Sayfa 137/200 İlkİlk ... 3787127133134135136137138139140141147187 ... SonSon
1000 sonuçtan 681 ile 685 arası

Konu: Sen Çal Kapımı - Bölüm Yorumları (1)

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Sen Çal Kapımı - Bölüm Yorumları

Sevgili Elitay keske senin yazdigin gibi dagittiklari hikayecigi toparlamaya calissalar... Keske az da olsa inanabilecegimiz cözümler arayip bulsalar...

Sevalcim gerçekten acilen bir şeyler yapmaları gerekiyor. Çünkü ortaya bir konu attılar. Olay kan davasına dönüşmeden bir yerlerden toparlamaları gerekiyor. En kolay yolu ne? Başka birini suçlu yapmak. Bunu zaten konuşmuştuk başlıkta. En başında demiştim hani belki bambaşka bir şey çıkar. Ne yazık ki bölümler beni şaşırtmamaya başladı. Hep klişe üzerinden ilerliyorlar demektir bu. Tek şaşırdığım Serkan'ın Eda'dan vazgeçmeyeceğim demesidir. Hemen soğuk yapıp ayrılması ezbere yazılan bir sahne olacaktı. Sonuçta yine gerçi bitti sözü var ağlama var. Ayrılık gibi duruyor. Başta ters köşe diyordum ama yok düz köşelerle gelip duruyorlar.

Ortada kimsesiz bir karakter olunca aslında en güzeli ona aile olacak birilerinin olması. Bu duygusal sahnelerin yanında komik sahneleri de getirir. Çünkü zıt karakterlerin bir aile olması söz konusu. Ne bileyim aşiretin biricik torunu Eda'yı kaçırsınlar da ekşın olsun. Böyle mutlu bir anlarında Eda dayı ile giderken araba külüstür olduğu için hafif bir kazayı zor atlasın. Kan lazım olsun ve babaannesi ve Alptekin kan versin. Aralarının düzelmesine vesile olsun. Aydan'ın evden çıkma meselesi var. Bu konu da Eda'nın elinden öper. Tabi Aydan kahramanlık yapıp Eda'yı kurtarırsa çifte iyilik olur. Babaannesi yumuşar, Aydan ve Eda arasındaki bağ güçlenir. Anne-kız olurlar. Babaannesi gerçekleri bildiği için bu duruma biraz ayar olur ama torununun hayatını kurtardığı için pek de bir şey diyemez. Eda gerçekleri eğer bu bölüm öğrenmiyorsa öğrendiğinde bari iki aile arasında güçlü bağlar olsun. Zemin sağlam olursa barışmaları da inandırıcılığını güçlendirir. Bölümlük yazılan hikayeler havada kalabilir. Güçlü diyaloglar lazım. Sevgiler...

Durum:
    Okyanus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    1
    Bahsedilme
    8 Mesaj

Cidden o güzelim atlara ne oldu Ben o atları görünce bir sürü methiyeler dizmiştim diziye hepsini geri alıyorum Serkan koşturacaktı o atla of be ne hayallerim vardı Zaten çektikleri atlı sahneyi de kesmişlerdi, hala unutmadım

Hani Serkan Bolat'ın Seyfi'ye koş Seyfi koş boşalt su havuzu dediği sahne vardı ya işte ben o bölümlere geri dönmek istiyorum Eda'nın cup diye suya atlamasını tekrar tekrar izleyip gülmek istiyorum Tül görmek istiyorum ama Serkan'ın Eda'nın fermuarını kapadığı odadaki tülü görmek istiyorum, ne idüğü belirsiz bir evde Serkan'ın perdelerle dansını değil anlıyor musunuz beni

Atlar yok.. Sirius yok.. Romantiklik yok... Eski enerji yok.. Ben hiç dizinin şu anki dramına hazır değilim... Bir de senaryo çok zayıf sunulmaya başlandı.. Çok fazla tutarsızlık ve çok fazla eksik var.. Dizinin reytingi iyiyken cimrilik yapmak da ne demek hiç anlamadım Şimdi reyting de düştü ohooo artık koca holdingi, meğer holdingten de koca olan şirketi Serkan'ın bekar evinin bahçesine taşırlar. Eda da efil efil kahve yapar getirir artık

Bir bahar sabahı atla çıkagelecekti bir yiğit
    Edalı bir güzeli atının terkisine alacaktı o vakit
    Yanlarında koşturacaktı Sirius adlı kara yiğit
    Bu romantik anlar gönlümüze dolacaktı her vakit

Nerde bizim sahilde göz göze koşturan sevdalılarımız
    Nerde kumlara uzanıp yıldızları seyre dalanlarımız
    Nerde hani ayın pırıltısında el ele suya süzülenlerimiz
    Hani nerde bize vadedilen romantik komedi hikayemiz

Alıntı seval2005 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ay... özür dilerim... yani... eglenmek icin basladim yazmaya... yazarken icim sisti... dedim bir dur kadin.. .bir dur bakalim noooolcak...

En güzeli herhalde bundan böyle göreceklerimize dayanabildigimiz kadariyla gülmek, hic bir gelismeyi hak ettiginden fazla ciddiye almamak ve en önemlisi de sadece sacmaliklarla dalgamizi gecmek olmali.... Bundan sonra böyle... biz degil.... böyle düsünmemize sebep olanlar düsünsün gari...

Saglicakla, sevgiyle kalin...
    İyi ki kendini tutamamışsın da yazmışsın da yazmışsın Keyfim yerine geldi Romantiklik eksik kalsa da komediyi en azından kendi kendimize hallediyoruz

Aslında yeni izleyeceğimiz bölümden gelen tüyolara göre bölüm iyi bir başlangıç yapmış, güzel de gidiyormuş sonra bir çuval incir berbat olmuş.. Ağzımıza bir parmak bal çalıp bizi darmaduman edecekler. Serkan ilk aşamada belli ki Eda'dan da aşkından da vazgeçmiyor. Ailesine resti çekiyor. Eda'dan vazgeçmeyeceğini belirttiği gibi Eda'ya dürüst olma da taraftarı.. Ona kendisinin de yeni öğrendiği gerçekleri anlatmaya niyetlenmiş.. Ama işte sonra ne oluyor, bir konuşmaya kulak misafiri oluyor Allah'ım ne büyük acılar bunlar Ve Serkan acıların çocuğuyum diyerek çıktığı doğru yoldan dönecek belli ki Eda'nın anne babasının ölümünde dolaylı yoldan Serkan'ın babasının etkisi vardı, şimdi ise Serkan bir de Eda'ya terk edilme acısı yaşatıyor. Eee ne anladım ben bu işten Çok mu doğru oldu böyle, her halükarda darbe alan yine Eda oldu Serkan tüm gerçeği anlatacaktı Eda'ya, Eda onunla olmak istemeseydi olmayacaktı bu kadar basit Ah be Serkan Bolat, bölümün yıldızı olacakken şimdi artık sen de herkes gibisin
    Konu Aynur tarafından (15-10-20 Saat 20:51:24 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    Zuzinha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Bahsedilme
    1 Mesaj

Alıntı elitay88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Serkan "Bu benim sorumluluğum. Hiçbir şey beni Eda'dan ayırmaz." der ve ailesine karşı çıkar.
    Hiçbir şey ayıramaz dediği 15 gün dayanmıyor demek ki Tam itiraf edecekken Eda aileme sebep olanların Allah belasını versin mi diyor nedir yani bu hiçbir şeye dahil olmayan bir şey? Babaannenin zengin olması da patlayabilir. Serkan der ki bunun bursa falan ihtiyacı yok her şey planlıymış Komik mi sinirden mi gülüyoerum artık ben de bilmiyorum vallahi.

Bir de ortada sorumluluk lafı dönüp duruyor. Alptekin diyor bunun sorumluluğunu alamam, Serkan diyor sorumluluk benim. Ne sorumluluğu ayol? Kıza diyeceksiniz böyleyken böyle. Hayır Alptekin kızı ne için bulmaya çalışıyordu ben anlamadım ki. Bir anda mevzu Serkan oldu. Serkan'ın iyiliği hisleri falan da değil. Niyeyse bu kızdan ayrılması gerekiyor. Neden? Kardeşler mi? :) Ne bileyim çok havada. Kız öğrenmesin diye mi? Serkan daha fazla bağlanmasın diye mi? Yani neden ayrılması gerekiyor? Ne Alptekin'in özür dilemesi gerekiyor, ne yardım etmesi gerekiyor ne başka bişi ama Serkan'dan ayrılması gerekiyor. Alptekin bu kızı es kaza oğlumla birlikteyse ayırayım diye mi aradı? Ne kadar yüzer gezer bir senaryo bu ya. Hiçbir şeyin manası yok. Her şey öyle işte. Yersen. Yemelisin. Saçma kek olsa yenmez ama sen yiyeceksin.
    Alıntı seval2005 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese güzel bir gün, güzel bir hafta diliyorum...

"görünen köy kilavuz istemez!" benim sevgili forumdaslarim.. Ve bize görünen köy de o ki, son sevgili romantik komedimizi de malesef kaybettik!

Basimiz sag olsun... Canimiz sag olsun! E, yani naabalim.... senarist utanmiyor... bari kader utansin...

Neyse ki, iyi- kötü hepimiz dizizedeyiz... Yani oldukca tecrübeliyiz... Bundan sonra basimiza ve karsimiza gelecekleri asagi-yukari biliyoruz...

Tek cümleyle söyleyecek olursam sevimli hikayecik tek kelimeyle bombok olacak! demem yeterli...

Ayrintiya girersem, önce "Serkan Hayirlievlat son gözyaslarini silip babasinin oglu oldugunu kanitlayacak!" demem lazim...

Sonra da sirf annesi öyle istiyor diye hayatinin askindan fedakarlik ederek Eda Melekkalpli´ye gercekleri anlatmaktansa uyduruk bir sebeple kizi hayatindan kovacak!" diye eklemem gerekir...

Ve daha sonra sirasiyla...

- Eda Coksafyavrum cok gecmeden aci gercegi ya Ferit Bosbogaz´dan ya da Efe Ardniyetli´den ögrenir...

-Iste o gün, o an deli gibi asik oldugu Serkan Hainrobot´tan da... Onun anasindan babasindan bütün sülalesinden de nefret eder...

-Hatta ailenin sevimli hizmetkari Seyfi Tatlisabirküpü ile gören herkesin bayildigi Sirius Canimbenim´i bile gözü görmek istemeyecektir....

-Bununla da yetinmez... Efe Pisgazverir ile bir olup Aydan Karavicdan´i hakli cikartmak icin Zararli-Bolatgiller´den intikam alma planlari yapmaya da giriseceginden emin olabiliriz...

-Eee.... Tabi ki... Efe Firsatkollar denilen sevimsiz, Babaanne Büyükhatayapar´a ajanlik yaparken diger yandan da intikam almasi icin Eda Artikbambaskabiri´ne hem maddi manevi destek hem de asik olacaktir kacinilmaz olarak...

-Cok gecmeden de... Sayin Babaanne Yirmilyilnerdeydin birdenbire ortaya cikar mi? Cikar! (Galiba henüz bu rolü oynayacak oyuncuyu bulamadilar!)

-Babaanne Aklibasinayenigelen hem öz kizi Ayfer Yepyenikarakter hem de kaybettigi sevgili oglunun biricik hatirasi Eda Masumtorun´dan af dileyerek yaptigi tüm yanlislari iki dakikada düzeltecektir...

-Eda Gözügecacilan artik eskisi kadar da salak degildir tabi ki... Orhan Gencebay misali "Hatasiz kul olmaz!" der, annesini-babasini, halasini ve kendisini yillarca üzen babaannesini af eder...

Böylece sadece bir gecede yepisyeni bir masal baslar...

-Adsiz Holding´in geleneksel balosuna tüm Istanbul´un is dünyasi ve de sosyetesi davetlidir...

-Serkan Canindanbezmis sadece sevgili babasini kiramadigi icin insan icine cikmayi, yani o davete katilmayi elbette basina gelecekleri bilmeden kabul etmistir...

-Az sonra ayni davete yaninda sevgili babaannesi Mardinli Hanimaga, halasi Ayfer Muradaerdi ve artik herkesin yakindan tanidigi Efe Cokmutlu ile [B]Eda [/B]Intikammelegi de gelmez mi?

Yani ise bak... tüüüh... be.... tesadüfün böylesi...

Sonra... haliyle... Yani tüm dis güzelligi ve zerafetiyle herkesin gözlerini kamastiriran Eda Acilarinkadini kendisini Italya´da - Mitalya´da okuyor zanneden eski aski yeni düsmani Serkan Saskinrobot´a hayatinin en fena 3. - 4. filan sokunu yasatir...

-Cünkü son günlerde boyali magazin sayfalarini süsleyen Mardinli Ünlümüünlü asiretinin, dillere destan sinirsiz zenginliginin biricik varisi Eda Osimdiprenses ile ilgili haberlerden bihaber olan tek kisi vardir yeryüzünde, o da Serkan Disakapanik´tir.

Ama elbette korkunc olaylar bir gecede bitmez! Kader aglarini örmüstür... Iki ters bi yüz... Iki ters bi yüz.... sonra düz haroso....

-Kendi elleriyle hayatindan ite kaka zorla cikartigi eski aski Eda Dünyagüzeli´ni baska bir erkegin kolunda gören ve kiskancliktan kuduran Serkan Burnundansoluyan ertesi günü koskocaman bir sok daha yasayacaktir...

Hem de hic beklemedigi bir anda, hic beklemedigi bir yerde... Yani kendi sirketinin yönetim kurulu toplantisinda karsisinda dimdik ayakta duran kadin bir daha hic karsilasmayacagini sandigi Eda Artiknefretdolu´dan baskasi degildir...

-Serkan Bihaber´den habersiz is ceviren Efe Süperkahkül, Selin Cokkararsiz´dan sadece bir telefonla satin aldigi Adiolmayan Holding´in (% 45 miydi?) hisselerini bir gecede Eda Bolatzede´ye devretmistir...

-Böylelikle normalde stajyeri olmayacagi Hâlâadiyok Holding´in en büyük hissedari ve dogal olarak da en yetkili yönetim kurulu baskani Eda Yakargecer´dir...

Ay... özür dilerim... yani... eglenmek icin basladim yazmaya... yazarken icim sisti... dedim bir dur kadin.. .bir dur bakalim noooolcak...

En güzeli herhalde bundan böyle göreceklerimize dayanabildigimiz kadariyla gülmek, hic bir gelismeyi hak ettiginden fazla ciddiye almamak ve en önemlisi de sadece sacmaliklarla dalgamizi gecmek olmali.... Bundan sonra böyle... biz degil.... böyle düsünmemize sebep olanlar düsünsün gari...

Saglicakla, sevgiyle kalin...
    Ahahahah koptum. Eda Çoksafyavrum favori karakterim Ferit Boşboğaz'a karşı da boş değilim Aydan Karavicdan da çok iyi. Ay karar veremedim Ferit Boşboğaz ve Eda Bolatzede versus Serkan Salak ile Selin Avanak. 50-50. Köprüde karşılaşan keçiler gibi. Selin'i boş bir anında yakalayıp onun 5'ini de alırlarsa daha iyi olur. Serkan Totosuaçık'ı kapının önüne koyarlar. İşte karşınızda Yıldız Holding. Alptekin hapiste, Aydan tımarhanede, Serkan robot servisinde teknolojik atık olmak üzere. Eda da artık çok zengin çok güçlü ama basit bir çiçekçi kız olduğu günleri özlüyor. Neden böyle orijinal şeyler yazmıyorlar bilmem

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı Zuzinha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiçbir şey ayıramaz dediği 15 gün dayanmıyor demek ki Tam itiraf edecekken Eda aileme sebep olanların Allah belasını versin mi diyor nedir yani bu hiçbir şeye dahil olmayan bir şey? Babaannenin zengin olması da patlayabilir. Serkan der ki bunun bursa falan ihtiyacı yok her şey planlıymış Komik mi sinirden mi gülüyoerum artık ben de bilmiyorum vallahi.

Bir de ortada sorumluluk lafı dönüp duruyor. Alptekin diyor bunun sorumluluğunu alamam, Serkan diyor sorumluluk benim. Ne sorumluluğu ayol? Kıza diyeceksiniz böyleyken böyle. Hayır Alptekin kızı ne için bulmaya çalışıyordu ben anlamadım ki. Bir anda mevzu Serkan oldu. Serkan'ın iyiliği hisleri falan da değil. Niyeyse bu kızdan ayrılması gerekiyor. Neden? Kardeşler mi? :) Ne bileyim çok havada. Kız öğrenmesin diye mi? Serkan daha fazla bağlanmasın diye mi? Yani neden ayrılması gerekiyor? Ne Alptekin'in özür dilemesi gerekiyor, ne yardım etmesi gerekiyor ne başka bişi ama Serkan'dan ayrılması gerekiyor. Alptekin bu kızı es kaza oğlumla birlikteyse ayırayım diye mi aradı? Ne kadar yüzer gezer bir senaryo bu ya. Hiçbir şeyin manası yok. Her şey öyle işte. Yersen. Yemelisin. Saçma kek olsa yenmez ama sen yiyeceksin.
    Artık Aydan'ın intikam hikayesi işlemez. Bursu kıza siz vermişsiniz. Kız soyadını siz bulamayın diye değil babaannesi yüzünden değiştirmiştir. Aradaki husumet de sizi ilgilendirmez.

Ya sorma ya Alptekin gerçekten o kadar ne dediği belli olmayan bir karakter ki. O küçük kız o küçük kız bulamadım oğlum çok aradım. Niye aradın? Oğlundan ayırmak için mi? Daha önce bulamaması isabet olmuş demek ki oyun da olsa nişana izin vermez durun ben katilim pardon kandırılan ama Eda'nın ailesini kaybetmesinde payı olan bir insanım bu nişan yapılamaz çünkü ben suçluyum diye bölerdi.

Ya işte suçlanacaksa Alptekin suçlanacak ki onun da kendini savunması var. Bile isteye bir zarar söz konusu değil. Bu adam katil değil. Kandırılmış bir iş adamı. Bunları oğluna açıkladı. Asıl açıklaması gereken kişiye açıklamadı. Serkan mı açıklayacak? Açıklamazsa ayrılacak mı? Her iki ihtimalde de Eda üzülecek. Açıklamadan ayrılıp daha sonra öğrenirse beni bu yüzden mi bıraktın demek ki beni gerçekten sevmemişsin ya da tanımamışsın falan diye bu sefer de Eda vurur Serkan'a. Hepiniz beni yalnız bıraktınız. Başınızdan atmaya çalıştınız. Hiçbiriniz bana doğruyu söylemediniz. Yalanlarınızla kandırdınız. dese daha mı iyi?Affedilmeyi bekliyorsan önce bir özür dilersin. Gönlünü almaya çalışırsın. Hatalıysan telafi etmeye çabalarsın. Ben hata yaptım bekliyim belki kendi kendine affeder Eda. Bu mu yani düşündükleri? Babaannesi de yıllardır uzakta olacağına yanında yöresinde olaydı bu kızın öfkesi katlanarak büyümezdi. Mektup falan yazsaydı bari. Halası yeğenine verseydi. Ne bileyim kadının ne suçu var ne hatası var onu bile bilmiyoruz.

Daha dur Eda'yı neler neler bekliyor? Halasının kredi borcu var ödeyemezse evden atılabilirler. İtalya bursu yalan. Kabul etmeyeceği birinden geliyor ve halası Eda'nın arkasından iş çevirdi. Ne kadar iyi niyetli de olsa yeğeni adına karar verdi. Alptekin desek Eda ile bağ kurmaya çalıştığı yok uzaktan seyirci. Aydan da ne yapicez ne yapicez bu kızla Serkan olamaz diye dolanıyor. Belki yakın arkadaşı Fifi bile babaannesinin ajanı. Sır saklamayacağız dediklerinde söz vermedi. Bir şey de anlatmadı. Ceren ile Melo kalıyor elinde. Serkan'ın da Engin'i var işte.

15. bölümde Eda Serkan ile ayrıldığı için işe gitmek istemez. Zaten sen burada ne yapıyorsun deniyordu kendisine. Efe ise benim sana ihtiyacım var diye getirtir Eda'yı. Serkan hem sevinir hem de Efe için geldiğini öğrenince sinir olur. Mecburen vakit geçirirlerken atışırlar. Bölüm sonu da artık Eda'nın babaannesi diziye teşrif eder. Efe'nin ajan olduğunu öğrenir bir yumruk da oradan yer. Hayran olduğu peyzaj mimarı ajan çıktı. Herkesle arası kötü olursa nasıl bir arada olacaklar? Senaristler düşünmüştür hepsini bir araya getirecek konular. Sevgilerle...
    Konu elitay88 tarafından (12-10-20 Saat 20:50:34 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    seval2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Frankfurt
    Konular
    4
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Herkese merhaba...

güzel bir gün olsun öncelikle! Sevindiren haberler gelsin, isler yolunda gitsin, calisma saatleri cabuk gecsin, trafik aksamasin, moraller bozulmasin, zorluklar kolaylassin, yüzler asilmasin... Kisacasi gülümseyelim hep beraber...

Sevgili Elitay
    senin yazdiklarini okudukca icimden "Ya böylesi olasiliklar neden senaristlerin aklina gelmiyor ki?" diye soruyorum inan... Bir cok arkadasimiz gibi ben de gördüklerimi didiklemekle yetinirken sen hem sorunlari dile getiriyor hem de ilgi cekici bir cok cözüm yollari öneriyorsun... Yüregine saglik..

Ama arkadasim artik bana öyle geliyor ki, bizim senaristler kasten bir sürü "gizemli acik uclar" birakip kendi kendilerine "bir sekilde bir yere nasil olsa baglariz" diyerek hikayeyi yazmaya baslamislar...

Önceleri gayet güzel de yürüttüler gidisati haklarini yemeyelim.. Kisa sürede hepimizin hayranligini kazandilar... Bir sürü sonu acik birakilmis bilinmeyenler vardi ama aydinlanacakti elbette beklentilerimize göre... E, ne oldu? Biz her bölüm biraz daha aydinlatilmayi beklerken hersey birbirine fena halde karisti.. Ve karanlikta olan yine karanlikta kaldi, aile sirlari sir olarak bilinmeyen tarihlere birakildi...

Cika cika ortaya Serkan´in daha cocuk yasta anne-babasi tarafindan zorla yurtdisinda bir yatili okula gönderildigi cikti... Böylece biz yuvasindan uzaklastirilan kücücük bir cocugun bedenen gelismis olsa bile ruhen saglikli olamayacagini gördük ve böylece Serkan´in tuhafliklarini daha iyi anladik...

Tamam Serkan´in babasina uzak durmasini anladik! Anladik da ne oldu? Alptekin´in ogluna karsi olan soguk tavirlarina ne diyecegimizi bilebildik mi?

Hangimiz cözdü bu iliskiyi? Haydi diyelim, cocuk babaya küs! Hakli da... Iyi de kardesim bu baba niye cocuguna küs ve bu denli tavirli? Bu adamin vicdani neden sizlamiyor? Neden ogluyla arasini düzeltmeye calisacak yerde sürekli elestiriyor? Inatla kendi Holding´ine gelmesi icin zorluyor? Hem yanina gelmesini istiyor hem de yaptiklariyla yanindan itiyor, örnegin oglunun ne düsündügünü umursamadan gururunu incitecek kararlar aliyor ve normal normal keyifle sade kahvesini yudumluyor....

Kisacasi arkadasim, hepimizce gayet basit bir iki sahneyle acikliga kavusabilecek bir baba-ogul iliskisini bile yazarken baya baya eksik kalmadi mi yazarimiz?

Her birimiz birer psikolog degilsek bile... yani... ayol onun bize leb yazmasi bile yeterdi.. Biz onu napar eder leblebi diye okumaz miydik?

Sevgilerimle... Cok güzelsiniz... Hep böyle kalin...
    Konu seval2005 tarafından (13-10-20 Saat 14:06:20 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri