Sevgili eylül
Öncelikle hoşgeldin. Uzun zamandır aramızda yoktun. Bu zaman zarfında Deniz'e kızgınlık biriktirmişsin anlaşılan:img-wink:

Evet söylediklerinde bir noktaya kadar haklısın.
Evet Deniz, Yiğit'in babasının katilini biliyor, en azından tahminleri var,
Hikmet'in kim olduğunu, Rengin'e ne amaçla yaklaştığınıda biliyor, Rengin'e bir kötülük yapmasının an meselesi olduğunuda

Evet, dizinin başından beri bizlere Deniz'i sert, katı, güçlü, başarılı, duygularını aldırmış, korkusuz, cesur kısacası "taş" gibi tanıttılar.
Oysa şimdi durup dururken ağlayabilen, zayıf, yumuşacık, kırılgan ve biraz da güçsüz bir hale getirdiler. Bunun gerekçesini de Yiğit'e karşı duyduğu büyük aşka, kara sevdaya bağladılar.

Ama ben bunun bilinçli gelştirilmiş bir senaryo kurgusu olduğunu düşünüyorum. Deniz aslında güçlü bir karakter. Yaşadıklarına baksana. Onca acıyı çekip, hayatta kalmayı başarmış, hatta sadece başarmamış, suçlulara karşı savaşmış bile.
Ama şimdi hayatındaki bu müthiş değişim onu darmadağın etmiş, zayıflatmış vaziyette.

Kafasını şu an deve kuşu gibi kuma gömüyor...Yiğit'in kollarına sığınıyor. Ve haklısın fazlaca kere "ben yanlızım, yapayalnızım" diyerek ağlıyor. Hatta farkındaysan geçen bölüm Yiğit, ona "sen yinemi ağlıyorsun Deniz?" dedi.
Oradaki "yine mi" bence bilinçli bir vurguydu. Deniz'in ağlamasını, zayıflığını, kimsesizliğinden şikayetini fazla tekrarladığını anlatmak için bir vurgu.

Fakat, ne nasıl gerçekleşcek, hangi olay buna vesile olacak, ne gibi bir sebeple vukuu bulacak şu an için bilmiyorum;Deniz yeniden eski Deniz olacak. Taş gibi güçlü bir polis.Ve Yiğit'in yanında aslanlar gibi yer alacak, kimbilir hatta belkide yanında değil, bir adım önünde.

En azından ben öyle umuyorum.

Dürüstlüğüne gelince, yine son bölümde amirine "bir gün mutlaka Yiğit'e gerçeği söyleyeceğim" dedi. Bence de söyleyecek. Mutlaka söyleyecek.
Ama, söyleyene kadar Yiğit veya Rengin ya da diğerleri zarar görürse ne olacak diye sorarsan, buna cevabım yok maalesef. Ama olmayacak, merak etme olmayacak.:img-yes:

En azından ben öyle bir senaryo kurgusu umuyorum:img-wink: