Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Her Şeyin Teorisi / The Theory of Everything (27.02.2015)

Status
    NATY&FACU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetici
    Yer
    GS
    Konular
    767
    Ettiği Teşekkür
    30
    9 mesaja 11 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    2 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949684

Standart Her Şeyin Teorisi / The Theory of Everything (27.02.2015)

Vizyon Tarihi: 27 Şubat 2015
    Yapım: 2014/İngiltere
    Yönetmen: James Marsh
    Senaryo: Anthony McCarten
    Yapım: Working Title Film
    Oyuncular:
    Eddie Redmayne - Stephen Hawking
    Felicity Jones - Jane Hawking

Konu: Film, modern bilim ve teknoloji tarihini değiştiren İngiliz fizikçi ve teorisyen Stephen Hawking'in hayatından bir kesiti ele alıyor. Odak noktası olarak Hawking'in 1965 ve 1991 yılları arasında evli kaldığı ilk eşi Jane Wilde ile olan ilişkini konu alan filmde, öğrencilik yıllarında başlayan ilişkilerine, birlikte bilim adına yaptıklarına ve hastalık teşhisiyle yaşadıkları sarsıntılara tanık olacağız.
    Filmin yönetmen koltuğunda 'Man on Wire', 'Project Nim' ve 'Shadow Dancer' filmlerinin Oscar ödüllü yönetmeni James Marsh bulunurken başrolleri Felicity Jones, Eddie Redmayne ve Emily Watson paylaşıyor.

Status
    cemillover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banned
    Yer
    Michael'ın dudaklarında.
    Konular
    5
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    0

merakla beklediğim filmlerden biri,ülkemizde Şubat ayının 27'sinde gösterime girecekmiş,en azından bir aydan az kaldı .
    Stephen Hawking 'in ben ve dahil olduğum grup için önemi ayrı,onla ilgili filmi de hayliyle aylardır bekliyorum (z)

"Biz sıradan ortalama bir yıldızı olan ufak bir gezegendeki gelişmiş maymun türleriyiz. Ancak evreni anlayabiliyoruz. İşte bu bizi çok özel kılıyor."

-Stephen Hawking

Status
    queenn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    My Bad Golfer ♥
    Konular
    2
    Ettiği Teşekkür
    1
    3 mesaja 4 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949678

Filmi beğendim. Aslında senaryo gayet durağan ve sıkıcıydı ama oyunculuklar o kadar şahaneydiki sıkılmadan izledim.

Filmi eleştirenler olabilir Stephen'ın akademik başarılarına yeterince değinilmemiş diye fakat bence herşey yerli yerindeydi fazlası sıkardı bana kalırsa. Stephen Hawking'in akademik kariyeri zaten bilinen ve araştırılıp öğrenilebilecek birşey lakin filmde biraz daha onun özel yaşamına dokunulmuş ve bu dokunuş birebir birinci ağızdan eşi tarafından yapılınca da innadırıcılık artmış.

Stephen Hawking kimdir nedir bunların dışında düşüncelerini benimsemesem de kendisi saygı duyulacak bir insandır. Çünkü insan var olduğu sürece her zaman umut vardır. Kendisi bunu benimsemiş asla pes etmemiş bir insandır.
    "Sınır olmamasından daha özel ne olabilir? İnsan çabasının da bir sınırı olmamalı. Hepimiz farklıyız. Hayat ne kadar kötü görünse de her zaman yapabileceğin ve başarılı olabileceğin bir şey vardır. Nefes aldıkça umut vardır. "

Eddie bu adamı pek güzel oynamış film oscarı alamasa da Eddie en iyi erkek oyuncu ödülü almayı hak etmiş bu performansı ile. Bu arda Felicity'ide başarılı buldum duru sade olması gerektiği gibi yansıtmış Jane'i..

Status
    milenak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Asistan
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949679

Film beklediğim kadar iyiydi. Eddie'nin oyunculuğu tek kelimeyle "inanılmazdı". Ancak ben akademik çalışmalarına/ başarılarına ayrıntılı olmasa da daha fazla yer verilmesi gerektiği yönündeki görüşe katılıyorum. Sağlığı ve bunun yol açtığı özel hayatındaki sıkıntılar nedeniyle insanda "acınası" bir izlenim yaratan bilim adamından ziyade, alanında büyük ses getirmiş bir bilim adamı olarak öne çıkartılmış olmasını tercih ederdim. Kendisi pek çok insana ilham kaynağı olmuş birisidir. Evet "nefes aldıkça umut vardır" işleniyor ancak filmde yaşama olan tutkusunun yeterince yansıtılmadığını düşünüyorum. Film durağan ilerliyor yine de izlmeye değer, güzel bir film.
    The Mercimek Team Der ki:

Carpe Diem

Status
    omayra73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Yer
    İnce Çizgide
    Konular
    739
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949686

Status
    queenn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    My Bad Golfer ♥
    Konular
    2
    Ettiği Teşekkür
    1
    3 mesaja 4 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949678

Standart alıntı değil

Ve Eddie Oscar'ı alır
    Hak etmişti çok ii oldu..
    Stephen Hawking bile tebrik etmiş kendisini
    Mutluluğa bakar mısınız?

*mirage*
    *mirage* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eddie Raymane'ın benzerliği ve yeteneği tartışılmaz. Konu zaten hikaye olmadığı için de harika bir biyografi. Stephen Hawking'i çok fazla tanıyamayan insanlar izlemeli. Ben şahsen daha önce sadece adını duymuştum. Fiziğe ilgimin olmamasından kaynaklı
    Neyse hikayenin işleyişi de çok başarılı olmuş. Biraz durağan geldi bana sanırım yönetmeni beğenemedim ama yine de kendini güzel izlettiren bir yapım.

Status
    runaway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    polaroid95.tumblr.com
    Konular
    9
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949684

Merhabalar,
    Filmi dün izledim hala etkisinde olduğumu söyleyebilirim. Film ve Stephen Hawking bizlere çok büyük dersler veriyor bence. Her ne koşulda olursak olalım şükretmeyi, bizden çok daha kötülerin olduğunu bilmeyi, her şeye söylenmemeyi, şımarık olmamayı, hayatın tadını çıkartmayı vs. Bence çok güzel bir filmdi. Oyunculuklar da şahaneydi. Film ülkemizde vizyona girmesine rağmen -benim oturduğum yerde- çok az yerde gösterimdeydi.

Ben çok beğendim filmi, umarım bol gişeli olur. İzlenip izletilmeli bence.

Status
    runaway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    polaroid95.tumblr.com
    Konular
    9
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949684

Standart Alıntıdır.

"There should be no boundaries to human endeavor. However bad life may seem, where there is life, there is hope."

Status
    MINUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    Nord
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba, filmi dün izleme fırsatı buldum. Öncelikle film Stephen Hawking'in eşi ,Jane Wilde'nin yazdığı kitaptan uyarlanmış. Eddie Redmayne için söylenecek söz yok şahane bir oyunculuk çıkarmış büyük bir keyifle izledim. Özellikle o nefis aksanına bayıldım. En iyi erkek oyuncu dalında oscar almasıyla oyunculuğunun da hakkı verilmiş oldu.

Film daha çok Stephen Hawking'in bilimsel teorilerinin keşfi üzerinde değil özel hayatının kariyerine olan etkisini anlatıyor. Bilim ile haşır neşir olanlara bilim kısmının yetersiz gelmesini normal karşılıyorum ama ortalama bir film izleyicisine hitap ettiğini düşünüyorum her şey dozunda. Fizik bilgileri çok yerinde ve kararında. Filmin adına bir bakalım her şeyin teorisi bu isim sadece bilimi değil, hayatını baz alıyor.

Filmde iki sahne beni çok etkiledi birincisi Hawking'in merdivenlerden çıkarkan kızı ile göz göze gelmesi orada gözlerim doldu ikincisi de Hawking konuşma yaparken dinleyicilerden bir kızın kaleminin yere düşerken hayalinde o kalemi yerden alıp vermesi oldu.

Stephen Hawking'in bilimsel çalışmalarına, hayatına merakı olan her insanın izlemesi gereken bir film.

how many ?
    - 2 years

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri