Sayfa 1/8 12345 ... SonSon
75 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Mumya (The Mummy)

Status
    sculder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Asistan
    Yer
    Gong Yoo'nun Olduğu Yerde
    Konular
    10
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    2091288

Standart Mumya (The Mummy)

Yönetmen: Stephen Sommers

Oyuncular-Karakterler

Brendan Fraser - Richard 'Rick' O'Connell
    Rachel Weisz - Evelyn Carnahan O'Connell/Princess Nefertiri
    John Hannah - Jonathan Carnahan
    Freddie Boath - Alexander 'Alex' O'Connell
    Arnold Vosloo - İmhotep
    Oded Fehr - Ardeth Bay
    Patricia Velasquez - Meela Nais/Anck Su Namun
    Corey Johnson - Mr. Daniels
    Jonathan Hyde - Dr. Allen Chamberlain
    The Rock - Mathayus the Scorpion King
    Adewale Akinnuoye-Agbaje .... Lock-Nah
    Shaun Parkes - Izzy Buttons

The Mummy Konu : 1932 yılında çevrilen korku filmi klasiğinin bir yeniden çevrimi olan Mumya, yaşadığı yasak aşk sonucu diri diri mumyalanan bir başrahibin asırlar sonra canlanmasını konu alıyor.

M. Ö. 1700 yılında Mısır'da yaşayan başrahip Imhotep (Arnold Vosloo), büyük bir hata yaparak firavunun gözdesi Ank-Su-Namun'a (Patricia Velazquez) aşık olur. Bu yasak aşkın sonucunda birlikte firavunu öldürürler. Ancak aşıklar yakalanır ve Imhotep diri diri mumyalanarak gömülür. Imhotep'in bedeni diri diri mumyalandığı için yaşam belirtileri geçici olarak durmuştur, yani gerçek anlamda ölmemiştir. İnanca göre Ölüler Kitabı adlı kutsal kitap okunursa mumya canlanacak ve felaketler zinciri başlayacaktır. Mumya, tam 3000 yıl boyunca çöldeki ünlü Ölüler Şehri Hamunaptra'da kalır. 1920'li yıllarda Rick O'Connell (Brendan Fraser) adlı bir lejyoner ve arkadaşı Beni Gabor (Kevin J. O'Connor) asırlardır yeri bilinmeyen Imhotep'in mezarının bulunduğu Hamunaptra harabelerinin bulunduğu bir savaşta bulunurlar. Aradan yıllar geçer, Rick Mısır'da bir hapishaneye düşmüştür, ancak harabelerin yerini biliyor olması yaşamını kurtarması için bir şans doğurur. Çünkü Hamunaptra'nın kumlarının altında gömülü olan efsanevi hazineler, hem hazine avcılarının hem de arkeologların dikkatini çekmektedir. Rick, Antik Mısır uygarlıkları uzmanı Evelyn (Rachel Weisz) ve kardeşi Jonathan (John Hannah) ile işbirliği yaparak hapishaneden kurtulur. Tek yapması gereken onları harabelere götürmektir. Sahra Çölü'nden geçerek harabelerin olduğu bölgeye gelirler, ancak onlarla beraber bir Amerikalı grup da hazinenin peşindedir. Fakat her iki grubun karşısında da Müze Müdürü (Erick Avari) ve Mumya Tapınağının askeri lideri (Oded Fehr) vardır. Bu ikilinin amacı, iki grubun hazine uğruna Imhotep'i canlandırmasını ve bunun büyük felakete yol açmasını önlemektir. Ancak bu görevde başarılı olamazlar ve Imhotep uyandırılır. Çok geniş bir bütçeyle çekilen Mumya'nın yönetmenliğini aynı zamanda senaryosunu da yazan Stephen Sommers üstleniyor. Şaşırtıcı özel efektleri ile Indiana Jones'dan bu yana çekilmiş en eğlenceli macera filmi olan Mumya, vizyonda gösterildiği dönemde hasılat rekorları kırmıştı.

The Mummy Returns Konu:Yıl 1933. Rick O'Donnell (Brendan Fraser) ile Evelyn'in (Rachel Weisz) Mısırlı rahip İmhotep'in mumyasıyla dehşet dolu karşılaşmalarının üzerinden 10 yıl geçmiştir. Artık evli bir çift olan Rick ve Evelyn'in Alex (Freddie Boath) adını verdikleri sekiz yaşında bir oğulları vardır. Alex, babasının mizah gücüyle, macera tutkusunu, annesinden de antik uygarlıklara duyduğu ilgiyi almıştır. Rahip İmhotep'in çürümüş bedeni Londra'daki British Museum'a getirilmiştir. Öte yandan, Londra'dan binlerce mil uzakta Sahra Çölü'nün kumları altında yepyeni bir kabusun ilk tohumları atılmaktadır. 6000 yıl önce yenildiği savaşın intikamını almak için Tanrı Anubis'le anlaşma yapan Scorpion King adlı savaşcı (Dwayne Johnson) Tanrı Anubis'in ordularını yöneterek intikamını almıştır.Tekrar uyandırılana kadar kumlara geri dönmüştür. Ancak artık binlerce yıllık uykusundan uyanmak üzere olan Scorpion King, Tanrı Anubis'in ordularını kullanarak uygar dünyayı silerek yok etmeye hazırlanmaktadır. Onu durdurabilecek tek kişi ise Imhotep'tir. Kısacası, Rİck ve Evelyn'i yeni bir macera beklemektedir.

Status
    d.cansel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Asistan
    Yer
    İstanbul
    Konular
    4
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    2086444

çok güzel bir filmdi brendon freaser ve rechal weizs çok başarılıydılar ben özellikle filmin çekim tekniklerine bayılmıştım mısırın o edşsiz güzelligini çok güzel yansıtmışlardı o filmi izlerken kendimi bir an orada hissettim yani kısacası muhteşem bir filmdi

Status
    sbuffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    NBC & Fenerbahçe:)
    Konular
    119
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949686

tarihi ve özellikle mısır tarihini seven biri olarak bu seri favorim.ne zaman ekranda yayınlansa mutlaka izlerim.arnold vosloove john hannahın filmdeki oyunculuklarına bayılıyorum.

Status
    Butterbeer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Somewhere only I know
    Konular
    130
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949685

ben hiç beğenmemiştim

Status
    kusursuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    Fox River
    Konular
    6
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    24185565

Çok güzel bir filmdi.hele Brendan Fraiser çok tatlı yaa,rachel'le çok yakışıyorlar zaten.Kaç kere izlesemde bıkmayacağım bir film.

Status
    kaptan jack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Kadıköy
    Konular
    59
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949684

bu filme baylmıstım.zaten fantastik macera severim bide mısır olunca insan filme hayran kalıyor.filmdeki kadının gözleri ayrıca cok güzeldi.oyuncuklarda cok iyiydi bence:img-grin2

Status
    cramoisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Asistan
    Yer
    Ankara
    Konular
    2
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    972986

ben çok severim valla bu filmi
    unuttum

Status
    Şah-Rû - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Yer
    İstanbul
    Konular
    57
    Ettiği Teşekkür
    1
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949684

İlk filmi sinemada izlemiştim, ikincisini vcd de. Televizyonda denk geldikçe de izlerim. Bence gayet eğlenceli bir film. Şu Jonathan' a (Eve ' nin abisi) bayılıyorum, adam tam bir dolandırıcı. Üçüncü film konusunu ilk kez burada görüyorum. Eğer çekilirse büyük ihtimal seyrederim.
    Yarım somunun var mı, bir de ufak evin
    Kimsenin kulu kölesi değil misin?
    Kimsenin sırtından geçindiğin de yok ya
    Keyfine bak en hoş dünyası olan sensin...
    ÖMER HAYYAM

Status
    @libaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Asistan
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    232981

Smile _________

benim en sevdiğim filmlerden biridir. ilk filmi sinemada 3 kere seyretmiştim. iki bölümde bence harikaydı. çok sürükleyici, eğlenceli ve güzel bir film. 3 film umarım çekilir. bu habere çok sevindim. her bölümde imhotep i yenmelerine bayılıyorum. bakalım 3 te neler olacak:img-grin2

Status
    gülümseyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banned
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    0

Neden Bilmiyorum Ama Sikilmadan Izlediğim Tek Film Diyebilirim..

Sayfa 1/8 12345 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yer imleri

Yer imleri