Sayfa 100/200 İlkİlk ... 509096979899100101102103104110150 ... SonSon
1000 sonuçtan 496 ile 500 arası

Konu: MYY Kösem (Arşiv 4)

Durum:
    __SEYMEN__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Gülizar
    Konular
    2
    Ettiği Teşekkür
    17
    3 mesaja 3 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı OXFORD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anastasia'nın kısa hali Nasya..Alexander ve Alex gibi
    Ama sarayda Mahpeyker adının kullanılmaması, özellikle Cennet'in bizzat Safiye tarafından verildiğini bilmesine rağmen bu adı kullanmamaktaki ısrarı dikkat çekici..
    Bence bu konuda bir senaryo hatası olamaz..Sonunu bağlayacaklar bir ara mesaja...
    Safiye'nin ilk dersi Mahpeyker adını benimsetmek ve sarayda bundan böyle kendisine böyle denilmesini istetmek olabilir..
    Mahpeyker'i bir daha duymadık..
    Kösem adının verilişinin sonrası daha dramatik olur umarım
    Bi tek Safiye Sultan Mahpeyker diyor dediğin gibi önce kabullenecek kendisi umarım Nasyayı daha cok görürüz su haremdeki didişme sahneleri Berenli bölümlere mi kalsa ya :) Mahfiruz bölüm hamile kaldıgı anlasılır herhalde cpk bekletmezler diye dusunuyorum

Durum:
    gzmfe111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    #RIPSüleyman
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı __SEYMEN__ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bi tek Safiye Sultan Mahpeyker diyor dediğin gibi önce kabullenecek kendisi umarım Nasyayı daha cok görürüz su haremdeki didişme sahneleri Berenli bölümlere mi kalsa ya :) Mahfiruz bölüm hamile kaldıgı anlasılır herhalde cpk bekletmezler diye dusunuyorum
    Mahfiruz karnına o kadar tekme yedi. Eğer gebeyse, bravo valla.
    Ama Ahmed bu saatten sonra zor halvete alır onu. Kesin hamiledir bence de..

Nasıl Hatice ismi geçiştirildiyse, Mahpeyker ismi de fazla dillendirilmiyor diye düşünüyorum. Fazla akıllarda yer etmesin istiyolar. Bu yüzden hala Anastasia..
    "Dönmek nedir, insan nereye döner, döndüğü yer neresidir?
    Dönmek kabiliyet değil,zarurettir İbrahim...
    "

Durum:
    __SEYMEN__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Gülizar
    Konular
    2
    Ettiği Teşekkür
    17
    3 mesaja 3 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı gzmfe111 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mahfiruz karnına o kadar tekme yedi. Eğer gebeyse, bravo valla.
    Ama Ahmed bu saatten sonra zor halvete alır onu. Kesin hamiledir bence de..

Nasıl Hatice ismi geçiştirildiyse, Mahpeyker ismi de fazla dillendirilmiyor diye düşünüyorum. Fazla akıllarda yer etmesin istiyolar. Bu yüzden hala Anastasia..
    Evet bencede bi daha zor olur hamile kalınca bizimkinin tepkisini merak ediyorum ya cok datlular Ahmet ile 😊
    3. Fragman yayınlanmayacak herhalde bölüm resimleri gelseydi bari

Durum:
    defterdar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    Error
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    4
    3 mesaja 3 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Bu dizinin en büyük PR hatası karakter tanıtımlarını yapamamak!

Diriliş dizisini yapı olarak beğenmesemde fb sayfalarına baktığımda her karakterin figüran dahi olsa tanıtımlarını görüyorum. Kim olduklarını açıklayan kısa bir yazı mutlaka yer alıyor.

Kösem sadece afişteki karakterlerin tanıtımlarını yaptı ve bıraktı. O tanıtımlarda gayet özensiz ve spoiler içeriyor. Resmi FB sayfası sinek avlıyor bölüm resimleri bile fan sayfaları tarafından paylaşılıyor.

Bu noktada total izleyicinin kafasının karışıp kanal değiştirmesini anlıyorum. Eminimki çoğu izleyici bu 'Celaliler' neyin nesi diyordur. Celalilerin başı Kalenderoğlu ve oğlu Kara Sait hakkında paylaşılan tek bir bilgi yok. Ferit Kaya'nın oynadığı karakterin Kara Sait olduğunu öğrenmemiz ancak 2.bölüme nasip oldu. Kısa bir tanıtım yapmak bu kadar zor mu? Sadece onlarda değil Yeniçeri Ocağı'da tam olarak anlaşılmış değil İskender ve Zülfikar tanıtımı verilip bırakıldı peki ya diğerleri Davud, Ali.. Kim bunlar yahu?

Geçen bölüm Şahin Giray, Kara Sait ile konuştu birbirlerini çok iyi tanıdıklarını anladık peki ne şekilde tanışmışlardı? Kitaplardan okuduğum kadarıyla Mehmed ve Şahin Giray, Kırım'dan kaçtığında ilk olarak Celali liderinin yanına sığınıyor. Oradan III.Mehmed'in izni ile İstanbul'a geliyorlar ve burada ikamet etmeye başlıyorlar. Aralarındaki ilişki budur! Alın size karakter tanıtımı. Bunu yapmak zor mu? Seyirci tamam demekki aralarındaki bağ buymuş diyebilecek. Kafasında soru işareti kalmayacak. Aslında spoiler olmasın diye böyle bilgiler vermek istemiyorum ama dizide bu bilgilere yer verileceğini sanmıyorum hemen olaya atlayan bi'yapıları var.

Durum:
    trueblue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Ankara
    Konular
    3
    Ettiği Teşekkür
    11
    7 mesaja 13 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj

İkinci fragman ilkinden daha ilgi çekici. Daha aksiyonlu. Ama kılıçları tenekeden yapmışlar galiba.

Safiye Sultan, Safiye Sultanlığını konuşturacak artık. Savaşmadan teslim olması beklenemezdi. Güzel ama acımasız ve entrikacı bir Sultan olduğunu gösterecek.

Bu bölüm üzerine yine tarihe uymuyor nidaları yükseleceği kesin. Çünkü I. Ahmed tahta çıktığında İstanbul'da isyan edecek kadar yeniçeri yoktu. Avusturya savaşı devam ettiğinden Osmanlı Ordusu sefer halindeydi ve Macaristan içlerine doğru yayılmıştı. :img-wink:

Gizem'cim Mahpeyker isminin fazla kullanılmaması ile ilgili bir teorim var. Dizinin adı Kösem olduğu için Mahpeyker adının üzerinde çok durulmuyor diye düşünüyorum. Anastasia'dan Kösem'e geçilecek. O da Beren Saat diziye katıldığında olacaktır.

Defterdar'ım çok haklısın. Çok önemli, anahtar karakterler hakkında bile bilgi verilmiyor. Dediğin gibi Ferit Kaya'nın oynadığı karakterin adının Kara Sait olduğunu ancak 2.bölümde öğrenebildik.
    C:\Documents and Settings\gunseli.alpengin\Belgelerim\Resimlerim\m1  35.jpg

Sayfa 100/200 İlkİlk ... 509096979899100101102103104110150 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yer imleri

Yer imleri