Sayfa 3/100 İlkİlk 12345671353 ... SonSon
998 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: MYY Kösem (Arşiv 7)

Oyuncu gzmfe111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    #RIPSüleyman
    Tecrübe Puanı
    42949685

Alıntı mavi_kelebek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Umarım ikinci fragman tamamen Rasha odaklı olur. Nasıl ki Anastasia'nın Kösem'e dönüşümünü izlediysek, Rasha'nın da Mahfiruz'a dönüşümünü izlemek güzel olacak. Dilara Aksüyek'in performansından şüphem yok zaten. Diğer dizilerine şöyle bir göz attım ve beğendim. Yolu açık olsun yeni Mahfiruzumuzun
    Valla ne yalan söyleyeyim, bunca eleştiriden sonra Raşa daha çok dikkatimi çekmeye başladı.
    Ayrıca Raşa, Kösem'den daha güzel giyiniyor. Ben artık onu tutacağım. Hasekimiz, Sultanımız.

Dilara Aksüyek, estetiğim yok demiş. O kadar çekiştirdik kızın ağzını burnunu. Niye kimse yorum yapmıyor?
    "Dönmek nedir, insan nereye döner, döndüğü yer neresidir?
    Dönmek kabiliyet değil,zarurettir İbrahim...
    "

Oyuncu ece.mr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir|kösems.
    Tecrübe Puanı
    42949681

Alıntı gzmfe111 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla ne yalan söyleyeyim, bunca eleştiriden sonra Raşa daha çok dikkatimi çekmeye başladı.
    Ayrıca Raşa, Kösem'den daha güzel giyiniyor. Ben artık onu tutacağım. Hasekimiz, Sultanımız.

Dilara Aksüyek, estetiğim yok demiş. O kadar çekiştirdik kızın ağzını burnunu. Niye kimse yorum yapmıyor?

bunu bi röportajinda belirtmiş okudum ben de.estetik yaptığım düşünüldü ama hiç estetiğim yok demiş.
    çok kolay ispat edilebilecek bi konuda yalan söyleyeceğini sanmıyorun ben.

adettendir yeni başlığımız hayırlı daha da önemlisi huzurlu olsun..
    en kısa zamanda halvet muhabbeti döndürmek dileğiyle.. #direnhalvet
    #myyKÖSEM

Asistan ank_bet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Buckingham Palace
    Tecrübe Puanı
    42949682

Alıntı ece.mr. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bunu bi röportajinda belirtmiş okudum ben de.estetik yaptığım düşünüldü ama hiç estetiğim yok demiş.çok kolay ispat edilebilecek bi konuda yalan söyleyeceğini sanmıyorun ben.

adettendir yeni başlığımız hayırlı daha da önemlisi huzurlu olsun..en kısa zamanda halvet muhabbeti döndürmek dileğiyle.. #direnhalvet
    Ayrıca Merhamet dizisini seyretmiş bir insan olarak içtenlikle diyebilirm ki Özgü Namal,Burçin Terzioğlu ve Erkan Keka'nın karşısında oldukça iyi bir performans göstermişti.Oyunculuk anlamında bir sıkıntı yok yani.Şu an çok göremesekte oldukça fettan bir karakter olduğu tartışmasız Mahfiruz'un.Kösem bu masumiyetle nasıl alt edecek bu kızı merak ediyorum.Bu saçma masumiyet laflarından bir an önce kurtulsakta daha gerçekçi şeyler seyretsek.

Asistan Ragna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    42949675

Yeni baslıgımız hayırlı ugurlu olsun!
    Bol yapıcı yorumların oldugu, yapım sirketi ve izleyici kitlesi açısından zehirli sarmaşıklarımızdan arındıgımız bir baslık olur insallah.

Yeni fragmanımız umarım bu aksam yayınlanır. Kösem'in babası mevzusundan baska seyler de olmalı yeni bölümde. Umarım bu konu bu bölüm kapanır artık ve hikaye hız kazanır, sevgili tuunas'ın dedigi gibi. Nasya'nın kacıs hikayesi gibi uzatmasınlar lütfen.

Rasha/Mahfiruz ve Kösem'in karsılıklı sahnelerini cok merak ediyorum. Dilara Aksüyek'i Merhamet dizisinden tanırım. Oyunculugu orda cok iyiydi. Performansını dört gözle bekliyorum. Fragmandaki sahnelerinden iyi elektrik aldım simdilik. En azından Ceyda Olguner gibi Ekin'in yanında iri yarı kalmıyor.

Iyi yorumlar...

Oyuncu Sine-i Suzan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Leyl
    Tecrübe Puanı
    42949683

Alıntı trueblue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni başlık hayırlı olsun.

Hoppola sana ne oluyor pelinimsi canım? Sana laf eden mi var??? Bu neyin alınganlığı?

Gizem'cim bilgiler için teşekkürler. Taylanlar galiba Gece'nin Kraliçesinin tutmayacağını öngörüp Amerika'ya gitti.

Taylanlar giderken alt ekibi toplayıp götürdüğü dizinin havasından belli. Yemeğin tadı her zamanki aşçının o yemeği pişirmediğini söylüyordu zaten.

Eski ekibin hepsini geri alsınlar derim. Ame Gecenin Kraliçesi ekibinde oldukları için geri dönüp dönmemeleri o dizinin başarısına bağlı.

Timur Savcı keşke dizi başlamadan daha iyi düşünseydi.

Meryem Uzerli'nin Kösem olacağı zaman İlber Ortaylı hocanın bir programı vardı. Kösem'in ne kadar Muhteşem bir kadın olduğunu dizide izleyenlerin göreceğini anlatıyordu. İzleyici Muhteşem bir Kösem beklerken ne umdular ne buldular.

Dizinin başarısı izleyici beklentisini karşıladığı oranda büyük olacaktı. İzleyici Beren Saat gelince Muhteşem Kösem'in onunla geleceğini sandılar ve umutlandılar. Ama beklenti karşılanamadı.

9. bölümün 2. fragmanından ses seda yok sanırım. Halbuki yayın akışında Perşembe akşamı yeni bölüm var.
    İlber Ortaylı hoca şu diziye danışman olsa senaristleri iyi haşlardı.
    Cahil cahil yazmayın az duygu katın derdi hele sete gitse oyuncuları da paylardı.
    Kösem ve Hürrem Osmanlı devletinin en önemli kadınlarından Hürrem güzel anlatıldı ama Kösem henüz anlatılmaya çalışılıyor.

MYY'de duyduğumu hatırlamıyorum sanırım Kösem'de de konusu hiç geçmedi Orhan Gazi'den sonra bir çok padişah hep yabancı kökenli eşlerle evlenmişler.
    Mesela Sultan 1. Murad'ın eşi Sırp Kralının kızıydı ama Fatih Sultan Mehmed Han gibi Maraş beyinin kızıyla evlenende vardı.
    Tabi tek eşleri değildi ama hemen aklıma gelen birkaç örnek bunlar.
    Fakat farklı ırklardan biriyle olan çocukların daha zeki olduğunu düşündükleri ve bey kızlarının toprak vb. hak iddialarında bulundukları için bir çok padişah yabancı kadınları eş seçmiş.
    Osmanlı Devleti doğrusuyla, yanlışıyla dipsiz bir kuyu ve anlatılacak, insanların bilmediği o kadar çok olay var ki.
    Hatta dizide o dönemde olan bazı olayları anekdot olarak bile gösterseler hoş olur diye düşünüyorum.

Asistan ank_bet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Buckingham Palace
    Tecrübe Puanı
    42949682

Alıntı Ragna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni baslıgımız hayırlı ugurlu olsun!
    Bol yapıcı yorumların oldugu, yapım sirketi ve izleyici kitlesi açısından zehirli sarmaşıklarımızdan arındıgımız bir baslık olur insallah.

Yeni fragmanımız umarım bu aksam yayınlanır. Kösem'in babası mevzusundan baska seyler de olmalı yeni bölümde. Umarım bu konu bu bölüm kapanır artık ve hikaye hız kazanır, sevgili tuunas'ın dedigi gibi. Nasya'nın kacıs hikayesi gibi uzatmasınlar lütfen.

Rasha/Mahfiruz ve Kösem'in karsılıklı sahnelerini cok merak ediyorum. Dilara Aksüyek'i Merhamet dizisinden tanırım. Oyunculugu orda cok iyiydi. Performansını dört gözle bekliyorum. Fragmandaki sahnelerinden iyi elektrik aldım simdilik. En azından Ceyda Olguner gibi Ekin'in yanında iri yarı kalmıyor.

Iyi yorumlar...
    Aaa evet o baba mevzusu bir önce çözülsün lütfen.Ben o babanın oyunculuğunuda hikayesinin işlenişini de hiç sevmedim.Genel olarak konuları uzatmasalar keşke uzayan dizi süreleri tahammüleri zorluyor zaten birde bu sakız gibi uzayan mevzularla uğraşmayalım. Not:Artık bebekler doğsada ortalık şenlense.

Yönetmen __SEYMEN__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Gülizar
    Tecrübe Puanı
    42949684

Yeni başlık hayırlı ugurlu olsun) yorumlarınızı tek tek okuyacagım bilgi küpü mübarek al kitap yap valla )
    Umarım fragman çıkar bu akşam ve Kösem artık masumiyetini yitirmeye başlasın Nasya yı da sayarsak 9 bölüm olcak yeter bu kadar masumiyet Biraz acı gerçeklerle yüzleşmenin vaktidir..

Set Görevlisi tarxz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    31822180

Son zamanlarda bu forum pek eğlenceli olmuş yazanların kalemine sağlık çok güldüm

Bende haddime değil ama bir anket yapayım, biraz dağılsın hava

Bölüm başı en beğendiğiniz sahne ile favori erkek ve kadın oyunculariniz kimler?

Benimkiler:

1.bölüm:

Sahne: Bölümün açılış sahnesi, Ahmet'in iç sesiyle "şehzadelerin saadeti koca bir yalandır, biz ya tahta cikariz ya katlediliriz." ile anlatımı.
    En iyi erkek oyuncu: Ekin Koç
    En iyi kadın oyuncu: Anastasia Tsilimpiou

2.bölüm :

Sahne: Bolum sonu küçük mustafa'nın idam sahnesi, kestane detayı ile Halime Sultan ile Şehzade Mustafa'nin enfes oyunculuğu.
    En iyi erkek oyuncu: Alihan Türkdemir
    En iyi kadın oyuncu: Aslıhan Gürbüz

3.bölüm :

Sahne: Aslında birçok var ama nedense İskender ve Ahmet'in düello sahnesi aklımda kalmış, Ahmet'in yere devrilince şaşkınlığı Iskender'in ne yaptim ben bakışı iyiydi

En iyi erkek oyuncu: Ekin Koç ve Mehmet Kurtuluş
    En iyi kadın oyuncu: Gölge Hatun (Oyuncunun ismini hatırlayamadım, kusura bakmayın )

4. Bölüm:

Sahne: Ahmet'in Nasya'nin yaralarını öpmesi, Nasya'nin ailesinin mektuplarını firlatmasi, Şahin Giray'in Kalenderoglu ve Celaliler ile diyalogu

En iyi erkek oyuncu: Kalenderoglu ve Erkan Kolçak Kostendil, Ekin Koc
    En iyi kadın oyuncu: Anastasia Tsilimpiou

5. Bölüm :

Sahne: Nasya ile pervane aganın guzellestirme sahnesi, Derviş Paşa 'nin Reyhan Ağa'yi firlatmasi , Şahin Giray'in kardeşini kurtarma sahnesi

En iyi erkek oyuncu: Erkan Kolçak Kostendil ve Mehmet Kurtuluş
    En iyi kadın oyuncu: One çıkan bir karakter olmadı pek

6.Bölüm :

Sahne: Derviş Pasa'nin Handan Sultan'a itirafı , Nasya'nin Ahmet'e anlattığı hayal, Halime Sultan'in umudunu yitirince odaya kendini kilitleyen, oğluna satılması (Simdi dusundum de 6.bölüm çok güzeldi yahu)

En iyi erkek oyuncu: Mehmet Kurtuluş
    En iyi kadın oyuncu: Aslıhan Gürbüz ve Tulin Özer

7.bolum:

Sahne: Kösem'in Ahmet'in iyileşmesini beklerken, mevsimin, gökyüzünün degismesi, Halime ve Handan Sultan'ların evlatlarına sarilmasi, Şahin Giray'in tabiri caizse Sultan Ahmet gelince morarmasi , Sultan Ahmet'in Batur Aga'nin kellesini alması ve görev değişikliği (sunullah efendi seni surdum, hafız paşa seni sunun yerine atadım, seni de bunun yerine atadım, onu da onun yerine atadim, geri kalaninizda ne halini varsa görsün )

En iyi erkek oyuncu: Ekin Koç ve Erkan Kolçak Kostendil
    En iyi kadın oyuncu: Beren Saat (aslında iyi değildi pek ama ilk bölüm hatirina)

8.bölüm :

Sahne: Kesinlikle Cennet Hatun'un Kösem ile yüzünün neden yandigina dair sohbeti ve güzelliğine güvenme muhabbeti.

En iyi erkek oyuncu: Erkekler pek bir on planda değildi ama Mete Horozoglu'nu çok sevdigimden onun ismini vereyim pek bir tatliydi kendisi

En iyi kadın oyuncu: Hülya Avşar ve Esra Dermancioglu

İyi aksamlar ve iyi yorumlar herkese

Oyuncu Earth ~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    iki keklik.
    Tecrübe Puanı
    42949681

Yeni başlığımız hayırlı uğurlu olsun, dizimize bol hareket heyecan güzellik getirsin İnşallah.

Biliyorum bazı arkadaşlar Sultan Ahmet ile Safiye Sultan'ı 2 sezon izlemeyi istiyorlar ancak ben sezon finalinin Ahmet'in vefatıyla bitirilmesini arzu ediyorum. Yanlış anlaşılmasın, oyuncuların performanslarını çok beğeniyorum ancak bence senaryonun akıcılığı için bu hamle şart. Yoksa böyle süründüre süründüre aynı konuları işleyerek daha çok reyting kaybedilir. İkinci sezonda Mustafa ve Genç Osman dönemlerini izleyebiliriz. Üçüncü ve dördüncü sezonda da IV. Murat ve IV. Mehmet devirleri olur.

Süper Moderatör OXFORD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    #among the stars
    Tecrübe Puanı
    42949686

Final zamanı böyle uzun anketler belimi büküyor ama tam bir öğrenci mantığı ile bu kadar işimin arasında gene de hatırladıklarımı yazıcam..

Ama ben hangi sahne hangi bölümde şu an net hatırlamıyorum..
    Bu sebeple karışık en beğendiğim 10 sahneyi yazıcam
    Hiçbirine 6.bölüm dahil değildir, çünkü onu izlemedim..
    Sırasız olarak:

* Giriş sahnesi..Ben Ahmed ve jeneriğe kadar olan iç sesler...
    * Safiye Sultan'ın Mehpeyker adını verdiği "bir kadın ömrüne birçok isim, sıfat sığdırır" sahnesi..
    * Nasya'nın "siz Venedikli Sofia" diye isyan ettiği sahne
    * Kedi Elizabeth'li her sahne..
    * İskender-Ahmed düellosu
    * Beren'in "Geliyorum.." iç sesi olan sahne
    * Cennet Kalfa'nın Kösem'e elinin çamura, kana bulancağını söylediği sahne
    * Şahin Giray Han'ın aslanı Ahmed'e verdiği sahne
    * Kösem'in Müslüman olduğu sahne
    * ve tabiki Mustafa'nın boynuna ip geçirildiği sahne

ek olarak:

- İskender'in ve Ahmed'in birbirlerine gülüştükleri, Ahmed'in iyileştiği sahne
    - Safiye'nin düşüp bayılma numarası yaptığı sahne
    - Safiye'nin İskender'i anlattığı sahne...

Topla, çarp, böl:

Sonuç:

İç ses olayını geri getirin...
    Safiye'ye gösterdiğiniz özeni bütün karakterlere gösterin...

8 bölümdür bakıldığında izleyici için en zevk veren karakter: Safiye...
    Your beliefs become your thoughts,
    Your thoughts become your words,
    Your words become your actions,
    Your actions become your habits,
    Your habits become your values,
    Your values become your destiny.

Sayfa 3/100 İlkİlk 12345671353 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)