Sayfa 91/200 İlkİlk ... 4181878889909192939495101141191 ... SonSon
1000 sonuçtan 451 ile 455 arası

Konu: Sen Çal Kapımı - Bölüm Yorumları (1)

Durum:
    deren1970 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    2
    Bahsedilme
    2 Mesaj

Standart Cevap: Sen Çal Kapımı - Bölüm Yorumları

Ben geldimmm

Tüm SÇK Family e selamlar sevgiler efendim aman da aman yeni bölümün özeti de gelmiş bu arada. Yahu bir kere ya bir kere şu klişeyi yıkın be anacaığım esas kız ya da erkek kapıyı dinler iken konuşmanın sonuna kadar dursa o kapının ardında ama nerede o bizim dizilerde olmaz. Ben zaten bölümün son sahnesini yanlış anlamışım o başka. Serkan Eda'yı görüyor ve Selin cevap bekler iken Serkan Eda'nın tarafına bakıp, Eda diyecek, o sırada Selin bu cevabı duyunca arkasına bakar iken Eda oradan kaçmıştır sourunun cevabını duymamıştır ya da soruya cevap verilmemiştir diye makul mantıklı sahne devamı bekler iken Eda'cık sanırım gözükmemiş Serkan'a ama Serkan Selin'e kesin evet seni seviyorum ayrıl Ferit'ten koş kucağıma diye cevap verecek diye o kadar emin ki o sözleri duymayayım diye kaçarak uzaklaşıyormuş oradan, Eda yılık karşımdan gözüm görmesin seni Yahu Serkan'cığımızı mahvettin şu davranışlarınla, seni Seval'in anne terliği ile pataklamak lazım da neyse Seval burada iken o iş bana düşmez

Tabi Eda hanımcık tüm köprüleri yakıp halası ve Melo-Fifi'ye de biz Serkan ile gerçekten nişanlı değiliz diye günah mı çıkarıyor acaba ve nihayet sözlerde duyduğumuz babane de burs verme olayı ile devreye girip çat kapı diziye dahil olacak sanırım

Hadi bakalım olaylar olaylar ve biz bu olayları görüp haaa hıı aaa diyeceğiz bölüme şurada bir güncük kaldı, az daha sabır

Durum:
    metonim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    İzmir
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı seval2005 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ama o Italya bursunu veren ANNE KIM? Ben tam olarak anlamadim valla.. Ayfer´in annesi yani Mardinli babaanne mi? Serkan´in annesi Aydan mi?

Her ikisi de dogru olmazdi aslinda Eda´nin haberi olaydi... Bence birine iyilik etmek adina olsa bile arkasindan böyle dolaplar cevirmek hic de hos görülecek gibi degil... Ya neyse... dizilerde herkesin baskalarinin hayatina karisma hakki var, ne de olsa...
    Ayfer'in (Eda'nın Halası) annesi olduğuna göre babaanne İtalya'ya yoluyor. Hangi karakteri sevsek bir kusurlu iş yapıyor peşine. Bunca dönem o kız gözyaşı dökerken niye aramadı ki? Hem de sormadan İtalya bursu. Demek ki daha önce konuştuğumuz gibi babaanne istese kollar gözetir sessizce okulu bitirtebilirmiş. Babaannenin Eda'yı Türkiye'de tutma derdi yokmuş. Eda'dan babaanneye bir tepki var anlaşılan.
    Konu metonim tarafından (22-09-20 Saat 23:21:15 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Size haber getirdim ki belki de biliyorsunuz.

Spoiler İçermektedir

Selin Ferit'i nikah masasında terk eder diyenler?
    Selin Ferit ile evlenir diyenler?

Terk edilirse rakip şirket kurarak intikam moduna geçer.
    Evlenirse şirkette söz sahibi olabilir. Yine Selin'in Serkan'a olan hisleri nedeniyle kıskançlık hırsına yenilip holdinge zarar vermeye karar verebilir.

Her iki ihtimalde de bence yeni karakterin gelmesini sağlayacak. Sevgilerle...

Durum:
    Zuzinha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Bahsedilme
    1 Mesaj

Alıntı Okyanus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Açılın Serkan Bolat'ı savunmaya geldim [IMG]file:///C:/Users/arzua/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.gif[/IMG]
    Hieeeyt😊

Serkan'ın aşk itirafına Eda'nın inanmaması gereken hiçbir durum olduğunu düşünmüyorum. Öncelikle Serkan ne kadar yalancıysa Eda da o kadar yalancı.. Serkan'ın şu zamana kadar yalan söylediği mevzu Eda ile nişanlı olduklarını söylemesiydi. Bunun dışında Serkan genel olarak insanlara yalan söyleyen biri değil.. Eda'ya yalan söylemiyor, Selin'e de Eda mevzusu dışında yalan söylemiyor. Duygularıyla ilgili kimseyi kandırmışlığı yok, Eda da bunu biliyor. Hiçbir zaman Eda'ya Selin'e aşığım demedi ya da Selin'e sana aşığım, sensiz yapamıyorum, biz beraber olmayız demedi.. Eda'ya en başından beri Selin'le Ferit evlenmemeli, Ferit'e güvenmiyorum, onları ayırmalıyız minvalinde şeyler söylüyor. Selin'e de seni istiyorum demiyor çünkü zaten Selin'i istediği yok.. Aslında Selin'le Ferit'i gayet kolay ayırabilir. Selin seni seviyorum, bana dön dese, Selin ona döner ve yine onu oyalamaya devam edebilir. Onun Ferit'le arasını iyice açtıktan sonra ondan ayrılabilir. Ama bunu yapmıyor. Eda ile günlerdir numaradan sevgilicilik oynuyorlar ama (tabii ne kadar numara olduğu tartışılı) direkt Serkan'ın etkili bir hamle yapmışlığı yok.. Tek istediği onlar ayrılsın ama bunun için de Selin'e numaradan ilgi göstermiyor.
    Serkan’ı Selin’e karşı çok kusurlu buluyorum. Kendisi mantık evliliği yapacaktı evet ama bunun için Selin’in hislerini kullanacaktı. Çok içten bir özür bekliyorum ondan. Eda aklını başına getirsin. Sevmenin ne olduğunu bilince yaptığı eşekliği daha iyi anlar diye umuyorum. Atı tımarlarken&#128522 duyduklarından Eda bin kere anlamış olmalıydı. Selin o kadar yol yaptı Serkan pas vermedi. Hala nasıl Serkan’ın Selin’i sevdiğini düşünüyor anlamış değilim ki Ferit’e o duygusal karar vermez diyerek Selin’le olayının mantık olduğunu anladığını belirtmişti. Bu konuda senaristlere lafım var. Eda ne bileyim Serkan hislerini dinlemez diye düşünse ok. Mantıklı olanı Selin’i seçecek sansa Serkan’ın hislerinin derinliğini ya da hislerini anlamasa hadi ona da ok. Ama Selin’e aşık sanması? Ben biraz da kendini bu zorlu aşktan kurtarmak için Selin’e ittiğini düşünüyorum. Acıyan kolunu kesmeye çalışıyor😊

Eda açısından baktığımda; karşısında eski sevgilisinin şimdiki nişanlısından ayrılmasını isteyen biri var. Onların ayrılmasını istediğini açık bir şekilde söylemiş ama hiçbir zaman eski sevgilisi için onu çok seviyorum, onu unutamıyorum tarzı sevgi, aşk sözcükleri kullanmamış.. Aynı zamanda bu kişi eski sevgilisi için 'umurumda değil' ifadesini kullanan birisi.. Eda Serkan'ın Selin'le ilgili mantıken uygunsun ifadesini kullandığını biliyor ama buna rağmen ben senin için mantıklı değilim, mantığına uygun olan kişiye seç diyor, bir nevi onu Ferit'e yönlendiriyor. Eda bunları duydu. Eda'nın 'Serkan Selin'e aşık' diyebileceği hiçbir şey yok elinde..
    Ay aynen de bunu demişim yukarıda&#128522)

Daha önce ne Selin için ne de başka bir kadın için aşk, sevgi cümleleri duymadığı Serkan'dan 'sana deli gibi aşık oldum' cümlesini işitiyor Eda.. Eda, bizim bölümler boyunca izleyip gördüğümüz Serkan'ın bu itirafını ciddiye almalı.. Serkan'ın ağzından bu sözler döküldüyse eğer demek ki çok yoğun şeyler yaşıyor. Eda artık Serkan'ı baya tanıdı, bunu bilmeli.. Diyelim ki Serkan kandırmak istedi Eda'yı.. Niye ona aşk itirafı yaparak onu kandırsın ki? Eda bunları düşünmeli.. Ha nedir acaba Serkan bana aşık olduğunu mu sanıyor diye düşünebilir, buna biraz sıcak bakabilirim.. Serkan aşktan meşkten uzak biri, günlerdir de Eda'yla beraberler, acaba sürekli beraberiz bana çok alıştı da bana aşık olduğunu mu sanıyor diye sorgulayabilir ilk aşamada.. Bazen insan kendisine mucizevi gelen bir şeye inanmakta zorluk yaşayabilir. Ama çıkıp da Serkan'ın duygularını küçümserse, sen beni kandırıyorsun, sen kimseyi sevemezsin tarzında şeyler söylerse Serkan'a haksızlık yapmış olur.
    Ya Serkan kadar keskin adam öyle sanar mı? O kadar muğlak hisleri deli gibi aşık olmak olarak dile getirir mi? Kıza İtalya’ya gitme diyor. Ay ben istemiyorum mıyıl kıyıl belki de bu aşk değildir lafları😊

“Benimle Selin’i bir araya getirdin, görevini tamamladın” cümlesinde ise Serkan adına bence hiçbir sıkıntı yok.. Eda'ya çok sağ ol Eda'cım, sana minnettarım, Selin'le beni kavuşturdun tarzında söylemiş olduğu bir cümle değil.. Bu cümle başlı başına sitem kokuyor. Mutlu, mesut bir şekilde söylemiyor zaten gayet hüzünlü ve kırgın.. Eda'ya günlerdir ne meraklısın Selin'le beni birleştirmeye deyip laf sokuyor, görevini tamamlayıp gideceksin çok mutlusundur gibilerinden laf sokuyor. Eda Serkan'ın gönderdiği sinyallerin hiçbirini anlamadı ya da anlamak istemedi.. Bari Serkan'ın vücut dilini, ses tonunu, bakışlarındaki anlamı analiz etseydi.. Eda'nın karşısında Selin'ine kavuşmuş Serkan Bolat mutluluğu var mı yok.. Sözleşmeyi yerine getirdin, görevini tamamladın, sağ olasın, mutlusundur artık tarzında hüzünlü bir şekilde duygularını dile getiren bir Serkan var Eda'nın karşısında.. İşittiği aşk itirafında ise Serkan'ın gözleri parlıyor. E artık Eda'ya da biraz iş düşüyor bu noktadan sonra.. Hep ne diyordu, açık açık söyle ne hissediyorsan.. İşte Serkan açık açık sevdiği kadının gözlerine bakarak ona aşık olduğunu söyledi. Şimdi çıkıp Eda sana inanmıyorum dese Eda tutarsız bir karakter olacak, ne istediği belli değil.. Şunu derse buna da birazcık tamamım ama o da ilk aşamada, çok uzatmadığı sürece; işte Serkan Bolat beni korkutuyorsun, seninle gelecek kurma konusunda, aşk yaşama konusunda endişelerim var, Selin konusunu tamamen kapadın mı şüpheliyim derse hadi bir nevi olabilir. Çünkü Serkan Eda'nın mantığına uymadığını ifade etmişti, Eda da ilişkilerini mantıklı bulmayıp korkabilir. Daha çok bağlanır mıyım, daha çok üzülür müyüm diye endişe duyabilir. Ama işte hep bu kafada giderse bu şekilde de mutlu olamaz, aşk yaşayamaz.. Serkan Bolat'la ilgili ciddi sıkıntılı durumlar yok bence o yüzden aşk cesaret de ister.. O yola adımını atmadığın sürece bilemezsin ki yol güzel mi değil mi sonu nereye varıyor.
    Altına imzamı attım ama daha çok üzülür müyüm diye korkması falan oralara atmıyorum imza😊 Bunları içinde yaşar tabi ama bu endişelerle dur yavaş olalım diyecek kadar mantıklı biri değil. İstemiyoruz bu ilişkide mantık. Serkan’ın dediği gibi, bizde mantık yok😊

