Sayfa 81/161 İlkİlk ... 317177787980818283848591131 ... SonSon
803 sonuçtan 401 ile 405 arası

Konu: Arrow

Durum:
    İlsu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emektar
    Yer
    Zaman
    Konular
    31
    Ettiği Teşekkür
    2
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Gelen haberler çok güzel, yeni sezon için heyecanlandırdı Ancak yine de beklentiyi düşük tutuyorum.
    Spoiler İçermektedir
    Konu İlsu tarafından (13-07-2014 Saat 20:27 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    michelle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Doctor Who
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1115
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    2 Mesaj

@İlsu bizi neden güzel yorumların ve teorileinden mahrum bırakıyorsun,bu konuda sitelimyim sana. Senden özellikle 1 ve 2.sezon olmak üzere iyi bir Laurel analizi okumak isterdim. Oliver'ı da hatta yavaş yavaş ilerleyen Olicity'i de bence çok güzel yazarsın sen.:img-wink:

Yazdıklarına gelirsem,şu an seninle aynı durumdayım bende. Bir yanım acayip bir heyecan içinde ama bir taraftanda kendi kendime acaba bu kadar sevinmem doğrumu deyip duruyorum.

Sezonun 20.bölümüyle birlikte Olicity iyice kıvama geldi hatta ben sahnelerinin bu kadar artmasına şaşırmıştım çünkü Sara gelince Felicity'i bir anda arka plana almışlardı, 14.bölümü hatırlarsın Felicity'i kimse umursamamıştı,bir tek Diggle hariç,eğer Laurel geldiğinde yine böyle olursa o Oliver'ı eşşekler tepsin derim artık.

Ama bu senaryoyu bir kez kullandılar ve o zaman Olicity bu kadar alevlenmemişti şimdi Felicity direkt olayların merkezine oturdu,o şehre hiçbir şey borçlu olmamasına rağmen finalde kendini yem yaptı. Oliver ile birden fazla özel an paylaştılar. Yazdıklarımdan fazla daha bir sürü şey oldu aralarında. Bunlara rağmen Laurel ekibe girdiğinde Felicity yine görünmez olursa fanların çok büyük tepkisini alırlar. Felicity'i sadece dizi hayranları değil çizgi romanları takip eden kesimde çok seviyor ve içlerinde Laurel sevmeyen ciddi bir kesimde var. Aslında geçenlerde Laurel Felicity arkadaş olabilirler mi diye bir yazı okumuştum tumblrda. Hatta Laurel'ın Team Arrow ile olan ilşkisi nasıl olur diyede devam eden başka yorumlar gördüm. 21.bölümde Laurel ilk kez Arrowcave'e geldiğinde Diggle ve Felicitye "bize biraz izin verir misiniz" repliği bazı fanları kızdırmış ben kızmasamda başkaları daha farklı açıdan incelemiş bu olayı. Yani lafın kısası yazarlar attıkları adıma dikkat etmek zorundalar,dizinin baş rol kadın oyuncusu K.C olabilir ama Emily/Felicity'nin fandomu daha fazla.

Dediğin gibi ilginçtir sezon finalinde Laurel ve Oliverın tek bir sahnesi bile olmadı. Sezonu Olicity ile açtık Olicity ile kapadık. Felicity bazı kimseler kabullenemesede benim için hem bölümün hem de sezonun en büyük kahramanlarından biri oldu. Sezonu böyle kapattılar ve bundan sonraki bölümlerde de bu ivmeyi hep yakalamaları gerek. Tabii ki Felicity her zaman ön planda olamaz ama hiç yokmuş gibi de davranamazlar,davranmamalılar.

Laurel güya B.C olacak ama ilk bölümde Sara yine var,bu nasıl bir iş anlamadım. Bazen diyorumki acaba Laurel B.C falan olmayacakta bunlar sağ gösterip sol mu vuruyorlar. Aklıma her çeşit şey geliyor çünkü. Ama K.C sarışın oldu,antreman resimleri paylaştı,milletin "büyülü ceket" diye dalga geçtiği ceketide aldı,ayrıca Sara hanım kızımız son dakikada "Oliverın sana ihtiyacı var" repliğinide kullandı. Yazarlar ne planlıyorlar ciddi ciddi merak ediyorum.

Ellerinde farkında olmadan yazdıkları şahane bir karakter(Felicity bence bu dizinin en önemli artısı) ve çok yönlü bir çift var. Oliver Felicity hem dost birbirlerine güveniyorlar ve sezon finali de bunu güçlendirdi hem de Felicity Arrow'un katil kimliğinden sıyrılıp kahraman olma yolundaki en büyük yardımcısı, en büyük faktörü. Oyuncuların kimyası zaten tutmuş. Başka oyuncular arasında yazılmış olsa mana yüklenmeyecek sahneler oyuncular sayesinde dikkat çekiyor. Geriye bu ikiliyi birbirine aşık ederek gerçek bir çift yapmak kalıyor. Malum sitede fanların yaptığı klipleri inceliyorum bazen ve çiftin yapısını ortaya koyan çok harika klipler var. Çoktan çift olmuş, kitlesi çok olan diziler için hazırlanmış kliplerde bile böylesini görmedim desem yeridir, muhteşem klipler var. Bu ikiliyi destekleyen, isteyen çok ciddi bir fan grubu da mevcut yani. Geriye helva yapması kalıyor bir tek.
    Ahhh o klipler insanı alıp götürüyor hele bir tanesi varki her gün 1 kere izliyorum. Olası Daniel/Felicity/Oliver için hazırlanmış. Yazarlar izlese bu karakterleri biz mi yazdık gerçektende diyebilir, o deredece muhteşem.

Ben yeni sezon ile ilgili en çok Oliver'ı o randevu noktasına neyin getirdiğini merak ediyorum. Aradan 5 ay geçmiş,bunlar Laurel ile hiç mi konuşmamışlar,Laurel Oliver'a hiç mi sormamış Felicity'i sevip sevmediğini. Oliver Felicit'yi ne zaman farklı gözle görmeye başladı? O kadar çok soru var ki. 5 aylık bir flashback sahneleri istiyorum diziden,yoksa aklım o 5 ay da takılıp kalacak.

Durum:
    Gαмzε - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Olicity♥Klaroline
    Konular
    1
    Ettiği Teşekkür
    3
    6 mesaja 9 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Sevgili İlsu ve michelle; yorumlarınıza kesinlikle katılıyorum ben de. Biz ne kadar sevinirsek sevinelim senaristlere güvenmiyoruz bu da bizi bir anlık duraksamaya itiyor. Laurel bu sezonda da göz önünde olursa (özellikle de takıma katıldıktan sonra) ve Oliver hem Felicity'e duygular besleyip hem de Laurel'e odaklanırsa senaristlerin bizim elimizden çekeceği var. Bana ve çoğumuza göre Felicity her açıdan daha önemli bir karakter. Sizler de söylemişsiniz, Oliver'in yanında olup kahraman olması yolunda en büyük destekçisi, Oliver'in çevresindeki herkes sana inanmıştım deyip çekip giderken, Felicity her an yanında olup sana inanıyorum diyen kişi. Laurel ise tam tersi Thea gibi o da trip atıp söylenmeleriyle biliniyor. Sezon finali öncesinde akıllandı o da birdenbire. Yani senaristler Felicity gibi parlamış ve çok sevilmiş bir karakteri sırf Laurel için geri plana atarlarsa dizinin devamlılığını olumsuz etkilerler. Umarım öyle bir şey yapmazlar.. Tüm bu bekleyişler boşa çıkar..

Alıntı michelle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında geçenlerde Laurel Felicity arkadaş olabilirler mi diye bir yazı okumuştum tumblrda. Hatta Laurel'ın Team Arrow ile olan ilşkisi nasıl olur diyede devam eden başka yorumlar gördüm. 21.bölümde Laurel ilk kez Arrowcave'e geldiğinde Diggle ve Felicitye "bize biraz izin verir misiniz" repliği bazı fanları kızdırmış ben kızmasamda başkaları daha farklı açıdan incelemiş bu olayı. Yani lafın kısası yazarlar attıkları adıma dikkat etmek zorundalar,dizinin baş rol kadın oyuncusu K.C olabilir ama Emily/Felicity'nin fandomu daha fazla.
    Bence olamazlar Laurel Felicity'nin bu kadar önemli olduğunu görünce çekemez onu Hatta bir bölümde işini kaybetmişti, sarhoşken de Oliver'e artık işsizim senin sekreterin olarak çalışabilirim ama önce onu kovmalısın gibi birşeyler diyordu

Bir de Laurel'in ''bize biraz izin verir misiniz?'' deyişine ben de çok bozulmuştum. Felicity ve Diggle'ı yok sayıyormuş gibi algıladım çünkü. Yani Laurel Oliver'in yanına gelince her şey özel oluyor maşallah. Orada Oliver'i bu işe başladığından beri onu yalnız bırakmayan insanlar uğraşıyor, vazgeçirmeye çalışıyor; ama Oliver'i hep suçlayan, kızan Laurel gelip hemen vazgeçiriyor. Senaristlerin Laurel'i hala önemli ve Oliver'in büyük aşkı olarak göstermelerine daha çok kızıyorum aslında. Felicity 2x02'de Oliver'e bağırırken senin yüce Laurel'in gibi bir cümle söylüyor. İşte Laurel'i öyle göstermelerine kızıyorum. Karakteri sevdiremediler ama gözümüze sokmaya çalışıyorlar kısaca.

Böyle devam ederse ve Felicity geri planda kalırsa dediğiniz gibi Felicity/Emily fanlarından korkmalı senaristler..

Durum:
    michelle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Doctor Who
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1115
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    2 Mesaj

Alıntı Ĝαмźε Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bence olamazlar Laurel Felicity'nin bu kadar önemli olduğunu görünce çekemez onu Hatta bir bölümde işini kaybetmişti, sarhoşken de Oliver'e artık işsizim senin sekreterin olarak çalışabilirim ama önce onu kovmalısın gibi birşeyler diyordu

Bir de Laurel'in ''bize biraz izin verir misiniz?'' deyişine ben de çok bozulmuştum. Felicity ve Diggle'ı yok sayıyormuş gibi algıladım çünkü. Yani Laurel Oliver'in yanına gelince her şey özel oluyor maşallah. Orada Oliver'i bu işe başladığından beri onu yalnız bırakmayan insanlar uğraşıyor, vazgeçirmeye çalışıyor; ama Oliver'i hep suçlayan, kızan Laurel gelip hemen vazgeçiriyor. Senaristlerin Laurel'i hala önemli ve Oliver'in büyük aşkı olarak göstermelerine daha çok kızıyorum aslında. Felicity 2x02'de Oliver'e bağırırken senin yüce Laurel'in gibi bir cümle söylüyor. İşte Laurel'i öyle göstermelerine kızıyorum. Karakteri sevdiremediler ama gözümüze sokmaya çalışıyorlar kısaca.

Böyle devam ederse ve Felicity geri planda kalırsa dediğiniz gibi Felicity/Emily fanlarından korkmalı senaristler..
    @Gamze alıntı yaptığım sekreter olayınada çok kızan var. Orada Laurel sarhoştu ama bu yinede kabalaşmasını gerektirmezdi diyor fanlar ve haklılar. Bilmem dikkat ettinmi aynı şeyi Moira da Felicity'e yapıyordu. Felicity'e sanki aşağı tabakadan biriymiş gibi bakıp öyle davranıyordu. Evet Oliver'ın çalışanı ama okumuş ve dünyanın en iyi üniversitelerinden birini bitirmiş o kız. Hepinizi 50 kere cebinden çıkarır. Nedir bu kendini üstün görme çabaları anlamıyorum. Laurel Oliver'ı sadece kendine özel falan sanıyor sanırım,bir de en kızdığım noktalardan biri de bu Laurel'ın kimsesi yokmuş gibi her olayda neden hemen Oliver aranıyor. O Verdant'taki sarhoş olduğu bölümde Thea hemen Oliver'ı arıyor gel Laurel'ı al diye. Arasana babasını,anasını. Kocaman kadın ama arkasını hep başkaları topluyor. Kamu zararlısı yemin ederim,kimseye gram faydası yok.

Yazmasam olmaz sezon finalinde herkes bir işin ucundan tutarken yine ve yine ve yine kaçırılmayı başaran tek kişi Laurel olmuştur bu da dizi tarihinde bir ilk olabilir belki.

Senaristler bu karakterle ne yapacağını şaşırdıda ondan böyle saçmalıyorlar. Çünkü üsttede yazdığım gibi,diziye hiçbir katkısı olmayan biri. Hatta sezon ortasında 1-2 bölüm oynamadıda yokluğu zerre kadar hissedilmedi bile. Şimdi B.C olacak ama neden olacak anlayan varsa beri gelsin. Maksat çizgi romana uyarlamaksa onu baştan düşüneceklerdi şimdi gelmişiz 3.sezona kadın durduk yere saçlarını sarı yaptı,kas yaptı neymiş B.C olacakmış. Amaç ne? Gördüğümü yazayım bildiğin Sara'yı hem kıskandı,hem özendi hem de 2 sezon boyunca trip attığı Oliver'ın Arrow olduğunu öğrenince aşık moduna girdi.

Bu işin bütün ceremesini çeken Felicity oldu ama kaymağını Laurel yiyecekse bu haksızlığın en büyüğü olur. Oliver'a kimseler inanmazken ki buna ara ara Diggle bile dahil, hep yanında olan Felicity'di,inanılmaz bir desteği var Oliver'a.

Laurel kimse kusura bakmasın yüce falan değil,bunu dizide vurguluyorlar sonra kendiside buna inanıyor sanırım. Sanıyorki bütün dünya onun etrafında dönüyor,bir tek kötü olaylar onun başına geliyor. Oliver ona ait sanıyor ama işlerin böyle yürümediğini görmesi gerek. Umarım bunu ona hatırlatan kişide yine Oliver olur. 2.sezon Laurel konusunda artık söyle yapacağım böyle yapacağım diye bol bol attı tuttu bu atıp tutmaların ete kemiğe büründüğü şeyler izlemek istiyorum ben.

Kimseler Felicity'i üzemez ve dışlayamaz,yakarız o seti... Buna Team Arrow da dahil...

Durum:
    İlsu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emektar
    Yer
    Zaman
    Konular
    31
    Ettiği Teşekkür
    2
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı michelle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @İlsu bizi neden güzel yorumların ve teorileinden mahrum bırakıyorsun,bu konuda sitelimyim sana. Senden özellikle 1 ve 2.sezon olmak üzere iyi bir Laurel analizi okumak isterdim. Oliver'ı da hatta yavaş yavaş ilerleyen Olicity'i de bence çok güzel yazarsın sen.:img-wink:

Yazdıklarına gelirsem,şu an seninle aynı durumdayım bende. Bir yanım acayip bir heyecan içinde ama bir taraftanda kendi kendime acaba bu kadar sevinmem doğrumu deyip duruyorum.

Sezonun 20.bölümüyle birlikte Olicity iyice kıvama geldi hatta ben sahnelerinin bu kadar artmasına şaşırmıştım çünkü Sara gelince Felicity'i bir anda arka plana almışlardı, 14.bölümü hatırlarsın Felicity'i kimse umursamamıştı,bir tek Diggle hariç,eğer Laurel geldiğinde yine böyle olursa o Oliver'ı eşşekler tepsin derim artık.

Ama bu senaryoyu bir kez kullandılar ve o zaman Olicity bu kadar alevlenmemişti şimdi Felicity direkt olayların merkezine oturdu,o şehre hiçbir şey borçlu olmamasına rağmen finalde kendini yem yaptı. Oliver ile birden fazla özel an paylaştılar. Yazdıklarımdan fazla daha bir sürü şey oldu aralarında. Bunlara rağmen Laurel ekibe girdiğinde Felicity yine görünmez olursa fanların çok büyük tepkisini alırlar. Felicity'i sadece dizi hayranları değil çizgi romanları takip eden kesimde çok seviyor ve içlerinde Laurel sevmeyen ciddi bir kesimde var. Aslında geçenlerde Laurel Felicity arkadaş olabilirler mi diye bir yazı okumuştum tumblrda. Hatta Laurel'ın Team Arrow ile olan ilşkisi nasıl olur diyede devam eden başka yorumlar gördüm. 21.bölümde Laurel ilk kez Arrowcave'e geldiğinde Diggle ve Felicitye "bize biraz izin verir misiniz" repliği bazı fanları kızdırmış ben kızmasamda başkaları daha farklı açıdan incelemiş bu olayı. Yani lafın kısası yazarlar attıkları adıma dikkat etmek zorundalar,dizinin baş rol kadın oyuncusu K.C olabilir ama Emily/Felicity'nin fandomu daha fazla.

Dediğin gibi ilginçtir sezon finalinde Laurel ve Oliverın tek bir sahnesi bile olmadı. Sezonu Olicity ile açtık Olicity ile kapadık. Felicity bazı kimseler kabullenemesede benim için hem bölümün hem de sezonun en büyük kahramanlarından biri oldu. Sezonu böyle kapattılar ve bundan sonraki bölümlerde de bu ivmeyi hep yakalamaları gerek. Tabii ki Felicity her zaman ön planda olamaz ama hiç yokmuş gibi de davranamazlar,davranmamalılar.

Laurel güya B.C olacak ama ilk bölümde Sara yine var,bu nasıl bir iş anlamadım. Bazen diyorumki acaba Laurel B.C falan olmayacakta bunlar sağ gösterip sol mu vuruyorlar. Aklıma her çeşit şey geliyor çünkü. Ama K.C sarışın oldu,antreman resimleri paylaştı,milletin "büyülü ceket" diye dalga geçtiği ceketide aldı,ayrıca Sara hanım kızımız son dakikada "Oliverın sana ihtiyacı var" repliğinide kullandı. Yazarlar ne planlıyorlar ciddi ciddi merak ediyorum.

Ahhh o klipler insanı alıp götürüyor hele bir tanesi varki her gün 1 kere izliyorum. Olası Daniel/Felicity/Oliver için hazırlanmış. Yazarlar izlese bu karakterleri biz mi yazdık gerçektende diyebilir, o deredece muhteşem.

Ben yeni sezon ile ilgili en çok Oliver'ı o randevu noktasına neyin getirdiğini merak ediyorum. Aradan 5 ay geçmiş,bunlar Laurel ile hiç mi konuşmamışlar,Laurel Oliver'a hiç mi sormamış Felicity'i sevip sevmediğini. Oliver Felicit'yi ne zaman farklı gözle görmeye başladı? O kadar çok soru var ki. 5 aylık bir flashback sahneleri istiyorum diziden,yoksa aklım o 5 ay da takılıp kalacak.
    Teşekkür ederim Artık önümüzdeki bölümlere inşallah buralardayım :)

Dizilerde artık başrol olayına inanmıyorum ben. Heleki Laurel bir başrol karakter için fazlasıyla boş bir karakter. İyiyi temsil etmesi gerekiyor, iyilerin savunucusu evet bu nedenle de avukat ama yaptığı dişe dokunur birşey göremiyorum iki sezon boyunca. Ve bence Laurel karakterinin bu kadar başarısız olması oyuncudan da kaynaklanıyor. Karakterin dolu olan sahnesine de birşey kattığı yok. Hareketleri, duygu geçişleri başından beri yapmacık geliyor bana. Mesela ''I believe in you'' sahnesini Katie oynasaydı bilemiyorum aynı etkiyi yaratır mıydı? Ya da başından beri Felicity'i oynasaydı? Hem karakterin kurbanı oldu ama bir noktada karakter de oyuncunun kurbanı oldu bence. Oliver ile olsun olmasın dizide görülmek istemeyen bir karakter, seyir keyfi yok. Sırf başrol olduğu için inatla sürülüyorsa önümüze geçsinler derim. Yıl 2014, yan karakterlerin başrolden daha çok öne çıktığı daha çok sevildiği bir dünya dizi sayarız. Şu noktada da Felicity dizide ne kadar çok sevilip en azından sıkmıyorsa Laurel bir o kadar sevilmiyor. Black Canary olarak işi heyecanlandırmaya çalışacaklar ama bence aşı yine tutmayacak. Öncelikle BC olarak Sara benimsendi zaten. Ve bence Oliver ile olan ilişkisi olmasa Sara iyi bir karakterdi. Onun hikayesi kat kat daha inandırıcıydı. Ama Laurel BC olabilsin diye Sara'yı öldürebileceklerini düşünüyorum. Halbuki Sara umulmadık anlarda Arrow'un imdadına yetişen güzel bir dost olurdu. Umarım Laurel yolunda bu hatayı yapmazlar.

"bize biraz izin verir misiniz" sahnesinden ben de rahatsız olmuştum. :) Çünkü Laurel bu. Aynı repliği Sara'dan duysam önem teşkil etmez ama Laurel baştan aşağı bencil ve kendisinin hep önde gelmesini isteyen bir karakter. Herkese karşı bir yukardan bakışı var bu karakterin. Yine Gamze'nin yazdığı sekreter muhabbeti de bilinçli yazılmış bir sahne bence. Kızışmış bir Olicity fandomu var, bu çiftin önündeki en büyük engel Laurel. Bence bunu tek kullandıkları sahneler bunlar olmayacak. Dizinin ilk yarısında Felicity merkezli bir üçgen olabilir ama ikinci yarısında Laurel Black Canary olursa Oliver merkezli bir üçgen izleyebiliriz. Sanmıyorum senaristlerin bunu kullanmayacağını. Yok yani Laurel melek de kesilse zaten Felicity ile arkadaş olsunlar istemem aman uzak dursun az ötede oynasın. :)

Sayfa 81/161 İlkİlk ... 317177787980818283848591131 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri