Sayfa 100/200 İlkİlk ... 509096979899100101102103104110150 ... SonSon
998 sonuçtan 496 ile 500 arası

Konu: MYY Kösem (Arşiv 7)

Durum:
    papatya67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Ölene Kadar Engin Akyürek
    Konular
    2
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Dünkü bölüm benim hoşuma gitti. Cihan Ünal diziye ayrı bir hava getirmiş. Uzun zamandır ekranlarda yoktu kendisini özlemişiz.
    Reytingler bayağı düşmüş acaba muhteşem yüzyılın yayınladındığı güne gerimi alınsa.

Durum:
    bengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Asistan
    Yer
    Bursa
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı KaNoLa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    reytinglerin neden bu kadar kötü gittiğini anlayamıyorum açıkçası..

sanırım şunun etkisi var,insanlar muhteşem yüzyıl ı aradılar sanırım bu dizide ve buda beklentileri yüksek tutu.ama muhteşem yüzyıl ı hürrem i yada kanuni yi bulamadlar ee bulamıycaklardı da tabi..çünkü 2 side farklı hikayeler belkide hürrem in hayatı daha ilgi çekiciydi ama kösem de hürrem kadar etkili bir kadın olmuş,osmanlı da söz hakkına sahip olmus ama sanırım biraz da bana kalırsa beren in bunda etkisi büyük çünkü çogu insanın tepkisini çekmişti her ne kadar dile getirmesem de bende o tepki veren insanlardan biriyim ama diziyi izlerken o şekilde yargılamadım,bakmadım ama bir tepkim vardı belki beren olmasa bilemiyorum yani sanırım çok daha etkili bir isim olabilirdi bence beren diziyi kurtaramadı,kurtaramayacakta bu hale gelmesine çok üzüldüm çünkü seyrediyordum ama younda gitmeyen birşeyler olduğu apaçık

sorun tam olarak nerede bilemiyorum ama kendimce o bahsettiğim tepkiden sıyırarak yorumluyorum

*bence muhteşem arandı ama bulunamadı
    *senrayoda kopukluklar var
    *beren hissettikleri kadar etkili olamadı
    Kösem in hayatı çok daha ilginç Hürrem e göre daha merak uyandırıcı yani senaristin elinde malzeme bol ama kullanamadı.
    Şu diziyi rahmetli Meral Okay yazsaydı da görseydik.

Kösem ile Hürrem farklıydı Hürrem yavaştan yükseldi ama Anastaisa zaten saraya seçilerek geldi daha sert biraz şımarık olması normal deniyor ama yanlış.En azından Kösem i adabıyla had bildirebilseydi.Hele Safiye sultan ın odasını basması hem oyunculuk olarak kötüydü hem de senaryo olarak kötüydü.O sahneyi gözümüze sokupta işte bakın Kösem geliyor bunu mu istiyordunuz alın der gibi saçma bir senaryo ve sahne ile sunmak akıl alır gibi değil.
    Ben Kösem e empati kuramıyorum bir türlü.Olmuyor.Çünkü damdan düşer gibi birden bire güçlü bir cariye olarak gözümüze soktular.Böyle güçlü hazıra konar gibi Kösem i göstermek Kösem i sevdirmiyor ki.Ben Kösem den en azından Beren Saat girdikten sonra o masumiyet mağduriyet duygusunu bir türlü alamadım.Kösem i daha çocuk göstereceğiz diye kıyafetinden tavırlarına kadar üzerine oturmayan bir senaryo yazdılar ama olmadı işte.İlk 7 bölümde Anastasıa da daha çocuktu ama o gerçekten de o masumiyeti mağduriyeti ama arada da dik başlılığı o kadar güzel gösteriyordu ki ben açıkçası biraz daha izlemek isterdim Anastasia yı en azından bir 10 bölüme kadar.
    Senaryo akıcı olabilir ancak karakterlere empati kurma kısmında hala büyük sorun var.Kösem e seyirci empati kuramadı bu bir gerçek.Tamam Kösem sempatik gelmedi ancak dizide en azından yan karakterlere empati kurabileceğimiz birisi olsaydı.Ama o da yok.Kimi karakterler var ile yok arasında kimileri de gereğinden fazla sahnelerle boğuyorlar.

Fahriye ve Giray kardeşler çıkması birşeyi değiştirmez.İyi yazılsa bu karakterler gayette ilgi çekici olabilir.Şuan elinde bulunan karakterleri bile doğru düzgün kullanamayan senarist diziye dahil olacakları nasıl kullanacak ki.Senaryo istediği kadar sürükleyici olsun bir tane doğru düzgün sempatik gelecek merak uyandıracak bir karakter olmadığı sürece dizinin izleyiciyi çekmesi zor ki ben Kösem in toparlayacağını düşündüm hep.

Kösem in zaten asıl olayı Ahmet öldükten sonra başlıyor.O zamana kadar Kösem i yavaş yavaş yükseltip seyirciye kendine çekebilecek şekilde bir senaryo ile gayette izlenilebilir bir dizi olabilirdi.
    Dizi Kösem dizisi ama Osman gelsin Murat gelsin denmeye başladı.Bu Kösem dizisi ise seyirciyi o Kösem i sevdirmek zorundasınız.İleride kötü bir karakter de olsa itici değil de seyredilebilir bir kötü karakter olabilirdi.

Bir de My de Hürrem in nasıl yükseldiğini gören seyirci tabiki Kösem in damdan düşer gibi gücü eline almasına inanmayacaktır bunu tahmin etmek zor olmasa gerek.İlla Hürrem in izinden gitseydi demiyoruz ancak Hürrem e göre daha aklı başında daha sinsi daha kendini bilecek şekilde ilerlediğini görseydik.

My de Süleyman ı anca 2. sezondan sonra tam anlamıyla baskın olarak izlemeye başladık.İlk sezon açıkçası İbrahim paşa çok daha ilgi çekiciydi.Kösem de de Ahmet henüz tam olarak padişah gücü ve kudretinde değil madem ona akıl verecek yanında olacak bir vezir yada akıl veren başka birisi ile o erkek karakterdeki karizma yada ağırlığın boşluğunu doldurabilirlerdi.Derviş mesela gayet iyi olurdu ama onu da entrikaya boğdular.Ahmet in etrafında sırf kötü olmayan akıl veren karizma anlamında birisi olabilirdi.Ahmet devlet işlerinde yoğrulurken Kösem de harem de yoğrulurdu.Biz de arada Kösem Mahrifuz atışması izler keyif alırdık.

Ellerinde Hürrem den daha ilgi çekici bir karakter varken bunu kullanmayı becerememekte bir başarıdır.

Durum:
    trueblue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Ankara
    Konular
    3
    Ettiği Teşekkür
    11
    7 mesaja 13 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı mavi_kelebek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her ne kadar Kösem'in hikayesi çok daha renkli ve zengin olsa da Safiye dönemi daha iyi dizi olurdu. 3. Murat 28 yaşında padişah olmuş 21 yıl tahtta kalmış. Sonra oğlu 3. Mehmet 29 yaşında padişah olup 8 yıl tahtta kalmış. Kösem'de sürekli çocuk padişahlar var.
    III. Murad ömründe hiç sefere çıkmamış bir padişah. III. Mehmed Annesi Safiye Sultan'ın etkisi altında bir ezik iken hangi güçlü padişah diyorsun A canım??? Bunu sana kim öğretti A canım hesabı oldu? IV. Mehmed'in hikayesi gibi.

