Sayfa 8/12 İlkİlk ... 456789101112 SonSon
60 sonuçtan 36 ile 40 arası

Konu: Sevda'nın Bahçesi - Bölüm Yorumları

Durum:
    Balca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cezalı Üye
    Yer
    Bitmeyen Şarkı
    Konular
    25
    Verdiği Beğeni
    310

Aldığı Beğeni: 168

Bahsedilme
    9 Mesaj

Alıntı deren1970 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben geldimmm

Çok merak ediyorum dizi tanıtılırken 10 yıl önce yayınlanan annem dizisinden esinti aldık diye bir cümle kullanırlar mı. Bu kadar benzerlik olamaz. pardon bir isimler değişik bir de Musa Bayrı evli değil Ayşe diye sevgilisi vardı, burada ise Levent karakteri 2. kez evlenmiş :icon_whis Hayır bu da yapılmasaydı pes diyecektim çünkü. Pardon bir de Musa Bayrı milletvekili idi, Levent ise işadamı :img-wink:

Neyse başlasın bakalım ama ekran ömrü sorarsanız ben de naçizane pek ihtimal vermiyorum uzun ömürlü olacağına. Bir de yayınlanacak kanalın Kanal D olduğunu bilince insan :img-wink:
    Cuk !

Cuk arkadaşım cuk!

Yılların forumdaşı Fatoş da bunu yazar! cuk canım cuk!

Annem dizisini izledik biz. Merak ettim oturdum izledim ve cuk! Yalnız Vahide Perçim efsaneydi Sibel Can olmamış.

Alina Boz tamamen yanlış bir seçim Duygu Yetiş'in gözleri capcanlıydı. Talat Bulut vs Emre Kınay...

Bilemedim.

Zaten benim anlamadığım Begüm Kütük neden hep kötü rolde ?

Dizide bir canlılık görmedim umarım değiştirirler hikayeyi ve herkesi bağlarlar. 150 kişi işsiz kalmasın...

Durum:
    hardi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    Çanakkale
    Konular
    133
    Verdiği Beğeni
    43

Aldığı Beğeni: 444

Bahsedilme
    6 Mesaj

Basitliğe övgüsü nedeniyle şansı hak ediyor

Gold Film-Faruk Turgut’un yapımcılığını, Birol Güven ve Murat Aras’ın senaryosunu, Aydın Sarman ve Burcu Güven’in müziklerini, Amir Khalilzadeh’in yönetmenliğini üstlendiği Sevda’nın Bahçesi cumartesi akşamı Kanal D’de başladı. Sibel Can, Emre Kınay, Begüm Kütük Yaşaroğlu, Alina Boz, Baran Bölükbaşı, Teoman Kumbaracıbaşı, Berat Yenilmez, Mehmet Bozdoğan, Esra Kızıldoğan, Haydar Köyel, Özlem Mahmutoğlu, Melahat Abbasova, Yasemin Öztürk, Fulya Aksular, Doğa Konakoğlu’nun rol aldığı dizi Tüm Kişiler’de 2.59 reytingle 9’uncu, AB’de 2.91’le 6’ncı, ABC1’de 2.97’yle 6’ncı oldu. Tanıtımlarında vaat ettiği şeyi fazlasıyla verdiğini itiraf etmeliyim. Bize basit ve bilindik bir hikaye anlatacağını söylemişti. Dediğini de yaptı. Dizinin başlangıcında Sevda karakterine hayat veren Sibel Can, tam da kameranın içine bakarak yani izleyiciyle doğrudan bir ilişki kurarak şu cümleleri söyledi: “Başımdan geçenler kim bilir kaç kadının yaşadığı, artık hiç kimsenin şaşırmadığı, sıradan, sıkıcı, rutin şeyler belki... Seninki gibi, onunki gibi, kim bilir kimlerin ki gibi... Basit, sıradan, alelade bir hikâye işte.” İzlediğimiz dizide de bu basit ama herkesin yaşadığı sorunları gördük. O nedenle Sevda’nın Bahçesi’nin seyirciyi hiç kandırmadığını ve dürüst bir iş olduğunu düşünüyorum.

Aylin çok tanıdık biri

“Aslında çok basit” sloganını kendine şiar edinmiş biri olarak, basitin en zor olduğunu bilirim. Çünkü herkesin bildiğini anlatmak daha zordur. İkna etmek için daha fazla emek harcamanız gerekir. Sevda’nın Bahçesi ilk bölümde basit olduğunu gibi gözler önüne sermiş. Kızıyla ve arkadaşlarıyla yemek yapan bir kadın, yükselme hayalleri olan kızı... Ama birbirlerine sonuna kadar bağlılar... Hayatın zorlukları zaten öyle çok ki, yepyeni sorunlarla mücadele etmeye halleri yok. Ta ki hayatlarına Aylin gelene kadar... Aylin karakteri bu hayatta her gün karşımıza çıkan, ruhu kirlenmiş, hepimizin çok iyi tanıdığı biri. Önce gelir sizi bir hayale inandırırlar, sonra da hayalinizi çalarlar. Üstelik bunu yaparken bir an bile utanmazlar. Bir de üste çıkıp hiçbir şey olmamış gibi davranırlar. O nedenle karakterin gerçekliğinin altına imzamı atarım. Begüm Kütük Yaşaroğlu da karakteri köpürtmüş. Ancak biraz daha kendini göstermeden, daha sinsice davransa daha gerçek hale gelecek.

Suriyeli ailenin hikayesi merak uyandırdı

Alina Boz’a bayıldım. Tam ergen halinde ama annesine sıkı sıkıya bağlı bir karakteri canlandırıyor. Paramparça’dan sonra bu kez tam tersi bir rolle karşımıza çıktı. Sibel Can ve Emre Kınay yıllar sonra yine birlikte rol alıyor. Ancak Levent’i sevmek mümkün değildi ilk bölümde... O da hayatta tanıdık biri aslında... Para için ailesinden vazgeçen ama aile kavramını en çok savunan kişi. Size de fazla tanıdık gelmiyor mu? Sibel Can yıllar sonra ekran karşısına geçti. Gelecek bölümlerde daha fazla açılacağına eminim. Ancak ne yalan söyleyeyim, dizinin Suriyeli aile hikayesiyle bir başka gerçek gözler önüne serildi. Hamdi ve kızlarının hikayesi beni dizide daha fazla etkiledi. O hikayeyi inşallah daha fazla açarlar. Ezcümle; Sevda’nın Bahçesi ilk bölümüyle maalesef izleyiciden geçer not alamadı. Reytingleri çok düşük geldi. Seyirci dizilerde o kadar çok olay olmasına alıştı ki, bu diziyle henüz bir bağ kuramadı. Umarım kanal diziye sahip çıkar. Çünkü hepimizin hayatında olan sıradan sorunların anlatıldığı işler izlemeye de ihtiyacımız var. Sevda’nın Bahçesi bu konuda mükemmel bir iş diyemem ama yine de basitliğe övgüsü dolayısıyla bence şansı hak ediyor. Herkesin emeğine sağlık!

OYA DOĞAN-VATAN

Durum:
    deren1970 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    2,648

Aldığı Beğeni: 1,431

Bahsedilme
    2 Mesaj

Ben geldimmm

Diziyi Annem dizisine benzetmiş olsam da (ki görüşümün hala arkasındayım:img-wink: ) oturup bölümü izledim ve Oya Doğan'ın yazısına da hak verdim :good: Dizi basitliği ile ekrana MERHABA dedi ve cumartesi günleri diziyi izleyeceğim sanırım :img-wink:

Tek gözüme batan Sibel Can'ın oyunculuğu idi ama haftalar ilerledikçe sanırım kendisi daha bir rahatlayacak, biz de ekranda bunu göreceğiz

Bölüm de bir tek Levent'e kıl oldum :img-beee: aileni, eşini bırakıp gitmişsin, bunca yıl sonra ne diye karşına çıksın ki bu kadın, daha önce seni bulurdu ki zaten Sevda'nın kızının kendi kızı olduğu ihtimali de hiçç aklına gelmedi paşanın :icon_whis

Verilen emekleri düşününce her dizi gibi Sevda nın Bahçesi nin de ekranda olmasını, hemen raitinglere yenik düşmemesini dileğiyle :good:

Durum:
    hazanyagmuru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Zeyno - Memoli
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    126

Aldığı Beğeni: 338

Bahsedilme
    4 Mesaj

Annem dizisi de Gold'un zaten:img-hyste Ama o dizinin bir farkı vardı senaryosu orijinaldi ve oyunculuklar çok daha iyiydi. Şimdi annemi tekrardan izlemeye başladım özlemişim. Buradaysa Emre Kınay ve Begüm Kütük dışında oyunculukları hiç sevmedim. Hele Sibel Can çok kötü! duyguyu veremiyor kağıttan okuyormuş gibi konuşuyor!:img-hyste çok yapmacık.:img-tomat annemdeki sert dramı biraz yumuşatıp bu diziye uyarlamışlar. Faruk Turgut orjinal bir iş çıkarsa dişimi kırarım zaten çıksa da kırk yılda bir olur.

Özetle tutan dizilerin arasında bu dizi cumartesi barınamaz. Pazar günü olsaydı biraz şansı olurdu ama cumartesi işi zor. Emre Kınay'ı sevdiğim için bitsin istemem ama cumartesi günü oturup Tvden izlemeyi tercih edeceğim bir dizi değil. Diziyi kurtarmak istiyorlarsa acilen gününü değiştirsinler. Gününün cumartesi olduğunu duyduğumda o günde reyting alamaz demiştim ilk bölümden yanıltmadı beni bundan sonrada zor.

Durum:
    nazella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Ferhat&Aslı Aslan <3
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    503

Aldığı Beğeni: 358

Bahsedilme
    1 Mesaj

Sibel hanimi severim hatta Annem eski dizilerini hep izlerdi ....

ama Sanırım araya yıllar girince yeniden tv ekrarina alişmasi zaman alacak...

Oyunculuğu eski dizilerinde nasıldi bilmiyorum ben sadece saklambaç dizisini izledim ama ordaki performansi çok çok daha iyidi ....

Alina yi beğendim bu kizin geleceği parlak

Sayfa 8/12 İlkİlk ... 456789101112 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri