSon
1000 sonuçtan 676 ile 680 arası

Konu: Sen Çal Kapımı - Bölüm Yorumları (1)

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Sen Çal Kapımı - Bölüm Yorumları

Serkan "Bu benim sorumluluğum. Hiçbir şey beni Eda'dan ayırmaz." der ve ailesine karşı çıkar.

Biz bunu fragmanda görmedik. Özette var.

Eda'ya daha çok bağlanıp, işi erteleyip Eda ile baş başa bir gün geçirmek ister.

Eda ile aşklarını yaşarken, ofiste Serkan'ın yokluğunda programlar aksar. Leyla telefon trafiğinden çıldırır. Ofistekiler panik haldedir. Efe'nin bu ortamda Selin' yardım etmesi ve işleri düzene sokmak istemesi Serkan'ı çıldırtır.

Efe ekibin kaynaşması için bir yemek organize eder. Bütün ekibin katıldığı bu yemekte hem eğlence, hem rekabet hem de çekişmeli anlar yaşanır.

Serkan Eda'ya olan bağlılığını ona tüm gerçeği söyleyerek göstermek ister. Ama bu itiraf Serkan için kolay olmayacaktır...

Yani bu kararlardan sonra bitti demek de saçma değil mi? Söyleyemiyorsan sus. Madem bağlısın aşkını göster. Kızı hiçbir şey bilmeden kötü bir şekilde terk etme. Bir de ne şirketmiş yahu adam 1 gün izin yapamıyor.

Babaanne gelince aslında Bolat ailesi için canlı bir örnek olacak karşılarında. Çünkü Eda onunla yavaş yavaş barışacak. Hep küs kalacak değil. Bunca zaman bir şey yapmadığı için Eda yumuşamadı. Bak halası arkasından iş çevirdi ama Eda bir iki atar yapıp sarılacak halasına. Herkes Eda için uzlaşma sağlayabilir. Bunca zaman kandırılan Eda için gerçekleri kabul etmek daha zor olur. Bu da senaristlere istedikleri çatışmayı hem ilişki içerisinde hem de gerçekler ortaya çıkınca iyi bir malzeme olarak verir. Başkasının suçlu olması ve taşeronu kasıtlı yönlendirmesi de söz konusu olabilir. Bunlar köklü bir aile. Elbette düşmanları olabilir.

Serkan ve Eda gerçekten nişanlansa nişana saldırı bile olabilir. Aşiret orada olduğu için gözdağı vermeye çalışırlar. İki ailenin ortak düşmanı olması herkesi yakınlaştırır. Bu duvar meselesi de yumuşar. Herkes birbirini korumaya çalışır. Bu tarz aksiyonlar seyirciyi rahatsız etmez. İlerlemeyen hikayeler seyirciyi bıktırır. Özet güzel ama fragmanla çok da bir alakası yok. Hangisi daha doğru bilemedim. Serkan ayrılıktan bahsettiyse bile 1 bölüm sonra anlasın Eda'sız kalamayacağını ve saçmaladım desin. Eğer sulh sağlanmazsa babaanne ve Bolat ailesiyle bağlantı kopar. Tesadüflerle mi bir araya gelecekler? Zaman atlaması mı yapacaklar? Daha 15. bölümde dizi. Sevgiler...

Durum:
    FireButterfly. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Byron Bay
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Arkadaslar süpersiniz, cok güldürdünüz kahkaha attim resmen ya

Alıntı tex.. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eda hep fevriyken niye asikken fevri degil?
    - Çünkü aşık . Aşk köşeleri sevmez törpüler.

Aydan'in hayat kocuna noldu.
    - Bir müddet dinlenip kendine gelecekmiş. “Para için mesleğinizde ne kadar taviz verebilirsniz” konulu terapi alıyormuş.

Serkan niye bir daha sesli olarak gitar calmadi?
    - Bunu sanırım sonraya saklıyorlar.

Eda spor arabalarini gayet güzel kullanmisken niye bir daha Serkan'in arabasini kullanmadi?
    - Sigorta fiması poliçeyi iptal ederim demiş.

Dayi'ya noldu? Spor yapilacakti beraber?
    - Hangi Dayı?

Atlar nerede, niye hic kimse ata binmedi hazir varlarken?
    - Son bölümde bir iki sütçü beygiri görürü gibi oldum ama bence bunalıma girdiler.

Sözlesme vardi ellerinde hazir niye asik olunca komiklik olsun diye fantazi (kelepce iceren ) sözlesme yapilmadi?
    - Bakkk… Neyin peşindesin?

Paparazilere noldu, ilk bölümler hep ugrasiyordular Serkan'in hayatiyla?
    - Baksana onlarda bıraktı diziyi. Buradan takip ediyorlardır.

Serkan'in güzelim ucagi niye hic kullanilmiyor
    - Kiralıktı o uçak.

Selin ve Ferit'in niye aileleri yok, dügün de bile?
    - Aman sorma memlekette istinat mı yok devirirler hemen maazallah. Boşver akıllarına getireyelim. Bir oyuncu kaç Tl ye oynuyordur kimbilir?

Holding'in ismi ne?
    - Bu mu şimdi problem? SEFER Holding olsun ben buldum.

Eda'nin yüzügü nerede?
    - Bu kaybeder diye Halası almış saklamış önemli günlerde verecek taktıracak. (aklınızdan kardeşi çalıp yengesine takmış gibi şeyler geçtiğini seziyorum ama öyle değil işte çok kötüsünüz)

Sirket islerinde niye hic bir avukat danisman olarak yok?
    - Vardır mutlaka da bize göstermiyorlar Hukuk sulanmasın diye.

Efe bu isimsiz Holding’in partneri olarak niye mimari ofisin calisanlariyla calisiyor?
    - İsim tamlaması için senin adın ne…?

Bu tesadüf dinlemelerini Edanın evinin ve daha önceki Ferit in sahnesindeki mahalin mimarisinden kaynaklı yedirdiler bize gitti. Ama çok olmaya başladı. Gerçi bazen hoşumuza da gitmiyor değil. Bir sürü konuyu bu tür dinlemeler ile hallediyorlar inandırıcılık kısmınıda bir çırpıda hallediyorlar bu arada biz de yorulmuyoruz ama bunun yanlış anlama türünden olanları bayıyor resmen. Umarım böyle bir şey olmaz.

Böyle Romantik Komedi olmaz. Romantik Komedilerde ölüm olur ama ölüme sebebiyet vermek bu kadar ön plana çıkmaz. Çıkarsa çorba olur bana göre sektörün böyle de bir problem var. mesela böyle bir konuyaratacak isen telafisi sonradan mümkün olan ve bu aşkı kurtaracak türden bir şey olmalı. Mesela Serkan ın Dedesi Eda nın Babaannesini nikah masasında terk etmeli ve bunun acısını işlemelilerdi, vede tatlı sert didişmeler ile uzayıp gitmeli gibi şeyler daha otururdu. Şimdi acayip bir dram var ortada bakalım nasıl bağlayacaklar.

Bir şey yapsalarda o istinattan farklı bir neden daha ortaya çıksa asıl suçlu farklı olas . Bu çok ağır bir karar olacak Eda için hergün ebeveyn lerinin ölünüe sebep olan birinin oğlu ile gözgöze gelmek nasıl bir duygu olur. Serkan için aile si ile aşkı araında bir mengeneye kend isteği ile kafasını sokmak ne kadar dayanılabilir olacak. İzlerken sıkılmayacakmıyız. Hikayeye böyle bir konu koyanlar bunu hesaba katmışlardır umarım.

Aşk herşeyi halledecek ama bu arada da biz helak olacağız galiba. Ama bari güzel olsunda burada iki satır yazalım.

Bayildimm, bunlar ne güzel cevaplar!!!

Dogru diyorsun, hayat kocu dinlenmeyip napsin zaten, tüm Bolat ailesi problemlerle dolu, o bile isinden bezmistir hakli olarak. Terapi konulari da cok güzelmis haha

Ve evet ya atlar kesin bunalima girdi. Biz hani romcom icin castinge girmistik?? diyip kendilerini dramin dibinde bulunca birden sasirdilar tabi...

Dayi da hani Eda'nin arabasi olan Dayi Serkan da bütün islerden dolayi tabi araba sigortasiyla konusmaya zaman bulamamistir, neyse ugrasmadan artik Eda'nin dogum gününe direkt spor arabasi alirlar onun ismini de Amca koyarlar

Ben de ölüm falan hic olmasin demiyor. Hayatin gercegi, bir parcasi sonucta. Romantik komedide de olmamli yerinde. Ama dedigin gibi sucluluk, ölüme neden olma, gibi konular araya girince cok agir oluyor, her seyi etkiliyor ister istemez.
    Telafisini hem yaratabilecek sekilde yazilmali evet ama böyle derin agir konulara girdikten sonra artik telafisi bile öyle hafif olamiyor, tüm dizi iste böyle drama dönüsüyor, o güzel serin pembe havasini kaybediyor maalesef.

Gerci izlemeyi de yine de öyle cogu zaman birakmiyoruz. Sonucta bünyelerimiz alismis Türki dizilerin bu durumuna. Ama bari aski gösterseler doya doya, ilk önce salam bir zemin hazirlasalar dram dram diye tutturup koyana kadar bari. Dram yapayim diye asil konudan eksilttiriyorlar. Olmuyor. Bizim ciftin aski yine de basarir belki bunlarin üstesinden gelmeyi yazdigin gibi ama iste o zamana kadar bize nolcak onu allah bilir

Neyse ki kimse bu eglenceli yorumlarimizi elimizden alamiyor

Alıntı Zuzinha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili tex yapmış çok hoşuma gitti ben de anket gibi cevaplayayım Bu arada özete bakılırsa Serkan'ın ayrılık falan düşündüğü yok. Efe'yle Selin'in yakınlaşmasına niye deliriyor onu pek anlamadım:)

Niye dizilerde aşırı tesadüfsüz hikaye olmuyor? Romantik komedi niye olamıyor?

Kurguda kolaylık sağlıyor. İnsanlar olmayacak şeyleri izlemeyi seviyorlar. Biz arabesk milletiz, acıdan başka şeyi kolay kolay hissedemeyiz:) Ki bence asıl sorun arada niye engeller var değil. Niye engelleri birlikte aşma hikayesi yazılamıyor da hep aşıklar yanlış anlamalar ve sırlar yüzünden birbirlerini kanırtıyorlar? Zaten ortada aşılması çok zor bir durum var. Neden üstüne esas kız tekrar tekrar mağdur edilmek zorunda? Çok ilginç gerçekten gerçek aşk yazamıyoruz. İzlenmiyor herhalde ya da kültürümüz çok uzak konuya. Ferhat'la Şirin'i biz yazsak Ferhat Şirin dağın arkasında kendine yeni bir hayat kurdu sanar mağarada yaşamaya başlar. Şirin dağa küser Ferhat'ın haberi olmaz. Bizde gerçek aşk yok. Bizde kavuşursan aşk olmuyor gerçekten. İsviçreli psikologlar incelesin

Sirius niye yok?
    Sirius ne ki Engin yok, holding binası yok. Sirius'un kaşesi kaçbin TL? Para mı basıyoruz? Engin+Sirius= Efe Akman'ın kaşesi

Kamyon yazıları?
    Sanki geçen bölüm yine bir kanyon yazısı göndermesi yapıldı. Ama Serkan'ın aşk itirafına konu olsun diye beklediydim ben de. En kötü Serkan'ın gizli garsoniyerinde uyandıklarında Serkan Eda'yı kamyon yazılarıyla kahvaltı masasına yönlendirebilirdi. Ama dediğim gibi Eda ve Serkan başka herhangi bir çift oldular. İlişkilerinde ne geçmişleri ne hikayeleri ne de kendileriyle ilgili bir şey yok. Gerçek bir şey yazamıyoruz. Bkz :İsviçreli psikologlara çağrım.

Aydan'ın hayat koçu?
    Asıl oyunculara yetmiyor her bölüm paramız bir de hayat koçuna mı para vereceğiz? Seyfi var her işimize koşuyor

Eda aşıkken niye fevri değil?
    Normal bence.

Serkan'ın gitar çalacak zamanı yok. İki dakika boşluk yaratsa perde söküyor ortam hazırlıyor. Oysa gitar daha afrodizyak ve romantik olurdu. Robot iş modunda şu an müzik yüklenemiyor herhalde:)

Eda Serkan'ın arabasını çok sık kullanırsa alçak gönüllü fakirimsi tatminkar imajı zedelenir:)

Dayı ait olduğu yerde. Hurdacıda. İtalya bileti olarak geri dönüştürüldü:)

Spor? Gece sporları ve el ele yürüyüşler var haksızlık etmeyelim:)

Paparazzileri davayla korkuttular daha yaklaşmazlar. Uçak hangarda:) Bütçeyi o uçak yedi zaten kesin:)

Bence sözleşmeyi espri konusu yapmak için henüz çok erken:) Bir süre unutmak istedikleri bir rezillik olabilir.

Holding'in ismini ben de çok merak ediyorum. Bir de sektörlerini öğrenmek istiyorum. Kaç şirket var bu holding'de?:) Holdingin adı Saçma Holding:) Bu arada saçma kekin adını da evde ne var keki olarak değiştirdiler galiba. Evet buna takıldım nolmuş?

Selin ve Ferit'in aileleri için cast bütçesi yok. Öldü de diyemezler çünkü bütün dramlar travmalar esas çifte lazım. Ferit yine bahsedebiliyor anasından babasından Selin'de o da yok. Zaten babası bir var bir yok. Yarın öbür gün yıllar önce ölmüş Selin onlara emanetmiş de çıkabilir şaşırma:) Ama şöyle değil miydi falan deme. Biz burada geçmişe bakmayız, anda kalırız

Holdingin avukatları var Serkan demişti bir kere. Ama onlar stajyer avukat Ceren'i daha estetik buluyorlar:) Haksız değiller:)

Eda'nın yüzüğü önümüzdeki bölümlerde Serkan'ın eline tutuşturulur bakıp bakıp Eda'yı hatırlasın diye. inşallah kekin içine atıp yememişlerdir. Taş gibi falan diyorlardı ürktüm. Ayrıca baya da çikolatalı kekti. Saçma görünümlü bir şey yapmaya üşendiler herhalde pastaneden aldılar.

Efe peyzaj mimar ve çok alçak gönüllü olduğu için önümüzdeki bölümlerde bahçıvanla çim de biçebilir. Reytingler 10'ken yapılan kesintileri düşün. Şimdi 4-5'lere düştü. Yakında Serkan'ın evinden çalışırlar koca ofise kimin parası yeter. Eda havuzu süsler, Efe çimleri biçer neden olmasın? Düşündüm izlemeyip sadece yorumlasak çok eğlenceli dizi aslında

Muhtesemmmm cevaplar!!

Tamam tesadüfler hayati, dizileri güzellestir bir sey demiyorum. Ama hep ayni senaryo hep ayni fikirler biktim ben vallaha. Hep kolaya kacma. Bana gina geldi Bi kere dedigin gibi öyle üstesinden gecebilicek bir sey yazsalar bile, illa aci, kavusturmamak diye tutturuluyor. Üstesinden gelebilinecek olaylar bile öyle dramatik, yanlis anlasmalarla, karakterleri dogru düzgün konusturmamakla dolu yaziliyor ki problemin özü önemsiz bile kaliyor tüm dizi bir karmasik dram topu oluyor...

Ben Sirius'u özledimmmm! Ya o tatli hayvan icin ne paralar verilir be. Efe ve saclari yaninda halt etmis Engin hadi olmasada olur, unuttum bile ben onu, karakteri ne hale geldi ya yazik

Ah o kamyon yazilarina cok yaniyorum be. Neler bekledim neleeer! Belki baskalari icin önemsiz bir detaydi ama sen de bak beklemissin daha fazlasini. Vallaha ben onlara fena taktim. Arada sahneler ne güzel serpistirilir halbuki. Mesela yazdigin gibi o kahvalti sahnesinde. Veya Serkan Eda'ya, ya da Eda'a Serkan'a kamyon yazisi notlari yazabilirdi arada ofiste falan. Ne bilim aralarinda kamyon yazisi dili olustururlardi, bazi anlarda aralarinda onunla anlasirlardi gibi bir seyler. Ama yok siz her seyi harcayin. Tüm ciftimiz harcaniyor zaten bunu mu düsünecekler. Dedigin gibi gecmisleri derinlikleri bile yok ki... Izin vermiyor senarist. Öyle bir tek bakismakla da olmuyor ki isler.

Seyfiii Kirk hayat kocuna bedel o zaten, sagolsun o hic degismedi . O da olmasa Bolat evine girmek istemez insan zaten

Nasil unutmusum Serkan'in yeni hobisi perdeler dogru ya! Kesin robot ayarlarinda hafizasi askla artik dolu diye müzik uygulamasini perde uygulamasi icin silmek zorunda kalmistir.

Eda'nin karakterine cok saygi duyuyorlar ya, hiiiiic degismedi kiz, neeee kadarrrr hep ayni cizgide giden bir karakter simdi alcak gönüllü fakirimsi tatminkar imaji zedelenmesi tabi cok kötü olurrrrr (Kullanmamasi asil imajini zedeliyor bence ne cool olur bazen kullansa, bos yere bu imajini korumalarina gerek yok cünkü o imaj böyle seylerle korunulmuyor ki )

Gece sporları diyosun Tamam haklisin sayabiliriz onu! Ve bu sporu yaparken bir de perdelerle savasmislardir ordan da extra hareket cikar

Saçma kekin adini degistirmelerine ben de takilmistim izlerken, ne güzel yanliz degilmisiz Bizim ücte birimiz kadar detaylara saygi duysalar dizide ne kaliteli olurdu bee

Sacma Holding

Aahahahah hay yarrabi en cok Selin'le ilgili cümlene güldüm Emanet mi alinmistir, bayildim bu fikrine Ölen evlatlari yerine olur mu olur yani, beni hazirlamis oldun sasirmam artik iyi oldu bak

Yokkk gerci Efe ve bahcivana da cok güldüm
    Hazir herkesle böyle icli disli olacaksa Leyla'ya bi sorsa kiz saclarini kesse keske, hani is ortamin mesafesini azaltmak anlaminda diyorum...
    Diziye bakilirsa Bolat evinde zaten her sey olur. Gerekirse mimari ofisi, gerekirse Holding, gerekirse ikisi bir arada hani belli degil ya kim kimin nerenin calisani, fitness centre olur, nisan dügün yeri... Bosuna para harcamasinlar yani.

Dizinin gidisatini falan bos verelim biz ya, bu olaylara bu sacma seylere konsantre olalim, eglenecek yorumlarimiz bitmez böylelikle hic Ben iyisi mi artik dizideki tüm kafami kurcalayan sorulari hep böyle yazayim, siz de böyle anket halinde cevap verin güzel oluyormus ve baktim gercekten de tatmin olmusum bu cevaplarla iyi oldu
    Konu FireButterfly. tarafından (12-10-20 Saat 16:01:38 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    seval2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Frankfurt
    Konular
    4
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Herkese güzel bir gün, güzel bir hafta diliyorum...

"görünen köy kilavuz istemez!" benim sevgili forumdaslarim.. Ve bize görünen köy de o ki, son sevgili romantik komedimizi de malesef kaybettik!

Basimiz sag olsun... Canimiz sag olsun! E, yani naabalim.... senarist utanmiyor... bari kader utansin...

Neyse ki, iyi- kötü hepimiz dizizedeyiz... Yani oldukca tecrübeliyiz... Bundan sonra basimiza ve karsimiza gelecekleri asagi-yukari biliyoruz...

Tek cümleyle söyleyecek olursam sevimli hikayecik tek kelimeyle bombok olacak! demem yeterli...

Ayrintiya girersem, önce "Serkan Hayirlievlat son gözyaslarini silip babasinin oglu oldugunu kanitlayacak!" demem lazim...

Sonra da sirf annesi öyle istiyor diye hayatinin askindan fedakarlik ederek Eda Melekkalpli´ye gercekleri anlatmaktansa uyduruk bir sebeple kizi hayatindan kovacak!" diye eklemem gerekir...

Ve daha sonra sirasiyla...

- Eda Coksafyavrum cok gecmeden aci gercegi ya Ferit Bosbogaz´dan ya da Efe Ardniyetli´den ögrenir...

-Iste o gün, o an deli gibi asik oldugu Serkan Hainrobot´tan da... Onun anasindan babasindan bütün sülalesinden de nefret eder...

-Hatta ailenin sevimli hizmetkari Seyfi Tatlisabirküpü ile gören herkesin bayildigi Sirius Canimbenim´i bile gözü görmek istemeyecektir....

-Bununla da yetinmez... Efe Pisgazverir ile bir olup Aydan Karavicdan´i hakli cikartmak icin Zararli-Bolatgiller´den intikam alma planlari yapmaya da giriseceginden emin olabiliriz...

-Eee.... Tabi ki... Efe Firsatkollar denilen sevimsiz, Babaanne Büyükhatayapar´a ajanlik yaparken diger yandan da intikam almasi icin Eda Artikbambaskabiri´ne hem maddi manevi destek hem de asik olacaktir kacinilmaz olarak...

-Cok gecmeden de... Sayin Babaanne Yirmilyilnerdeydin birdenbire ortaya cikar mi? Cikar! (Galiba henüz bu rolü oynayacak oyuncuyu bulamadilar!)

-Babaanne Aklibasinayenigelen hem öz kizi Ayfer Yepyenikarakter hem de kaybettigi sevgili oglunun biricik hatirasi Eda Masumtorun´dan af dileyerek yaptigi tüm yanlislari iki dakikada düzeltecektir...

-Eda Gözügecacilan artik eskisi kadar da salak degildir tabi ki... Orhan Gencebay misali "Hatasiz kul olmaz!" der, annesini-babasini, halasini ve kendisini yillarca üzen babaannesini af eder...

Böylece sadece bir gecede yepisyeni bir masal baslar...

-Adsiz Holding´in geleneksel balosuna tüm Istanbul´un is dünyasi ve de sosyetesi davetlidir...

-Serkan Canindanbezmis sadece sevgili babasini kiramadigi icin insan icine cikmayi, yani o davete katilmayi elbette basina gelecekleri bilmeden kabul etmistir...

-Az sonra ayni davete yaninda sevgili babaannesi Mardinli Hanimaga, halasi Ayfer Muradaerdi ve artik herkesin yakindan tanidigi Efe Cokmutlu ile [B]Eda [/B]Intikammelegi de gelmez mi?

Yani ise bak... tüüüh... be.... tesadüfün böylesi...

Sonra... haliyle... Yani tüm dis güzelligi ve zerafetiyle herkesin gözlerini kamastiriran Eda Acilarinkadini kendisini Italya´da - Mitalya´da okuyor zanneden eski aski yeni düsmani Serkan Saskinrobot´a hayatinin en fena 3. - 4. filan sokunu yasatir...

-Cünkü son günlerde boyali magazin sayfalarini süsleyen Mardinli Ünlümüünlü asiretinin, dillere destan sinirsiz zenginliginin biricik varisi Eda Osimdiprenses ile ilgili haberlerden bihaber olan tek kisi vardir yeryüzünde, o da Serkan Disakapanik´tir.

Ama elbette korkunc olaylar bir gecede bitmez! Kader aglarini örmüstür... Iki ters bi yüz... Iki ters bi yüz.... sonra düz haroso....

-Kendi elleriyle hayatindan ite kaka zorla cikartigi eski aski Eda Dünyagüzeli´ni baska bir erkegin kolunda gören ve kiskancliktan kuduran Serkan Burnundansoluyan ertesi günü koskocaman bir sok daha yasayacaktir...

Hem de hic beklemedigi bir anda, hic beklemedigi bir yerde... Yani kendi sirketinin yönetim kurulu toplantisinda karsisinda dimdik ayakta duran kadin bir daha hic karsilasmayacagini sandigi Eda Artiknefretdolu´dan baskasi degildir...

-Serkan Bihaber´den habersiz is ceviren Efe Süperkahkül, Selin Cokkararsiz´dan sadece bir telefonla satin aldigi Adiolmayan Holding´in (% 45 miydi?) hisselerini bir gecede Eda Bolatzede´ye devretmistir...

-Böylelikle normalde stajyeri olmayacagi Hâlâadiyok Holding´in en büyük hissedari ve dogal olarak da en yetkili yönetim kurulu baskani Eda Yakargecer´dir...

Ay... özür dilerim... yani... eglenmek icin basladim yazmaya... yazarken icim sisti... dedim bir dur kadin.. .bir dur bakalim noooolcak...

En güzeli herhalde bundan böyle göreceklerimize dayanabildigimiz kadariyla gülmek, hic bir gelismeyi hak ettiginden fazla ciddiye almamak ve en önemlisi de sadece sacmaliklarla dalgamizi gecmek olmali.... Bundan sonra böyle... biz degil.... böyle düsünmemize sebep olanlar düsünsün gari...

Saglicakla, sevgiyle kalin...
    Konu seval2005 tarafından (12-10-20 Saat 16:15:04 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı seval2005 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

-Eee.... Tabi ki... Efe Firsatkollar denilen sevimsiz, Babaanne Büyükhatayapar´a ajanlik yaparken diger yandan da intikam almasi icin Eda Artikbambaskabiri´ne hem maddi manevi destek hem de asik olacaktir kacinilmaz olarak...

-Cok gecmeden de... Babaanne Yirmilyilnerdeydin birdenbire ortaya cikar mi? Cikar! (Galiba henüz bu rolü oynayacak oyuncuyu bulamadilar!)

-Babaanne Aklibasinayenigelen hem öz kizi Ayfer Yepyenikarakter hem de kaybettigi sevgili oglunun biricik hatirasi Eda Masumtorun´dan af dileyerek yaptigi tüm yanlislari iki dakikada düzeltecektir...

-Eda Gözüacilan artik eskisi kadar da salak degildir tabi ki... Orhan Gencebay misali "Hatasiz kul olmaz!" der, annesini-babasini, halasini ve kendisini yillarca üzen babaannesini af eder...

Böylece sadece bir gecede yepisyeni bir masal baslar...
    Benzetmeleri beğendim. Ben istemiyorum soğuk intikam nağraları atan karakterler izlemek. Bu şekilde okuyunca komik oldu ama. Eğer tiyatro oyunu olsa güldürebilirdi.

Bence Eda intikam meleğine dönüşmemeli. Fevri bir kararla eline silah alıp Alptekin'e çevirse ama vuramasa çünkü karıncayı incitemez Eda'cım bir anlık buhran geçirebilir. Belki de kimseye değil kendine zarar verir. Herkes yalancı, herkes kötü der bu acımasız hayattan gidip annesine ve babasına kavuşmayı düşünür yine bir anlık öfke çıkmazıyla. He bu da iyi reyting getirir ha. Bu kadar darbe yiyip de ayakta kalabilirse duyarsızlaşmış olur. Ben isterim babaannesi vicdan azabı çeksin. Alptekin bu kızı ben mi bu hale getirdim desin. Babacım, güzel kızım ben gerçekten sana değer veriyorum diyebilsin. Sen bana vicdan azabı değil emanet bir evlatsın diye görebilsin. Alptekin'den beklenti baya büyük ama fos. Bir şeyler yapmaya çalışan bir adam göremiyoruz. Eda ve Serkan olamazdan başka bir laf da duymadık.

Serkan da zor şeyler yaşamış. Eda da zor şeyler yaşamış. Eda gibi bir karakterin hayat mottosu intikam, güç, para değil ki. Mutluluk, huzur, çiçekler. Kendisini mutsuz eden kişileri hayatında istemiyor.

Serkan suçlu değil. Hatta babası da doğrudan suçlu değil. Adamı kandırmışlar, yalan söylemişler her şey usulüne uygun demişler kontrol etmedi diye kendisini suçluyor. Alptekin'in bile bir savunması var. Bu emri başkası verdiyse o suçluluk duygusu da hafifler. Eda'ya ailesini kaybetmesine sebep olan esas kişiyi bulacağına dair söz verir. Selin ile Ferit evlenip yurt dışına kaçarken hisseleri ortak düşmanları satın alır. Neler neler neler? Konuyu ağır bulanlar var. Artık senarist nasıl bir çatışma izletecekse seyirci de ona göre not verecek. Yüksek not devam etmesini sağlar düşük not final yapmasını gerektirebilir. Sevgilerle...
    Konu elitay88 tarafından (12-10-20 Saat 16:19:25 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    seval2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Frankfurt
    Konular
    4
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Sevgili Elitay keske senin yazdigin gibi dagittiklari hikayecigi toparlamaya calissalar... Keske az da olsa inanabilecegimiz cözümler arayip bulsalar...

Keske iki asik cocugun önüne "birinin ailesinin digerinin ailesinin ölümüne sebebiyet vermesi" gibi asilmasi imkansiz bir engel konulmasaydi...

Ya, bu gibi nedenlerle kan davalari yasanmiyor mu bizim yurdumuzda yillardir... Nesilden nesile... Korkunc bir sekilde... Her iki tarafin kayiplari... Masum insanlar öldürülüyor... Veya beyinleri nefretle yikanan gencecik cocuklar katil olduklari icin hapislerde ömür cürütüyorlar....

Yillarca böylesine korkunc bir gercegi konu edinen filmler-diziler izledik, romanlarda okuduk... Ben bu yasimdan sonra "insanin insana eziyetini" manasiz ölümleri, her türlü siddeti, aci veren kayiplari, sacma sapan nedenlerden olusan düsmanliklari, kini-nefreti anlatan filmleri izlemeyi de kitaplari okumayi da kendi adima siddetle ret ediyorum...

Diyorum ya.. Keske hic bu icinden cikilmaz yola girilmeseydi... Keske bir orta yol bulunsa...

Aksi halde, severek izledigimiz SCK´da olacaklari ciddiye alirsak yandik... Bu yolun bundan sonrasi bataklik gibi geliyor bana da... KESKE...

Sevgiler...
    Konu seval2005 tarafından (12-10-20 Saat 16:40:45 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri