4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Khuda Aur Muhabbat / 2011 / Pakistan

Durum:
    buket_semra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Konular
    10
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Khuda Aur Muhabbat / 2011 / Pakistan

Dizinin Adı: Khuda Aur Muhabbat
    Orijinal Adı: خدا اور محبت
    Bölüm Sayısı: 14
    Yönetmen: Anjum Shehzad
    Yapım Yılı: 17 Şubat 2011 - 26 Mayıs 2011
    Dil: Urdu
    Ülke: Pakistan
    Tür: Aşk Hikayesi
    Firma: Geo Entertainment

Konusu
    Müslüman bir kız ve Hristiyan bir adamın aşk öyküsü.

Bollywood Fanatikleri'nden alıntıdır.

Oyuncular
    Imran Abbas Naqvi - Hammad/Maddy
    Sadia Khan - Imaan
    Saddaf Umair - Nikhat
    Mona Shah - Haya
    Salman Shahid - Moulvi Aleemudin
    Ahmed Jahanzeb - Abdullah
    Khalid Butt - Shakir Chacha
    Shafqat Cheema - Kulli
    Mohsin Gillani - Siddiqui Shoaib
    Fazila Qazi - Baji
    M. Zubair Khan - Aakash
    Firdous Jamal - Commissioner Amjad Raza
    Hassan Abbas Naqvi - Ibaad Raza
    Farah Shah - Abrina
    Konu Şah-Rû tarafından (27-06-2014 Saat 23:36 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    Defneci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    BilluJi & PAnika
    Konular
    57
    Ettiği Teşekkür
    3
    14 mesaja 29 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Dizini konusuna açıklama getirelim hemen ;

Khuda Aur Muhabbat (Hüda ve Aşk); 2011 yapımı, 14 bölümlük bir Pakistan dizisidir. Dizinin senaryosunu Hashim Nadeem Syed yazmış yönetmenliğini ise Anjum Shehzad yapmıştır. Baş rollerini ise Imran Abbas Naqvi, Sadia Khan, Salman Shahid, Ahmed Jahanzeb paylaşmaktadır. Dizi Hashim Nadeem'in aynı isimli romanından televizyona uyarlanmıştır.
    Zengin bir ailenin üniversiteden yeni mezun ortanca oğlu olan Hammad, bir camide imamlık yapan Hoca Aleemuddin'in kızı Iman'ı görür ve ilk görüşte ondan çok etkilenir. Bu Hammad'ın hayatında köklü değişikliklere sebep olacaktır...

Durum:
    Defneci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    BilluJi & PAnika
    Konular
    57
    Ettiği Teşekkür
    3
    14 mesaja 29 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Dizinin ilk bölümünü İndiAsia'da çeviriler ilk başladığı vakit izleyip çok beğenmiştim ve başka bir zaman izlemek üzere kenara koymuştum.

Dün içimden gelerek haydi bir başlayayım dedim ve başladım.

Öncelikle dizi konu ve oyuncular bakımıyla mükemmel. Hayatımda ilk defa bir Pakistan dizisi izliyorum . O na da zırf yorumlarından dolayı başlamak istemiştim. Ve hiç pişman değilim.

Hammad; öyle çaresiz , masum , hüzünlü ki kıyamıyor insan ya. Ben zaten sırfonun yüzünden yani o ağladıkça gözleri doldukça ağlama krizlerine girdim.

Bu da ayrı bir konu zaten. Hayatımda bir ilki daha yaşadım bu diziyle .. Nebir film ne bir dizi beni hiç hafif gözyaşları dışında etkilememiştir. Ama ben dün akşam Hammad'ın sayesinde ağlaya ağlaya hıçkırıklara boğuldum. Nefesim kesildi, pencereleri açıp o soğukta nefes almaya çalıştım. Bu öyle bir kere değil dizide 3 kez , yani 3 sahne de krizlere girdim..

Bu konuda da çok ciddiyim. Hani çok beğendiğimden demiyorum. Ya da abartmak için demiyorum. Bizzat gerçekten yaşadım.

Ve 6.bölüm - 7. bölümden sonra zaten istemsiz bir şekilde gözyaşlarım akmaya başlamıştı. O sahnelerle hepten koptum gittim. Videoları durdurup kütür kütür ağladım.

Ve hayatımda bir ilk defa
    , hiç bir zaman ağlamaktan gözlerim şişmemiştir. Sadece kızırır bir süre sonra geçerler. Ama dün o kadar ağlamaya bir baktım ki göz altlarım balon gibiydi.

Diziye gelecek olursam;

Büyüklerin yani kızın babası ve Hammad'ın babasının egoları yüzünden iki çift bir araya gelemedi.

İman zaten hani babasının sözünden çıkmayan o ne dere kabul eden bir kız..

Hammad desen zengin ailesini bırakıp Tren istasyonun da Hamal olan, derdini kimselere söyleyemeyen bir garip.

Finalde diyorsun ki kavuşur bunlar ama yok anam finalde de kavuşamıyor. Kızın yüreğinde aşk yokken , ( çünkü kendisi aşkı günah olarak nitelendiriyor) ama gönül bu yüreciğine aşk tohumları filizlenip, Hammad'ın çaresizliğiyle kendisi hastalıktan yatağa düşüyor.

Ve son nefesini Hammad'ı görüp gülümseyerek veriyor. Hammad desen bu acıya dayanamayıp o da ölüyor.

Dizi şunu açıklıyor bir yandan ... İlk görüşte aşk vardır. Birbirine dokunmadan görmeden , imkansızlığı bile bile aşık olursun. Aşkı yaşarsın.

Zaten aşkı en çok Hammad'ın gözünden görüyoruz. Bunları İman'dan evvel Hammad yaşıyor.

Gerçekten tebrik edilesi , imrenilesi bir aşık kendisi..

Hammad'ı oynayan oyuncu " Imran Abbas" çok nasıl desem kendine çeken bir oyuncu. Gözleri , bakışları, boyu posu maşallah.. Dediğim gibi zaten dizide onun ağlayışıyla filan içim parçalandı benim. Normalde diziye ağladığımdan değil

Dizinin müzikleri de çok güzel. Çok hafif bir tonda ve dinlendirici ... Dizinin müziklerine de el atacağım zaten :)

Final'in mutlu son mu mutsuz son mu olduğuna karar vermedim. Mutsuz diyorum e öldüler... Hammad birde kızın ölümünü görüp ağlamaya başladıya fenaydı. Ama diğer yandan mutluydu diyorum, onlar aynı gün aynı zamanda öldü ve İman'ın değimiyle diğer dünyada, ahirette bir sonsuza kadar bir araya gelmek üzere dünyadan ayrıldılar.

Ha tek bir noktaya değineceğim.. Bu Hintliler ya da Pakistanlılar'ın kapanma anlayışı çok tuhaf.. iman ve Haya İmam kızları ve bunların öyle başkasının yanında (Abdullah, Hammad , Shakir vb) daimi olarak saçları gözükmeyecek şekilde kapalı olması gerekirdi. Kapalı olma anlayışı onlarda sanırım yüzü gözlerden aşağı kapatmak.

Her zaman çok saçma bulmuşumdur. Tamam bizim dinimizi anlatıyor bu diziler öğütler veriyor çok güzel. Ama neden dinimizin getirilerini düzgün öğrenmiyorlar anlamış değilim. Dillerimiz , yaşadığımız şehir, yaşam şeklimiz farklı olabilir ama dinimiz, kitabımız , öğütlerimiz , hadislerimiz ortak nihayetinde.

Durum:
    Asyadizi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    Kahramanmaraş
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Güzel dizi ama ülkemizde pek rağbet görmemekte en çok kore dizileri izlenmekte tabi onları izlemeye yeni başlıyacak olanlarada tavsiyem the heirs olabilir

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yer imleri

Yer imleri