Alıntı mavi_kelebek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    I. Ahmet 14, Genç Osman 13 yaşında padişah oluyor. Sonra 4. Murat 11 yaşında tahta çıkıyor. Bir de onun büyümesi, güçlü padişah olması beklenecek I. Mustafa desen akli dengesi yerinde değil, İbrahim de bunalımlı bir padişah. Kösem'in torunu IV. Mehmet 7 yaşında tahta çıkıyor. Hal böyle olunca aradığı heybetli padişahı göremeyen insanlar Kösem'i izlemiyor. Kösem'in hikayesinden 4 ayrı dizi çıkar aslında ama hepsini aynı anda vermeye kalkınca böyle oluyor işte.
    Ahmed'in son devirinde başlarsın geçmişe flashback ile dönersin. Osman'ın dönemini hızla geçersin. Osman'ın Lehistan seferini 3 bölüm anlatırsın. Sonra II. Osman'ın hacca gitme fikri, buna bağlı isyan dönemi ve Osman'ın öldürülmesini 3 bölüme yayarsın. Sonra IV. Murad'ın tahta geçmesi Kösem'in güçlenmesini 3-4 bölüm anlatır, zaman atlarsın. IV. Murad'ın annesi ile çatışmasını onu pasifize etmesini,kardeşlerinin katlettirmesini, Murad'ın hasekisi ile olan aşkını, oğullarının ölümünü, ikinci bir cariye almak zorunda kalmasını, Revan ve Bağdat seferlerini, hastalığını ölümünü bir sezon anlatırsın. :img-wink:

Sonra İbrahim'in padişahlığı devrinde Koçi Bey güçlü bir figür olurdu. İbrahimin aşkları, annesi Kösem Sultan ile güç mücadelesini, son zamanlarda bozulan zihinsel durumunu verir, I. İbrahim'in akılsal sağlığının bozduğu devleti anlatır, İbrahim'in halli ve öldürülmesini, Turhan Sultan'ın gelişimini, Daye'nin oğlu hikayesini bir sezon anlatırsın.

Bir sezon da Tudhan Sultan ile Kösem Sultan devrinreki isyanları, gelin kaynana arasındaki güç mücadelesini anlatırsın.

Bunlar ya hiç bir şey anlatmıyorlar. Ya da saçma sapan herhangi bir neden olmadan atarlanan bir Kösem'in olduğu bir sürü saçmalık anlatmaya çalışıyorlar. Bütün sorun oradan çıkıyor.
    C:\Documents and Settings\gunseli.alpengin\Belgelerim\Resimlerim\m1  35.jpg

Durum:
    Fotografci13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Asistan
    Yer
    yurt disi
    Konular
    6
    Ettiği Teşekkür
    2
    4 mesaja 4 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    4 Mesaj

Alıntı pır Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba

aslında diziyi seyrediyor değilim hatta hiç seyretmiş değilim ancak tesadüfen beren saati görünce bir bakayın dedim bir iki dakka, ama oyunculuk konusunda galiba daha çok çalışması lazım

aslında oyunculuğunu hiç bir zaman beğenmemişimdir ama burda sanki daha bir kötü oynuyormuş hissini verdi bana

oyunculuk yetenek işi arkadaş çalışmayla anca bu kadar oluyor

ve hint dizisi bir garip aşk köseme geçmiş ya la.hadi geçmiş olsun size
    kesinlikle haklisin yüzde yüz hemde

beren acayip kötü oynuyor siradan birini getir ondan Daha iyi oynar
    abartilmis biri bence beren saat

mimiklerine konusmalarina hareketlerine iyi dikkat edilirse ne kadar kötü bir oyuncu oldugu görülür.

hic calismamis rolüne bu belli oluyor yada calisti anca bu kadar oyunculugu,
    ben kendisini sadece Aski memnuda begenmistim
    ama oda galiba diger oyunculardan kaynaklasiyordu
    cünkü diger projelerinide izleyen biri olarak o projelerdede kendisini hic begenmedim kesinlikle kötü bir oyuncu.
    hayranlari hic kusura bakmasin cidden kötü bir oyuncu.

Hülya avsara gelecek olursak dizide ilk bölümlerde kendisini begenmezdim elestirdimde,
    ama 2 bölümdür acayip oyunculuk sergiliyor
    rolünü benimsemis kadin belli
    ama antipatik bir kadin orasi ayri
    ama hakkini veriyor rolünün.

beren saat gelir reytingler düzelir diyenler halen burdami acaba
    beren saat geldi dahada cöktü deyi veriyim bende ozaman
    halen anlamadiz degilmi reytingler bir oyuncuyla düzelmez
    bir oyuncuylanda batmaz

bu dizi en bastan kaybetti kendi hatalari sacmaliklari yüzünden

Durum:
    mavi_kelebek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    neverland
    Konular
    1
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı trueblue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    III. Murad ömründe hiç sefere çıkmamış bir padişah. III. Mehmed Annesi Safiye Sultan'ın etkisi altında bir ezik iken hangi güçlü padişah diyorsun A canım??? Bunu sana kim öğretti A canım hesabı oldu? IV. Mehmed'in hikayesi gibi.

Ahmed'in son devirinde başlarsın geçmişe flashback ile dönersin. Osman'ın dönemini hızla geçersin. Osman'ın Lehistan seferini 3 bölüm anlatırsın. Sonra II. Osman'ın hacca gitme fikri, buna bağlı isyan dönemi ve Osman'ın öldürülmesini 3 bölüme yayarsın. Sonra IV. Murad'ın tahta geçmesi Kösem'in güçlenmesini 3-4 bölüm anlatır, zaman atlarsın. IV. Murad'ın annesi ile çatışmasını onu pasifize etmesini,kardeşlerinin katlettirmesini, Murad'ın hasekisi ile olan aşkını, oğullarının ölümünü, ikinci bir cariye almak zorunda kalmasını, Revan ve Bağdat seferlerini, hastalığını ölümünü bir sezon anlatırsın. :img-wink:

Sonra İbrahim'in padişahlığı devrinde Koçi Bey güçlü bir figür olurdu. İbrahimin aşkları, annesi Kösem Sultan ile güç mücadelesini, son zamanlarda bozulan zihinsel durumunu verir, I. İbrahim'in akılsal sağlığının bozduğu devleti anlatır, İbrahim'in halli ve öldürülmesini, Turhan Sultan'ın gelişimini, Daye'nin oğlu hikayesini bir sezon anlatırsın.

Bir sezon da Tudhan Sultan ile Kösem Sultan devrinreki isyanları, gelin kaynana arasındaki güç mücadelesini anlatırsın.

Bunlar ya hiç bir şey anlatmıyorlar. Ya da saçma sapan herhangi bir neden olmadan atarlanan bir Kösem'in olduğu bir sürü saçmalık anlatmaya çalışıyorlar. Bütün sorun oradan çıkıyor.
    3. Murat çocuk yaşta tahta geçmemiş ya onu kastettim. Yoksa Süleyman gibi kudretli değil tabii Bir de duraklama çok hissedilmiyor o dönemde. Sanıyorum imparatorluk en geniş sınırlarında 3. Murat döneminde, hatalıysam düzeltin efendim. :img-wink:

Tokyo'dan da reyting yorumu gelmiş, Kösem'e geçmiş olsun cidden Bunları yazmış:

''AB'de en az 7-8, ABC'de 5 reyting altında kalan işler eve ekmek götüremez.
    Dizilerin reklamsız-özetsiz gitmesi de kanalın insiyatifidir. Yapımcı-oyuncu yine parasını kazanıyor. Bilmeden ahkam kesmeyelim olur mu?
    FOX çok akıllı kanal. Milyonlar harcasa yapamayacağı reklamı bugün aldığı 1.likler üstünden yapacak.Siz reklama girmemelerini zarar zannediyorsunuz ya. Değil. Çünkü bu 1.likler haftaya yol-su-elektrik olarak geri dönecek.''

Sayfa 100/200 İlkİlk ... 509096979899100101102103104110150 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yer imleri

Yer imleri