Sayfa 17/21 İlkİlk ... 7131415161718192021 SonSon
102 sonuçtan 81 ile 85 arası

Konu: Şeref Meselesi - Bölüm Yorumları

 1. #81
  Durum:
  Çevrimdışı
  SETAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  19.12.2011
  Yer
  İzmir
  Mesajlar
  749
  Konular
  0
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Alıntı suzican Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Finalde seyirciye verilen mesaj Yiğidin ölmesiyle su testisi su yolunda kırılır oldu.
  Yiğit zaten mafyayı hiç bir zaman ciddiye almadı babamın intikamını alır ondan sonra elimi kolumu sallar kendimi sıyırırım havasındaydı malesef.

  Benim fikrim sorulsa bende Emire yeni bir hayat yeni bir genç bayan tercih ederdim stajer bir Hakime bayan olurdu veya hastanede ki dr ama yeni biri.
  Emir Kübrayla evlenince Yiğidin sorumluluklarını ve hatalarını sevaplarını günahlarını herşeyi yüklenmiş oldu.Gerçekten zor bir durum.

  Bu dizi aşk adına çok kısır bir diziydi aşk hep geçiştirildi.
  Şimdi bazı arkadaşlar Yiğit Kübrayı şöyle sevdi böyle sevdi.Yiğidin tek aşkı Kübraydı Sibele zaten kapıldı vs yazıp duruyorlarda..
  Belli bir yaşta yetişkin evli anne olan bir kadın olarak söylüyorum ben Yiğidin Kübraya aşk dolu bir bakışını bir kalp çarpıntısını hiç görmedim.Kaldı ki Kerem Bursinin önceki dizisinde adam aşkın kitabını bakışıyla mimiğyle yazmıştı nasıl canlandırır GB izleyen herkes iyi bilir.Hiç KB nin o meşhur aşk dolu bakışlarını hiç göremedim.Gören arkadaşlara da şaşmıyorum Yiğit intikam alırken bile Kübraya şöyle bakdı böyle bakdı yazıyorlardı amç belliyken bile altında bir aşk aranıyordu.Öyle ki özellikle sosyal medayada Kübra Emirin çocuğuna hamile hala finalde YiğKüb olsun diye senariste yazanlar vardı akıl alır gibi değil
  Sonraları Yiğit Kübraya saygı duydu kızının annesi olarak sevgi dolu bakdı ama hiçbir zaman aşık bir adam gibi davranmadı aşığım sana seni seviyorum ölüyorum bitiyorum kelimeleri duymadık.
  Yiğidin Sibele aşk dolu yalan olmasın 2-3 sahnesini gördüm bir kaç ta aşk kelimesi cümlesi kuurldu.Sen ne istersen o olurum.......Kemiklerime kadar aşığım....ben seni çok sevdim....vs.Sonra kemeiklerime kadar aşığım diyen adam bir anda değişti ya bu dizide aşk hep 2.planda mafya 1.planda ona istinaden böyle aşk konusu işlendi yada sabah akşam YiğKüb isteyen sürekli bu konuda kafa ütüleyen seyirci yada o fan dediğimiz kesim ciddiye alındı.Çünkü herkesi memmun etmek için sanki suya sabuna dokunmadan bir aşk yaşadılar.Yiğit Sibele doğru düzgün aşk sahnesi yazılmadı aman KübraYiğit isteyenler celallenmesin onlarada bir ümit verelim.Kübra Emiri seçti Emirin çocuğuna hamile ama doğru düzgün bir romantik sahne bir bakış dokunuş öpüşmeyi bırak doğru düzgün sarılma replik yok Halbuki bu kadar olaydan sonra Emiri seçen kadın gemileri yakmıştır.Adam dersen ağbisine rağmen Kübrayı seçmiş nerde o güçlü aşk aman YiğKüb üzülmesin olacak ümitleri kaybolmasın
  Final bölümünde bile Emirin çocuğuna hamile Kübra Emir ölsünde aile olsunlar nasıl olacaksa YiğitKübra birbirine kavuşsun beklentisi yani nalınada vurdular mıhınıda derler ya İşte bir dizide adam gibi bir çift olmazsa böyle çuvallanır eldeki seyirci kaçırılır Erkek seyirci bile net çift istiyor O aşka çifte inanayım izleyeyim diyor Kadın seyirci zaten sevmez kaypak ilşkileri
  Bu dizinin çuvallması zaten o fanların cididye alınmasıyla oldu.Kısacası doğru düzgün bir Sibel Yiğit aşkı da izlenmedi.EmirKübrada beklentiyi karşılamadı herkes umduğunu bulamadı
  Emir-Kübra ilşkiside doğru düzgün işlenmedi damdan düşer gibi oldu.Ben şahsen Emirin ne zaman Kübraya ilgi duyduğunu Kübranın Emir den ne zaman etkilendiğini hiç anlayamadım.Bu çifte doğru düzgün ne aşk dolu bir bakış nede aşk sözcüğü duydum seyirciyi aşık olduklarına bence ikna edemediler.Kapı önünde bir öpücükle aralarındakinin aşk olduğunu anlamamazı beklediler.
  Emir Kübra ilşkisinde de nedense hep Emir suçlandı Kübra hiç suçlanmadı bu foruma göre Kübranın ya akıl sağlığı yok yada reşit değil çocuk sayılıyor yaptıklarından sorumlu tutulmuyor.Emir miğdesiiz deniyor ama hamile kalan Kübraya birşey denmiyor sanki Emir gazozuna ilaç attı yada Kübrayı kandırdı zorla hamile bırakdı.Kübra pastane açtıkdan sonra istemese pekala o evde kalmazdı sonuçta Emir genç bir erkek nikah yaptık oh kurtulduk aynı evde kalırız demekle olmuyor herkesin duyguları var Emir babasının oğlu değil
  Kübrayı kayıran grup niye o zaman Kübra o evde kalma sen Yiğidi bekle demediniz ama Emiri suçlamak kolay tabi aşk yaşanıyorsa iki kişi arasında yaşanır yada bir ilşkide iki taraf vardır.
  Ben bunu yazınca hemen bu ne Kübra nefreti yazıyorlar.Ne nefreti arkadaşım dizi krakterinden nefret etmek ne demek kafayı yemek lazım böyle birşey için ben Kübra ölsün bitsin hiçbir zaman yazmadım yazamam çok şükür hasta değilim ama bunu yazanlar nerdeyse Sibel ölsün diye başlıkda sosyal medyada adaklar adıyordu hepimiz birbirmizi sosyla medyadan da biliyoruz orda olanların çoğu burda tespit etmek hiç zor olmuyor.

  Emir ve Kübrada bence Yiğit öldükten sonra yeni bir bebek aile olsalarda çok fazla mutlu olamadılar heralde Yiğidin gölgesi hep üzerlerinde oldu.
  Emir Yiğidin ölümünden kesinlikle kendini suçlu hissetmiştir.Elif konusunda kendini belki suçlu hissetti belki Emir ve Kübra Elif mektubu nasıl vereceklerini nasıl gerçeği söyleyeceklerini düşünüp durudalar kendi hayatlarını yaşadıklarını hiç sanmıyorum.
  Elifin hemen Yiğidi kabullenip mektuptan sonra mezarlığa koşmasına şaşırmadım Çünkü Emir Yiğidi 5 yaşındayken bile kahraman gibi anlatmış hep övmüş kız görrügörmez sen benim amcamsın dedi tanıdı.Ama Elife daha güzel replikler pek ala yazılabilirdi.
  Bazı arkadaşlar yazmış bende beğenmedim 5 yaşında ki kız çocuğu o çatışmayı silahların patladığını görüp amcam uyudu dermi amcam ölüyormu diye babasına sorar orda ağlar perişan olur.Öyle yazmışlar ki Elif hiç etkilenmedi anlamadı garip olmuş bazı dizilerde ki çocuklar profosör gibi bizimki sanki embesil gibi o kadar bilmiş bilmişte hoş değilde bu biraz vasat kaldı.
  Burcunun özellikle Kübranın Yiğidi öldüğnü öğrendiği sahnedeki ağlama sahnesini çok beğendim bence BB nin en güzel doğal oynadığı ağlama sahnesiydi.Benim Kübradan belki en etkilendiğim sahne o oldu başkalarıda oldu ama bence en güzeli oydu.Orda çok inasni bir olay vardı yeni anne olmuşsun belki kendi içinde çok mutlusun ama eskiden aşık olduğun hala birşeyler hissettiğin adam ölmüş hemde o adamdan kızın var o babasız kalmış ve de niye öldüğünü biliyorsun.Yiğit orda Emir ve Elif için öldü.Hiç Elif kaçırılmasa da Yiğit sırf Emir içinde ölüme gözü kapalı giderdi.
  Dizide aşk güzel anlatılmadı ama Kardeşlik çok güzel anlatıldı.Herşeye rağmen başka saflarda da olsa aynı kadından ikisininde çocuğu olsa hep kardeş olmayı başardılar son sahneleri zaten hepimizi bitirdi.Emirin o ağlamaları en mutlu günündeki mutsuzluğu beni bitirdi Şükrü şapka çıkartılacak bir oyuncu performansı gösterdi.

  Burada bazı arkadaşlarla ayrı fikirde de olsak çok güzel yorumlaştıklarımız oldu bazı arkadaşlarla aynı fikirde olmasak da etkilendiğim yazılarını okumakdan keyif aldığım arkadaşlar oldu emeklerine yüreklerine sağlık.Fanlık adı altında baskı yapmadan kendi düşüncelerini paylaşan arkadaşların hepsine teşekkürler.
  Sayın Suzican öncelikle yorumunuzu alıntıladım kendi adıma cevap vermek için çünkü benim yazdığım bir cümleye değinmişsiniz üzerime alınarak cevap vermek istedim.
  Öncelikle ne şimdi nede daha önceki yorumlarınızın çoğuna katılmadım ama asla da size cevap yazmadım bu kez benim bir yorumum geçtiği için cevap yazma gereği hissettim. Herkesin kendi düşünceleri ve hepimiz kendi yaşadıklarımızla ve hayata bakışımızla diziyi izleyip yorumladık. Bu nedenle herkesin düşüncelerine saygılı oldum. Ve hep yazdım Sibel karakterinden nefret etmeme rağmen tek bir kötü kelime yazmadım.Dönüp yazdıklarıma bakabilrisiniz Ben nefret ettiğim bir karakter için tek kötü kelime yazmayınca bazı arkadaşların buraya sırf Kübraya laf yazmak ve onu tüm suçların ana kaynağı gibi göstermek için yorum yazdıkların da ben de kendi adıma düşüncelerimi belirttim.Siz nasıl ki altı üstü bir dizi karakteri hakkında kötü şeyler yazabiliyorsanız ben de altı üstü bir dizi karakterini korumak istiyorum. Sanırım bunda yanlış olan bir şey yok. Sosyal medya da yazılanlar demişsiniz de orada Kübra ve Elif için de daha önce neler yazıldığını okuduk. Onu geçtim Ecrin bebeğin şahsına bile neler yazıldı.6 aylık bir bebek için yahu ve çok değil daha bir iki hafta için ve yazanların kimin fanı olduğunu söylememe gerek yok sanırım.O yüzden bence sosyal medya da ki yorumlar için ilk taşı günahsız olan atsın diyorum çünkü tüm karakterler için hatta bazen oyuncuların şahsına çok kötü şeyler yazıldı o mecra da.

 2. #82
  Durum:
  Çevrimdışı
  Burcu_Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  09.06.2008
  Yer
  Bende bilmiyorum (=
  Mesajlar
  623
  Konular
  0
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Dizimiz bir çok yaşanmamışlığıyla bitti gitti. Çoğunluğun da söylediği gibi hiç dolu dolu bir aşk göremedik şu dizide. Bol bol Yiğit-Emir kardeşliği -ki bence dizinin tek artısı buydu- gördük bir de bol bol intikam almaya çalışan insanları...
  Dizinin tutmamasını mafya dizisi olmasına bağlayanlar da var ama başka mafya dizileri gayet de güzel tutmuştu. Bence sorun oyunculuk da değildi, çünkü kadrodaki her bir oyuncu harikaydı. Bence sorun senaryoydu. Ne yazacaklarını bilemediler, bol bol zaman atlaması oldu, karakterlerin davranışları da çoğu zaman dengesizdi ve bu bizi çok sıktı. Hemen aşık oldular, hemen vazgeçtiler, bir kaç bölüm önce büyük travma geçirirken bir kaç bölüm sonra her şeyi unuttular vs.
  Bu arada farkına vardığım bir gerçeği de itiraf etmek istiyorum. Bence Emir-Kübra aşkı yapmalarının tek nedeni benim annem :img-hyste
  Senaristleri terliğiyle dövmekle tehdit etmiş olabilir. Hatta Selim'in Derya'ya söylediği annesinin terliği ile ilgili replik de benim anneme bir gönderi manasında söyletildi bence :img-hyste
  Şaka bir yana... Dizimiz bu kadar erken final yapmasaydı bence bir şeyleri yoluna koyup hikayeyi daha mantıklı bir hale getireceklerdi ama fırsat olmadı.
  En azından yeni projelerini sabırsızlıkla bekleyeceğim yeni oyuncular keşfettim bu dizi sayesinde. Bununla avunacağım artık.

 3. #83
  Durum:
  Çevrimdışı
  suzican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  18.02.2012
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  4,513
  Konular
  0
  Bahsedilme
  2 Mesaj

  Standart

  Alıntı SETAM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Sayın Suzican öncelikle yorumunuzu alıntıladım kendi adıma cevap vermek için çünkü benim yazdığım bir cümleye değinmişsiniz üzerime alınarak cevap vermek istedim.
  Öncelikle ne şimdi nede daha önceki yorumlarınızın çoğuna katılmadım ama asla da size cevap yazmadım bu kez benim bir yorumum geçtiği için cevap yazma gereği hissettim. Herkesin kendi düşünceleri ve hepimiz kendi yaşadıklarımızla ve hayata bakışımızla diziyi izleyip yorumladık. Bu nedenle herkesin düşüncelerine saygılı oldum. Ve hep yazdım Sibel karakterinden nefret etmeme rağmen tek bir kötü kelime yazmadım.Dönüp yazdıklarıma bakabilrisiniz Ben nefret ettiğim bir karakter için tek kötü kelime yazmayınca bazı arkadaşların buraya sırf Kübraya laf yazmak ve onu tüm suçların ana kaynağı gibi göstermek için yorum yazdıkların da ben de kendi adıma düşüncelerimi belirttim.Siz nasıl ki altı üstü bir dizi karakteri hakkında kötü şeyler yazabiliyorsanız ben de altı üstü bir dizi karakterini korumak istiyorum. Sanırım bunda yanlış olan bir şey yok. Sosyal medya da yazılanlar demişsiniz de orada Kübra ve Elif için de daha önce neler yazıldığını okuduk. Onu geçtim Ecrin bebeğin şahsına bile neler yazıldı.6 aylık bir bebek için yahu ve çok değil daha bir iki hafta için ve yazanların kimin fanı olduğunu söylememe gerek yok sanırım.O yüzden bence sosyal medya da ki yorumlar için ilk taşı günahsız olan atsın diyorum çünkü tüm karakterler için hatta bazen oyuncuların şahsına çok kötü şeyler yazıldı o mecra da.
  Sosyal medyada ve burda bu başlıkda yazan herkes bilir en çok hakaret küfür Sibele yapıldı hatta Yasemine sonraları Emire bir sürü hakaret edildi.Ama en çok Sibele hakaret edildi kimse bunu inkar edemez
  Kübra ve Yiğit ilşkisinin üzerinde engel kim görüldüyse ondan nefret duyuldu.
  Yiğit Kübra isteyen arkadaşlar mcd yazmıştı doğru uçan temeyle saldırıyordu
  Ben oh olsun Sibelin üzerine toprak atıldı sıra Emirde cümlesini çok okudum okuyan arkadaşlarda mutlaka olmuştur
  Tam tersi Kübra hataları bile bu başlıkda sosyal medyada savunuldu
  Kübra Yiğit tarafından büyük bir hakaızlığa uğradı intikam amaçlı kullanıldı ama bu olay Kübrayı her olaydan muaf kıldı
  Ben hiç bir zaman Kübra kötü ölsün vs yazmadım
  BB jenerikteki yeri sıradan seyirciyi ne ilgilendirir bana ne yapımcı düşünsün ben ilkkez bu dizide gördüm jenerikle ilgilenen seyirciyi başrol kim tartışmasını
  Sibel krakteri öldü zaten dizide işlevi yokdu Ne gerek var yazıldı malesef
  Siz Sibelden nefret ediyorum diyorsunuz.Heralde sizde YiğKüb ilişkisine Sibeli engel gördünüz.Halbu ki Kübra bile sonuçta engelin Sibel olmadığını kabul etti. Ama ben Kübradan niye nefret edeyim Kübra bana göre hep henüz daha olgunlaşmamış küçük bir gençkız çocuk gördüm dizi krakterini seversin sevmezsin tutmadım dersin ama nefret bana göre ağır bir kelime
  Elif ve Ecrin melek onlara kötü yazı yazan zaten akıl sağlığı bozukdur o insanın yorumunu ciddiye alıp konusu bile edilmemeli hasta insanları kaile almamak lazım
  onları doktorlara bırakmak ne doğrusu.

 4. #84
  Durum:
  Çevrimdışı
  Fever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  23.09.2009
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  344
  Konular
  0
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Alıntı suzican Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

  Dizide aşk güzel anlatılmadı ama Kardeşlik çok güzel anlatıldı.Herşeye rağmen başka saflarda da olsa aynı kadından ikisininde çocuğu olsa hep kardeş olmayı başardılar son sahneleri zaten hepimizi bitirdi.Emirin o ağlamaları en mutlu günündeki mutsuzluğu beni bitirdi Şükrü şapka çıkartılacak bir oyuncu performansı gösterdi.

  Burada bazı arkadaşlarla ayrı fikirde de olsak çok güzel yorumlaştıklarımız oldu bazı arkadaşlarla aynı fikirde olmasak da etkilendiğim yazılarını okumakdan keyif aldığım arkadaşlar oldu emeklerine yüreklerine sağlık.Fanlık adı altında baskı yapmadan kendi düşüncelerini paylaşan arkadaşların hepsine teşekkürler.
  Senin de emeğine, yüreğine sağlık, paylaştıklarını okumak keyifliydi, çok teşekkürler.

  Biz daha önce de bunu yazmıştık, kardeşlik güzel anlatıldı.
  Hatta Seyhan'dan kurtarırlarken, Kübra'nın Yiğit orada bırakılacak sanmasına şaşırmış, kardeş olduklarını unuttu herhalde demiştik.

  Ne olursa olsun hem hikaye olarak hem oyunculuklar olarak çok güzel bir kardeş hikayesi izledik. Kendi adıma konuşursam, Yiğit'i seveyim sevmeyeyim, Kerem'e bayıldım. Şükrü'ye zaten hayran oldum, Emir karakteriyle beni büyüledi. Vallahi böyle karakter, ve karaktere bu kadar yakışan oyuncu bir daha ne zaman düşer tv ekranlarına Allah bilir.

  Zaten bu dizi, baştan önyargılı olsam da, tuhaf bir şekilde beni yüreğimden çekip yakaladı, aynı şekilde de ciğerimi söküp gitti.

  İyi ki bitti diyemiyorum bile, özledim.
  Kendimi repliklere vuracağım vakit buldukça.
  :icon_sorr

 5. #85
  Durum:
  Çevrimdışı
  sudemnaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  15.12.2005
  Yer
  ıhlamurlar altında
  Mesajlar
  34,221
  Konular
  3
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Finalde birkaç sahneyi çok beğendim onun dışında karamsar bir bölümdü ki böyle olması gerekiyordu da! Çelişkilerle dolu bir yolculuktu benim için Şeref Meselesi... Hep bir yanım başka söyledi, aklım başka...

  Elif'in amcam uyudu dediği sahne, Emir'in kardeşiyle son zeybeği! Ve Elif'in babasının mezarındaki sözleri... :icon_sorr Kübra :img-in_lo

  Emeği geçen herkese çok teşekkürler. Bu dizi sayesinde birçok oyuncuyu izleme fırsatı buldum - şansları açık olsun - Teşekkürler...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Şeref Meselesi - Bölüm Resimleri
  By NATY&FACU in forum Şeref Meselesi
  Cevaplar: 581
  Son Mesaj: 14-11-20, 00:09:41
 2. Şeref Meselesi - Senaryolar
  By NATY&FACU in forum Şeref Meselesi
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 30-05-15, 18:42:30
 3. Şeref Meselesi - Bölüm Özetleri
  By NATY&FACU in forum Şeref Meselesi
  Cevaplar: 26
  Son Mesaj: 15-05-15, 12:01:36
 4. Şeref Meselesi - Bölüm Resimleri (2)
  By NATY&FACU in forum Şeref Meselesi
  Cevaplar: 1000
  Son Mesaj: 20-04-15, 16:32:55
 5. Şeref Meselesi - Bölüm Resimleri (1)
  By NATY&FACU in forum Şeref Meselesi
  Cevaplar: 1000
  Son Mesaj: 27-01-15, 01:00:35

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

vdcasino
vdcasino
vdcasino
betexper
fragmanlar
Yuregininsesi
juul
One Hit Wonder
grandpashapet
grandpashapet
eta saat
bahis forum
ilbet
bahis siteleri
güvenilir casino siteleri
canlı bahis siteleri
vdcasino giriş
Mobil Ödeme bahis
meritroyalbet
güvenilir casino siteleri
deneme bonusu
grandpashabet
casino siteleri
canlı rulet
bahis
escort ankara
izmit escort
izmir escort
deneme bonusu
vdcasino
ilbet giriş
ilbet
maltcasino giriş
cratosslot giriş