Sayfa 175/200 İlkİlk ... 75125165171172173174175176177178179185 ... SonSon
1000 sonuçtan 871 ile 875 arası

Konu: Sen Çal Kapımı - Bölüm Yorumları (1)

Durum:
    seval2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Frankfurt
    Konular
    4
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Sen Çal Kapımı - Bölüm Yorumları

Gelelim Serkan ile Eda´ya... Bunlar öyle böyle degil, cok tatlilar yaa.... Hikaye söyle böyle ama Hande ile Kerem yanyana cok sevimliler bence..

Bunca sevgiye ragmen uzun zaman sonra ilk defa onlarin oldugu sahnelerde gülümsedim... Hele Serkan´in sarhos hallerine bayildim...

Yaninda sadece Eda´yi görmek istemesine... O haliyle Eda´ya gitmeye kalkismasina... Kapiyi acarken Eda´ya ask dolu bakislari... Hep sen.. tek SEN CAL KAPIMI... deyisine... bayildim...

Ama galiba en cok Selin´e "Eda!" demesine... bayildim... ve "Eda yok ama ben burdayim!" "Ne istiyorsan benden iste!" "Dile benden ne dilersen!" der gibi yalvaran Selin´i kabaca kendi evine göndermesine...de... cünkü bence Selin kesinlikle olmamasi gereken bir yerde oldugunu bile bile orada olmakta israr ettigi icin bunu fazlasiyla hak etti!

Sevgili FireButterfly arkadasimiz da yazmis.
    .. Kerem bence de cok cok iyiydi rolünde ama bu davranis Serkan karakterine cok ters düsmedi mi be canlarim...

O Serkan ki... Nam-i diger Robottur kendileri... Bakiyorsun, etten kemikten, yakisikli, saglikli bir genc adam ve cok güzel bir genc kadin... Birbirlerine deli gibi de asik...

Iste bu iki insan uzun bir ayriliktan sonra ilk defa basbasa kaliyorlar... Ve bir dusun altinda sirilsiklamlar... Birbirlerini adeta miknatis gibi ceken genc ve saglikli iki beden... Aralarindaki mesafe bir iki santimetre var yok... Gözleri birbirlerine duyduklari özlemle hafifce kayiyor, bakislari asklarini, isteklerini sessizce haykiriyor... Eller kendiliginden harekete geciyor, sevdigi insani oksamaya basliyor... Buraya kadar hersey normal yani gayet dogal....

Ama dudaklar var ya o dudaklar... Iste o oyunbozan hain dudaklar asla kavusmuyor... NEDEN?

Cünkü o dudaklar bir birlesirse var ya.... Serkan Bolat mahvolur! Cünkü meshur kontrolünü kaybetmis olur! Ve bir robot asla kontrolünü kaybetmez! Aman otokontrol kaybolmasin neme lazim...

O dusun altindan nasil ciktiklarini bilmiyoruz.. Islak giysilerinden nasil kurtulup nasil kurulandilar göremedik...

Serkan gece ayakta duramiyordu zavallim Eda´yi görünce de iyice pelteye dönmüstü... Bu sartlar altinda acaba pijamalar nasil giyinildi? Serkan yatagini.... Eda o kanapeyi nasil buldu?

Bilmiyoruz... Bir de baktik.... Aaaa... Eda misil misil bir koltukta uyuyor... Serkan eski robot haline dönmüs, o kadar ickiye ragmen ufacik bir bas agrisi bile hissetmiyor... Bakin bu mesela bence hic de normal degil! Ve daha aralarinda gecen ilk cümleyle kiyamet kopuyor...

Hayir yani... Bizim gözümüzün önünde sevissinler demiyorum elbette... Meraklisi degiliz... Ama biliyoruz ki, bu cocuklar daha önce sevistiler! Birbirlerinin bedenleriyle tanistilar... Aksi olsa Serkan Eda´nin hamile olabilecegini neden düsünsündü ki... Bunlari da ben yazmadim, siz yazdiniz!

O zaman simdi ayni genc insanlarin, birbirlerini ilk günkü kadar seviyor ve birbirlerine bunca özlem duyuyorken kendilerine böylesine hakim olabileceklerine, o geceyi ayri ayri yataklarda gecirdiklerine inanmamizi mi bekliyorsunuz? Bakin bu mesela hic mi hic normal bir sey olamaz...

Kardesim neden böyle yapiyorsunuz? Öyle yazin ki o sahneleri, sevismeyeceklerse birbirlerine burun buruna kalacak kadar yakinlasmasinlar... Aradaki mesafe uzun olsun, namuslari korunsun... Itiraz eden mi var? Tabi ki yok...

Yok ama eger... Birbirlerine bu denli yakinlasiyorlarsa hic degilse duygularina yenilsinler, öpüssünler veya öpüsür gibi yapsinlar, ertesi gün ayni yatakta uyansinlar...

Izleyenler ne izledigini anlamadiklari icin aptala dönmesinler... Kimse aptal yerine konuldugu kuskusuna kapilmasin... Cok mu zor?

Sevgiyle kucakliyorum hepinizi.... Kolayliklar diliyorum......
    Konu seval2005 tarafından (23-11-20 Saat 17:30:28 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Yorumlarınızı büyük bir keyifle okuyorum. Senaristlerin fazla kafa yormadıklarını düşünüyorum. Yorsalar çok iyi kurgularlardı giriş, gelişme ve sonuç bölümlerini. Gelişine yazıyorlar. Araya 2 romantik sahne ki çat diye bittiğinden romantik sahne bile olmuyor. Sürekli araya milyon tane sahne giriyor. Aceleleri var herhalde hemen bitsin romantizm yeter iki dakika doldu diğer sahneye geçmemiz lazım. O zaman devam ettir diğer sahnede.

Babaannenin adamı olduğunu zaten tahmin etmiştim. Mardin denildiği zaman da yok artık başka kim Mardin li diye düşünmüştüm. Net bir şekilde babaanne olduğu anlatıldı. Efe siz diye hitap ettiğine göre aralarında bir mesafe var. Seviyor ve saygı duyuyor çünkü kendisini okutan Eda'nın babaannesi. Bugünlere maddi destek sayesinde gelebilmiş. Hırsına yenik düşüp bir hata yaptı. Bu da kariyerine zarar verdi. Babaanne demedi ki çatıyı çökert ya da Serkan ile uğraş. Kadın git bir araştır bakalım konuyla alakaları var mı yıllar önce inkar ettikleri için ve adam da şirketin konuyla alakası yok dediği için ellerinde bir ispat da yok. Hem gazetelerden torununun Serkan ile nişanlı olduğunu öğrenmiştir. Artık emin olduğu için gelecektir. Yıllar önce de peşine düşebilirdi belki düştü ama öğrenemedi. Tıpkı Alptekin'in yıllardır Eda'yı aramıştım ama halası soyadını değiştirmiş deyip 2 günde bulması. Yıllar önce olmuyor arkadaşlar bugünde buluyorlar. O zamanlar araştırıp araştırıp bir şey bulamamışlar. Bugün de hemen buldular. Çünkü Eda ve Serkan nişanlandı. Tesadüf gerçekler ortaya çıktı.

Dramı ayrılık üzerinden yazmasınlar. Olmuyor yani ayrılık diziye duygusal anlamda bir şey katmadı. Aydan'ın dışarı çıkması da hihuuuy yaşasın dışarı çıkıyorum diye çay ile geçiştirildi. Küçük küçük denemiş olmaları lazımdı. Flash back çeksinler güvenlik kamerasından izlesinler. Sadece kapının önüne çıksın. Çayı içince cesaret geldi tamamen çıktı diyelim.

Eda'nın asansör ve kapalı alan fobisi çok fazla işlenmedi. Açık bir mekanda çalışıyor. Asansöre binmiyor ne okulda ne iş yerinde merdivenlerden çıkıyor. He aşmasa da çok bir şey kaybetmez ama diyelim ki bir otelin 25. katında toplantı var. Gelemiyorum mu diyecek? Hadi bindi diyelim fobisi var nasıl tek başına fobisini aşacak? Önce 1-2 kat çıkmalı pat diye 25 kat asansörde kapalı ve dar alanda beklerse panik atak geçirir. Uçakta geçirmişti. Yoksa yihuuu diye çay içip çıkabilir mi?

İkinci fragmana bölüm sonunu koyarlar mı acaba? Güzel bir sahne varsa ya da merak uyandırıcı son sahnedir diye tahmin ediyoruz zaten fragmanda seyredebiliyoruz. Sevgilerle...

Durum:
    FireButterfly. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Byron Bay
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Simdi elestirmeyi bir kenara birakip gelecek bölümlere yönelik yorum yapmak istiyorum hepte kizgin ve negatif olmayayim :)

Ama söylemek isterim ki kizmayip napayim ki bu kadar severek basladigim bir dizinin 7 haftadir, haftadan haftaya kötülesmesini görmek istemedigimden, ellerindeki onca seyi harcamalarini bir nevi kabullenemedigimden iste bu sitemlerim. Diziyi benimsedigimden cünkü yoksa birakip ilgilenmezdim artik diziyle...

Onun icin elimizide olanlara bir bakayim. En azindan sir artik ortada. Zorla da olsa uzatarak bir sekilde geldik basardik ve Eda ögrenebildi sonunda.
    Ilk basta üzülecek, bu zaten fragmanda var. Güveni sarsildi cünkü cok.
    Zaten benim Serkan ayrildiginda en kizdigim sey buydu. Eger gidip Eda'ya söyleyebilseydi güclü bir cift olarak devam edebilirlerdi, Eda'nin da simdi dedigi gibi beraber asabilirlerdi. Her seye ragmen, asil simdi kimse ayiramayacak bizi dercesine asklarina tutunmalarini istiyordum! Olmadi... ama tamam bunu geciyorum bu yorumum iyimser olsun istiyorum onun icin hadi o tren kacti diyorum lakin simdi bu durumu gösterebilirler. Göstersinler artik zaten lütfen!
    Ilk basta Eda "Inanmiyorum sana artik" dese de. Serkan'in aski ortada. Bunu Eda da görüyor, görmeli. Serkan gecen bölüm "Senden uzak duramiyorum" dedi ve gösterdi bunu, bu bölüm "Ben sana asigim ve hep asik olacagim" dedi ve kiskanip durdu, gelecek bölüm de "Biliyorum hic bir seyi degistirmeyecek ama ben sana ilk günki gibi asigim" diyor ve cabaliyor. Ben bu bölüm o kadar senaryo mantiksizliklara ragmen Eda'da kalbini dinleme potansiyelini gördüm. O da istiyor bu aski. Serkan'in ona karsi bir kötülük yapmayacagini biliyor ve hissediyor. Az da olsa cift konusmaya basladi.
    Eger Eda yine intikam moduna dönerse ücüncü kez ayni seyi görmüs olmaz miyiz? Bunu artik kim izlemek ister ki??
    Bu olay son sey olmali. Gözlerin icine baka baka konusup barisilmali! Babaanne mi gelecek, minik-Serkan mi olacak, baska neler olacaksa artik onlara karsi elele olmak icin bu olay son engel olup kavusulmali artik! Son damla seyirci icin... Zaten bu da olmazsa bence bu askin hic bir gercekligi kalmaz. Arada söylenen sözler de yetmez, digerini düsünmeleri askin hayalini kurmak eskileri animsamak yetmez, cünkü yasanilamayan bir sey nereye kadar gidebilir ki? Ki zaten 12. bölümdeki asklari bile daha yep yeniydi. Yani derinlik yok ve ne kadar uzarsa artik o kadar siglasacak asklari.

Güzellik yarismasi herhalde "Romantik Komedi'lik" bir sey olarak konulmus yine. Kizlar yarisacak yine kiskancliklar olacak falan. Cok kreatif degil... Hele Eda üzülüp pat diye bir gün sonra güle oynaya yarismaya katilacaksa vermeyin daha iyi. Eger intikam olsun diye Serkan'i üzecekse o da benim acimdan gidisata bir gelisme getirmez, hep gördügümüz olay. Ama eger Serkan'la yakinalascaksalar böylelikle hadi olabilir denilebilir. Serkan yarismayi öyle ayarlasin ki zaten olay hep yemege Eda'yla gitmek olsun mesela. Arkasindan romatik bir düsünce ciksin. Bir anlami olsun! Bos yere yok Selin'i daha da gurursuz yapip (daha ne kadar gurursuz olabilir bilmiyorum gerci, yazik yani) kiyafetler giyidirip Serkan'in etrafinda dolastirmasinlar. Eda da onu liseli kizlar gibi kiskanmasin hala.
    Serkan'dan da daha fazla sey de bekliyorum zaten. Hadi bastan Eda'siz olabilecegini düsünüyordu, ama simdi olamayacaginin o da farkinda. Eda'nin affetmesini hemen beklemez. Zorlamasin da Eda'yi artik bunca seyden sonra. Ama yine de savasmasini isterim ben. Mesela yüzügünü - o cok sevdigi parmagina yapismis elinin artik bir parcasi olan o yüzügü - tam cikarirken son bir kez savasmaya karar vermesini yazardim ben olsam. Artik sir da her sey de ortada. Eda'yi ne kadar sevdigini saklamak zorunda degil. Gitsin göstersin o zaman sevgisini yahu! Affetmek icin zorlamadan ama elinde ne varsa gitsin askini ortaya koysun. Selin diye bir sey söz konusu bile olmamali artik...

Yani dedigim su, hep ayri savastilar. Yeter artik.
    Eda ilk basta nefret ettigi bursunu elinden alan adama karsi savasti, sonra asik olup Serkan'in Selin icin daha uygun oldugu düsünceye karsi savasti, ayrildiktan sonra Serkan'in yaninda calismasina ragmen onu umursamamaya karsi savasti.
    Serkan asik olmaya karsi savasti, mantigina karsi gelip robotluguna karsi savasti ilk baslarda, sonra babasina karsi savasti, bakti olmuyor ayrilip Eda'yi daha fazla üzmemeye karsi savasmaya basladi, Eda'yi istemesine ragmen kavusamamaya karsi savasti son bölümler.
    Simdi Eda affetsin diye son bir kez savassin Serkan. Eda da acilarina karsi savassin ve kizginliga yenik düsmeden affetmeyi secsin.
    Ki sonunda BERABER Serkan'in babasinin hatasina ve onlari ayirmak icin ugrasacak olan babaanneye karsi savassinlar. Bitsin bu ayri savasma cilesi. Artik gercekten yeter cünkü!
    Hatta savaslar tamamen bitsin, baris istiyoruz biz!

Hisselerin Efe'den Eda'ya satilma meselesi de iki sekilde islenebilir. Eger her seyi bir bir harcamaya devam etmek istiyorlarsa, kavusmayan cifte devam edip Eda hissleri alip babaannesiyle Bolat'lara karsi gelir. Ben de artik EdSer askina inanmayi tamamen birakirim. Hatta Serkan ve Eda baska partner bulsun derim cünkü ask bu kadar da zor olmamali. Hayat cabalayip bir türlü kavusamamak icin cok kisa! Ama iyimser olacaktik bugün hadi o zaman insallah söyle yazilir: hisseleri alip bir power couple olmaya baslayip babaanneye ve Alptekin'e karsi gelirler.

Eveeeet negatif olmamak icin cok cabaladim bu sefer
    Cünkü bütün bu yazdiklarimi yani aski, acilarini, duvar meselesini, savaslarini da zaten dogru düzgün göstermediler ki. Ya da en azindan icine hep bir mantiksizlik koyup veya karakterleri degistirip dram-komedi ayarini bozup agiz tadiyla izlettirmediler bize. Mesela Alptekin o kadar kilit bir karakter olmasina ragmen daha kötü yazilamazdi. Hic bir ise yaramiyor. Kac bölümdür hic bir durusu yok. Eda onu affetsin diye cabalamiyor. Oglu Eda'ya asik bunu biliyor ama noldu bu cifte umrunda degil. Aydan'la ilgilenmiyor. Ne kadar sacma. Bana ne onun taytlarindan yahu?? Bunlar aklima geldikce kötümser olmamak zor oluyor...
    Yani en iyisi mi artik hep ama hep beklentisiz kalmak! Bakalim nereye kadar gidebilecekler böyle.
    Ama kim bilirrrr belki gercekten de 21.den itibaren kücük de olsa iyilesme olur :)

Son olarak bir sey daha, yukarda yazdigimla tam alakali degil diye en sona koyayim dedim.
    Kadinlara karsi siddeti bu dizide hic göstermiyorlar. Hatta tam tersine Serkan'in bagirdigi bir zaman, 7. bölümdü galiba, tam buna yönelik bir kac cümle söylemislerdi dizinin icinde. Bir kadina bagirmamali gibi bir sey. Cok dogru. Aynen öyle olmali.
    Ama Eda'nin kizdiginda kirip dökmesi ve Serkan'i itmesi de cirkin geliyor bana her seferinde sahsen. Hic bir zaman siddete gerek yok ki! Gecen bölüm gögüsüne bir kac kes vurur gibi oldu yine. Tamam cani yanmamistir Serkan'in ama bana yine de itici geliyor. Erkek de yapmasin kadin da yapmasin. Medeni bir sekilde konusabilsin insanlar, bu kadar zor degil ki. Biliyorum Eda karakterini biraz asi ve atesli deli dolu göstermek istiyorlar. Ama keske biraz daha sakin olabilse böyle durumlarda, güzel bir örnek olurdu bence. Kac defa fark ettim ama hic daha yazmamistim bunu galiba, bu bölümde yine gösterildi diye icimde kalmasin istedim.

Hadi benden simdilik bu kadar, kendinize iyi bakin baslik arkadaslarimmm :)

EDIT: Aaaa siz ben uzun uzun yazarken yorumlarla doldurmussunuz burayi ee gidip okuyayim bari hemen Bu arada tüm begeniler icin cok tesekkürler! Ben de sizin her bir yorumunuzu okumayi cok seviyorum
    Konu FireButterfly. tarafından (23-11-20 Saat 18:06:19 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    FireButterfly. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Byron Bay
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı seval2005 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili FireButterfly arkadasimiz da yazmis... Kerem bence de cok cok iyiydi rolünde ama bu davranis Serkan karakterine cok ters düsmedi mi be canlarim...

O Serkan ki... Nam-i diger Robottur kendileri... Bakiyorsun, etten kemikten, yakisikli, saglikli bir genc adam ve cok güzel bir genc kadin... Birbirlerine deli gibi de asik...

Iste bu iki insan uzun bir ayriliktan sonra ilk defa basbasa kaliyorlar... Ve bir dusun altinda sirilsiklamlar... Birbirlerini adeta miknatis gibi ceken genc ve saglikli iki beden... Aralarindaki mesafe bir iki santimetre var yok... Gözleri birbirlerine duyduklari özlemle hafifce kayiyor, bakislari asklarini, isteklerini sessizce haykiriyor... Eller kendiliginden harekete geciyor, sevdigi insani oksamaya basliyor... Buraya kadar hersey normal yani gayet dogal....

Ama dudaklar var ya o dudaklar... Iste o oyunbozan hain dudaklar asla kavusmuyor... NEDEN?

Cünkü o dudaklar bir birlesirse var ya.... Serkan Bolat mahvolur! Cünkü meshur kontrolünü kaybetmis olur! Ve bir robot asla kontrolünü kaybetmez! Aman otokontrol kaybolmasin neme lazim...

O dusun altindan nasil ciktiklarini bilmiyoruz.. Islak giysilerinden nasil kurtulup nasil kurulandilar göremedik...

Serkan gece ayakta duramiyordu zavallim Eda´yi görünce de iyice pelteye dönmüstü... Bu sartlar altinda acaba pijamalar nasil giyinildi? Serkan yatagini.... Eda o kanapeyi nasil buldu?

Bilmiyoruz... Bir de baktik.... Aaaa... Eda misil misil bir koltukta uyuyor... Serkan eski robot haline dönmüs, o kadar ickiye ragmen ufacik bir bas agrisi bile hissetmiyor... Bakin bu mesela bence hic de normal degil! Ve daha aralarinda gecen ilk cümleyle kiyamet kopuyor...

Hayir yani... Bizim gözümüzün önünde sevissinler demiyorum elbette... Meraklisi degiliz... Ama biliyoruz ki, bu cocuklar daha önce sevistiler! Birbirlerinin bedenleriyle tanistilar... Aksi olsa Serkan Eda´nin hamile olabilecegini neden düsünsündü ki... Bunlari da ben yazmadim, siz yazdiniz!

O zaman simdi ayni genc insanlarin, birbirlerini ilk günkü kadar seviyor ve birbirlerine bunca özlem duyuyorken kendilerine böylesine hakim olabileceklerine, o geceyi ayri ayri yataklarda gecirdiklerine inanmamizi mi bekliyorsunuz? Bakin bu mesela hic mi hic normal bir sey olamaz...

Kardesim neden böyle yapiyorsunuz? Öyle yazin ki o sahneleri, sevismeyeceklerse birbirlerine burun buruna kalacak kadar yakinlasmasinlar... Aradaki mesafe uzun olsun, namuslari korunsun... Itiraz eden mi var? Tabi ki yok...

Yok ama eger... Birbirlerine bu denli yakinlasiyorlarsa hic degilse duygularina yenilsinler, öpüssünler veya öpüsür gibi yapsinlar, ertesi gün ayni yatakta uyansinlar...

Izleyenler ne izledigini anlamadiklari icin aptala dönmesinler... Kimse aptal yerine konuldugu kuskusuna kapilmasin... Cok mu zor?

Sevgiyle kucakliyorum hepinizi.... Kolayliklar diliyorum......

Seval ablacim iyi ki de yazdin bunu bir daha. Bu da icimde kalacakti yoksa! Kac bölümdür yaziyorum bunu zaten, hep de soruyorum kendime yahu bu iki insan nasil oluyor yapmadiklarini birakmiyorlar AMA arzularina da yenik düsmüyorlar ??
    Yahu senaristin bizden istedigi ne? Hem veriyormus gibi yapiyor ama bir sey de verdigi yok !!

Ben de zaten bu seyirciyi aptal yerine koymaya kiziyorum... Önümüze en acik sacik sahneyi koyun demiyoruz! Ama lütfen yani, mantik olmali gerceklik olmali! Asksa dogru düzgün de gösterilmeli yani.

Bu iki birbirini seven, deli gibi asik olan insan zaten beraber olmus, simdi de yine sariliyor, flört ediyor, kiskaniyor, elele tutuyor, dusta beraber islaniyor, birbirlerini duvara yasliyor, o islak saclar oksaniyor, burunlari degiyor AMA bir türlü o dudaklar ölsen bulusamiyor Iki yan yana cizilmis paralel cizgi gibi hem cok yakin ama hic bir zaman bulusamayacak kadar uzak

Senin de dedigin gibi simdi islandilar ee sonra? Ne düsünmemizi istiyorlar ki? Aaa öpüsmediler kesin bir sey olmadi mi? Büyüklerin bu diziyi seyrettigini unuttular herhalde. Ya da bosuna göstermeyelim onlar zaten anlamislardir yakinlastiklarini mi? Ama o zaman bari bir gün sonra ayni yataktan kalkabilirler ne var ki bunda. Nasil da baksak sacma iste...

Ben düsündümde iki nedeni olabilir.
    Ya Eda ve Serkan Hint dizilerini cok seviyor, ondan 13. bölümden beri onlari örnek almaya karar vermisler.
    Ya da bizim bilmedigimiz bir yeni virüs cikmis SCK evreninde o da bir tek öpüsürsen bulasiyor.
    Konu FireButterfly. tarafından (24-11-20 Saat 11:52:14 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Bu yakınlaşıp yakınlaşıp öpüşmemeleri konusunda tiye alan yorumlar var. Eda'nın dudakları odun ateşinde kahve içerken yanmış. O yüzden öpüşemiyorlarmış.

Eda Serkan'a bir şans vermeli tek başına karar almış olsa da. Tabi tanıması gerekir ama Serkan'ın da artık bu aşk için bir şeyler yapması gerekir. Aşığım demek yetmiyor. Hani mücadele? Hani kararlılık? Eda çekip gittiğinde bahçe bahçe arayıp bulmuştu. Barışmadan peşini bırakmadı. Eda da uzatmadı. Yine biraz çabalaması gerekecek. Kendi etti kendi buldu ne yapalım? Biz diyorduk Eda bu olayı öğrenince Serkan'ı suçlamayacak. Babasının hatasını Serkan ve Aydan'a yıkmayacak. Üzülecek, dağılacak ama aralarındaki bağ Eda'yı Aydan ve Serkan'a geri getirecek. Hatta o zaman Aydan ile bağ bile yoktu. Eda Aydan'a yardım etmek zorunda değildi. Ne kadar kırgın olsa da gitti elinden geleni yaptı. Çılgın çözümleriyle Aydan'ı dışarı çıkarmayı başardı. Aydan zaten anlamıştı Eda'nın iyi bir insan olduğunu ama şimdi bir de gönülden bağlandı. Gözünde bambaşka bir yere yerleştirdi. Kahramanı oldu.

Defile yardım amaçlı olarak düzenleneceği için kızlar katılmış. Yarışmayı kazanan da Serkan ile yemek yiyecekmiş. Tamamen yardım gecesiyle ilgili bir konu. Evet kızlar hadi yarışın ödül Serkan değil. O kadar da kendilerini küçük düşürmezler.

Daha önce tahminimi yazmıştım. Babaanne karakteri 20 de yok. 21 de Efe gidecek. O yüzden ya 21 sonu ya da 22 sonu diyorum. Gelmeden önce Eda ile Serkan'ın barışması lazım. Yeni kaoslar arasında barışma da arada heyecanını yitirebilir. O yüzden en geç 21 sonunda barışmış ve birlikte geçmişi aşmaya karar vermiş olmaları lazım.

Eda Selin ile dertleşirken demişti ki ben annem ve babamla büyümediğim için bana karışan olmadı. Onu giyme, bunu yapma diyen de. Aydan Hanım karışınca da tuhafıma gidiyor demişti. Anne figürünü Aydan ile doldurmaya başlarsa yakında bir anda Aydan'a anne ya da annecim diye hitap edebilir. Bu da ayrı bir kaos oluşturur. Bu kız 6 yaşında anne ve babasını kaybetmiş. Birisini anne gibi görüp anne demek istiyorsa sevinmeleri gerekir. Sen ailenin ölümüne sebep olmakta 2. dereceden suçlu adamın karısına anne nasıl dersin diye kızın üzerine gitmezler umarım. Bugüne kadar hep Aydan Hanım dedi ama bir anda çıkabilir ağzından. Çünkü Aydan ona sen bana evrenin hediyesisin. Biliyorum tesadüf değil dedi. Demek zorunda değil belki demez ama diyebilir.

Ayfer'in de hikayesini merak ediyorum. Mardin geceleri falan düzenliyor. Memleketinin özlemi var herhalde. Aşiret gelirse belki bir Mardin gecesi düzenlenip tüm şirket davet edilir. Evet biraz da eğlence katmaları gerek. Sevgiler.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri