Sayfa 145/148 İlkİlk ... 4595135141142143144145146147148 SonSon
736 sonuçtan 721 ile 725 arası

Konu: Sen Çal Kapımı - Bölüm Yorumları

 1. #721
  Durum:
  Çevrimdışı
  tex.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  07.04.2009
  Yer
  Chuckburgaz
  Mesajlar
  712
  Konular
  0
  Verdiği Beğeni
  219

  Aldığı Beğeni: 263

  Bahsedilme
  1 Mesaj

  Standart Cevap: Sen Çal Kapımı - Bölüm Yorumları

  Dizi baştan Romantik Komedi girdiği için kimse bizim ikilinin aynı sahnede dansetmesini yadırgamadı. Normal hayatta olması pek mümkün olmayan bir ilişkiye yorum getiriyoruz. Haliyle ya basitçe kapak sayfasından geçeceğiz yada bu ütopyaya dalıp anlam yüklemeye çalışacağız.

  Bana göre Serkan ın sahnesi dizinin bundan sonraki seyri için olabilecek en doğru sahne idi, replikler de fena sayılmaz dı. Serkan ın mimiksiz hali de bundan öncekilere göre gayet oturaklı ve duygu yüklü idi. Hepimiz işin aslını bildiğimiz için bunu garipseyen Eda da o sahnede ne derse desin uyacaktı. Öylede oldu. Sanırım en serbest ve rahat sahnesini oynadı. Basitçe “ne bu vaziyet” i ortaya koydu.

  Serkan ın gerekçesi de gayet kabul edilebilirdi.

  - İşkoliktim
  - Seni gördüm
  - Aşık oldum
  - Şimdi ise; Çizdim. Oynamıyorum
  - Tekrar işkolik oldum İşe döndüm.

  Fakat hesaplayamadıkları bir şey var. Sen tekrar işe dönebilirsin ama Aşk senden ruhsat almamışki iptal edesin. O devam eder, Eda nın da bunu bilip sen ne olduda benden vazgeçtin sorusunu sormaması biraz olmadı. He le Eda gibi bir kız bu işin peşini bırakmaz.

  Öyle yazdılar öyle izledik.

  Yani sen işe döndün ok. Ama sen zaten işte iken bana geldiğinde buna sebep Aşk tı şimdi tekrar işe dönerken Akşı ....e soktun. Yada neyimi gördünde birden bire bu kararı almakta hiç zorlanmadın.

  Yani uzun lafın kısası Eda nın bir iki bölüm şüpheli davranıp bu işin peşini bırakmaması sonunda ya gerçeği öğrenmesi yada daha sağlam bir gerekçe ile Serkan da nefret edecek bir ruh haline geçmesi.
  Yoksa son bölümle bu iş Eda cephesinden pek olmadı.

 2. Beğenenler;
  elitay88 (17-10-20), seval2005 (Dün)

 3. #722
  Durum:
  Çevrimdışı
  elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  05.05.2012
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  5,665
  Konular
  1
  Verdiği Beğeni
  499

  Aldığı Beğeni: 1,002

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Cevap: Sen Çal Kapımı - Bölüm Yorumları

  Serkan işine döndü ama...

  Eda hayallerini Serkan için erteledi.
  Arkadaşlarına ve halasına aşklarına güvendiğini söyledi.
  Hayaller kurdu.
  Sevildiğini hissetti.

  Şimdi vazgeçildi.
  Mutsuz oldu.
  Sevilmediğini hissetti.
  Kendisine verilen sözler tutulmadı.
  Güvendiği aşk yalan oldu.

  Serkan'a bu yüzden kızabilir ama intikam falan ne alaka? Peki deyip hayatına devam edersin. He inanmak istemiyorsan işin peşine düşersin ve Kaan mevzusunda olduğu gibi çözersin. Alırsın belgeleri çatır çatır o zaman hesap sorarsın. Nasıl bir araya gelecekler bilmiyorum. Gerçi bir kaza emojisi var. Kaza belki ikisini de kendisine getirir.

  Eda kaza yaparsa Serkan onu ilelebet kaybetme korkusuyla aldığı karardan vazgeçebilir. Babaannesi torununu görmek için dönebilir. Hala hayatının ikinci büyük şokunu yaşarken Bolat ailesi yanında olabilir. Eda da ömrün intikamla harcanmayacak kadar kısa olduğunu anlamış olur ve öfkesinden arınır.

  Serkan kaza yaparsa Eda çok üzülür. İntikamdan vazgeçer. Sen iyi ol gerisi mühim değil der ve araları yumuşar. Ayrılsalar da yanında olur.

  Hikayeye katkısı olması gerek. Fragman bu kez biraz geç gelecek. Yarına ancak hazır olur. Çekimler ise Pzt. biter. Reposuz devam ederlerse bir süre o zaman bölümleri rahat yetiştirebilirler. Stok bölüm yok. Merak ettiğim Efe birisiyle telefonda konuştu ve İstanbul'a gelebilirsiniz dedi. Bu bölümde kimse gelmedi. 2 büyük proje getirme hazırlığındayım dedi. Sanırım daha oyuncu belli olmadı. Eğer Eda'ya bir şey olursa babaannesi gelir. Yani 16. bölümde diziye dahil olması gerekir. Bakalım Eda ve Serkan'ı bir araya getirebilecekler mi? Sevgiler...

 4. Beğenenler;
  seval2005 (Dün)

 5. #723
  Durum:
  Çevrimdışı
  Zuzinha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  14.11.2013
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  6,129
  Konular
  0
  Verdiği Beğeni
  907

  Aldığı Beğeni: 1,970

  Bahsedilme
  1 Mesaj

  Standart Cevap: Sen Çal Kapımı - Bölüm Yorumları

  Alıntı elitay88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Eda yalnız olduğundan halası tarafından şımartılmış. Serkan da onu baya şımarttı. Sen benim şımarma potansiyelimi unuttun galiba demişti. İnkar ettiği bir durum değil yani. Ben melek gibiyim diyen de Eda değil. Serkan peri kızı peri kızı diyor. Yani şöylesi böylesi derken esas aslında kilit nokta öz kızı annesiyle görüşmüyor. Torunu görüşmemiş çok mu? Görüşürler ama sen merak etme. Dizi için de konu lazımdı.

  Şimdi bunları geçelim de admin bölümü emojilerle özetlemiş. Yani emojilerde araba var. Kafası patlayan insan var. Ağaç var. Bir de ambulans var. Yani birine bir şey oluyor. Sizce kime? Bu durum nelere sebep olacak?

  Emir ile Feriha ayrıldığında daha doğrusu Feriha Emir'i hiçbir şey söylemeden bahanelere sığınarak terk ettiğinde Emir kaza yapmıştı. Feriha da oy ben sevdiceğimsiz ne yaparım yeter ki iyileşsin artık aşkıma sahip çıkacağım diye bir karar almıştı. Serkan geç de olsa kendisinden bekleneni yapabilir ama Eda bir an önce sevgi dolu hallerine geri dönsün. Bunu da intikam davasına dönüştürmesin. O ağzından çıkan sözler öfkeyle söylenmiş sözler olsun. Her ikisinin de izlediği yol yol değil. Yol buysa bile izleyici beğenmiyor. Bir arada olmalarını istiyor. Bölümler boyu kavuşmalarını mı bekleyeceğiz? 10 bölüm bekledik de ne oldu? 2 bölüme ayrıldılar. Akıllarını başlarına devşirsinler. İzleyiciyi fazla sinirlendirmesinler. Sevgilerle...
  Anladığım kadarıyla bu Eda teflon. Kabahatler üstüne yapışmıyor kayıp gidiyor:) Şımarık değil şımartılmış. Affetmiyor değil babaanne affettirememiş. Selin’i gaza getirmemiş Selin kendi gaza gelmiş. Kendi sevgi doluymuş gibi Serkan’a ahkam kesmiyor Serkan ona peri diyor. Kendisi bir güneş olduğu için balçıkla sıvanamıyor o tertemiz diğerleri çamur:) Pes ama yani:)

  Alıntı Okyanus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Eğer bize gösterilenin ve söylenenin dışında başka bir şey yoksa Eda'nın anne-babasının ölümünde dolaylı da olsa babaannenin bir suçu olduğunu düşünmüyorum. Dolayısıyla Eda'nın babaannem annemle babamın kaderleriyle oynadığı için ölümlerinden dolaylı da olsa sorumlu, bundan dolayı onu hiçbir zaman affetmeyeceğim demesini anlamsız buluyorum. Bu, babaanne için söylenen yanlış ve ağır bir suçlama..


  Şunu anlarım; babaanne Eda'nın annesini hiçbir zaman istememiş, oğluyla gelininin mutluluğuna engel olmuş, onlara huzur vermemiş, rahatlarını bozmuş, üzmüş, Eda da bundan sebep babaannesini affedemiyor, ona kızgın tamam.. Lakin babaannenin oğluyla gelinin ölümünden dolaylı da olsa bir suçu yok.. Alptekin'in dolaylı olarak etkisi olmuş, kendi anlaştığı taşeron firmanın çalışmalarıyla ilgilenmemiş, kazada istemeden de pay sahibi olmuş o yüzden etkisi var.. Babaanneye gelecek olursam; diyelim ki babaanne gelinini sevdi, kabullendi, oğluyla gelini Mardin'de yaşadı ve bir gün yine bir duvarın altında kalıp ölebilirlerdi. Eda'nın babası annesinden almış olduğu parayla bir yazlık alıp yine bir yıkıntının altında eşiyle beraber kalıp ölebilirdi. Babaanne suçlu mu olacaktı?


  Başka bir durum olmadığı sürece babaannenin bu ölümlerde suçu yok.. Mesela şöyle bir şey olsaydı; babaanne oğluyla tartışsaydı, gelinine hakaretler etseydi, oğlu da eşini alıp bir hışımla evden çıksaydı, annesinin onlara söyledikleri yüzünden arabayı kullanırken sinirlerine hakim olamasaydı ve dikkatsiz bir şekilde araba kullanıp kaza yapsalardı ve kazada ölselerdi evet Eda babaanneyi bu ölümlerden dolayı suçlayabilirdi derdim..


  Eda'nın sevgi dolu bir insan olmasına gelirsem; daha fazla insana karşı Eda evet Serkan'dan daha sevgi dolu.. Ama Eda'nın genel yapısına bakarsam Eda çok da sevgi dolu bir insan demem.. Mesela Melo'ya diyebilirim. Hemen Serkan'ı sevmişti, Selin'in ona bir yakınlığı olmadığı halde o soğuk Selin'i de sevdi hemen.. İnsanlarda sevilecek bir taraf buluyor, görünenin arkasına bakıyor, onların kalplerini hissedebiliyor.. Nerdeyse herkesin iyiliğini istiyor. O yüzden Melo çok daha sevgi dolu bir insan.. Eda ise neşeli, gülmeyi seven, insanlarla sohbet etmeyi seven, vakit geçirmeyi seven birisi.. O yüzden Serkan'dan daha sevgi dolu gözüküyor ama aslında o kadar da sevgi dolu değil.. Halası da arkadaşları da Eda'ya karşı çok daha sevgi dolu, verici, fedakar, o onlara karşı o kadar değil.. Onların Eda'ya olan sevgisini, ilgisini ben daha çok gördüm..
  Çok güzel ifade etmişsin arkadaşım. Kalp kalp kalp. Babaanne de evlat kaybetmiş ayrıca. Onun acısı kimseninkine benzemez. Sevimsiz Eda:) Her durumda babaanneyi sevmeyebilir. Az görüşebilir. Ters düşebilir. Ama adını anmam, babamın mirasına dokunmam derecesinde bir nefret hiç yakışmıyor. Hem de 20 senedir. Kadın da burs falan uğraşsın dursun. Beni istemeyeni ben hiç istemem demediği ortada. İsterlerse yardım edeceğini çok iyi biliyorlar. Ama şeytanmış gibi kadının yardımını bile istemiyorlar. Çok çirkin. Duvarın altında kalan insanların ölümünü babaanneye bağlayacak kadar gönül gözü olmayan biri Eda. Sevmeyi bilen sevgiyi tanır. Serkan sevgisizt, babaanne kader bozucu, Eda masum:) İtalya’ya gitmedim senin için demiş bir de. Dakika başı erteledim sadece deyip durdu. Adam işini gücünü bırakıp yanında yaşamak için ev aldı da lafını etmedi:))) Sen 2 ay erteledin nolmuş? Yaptıysan kendin için yaptın ayrıca. Yazdıkça bileniyorum:)))

 6. Beğenenler;
  forgetmenot (17-10-20), suzi67 (18-10-20)

 7. #724
  Durum:
  Çevrimdışı
  suzi67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  18.01.2012
  Yer
  aachen
  Mesajlar
  4,367
  Konular
  3
  Verdiği Beğeni
  743

  Aldığı Beğeni: 266

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Cevap: Sen Çal Kapımı - Bölüm Yorumları

  herkese iyi aksamlar
  bende icimi dökmeye geldim

  =Zuzinha;1061896441]Anladığım kadarıyla bu Eda teflon. Kabahatler üstüne yapışmıyor kayıp gidiyor:) Şımarık değil şımartılmış. Affetmiyor değil babaanne affettirememiş. Selin’i gaza getirmemiş Selin kendi gaza gelmiş. Kendi sevgi doluymuş gibi Serkan’a ahkam kesmiyor Serkan ona peri diyor. Kendisi bir güneş olduğu için balçıkla sıvanamıyor o tertemiz diğerleri çamur:) Pes ama yani:)
  biri Eda. Sevmeyi bilen sevgiyi tanır. Serkan sevgisizt, babaanne kader bozucu, Eda masum:) İtalya’ya gitmedim senin için demiş bir de. Dakika başı erteledim sadece deyip durdu. Adam işini gücün
  Çok güzel ifade etmişsin arkadaşım. Kalp kalp kalp. Babaanne de evlat kaybetmiş ayrıca. Onun acısı kimseninkine benzemez. Sevimsiz Eda:) Her durumda b][YT]eyi sevmeyebilir. Az görüşebilir. Ters düşebilir. Ama adını anmam, babamın mirasına
  [PHP][B][U][B]dokunmam derecesinde bir nefret hiç yakışmıyor. Hem de 20 senedir. Kadın da burs falan uğraşsın dursun. Beni istemeyeni ben hiç istemem demediği ortada. İsterlerse yardım edeceğini çok iyi biliyorlar. Ama şeytanmış gibi kadının yardımını bile istemiyorlar. Çok çirkin. Duvarın altında kalan insanların ölümünü babaanneye bağlayacak kadar gönül gözü olmayanü bırakıp yanında yaşamak için ev aldı da lafını etmedi:))) Sen 2 ay erteledin nolmuş? Yaptıysan kendin için yaptın ayrıca. Yazdıkça bil[/BR]iyorum:)))


  haklisin hemde cok hakli Serkan sirketteki kahvaltida Efe Ökolojik sirkete de dahil olmak istediginde önce Eda nin projesi bakti Eda hemen proje yin Efe ile yapma ister gibi olunca mecburen benimprojemdedi Ah Eda ah birgünde su Serkan in yaninda olbaskalarina melek görünecegim derken Serkani yikti gecti birde demezmisenin gibi olayimEda senpasif birisin aslinda kendi projene bile sahip cikamadin ya yaziklar olsunbütün sirretligin Serkan a be olsamserkan inyerinde sen böyle isine bile sahipcikamazsanbir süreligine ara verelim diyebilirdi
  Konu Aynur tarafından (18-10-20 Saat 19:56:07 ) değiştirilmiştir.

 8. Beğenenler;
  seval2005 (Dün), Zuzinha (18-10-20)

 9. #725
  Durum:
  Çevrimdışı
  elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  05.05.2012
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  5,665
  Konular
  1
  Verdiği Beğeni
  499

  Aldığı Beğeni: 1,002

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Cevap: Sen Çal Kapımı - Bölüm Yorumları

  Alıntı Zuzinha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Anladığım kadarıyla bu Eda teflon. Kabahatler üstüne yapışmıyor kayıp gidiyor:) Şımarık değil şımartılmış. Affetmiyor değil babaanne affettirememiş. Selin’i gaza getirmemiş Selin kendi gaza gelmiş. Kendi sevgi doluymuş gibi Serkan’a ahkam kesmiyor Serkan ona peri diyor. Kendisi bir güneş olduğu için balçıkla sıvanamıyor o tertemiz diğerleri çamur:) Pes ama yani:)

  Ben öyle bir şey demedim. Eda masum bir melektir diğerleri kelektir. Eda'nın da yapmış olduğu hatalardan da bahsettim. Mükemmel olmadığını ama öyle tarif edildiğini yazdım. Bunu sürekli yinelemek istemiyorum. Zaten Eda da Serkan da mükemmel ve hiç hata yapmayan yanlış sözcükler kullanmayan örnek insan olsalar neyi tartışacağız? Küs olmalarının sebebi sadece babaannesi affettirememiş değil konuşmamışlar. Uzaktan uzağa çözülecek değildi ya. Gelince çözülecektir işte onu diyorum.

  Aslında Eda'nın neden bu denli öfkeli olduğunu niçin bu şekilde davrandığını anlamaya çalışıyorum. O zaman hiç neden aramayalım. Acaba şöyle mi oldu yoksa böyle mi oldu demelerimin sebebi bu. Eda'yı haklı göstermeye çalışmıyorum. Haksız da olabilir kendince haklı sebepleri de. İntikam almasını sevmedim mesela. Ne gerek var? Güçlü kadın karakterleri izlemeyi seviyoruz da Eda ayrılık yüzünden Serkan'a bilendiği için kızıyoruz. Ne oldu yani? Ayrıldınız. Yürümedi. Olmadı. Bunun için sen göreceksin denir mi? O yüzden canı yandı can yakmaya çalışıyor herhalde diyorum. Haklı demiyorum. Serkan da bize göre yanlış (biz dediğim seyirci olarak ) kendisine göre doğru karar aldı. Annesinden dinlediği hikayeden etkilenip üzerine affetmem konuşmalarını duyup böyle bir karar verdi. Yani kendisi de şokta sonuçta. Ne yapacağını bilemedi falan. Düşündü düşündü ve en klişe olanı seçti.

  Açıkçası olan oldu. Ayrıldılar. Bundan sonra artık hikayenin nasıl ilerleyeceği önemli. Neslihan Hanım 16. bölüm nefis bir romkom bölüm yazmış. Senaryo eline ulaşmış. Hadi bakalım. Yani diziye bir kasvet havası çöktü. Karakterler kendi benliğinden saptı. Çözememeye anlamamaya başladık. Düğüm düğüm oldu konular. Tahminen bölüm sonundaki olay ortamı biraz yumuşatacak. Çok ağır konulara giriş yapıldığından başka bir hava oluştu dizide. Yorumum bu şekilde. Daha da fazla bir şey yazmak istemiyorum şu anda. Umarım 2. fragman güzel olur. Sevgilerle...

 10. Beğenenler;
  seval2005 (Dün)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

webmaster forum
netspor
taraftarium24
yerli filmler
diziizle.blog
fragmanlar
juul
One Hit Wonder
Bu sistem vBulletin® alt yapısına sahiptir, Version 4.2.5 kullanılmaktadır. Telif hakları, Jelsoft Enterprises Ltd'e aittir. Copyright © 2020

Mobil Ödeme bahis
cratosslot giriş
vdcasino
meritroyalbet
güvenilir casino siteleri
canlı casino
meritroyal bet
casino siteleri
canlı rulet
deneme bonusu
ilbet giriş
bursa escort
kartal escort
maltepe escort
bahis siteleri
güvenilir casino siteleri
casino siteleri
canlı bahis siteleri
escort ankara

LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.1 © 2011, Crawlability, Inc.