Serkan'ın güzel huyları olmasına rağmen karakter konusunda evet bence de Serkan oldukça kusurlu lakin aşk konusunda şimdilik öyle pek kusurlu biri olduğunu düşünmüyorum.
    Bir imza da buraya atıyorum.

Şimdi öncelikle senarist Eda'yı mı daha güzel yazdı, Serkan'ı mı, bence Eda'yı.. Eda'nın güzel yönleri çok daha fazla.. Yetenekli, akıllı, sosyal zekası yüksek, iyi huylu, aynı zamanda sağlam karakterli biri.. Dizilerde bu kadar olumlu özelliği kendisinde barındıran bir karakter bulmak zor oluyor.. Eda'ya nazaran Serkan'ın ise bir sürü defosu var.. Hatta bu dizinin kötüsü Serkan mı diye kendimizce geyik yapmıştık [IMG]file:///C:/Users/arzua/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.gif[/IMG] Bunları neden yazıyorum; Eda'nın ezik bir karakter olarak yazıldığını hiç düşünmüyorum. Bakıldığı zaman Eda daha torpilli bir karakter [IMG]file:///C:/Users/arzua/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.gif[/IMG] Oldukça sevilesi bir baş karakter.. Kendini kanıtlamak zorunda kaldığı meselelere gelirsem; işle ilgili tabii kanıtlayacak, henüz çok acemi, bu aşamalardan herkes geçiyor, Selin de Serkan da bu aşamalardan geçmiştir, her ikisi de babalarına ve sektöre kendilerini kanıtlamaya çalışmıştır. Şimdi işle ilgili tabii ki Eda Serkan'a kendini kanıtlamak zorunda çünkü Serkan daha bilgili ve tecrübeli birisi.. Bu durum Eda'yı ezik birisi yapmaz ki..
    Eda’yı güvensiz, sıkıcı, melaike, saçı süpürge karakter yapmasınlar rica ediyorum. Seyir zevki olan bir karakter olmaya devam etsin.

Anlamadım ben ne Aydan'ı? Kaçırdığım bir şeyler var galiba.

Özette Ayfer'in son çare olarak annesinden yardım istediği yazıyor. Şimdilik ben özete göre yorumluyorum, başka bir şey varsa bilmiyorum.

Özeti okuduğumda Ayfer'e kızmadım.. Ayfer çok güzel bir hala ve yeğenini çok seviyor. Uydurma nişanlılık olayını öğrenince çok üzülecek Ayfer diye dertleniyordum. Ayfer'e çok ayıp edildi, neyse.. Artık Ayfer öğrenmiş durumu.. Artık nasıl bir tepki verdiğini izleyip göreceğiz.. Sonrasında ise yeğeni için bir şeyler yapmaya çalışmış. Yeğeninin Serkan'a karşılıksız aşk yaşadığını düşünüyor olmalı.. Onun iyiliği için de İtalya'ya gitmesinin hayırlı olacağına karar vermiş. Bu çünkü Eda'yı mutlu edecek bir şey.. Hem Eda hayalini gerçekleştirmiş olacak hem de Serkan'dan uzak kalacağı için aşk acısı zamanla hafifleyecek.. Ama işte Ayfer adına büyük bir sorun var; parası yok.. Para için de annesiyle irtibata geçmiş ki bence bu hafife alınmaması gereken bir fedakarlık.. Eda'nın babaannesiyle sorunu var tamam da Ayfer'in de annesiyle sorunları var, görüşmediklerine söyledi.. Sırf yeğeninin mutluluğu, iyiliği için kendinden taviz vermiş, kendi gururunu bir kenara bırakmış.. O yüzden Ayfer yine gözümde sağlam bir yerde.. Tabii bölümün tamamını izleyince daha net karar veririz.

Özette Eda'nın Selin'le Serkan'ın konuşmasını dinlemeyip çekip gittiği iması var. Yani Eda gerçeği tam bilmeden, kendi kurgularıyla hareket etmiş gibi gözüküyor. Sonrasında Serkan'a sordu mu acaba, Serkan ne dedi ona? Fragmanda Selinle bizi bir araya getirdin, görevini tamamladın diyor Serkan bunu ne sebeple söylüyor olabilir ki? Selin'le yaptığı konuşma sonrasında gelişen bir durum mu yoksa Eda'nın Selin'e Serkan sana aşık demesi sonrası gelişen bir durum mu? Birinci ihtimal hiç olmasın ama ikinci ihtimal de kötü. Oh ne güzel yine diken üstünde izleyeceğimiz bir bölüm

Diğer tüm yazılarımın gözü yaşlı Tenk yu beybi görüşürüz
    Olur mu bebeğim ya her yazına çok katılıyorum arada bir iki ayrılık otu çıkarıyorum o ayrı:))) Ama bu böyle tam süper hislerime tercüman manasında.
    Anne konusu şöyle. Benim için dizide bir hala bir anne bir de babaanne varAnne deyince aklıma Serkan'ın annesi geldi meğer babaanneymiş Eda'nın babaanne konusundaki tavrını bilen süper saygılı halaya yakışmadı. Anlıyorum ama çok karakter dışı buluyorum. Cehenneme giden iyi niyet taşlarından biri. Kimse adına karar verme hakkımız yok. Niyetimiz iyi olsa bile. Ayfer bunu çok iyi bilen bir halaydı. O anlamda sıra dışıydı. Sevmedim bu işi.

Bu arada Eda bursu elinin tersiyle itecek mi Serkan için o da ilginç olur. Erteleyeyim gidişimi derken herhalde bursun kaynağını öğrenecek. Neyse çok uzatmaz halasına kıyamaz. Kıymasın:)
    Konu Zuzinha tarafından (22-09-20 Saat 20:17:55 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    metonim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    İzmir
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Açılın Serkan Bolat'ı savunmaya geldim

Serkan'ın aşk itirafına Eda'nın inanmaması gereken hiçbir durum olduğunu düşünmüyorum. Öncelikle Serkan ne kadar yalancıysa Eda da o kadar yalancı.. Serkan'ın şu zamana kadar yalan söylediği mevzu Eda ile nişanlı olduklarını söylemesiydi. Bunun dışında Serkan genel olarak insanlara yalan söyleyen biri değil.. Eda'ya yalan söylemiyor, Selin'e de Eda mevzusu dışında yalan söylemiyor. Duygularıyla ilgili kimseyi kandırmışlığı yok, Eda da bunu biliyor. Hiçbir zaman Eda'ya Selin'e aşığım demedi ya da Selin'e sana aşığım, sensiz yapamıyorum, biz beraber olmayız demedi.. Eda'ya en başından beri Selin'le Ferit evlenmemeli, Ferit'e güvenmiyorum, onları ayırmalıyız minvalinde şeyler söylüyor. Selin'e de seni istiyorum demiyor çünkü zaten Selin'i istediği yok.. Aslında Selin'le Ferit'i gayet kolay ayırabilir. Selin seni seviyorum, bana dön dese, Selin ona döner ve yine onu oyalamaya devam edebilir. Onun Ferit'le arasını iyice açtıktan sonra ondan ayrılabilir. Ama bunu yapmıyor. Eda ile günlerdir numaradan sevgilicilik oynuyorlar ama (tabii ne kadar numara olduğu tartışılı) direkt Serkan'ın etkili bir hamle yapmışlığı yok.. Tek istediği onlar ayrılsın ama bunun için de Selin'e numaradan ilgi göstermiyor.

Eda açısından baktığımda; karşısında eski sevgilisinin şimdiki nişanlısından ayrılmasını isteyen biri var. Onların ayrılmasını istediğini açık bir şekilde söylemiş ama hiçbir zaman eski sevgilisi için onu çok seviyorum, onu unutamıyorum tarzı sevgi, aşk sözcükleri kullanmamış.. Aynı zamanda bu kişi eski sevgilisi için 'umurumda değil' ifadesini kullanan birisi.. Eda Serkan'ın Selin'le ilgili mantıken uygunsun ifadesini kullandığını biliyor ama buna rağmen ben senin için mantıklı değilim, mantığına uygun olan kişiye seç diyor, bir nevi onu Ferit'e yönlendiriyor. Eda bunları duydu. Eda'nın 'Serkan Selin'e aşık' diyebileceği hiçbir şey yok elinde..

Daha önce ne Selin için ne de başka bir kadın için aşk, sevgi cümleleri duymadığı Serkan'dan 'sana deli gibi aşık oldum' cümlesini işitiyor Eda.. Eda, bizim bölümler boyunca izleyip gördüğümüz Serkan'ın bu itirafını ciddiye almalı.. Serkan'ın ağzından bu sözler döküldüyse eğer demek ki çok yoğun şeyler yaşıyor. Eda artık Serkan'ı baya tanıdı, bunu bilmeli.. Diyelim ki Serkan kandırmak istedi Eda'yı.. Niye ona aşk itirafı yaparak onu kandırsın ki? Eda bunları düşünmeli.. Ha nedir acaba Serkan bana aşık olduğunu mu sanıyor diye düşünebilir, buna biraz sıcak bakabilirim.. Serkan aşktan meşkten uzak biri, günlerdir de Eda'yla beraberler, acaba sürekli beraberiz bana çok alıştı da bana aşık olduğunu mu sanıyor diye sorgulayabilir ilk aşamada.. Bazen insan kendisine mucizevi gelen bir şeye inanmakta zorluk yaşayabilir. Ama çıkıp da Serkan'ın duygularını küçümserse, sen beni kandırıyorsun, sen kimseyi sevemezsin tarzında şeyler söylerse Serkan'a haksızlık yapmış olur.

“Benimle Selin’i bir araya getirdin, görevini tamamladın” cümlesinde ise Serkan adına bence hiçbir sıkıntı yok.. Eda'ya çok sağ ol Eda'cım, sana minnettarım, Selin'le beni kavuşturdun tarzında söylemiş olduğu bir cümle değil.. Bu cümle başlı başına sitem kokuyor. Mutlu, mesut bir şekilde söylemiyor zaten gayet hüzünlü ve kırgın.. Eda'ya günlerdir ne meraklısın Selin'le beni birleştirmeye deyip laf sokuyor, görevini tamamlayıp gideceksin çok mutlusundur gibilerinden laf sokuyor. Eda Serkan'ın gönderdiği sinyallerin hiçbirini anlamadı ya da anlamak istemedi.. Bari Serkan'ın vücut dilini, ses tonunu, bakışlarındaki anlamı analiz etseydi.. Eda'nın karşısında Selin'ine kavuşmuş Serkan Bolat mutluluğu var mı yok.. Sözleşmeyi yerine getirdin, görevini tamamladın, sağ olasın, mutlusundur artık tarzında hüzünlü bir şekilde duygularını dile getiren bir Serkan var Eda'nın karşısında.. İşittiği aşk itirafında ise Serkan'ın gözleri parlıyor. E artık Eda'ya da biraz iş düşüyor bu noktadan sonra.. Hep ne diyordu, açık açık söyle ne hissediyorsan.. İşte Serkan açık açık sevdiği kadının gözlerine bakarak ona aşık olduğunu söyledi. Şimdi çıkıp Eda sana inanmıyorum dese Eda tutarsız bir karakter olacak, ne istediği belli değil.. Şunu derse buna da birazcık tamamım ama o da ilk aşamada, çok uzatmadığı sürece; işte Serkan Bolat beni korkutuyorsun, seninle gelecek kurma konusunda, aşk yaşama konusunda endişelerim var, Selin konusunu tamamen kapadın mı şüpheliyim derse hadi bir nevi olabilir. Çünkü Serkan Eda'nın mantığına uymadığını ifade etmişti, Eda da ilişkilerini mantıklı bulmayıp korkabilir. Daha çok bağlanır mıyım, daha çok üzülür müyüm diye endişe duyabilir. Ama işte hep bu kafada giderse bu şekilde de mutlu olamaz, aşk yaşayamaz.. Serkan Bolat'la ilgili ciddi sıkıntılı durumlar yok bence o yüzden aşk cesaret de ister.. O yola adımını atmadığın sürece bilemezsin ki yol güzel mi değil mi sonu nereye varıyor.

Serkan'ın güzel huyları olmasına rağmen karakter konusunda evet bence de Serkan oldukça kusurlu lakin aşk konusunda şimdilik öyle pek kusurlu biri olduğunu düşünmüyorum.

Şimdi öncelikle senarist Eda'yı mı daha güzel yazdı, Serkan'ı mı, bence Eda'yı.. Eda'nın güzel yönleri çok daha fazla.. Yetenekli, akıllı, sosyal zekası yüksek, iyi huylu, aynı zamanda sağlam karakterli biri.. Dizilerde bu kadar olumlu özelliği kendisinde barındıran bir karakter bulmak zor oluyor.. Eda'ya nazaran Serkan'ın ise bir sürü defosu var.. Hatta bu dizinin kötüsü Serkan mı diye kendimizce geyik yapmıştık Bunları neden yazıyorum; Eda'nın ezik bir karakter olarak yazıldığını hiç düşünmüyorum. Bakıldığı zaman Eda daha torpilli bir karakter Oldukça sevilesi bir baş karakter.. Kendini kanıtlamak zorunda kaldığı meselelere gelirsem; işle ilgili tabii kanıtlayacak, henüz çok acemi, bu aşamalardan herkes geçiyor, Selin de Serkan da bu aşamalardan geçmiştir, her ikisi de babalarına ve sektöre kendilerini kanıtlamaya çalışmıştır. Şimdi işle ilgili tabii ki Eda Serkan'a kendini kanıtlamak zorunda çünkü Serkan daha bilgili ve tecrübeli birisi.. Bu durum Eda'yı ezik birisi yapmaz ki..

Aşkla ilgili de ikisi de birbirine açıkçası göstermek, kanıtlamak zorunda.. Çünkü ilişkileri sıkıntılı başladı.. Serkan'ın eski sevgilisi nişanlısından ayrılsın ona dönsün diye işbirliğine girişti bu ikisi.. O yüzden her ikisi de birbiriyle ilgili güven sorunu yaşıyor. Eda sürekli Serkan'a senden nefret ediyorum, bitse de kurtulsam artık senden, sen ne biçim bir insansın, seninle evlenmek mi Allah korusun tarzında sözler işitti. Tatlı bakışlar atmak, bir iki güzel söz söylemek dışında da gerçek duygularını Serkan'a belli etmedi. Serkan ise Selin'le Ferit'i ayırmanın derdindeydi. Tüm bunlardan sebep her iki taraf da kendisinin karşılıksız aşk yaşadığını düşündü ve karşı tarafın kendisini sevmediğine ve sevemeyeceğine inandı.. O yüzden de birbirlerine aşklarını göstermek zorundalar. Serkan bu yönde adım attı. Şunu da söyleyeyim bence Serkan daha öncesinde de Eda'ya nazaran duygularını gösterecek adımlar atmıştı. Şimdi ise büyük bir adım attı. Artık top Eda'da bakalım ne yapacak
    Fikriniz için teşekkür ederim ancak maalesef Eda'nın torpilli bir karakter olduğunu düşünmüyorum. Tipik cindirella mitolojisi işleniyor. Objektif bir karşılaştırma ile karşınızdayım.
    Serkan / Eda
    Zengin / Zengin ama ekonomik bağı kopuk
    Abisini kaybetmiş /Anne ve babasını kaybetmiş. Hem öksüz hem yetim. Halası büyütmüş
    İki üniversite diploması /Biri bile yok
    Başarılı bir mimar /Peyzaj mimarı olmaya çalışan birisi
    İstediğinde yurtdışına gidebiliyor /İtalya'ya gidemiyor. Destek almadan(gelecek bölüm özetine göre)
    Kendi şirketi var. /Halasının yanında çiçekçide çalışıyor.
    Son model araba, atlar ve sirius var. /Külüstür bir araba, bahçede takılan sokak kedisi
    3 yakın arkadaşı var. /3 yakın arkadaşı var.
    Eski sevgilisi ayrılıp biri ile tanıştı yine de bir işaretini bekliyor./ Eski sevgilisi onu aldattı. Ortada yok.
    Burs vb yardım yapıyor. /Hayır işleri yapıyor.
    Ev içinde ayrı evi özerkliği var. /Halası ve Melo ile kalıyor.
    Alerjisi var (hastalık hastası)/ Uyku hastalığı var. Klostrofobi
    Fevri davranabiliyor. /Fevri davranabiliyor.
    Kiralık uçağı var. /Kiralık uçakta hosteslik yapıyor.
    Bilardo oynuyor. Gitar çalıyor./ Serkan Bolat dartı ve balık gördük şimdiye kadar.
    Ekstra Serkan Bolat desteği ile iş yetişiyor. /İşe arkadaş desteğine rağmen yetişmesine gücü yetmiyor.
    Kılık kıyafeti ne giyse kabul. /İmaj desteği alması gerekebiliyor.
    İyi araba kullanıyor. /İyi araba kullanıyor.
    Serkan güzel çiçek tasarlayabiliyor./ Eda peyzaj tasarımı hariç mimarı proje çizemiyor.
    İyi yemek yapıyor. İkram ediliyor. (tabak yarışı) /iyi yemek yapıyor pek tercih edilmiyor.
    Emir veren. /Emir alan.
    Annesinin sorununu aşamıyor. /Serkan'ın annesine yardım ediyor.
    Doğal ve tarihi yerleri biliyor geziyor./ Doğal ve tarihi yerleri Serkan ile geziyor.
    Pazara gitmemiş/ Pazarı biliyor.
    Yüzüğü veren/ yüzüğü alan
    Dünyayı alan/dünyayı veren

Elimden geldiğince objektif olmaya çalıştım. Yanlış veya eksik kısım varsa söyleyebilirsiniz.
    Konu metonim tarafından (22-09-20 Saat 22:20:00 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri