Sayfa 1/14 1234511 ... SonSon
139 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Muhteşem Yüzyıl - Bölüm Özetleri

 1. #1
  Süper Moderatör ÇAKIL85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  04.06.2005
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  9.079
  Tecrübe Puanı
  42949685

  Standart Muhteşem Yüzyıl - Bölüm Özetleri

  1. BÖLÜM ÖZETİ  Bir efsane yeniden doğuyor. Aşkın tarihi baştan yazılıyor. Dev prodüksiyonuyla Muhteşem Yüzyıl, 5 Ocak Çarşamba günü saat 20.00’da Show Tv’de başlıyor…

  Osmanlı İmparatorluğunun altın yılları bir televizyon dizisinde yeniden hayat buluyor. Kanuni Sultan Süleyman’ın hayatı, tüm görkemiyle evlerinize konuk olmaya hazırlanıyor. Hırsı, aşkları, savaşları ve tüm mücadelesi ile dönemi yaşamaya hazır olun.

  Şehzade Süleyman, en yakın adamı Pargalı İbrahim ile birlikte çıktığı bir avda alır kötü haberi. Babası Yavuz Sultan Selim Han vefat etmiştir. Şehzade Süleyman hiç beklemeden, İstanbul’a doğru yola çıkar. Şehzade Süleyman hızla payitahta ulaşır. Hiç beklemeden cülus törenine katılır. Bir günde hayatı değişmiş. Sultan Süleyman olarak padişahlık hayatına başlamıştır.

  Bu sırada, Karadeniz üzerinden içi köle yüklü bir kadırga, İstanbul’a doğru gelmektedir. Kölelerden en ateşli olanı ise, kaderini değiştirecek olan yolculuğa çıktığının henüz farkında değildir. Geri dönmek için çaresiz bir şekilde isyan etmektedir.

  Sultan Süleyman, padişahlığının ilk gününde verdiği buyruklarla nasıl bir padişah olduğunu göstermek ister. Ama bu kararlar herkesin hoşuna gitmeyecektir. Sultan Süleyman ise gönderdiği mesajlarla, tüm Avrupa’ya meydan okumaktan çekinmez.

  Alex, tüm isyankarlığına rağmen, Topkapı sarayına getirilir. Onun bu tavrı ilk andan itibaren Valide Sultan’ın dikkatini çeker. Ama Alex’in sarayın kurallarını öğrenmesi uzun sürmez. Kendisine büyük bir hedef seçer. Alex, Sultan Süleyman’ın karşısına çıktığı ilk gecede onun ilgisini çekmeyi başarır. Sultan Süleyman’ın eşi Mahidevran ise Manisa sarayından yeni gelmiş. Eşi ile görüşmeyi sabırsızlıkla beklemektedir.

  “Muhteşem Yüzyıl” göz kamaştıran görselliği ve ilgiyle izleyeceğiniz hikayesiyle, 5 Ocak’tan itibaren Çarşamba akşamlarının vazgeçilmez alışkanlığı olacak…

 2. #2
  Süper Moderatör ÇAKIL85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  04.06.2005
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  9.079
  Tecrübe Puanı
  42949685

  Standart

  2. BÖLÜM ÖZETİ

  Sultan Süleyman karşısında Alex’i bulmayı beklerken, Mahidevran’la karşılaşır. Alex saray personeli tarafından son anda durdurulur. Yaşanan bu karışıklığın sorumluluğu İbrahim’e kalır. Sultan Süleyman İbrahim’i sert bir şekilde fırçalar. Yaşananlardan sorumluluk hisseden Valide Sultan, Sultan Süleyman ile konuşmaya karar verir. Ama beklemediği bir tepki ile karşılaşır.

  Süleyman bir elçi aracılığıyla Macar kralı Layos’a hedeflerini anlatan bir mektup gönderir. Sultan Süleyman kendi iktidarından önce de alınması denenen, ama bir türlü feth edilemeyen Rodos’a sefere çıkmakta kararlıdır.

  Sultan Süleyman’ın kardeşi Hatice Sultan ise odasına dolan keman sesinden çok etkilenir. Hızla keman sesinin kaynağını bulur. Kemanın sahibini hayran bir şekilde izlemeye koyulur.

  Sultan Süleyman Alex’e yeni bir isim verir. Alex’in artık Hürrem olarak anılacağı haberi, sarayda hızla yayılır. Bu haber saraydaki kimilerini rahatsız eder. Hürrem’in hızlı yükselişi tepki toplar. Valide Sultan’ın yardımıyla, Mahidevran Hürrem’e ağır bir ceza verir. Mahidevran, Hürrem’e onu bu cezadan kurtarabileceğini söyler. Ama bir şartı vardır. Hürrem bu şartı kabul edecek mi? Bu sırada Sultan Süleyman, Hürrem’in cezalandırıldığından habersiz. Hürrem’i yanına çağırır. Süleyman, Hürrem’in cezalandırıldığını öğrenecek mi? Süleyman’ın olanları duyması nelere neden olacak?

 3. #3
  Yardımcı Yönetmen
  Üyelik tarihi
  04.01.2006
  Mesajlar
  2.595
  Tecrübe Puanı
  42949685

  Standart

  3.bölüm özeti

  Macar Kralı Layoş'a giden elçi Behram Çavuş,saraya ulaşır.Ama gördüğü kötü muamele sonrası öldürülür.Topkapı sarayında ise Sultan Süleyman,Rodos'a sefer düzenleme kararı alır.

  Mahidevran,Hünkar'ın kendisi için hazırladığı yüzüğü Hürrem'in parmağında görür.Ama sinirini çıkarma şansı olmaz.Mahidevran aniden yere yığılır.Hekimbaşı,Mahidevran'ı muayene eder.Onun verdiği haber,haremde yüzlerin gülmesine neden olur.Yüzü asılan tek kişi ise Hürrem olur.Mahidevran gebedir.

  Hürrem duyduğu haber üzerine Sultan Süleyman'ı görmek ister.Ama Mahidevran hamile olduğu haberini vermek üzere Sultan Süleyman'ın yanındadır.Hürrem'in Sultan'la görüşmesi mümkün olmaz.Mahidevran ile Hürrem arasında gerilen sinirleri,Valide Sultan yumuşatmak ister.Ama Mahidevran'ın sinirini dindirmek kolay olmayacaktır.

  Rodos için sefer hazırlıkları sürerken Macar Kralı Layoş'un hediyesi,Topkapı Sarayına ulaşır.Açılan hediye karşısında herkes şaşkınlığa uğrar.Sultan Süleyman hiç düşünmeden yeni bir hedef belirler,Belgrad.

  Sultan Süleyman'ın Hürrem'e hediye ettiği yüzük ortadan kaybolur.Yüzüğün çalındığını düşünen Hürrem ortalığı ayağa kaldırır.Ama yüzüğü bulması mümkün olmaz.Olayı çözen ise İbrahiö olur.Ama saraydaki hassas dengeleri koruması gereken İbrahim,durumu Valide'ye anlatır.Olayı ortaya çıkarmak ise Valide Sultan'a düşer.

 4. #4
  Oyuncu RIZA_BABA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  24.09.2006
  Yer
  İzmir
  Mesajlar
  1.817
  Tecrübe Puanı
  42629623

  Standart

  4. Bölüm Özeti.


  Mahidevran, bebeğinin düşürmenin suçunu Hürrem'de bulur. Haremin koridorları kavga sesleriyle inler. Gülşah , Mahidevran'ı Hürrem'in üzerinden zorlukla alır. Hürrem'in sağlığı hiç iyi görünmüyor. Mahidevran, Hürrem'in yanından uzaklaştırılır.

  Valide Sultan'ın olaylardan haberdar olması uzun sürmez.Valide Sultan soluğu Mahidevran'ın yanında alır. Mahidevran'a haddini bildirir. Mahidevran'ın söyledikleri ise Valide Sultanı şaşkınlığa uğratır. Hürrem'in sağlığı ise kötü. Kalfalar onun durumunu başkalarından saklamaya karar verir. Hürrem'in nerede olduğu haremde merak uyandırır.

  Sultan Süleyman, Macaristan kralı Layos'un kendisine karşı yaptığı hadsizlik karşısında çok sinirlenir. Hiç düşünmeden seferin yönünü Belgrad'a çevirir. Sefer kararının duyulması halk arasında büyük bir çoşku ile karşılanır.

  Hürrem'in durumu ağır. Sultan Süleyman'ın onu görmek istemesi olay olur. Hürrem Sultan Süleyman'ın yanına gitmez. Sultan Süleyman ise teddedilmiş olmasına şaşkın. Hürrem'in yanına gider. Sultan Süleyman, Hürrem'in halini görünce neler olacak? Sultan Süleyman, Mahidevran'a nasıl bir tepki verecek?

 5. #5
  Oyuncu RIZA_BABA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  24.09.2006
  Yer
  İzmir
  Mesajlar
  1.817
  Tecrübe Puanı
  42629623

  Standart

  5.Bölüm özeti.

  Bir efsane yeniden doğuyor. Aşkın tarihi baştan yazılıyor. Dev prodüksiyonuyla, Muhteşem Yüzyıl rüzgarı 2 Şubat Çarşamba saat 20:00’de Show Tv’de esmeye devam ediyor.

  Valide Sultan, Sultan Süleyman’ın sefere gitmesini fırsat bilir. Hürrem’in, her geçen gün daha fazla yükselmekte olan sesini kesmek ister. Hürrem’e münasip bir talip bulur. Hürrem ise durumdan habersiz. Özlemiyle yanıp tutuştuğu Sultan Süleyman’a mektup yazma telaşındadır.

  Sultan Süleyman ise Belgrad yolundadır. Yol boyunca araya giren duraklarda, seferin aşamaları tartışılmaktadır. Savaş divanında, seferin hedefi konusunda farklı sesler çıkmaya başlar. Sultan Süleyman ise karar vermeden önce dinlemesi gereken başkaları olduğunu düşünmektedir.

  Hürrem başkasıyla evlendirileceğini ve Topkapı sarayından gönderileceğini öğrenir. Bunu duymasıyla birlikte sinirlerine hakim olmakta zorlanır. Hürrem sarayda kalabilmek çaresizce çırpınmaya başlar. Sonunda hayatını tehlikeye atmak pahasına gebe olduğunu iddia eder. Ama Valide’yi ve kalfaları buna inandırması mümkün olmayacaktır.

  Osmanlı ordusu Zemun kalesini almak üzere saldırıya geçer. Bu sırada Sultan Süleyman’a Macar kralı Layos’un da kalede olduğu haberi gelir. Osmanlı ordusu hızla kaleyi ele geçirir. Fakat Sultan Süleyman, kral Layos’u yakalayana kadar durmak istemez. Sultan Süleyman ve Layos arasında ölümüne bir kovalamaca başlar.

  “Muhteşem Yüzyıl” ilgiyle izleyeceğiniz beşinci bölümüyle, 2 Şubat’ta evlerinize yeniden konuk olacak.

 6. #6
  Yönetmen magicalrose - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  12.08.2005
  Mesajlar
  19.326
  Tecrübe Puanı
  42949685

  Standart

  6.bölüm özeti
  Bir efsane yeniden doğuyor. Aşkın tarihi baştan yazılıyor. Dev prodüksiyonuyla, Muhteşem Yüzyıl rüzgarı 9 Şubat Çarşamba saat 20:00’de Show Tv’de esmeye devam ediyor.

  Osmanlı İmparatorluğu’nun Belgrad seferi sürüyor. Topkapı sarayında ise ordunun zaferi için dualar ediliyor. Sultan Süleyman’ın ilk zaferi artık çok yakın. Sultan Süleyman, adaletini Avrupa topraklarına da taşımak istiyor.

  Sultan Süleyman, İstanbul’a dönüyor. Osmanlı’nın zaferi ve Sultan’ın dönüşü İstanbul’da bir şenlik havası estirecek. Sultan Süleyman’ın dönüşünün ardından, onunla ilk özlem giderme şansına kavuşan Hürrem olur. Mahidevran’ın, Hürrem’den kurtulmak için ölümcül bir planı var.

  Hürrem ve Süleyman’ın birlikte geçirdiği gece tatsız bir şekilde sonuçlanır. Hürrem zehirlenir ve ölümle burun buruna gelir. Sultan Süleyman olaya hemen müdahale eder. Yanında ilk görmek istediği isim ise İbrahim olur. Ama İbrahim, o sırada gizli bir buluşmaya gitmiştir. Hürrem ölümden kurtulabilecek mi?

  İbrahim hiç vakit geçirmeden olayın failini bulmak için harekete geçer. Bu sırada Gülşah, ardında bıraktığı izleri ortadan kaldırmaya karar verir. Buna rağmen, İbrahim’in Gülşah’a ulaşması uzun sürmez. İbrahim öğrendiği gerçek karşısında şaşkınlığa düşer. Onu verilmesi çok zor bir karar beklemektedir.

  “Muhteşem Yüzyıl” ilgiyle izleyeceğiniz altıncı bölümüyle, 9 Şubat’ta evlerinize yeniden konuk olacak.


  muhteşemyuzyıl. tv

 7. #7
  Oyuncu RIZA_BABA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  24.09.2006
  Yer
  İzmir
  Mesajlar
  1.817
  Tecrübe Puanı
  42629623

  Standart

  7. Bölüm Özeti


  Bir efsane yeniden doğuyor. Aşkın tarihi baştan yazılıyor. Dev prodüksiyonuyla, Muhteşem Yüzyıl rüzgarı 16 Şubat Çarşamba saat 20:00’de Show TV’de esmeye devam ediyor.

  Hürrem yeni dairesine yerleşiyor. Ama Hürrem’e orada da huzur yok. Hürrem, en yakın arkadaşı Maria’nın müslüman olduğunu öğrenir. Bu durum hiç hoşuna gitmemiştir.

  Sultan Süleyman, Belgrad zaferi sonrasında da düşmanlarına huzur vermemesi gerektiğinin farkındadır. Kendisine yeni bir hedef belirler; Rodos... Sultan Süleyman hiç zaman kaybetmeden hazırlıkları başlatır.

  Hürrem, Hatice ile olan yakınlığını ilerletir. Hatice, İbrahim hakkında konuşmaya başlar. Hatice’nin ettiği laflar, Hürrem’in Hatice ve İbrahim aşkına dair şüphelenmesine neden olur. Valide, Hatice’nin mutsuz olduğunu görüyor. Sultan Süleyman ve Valide, Hatice’nin saadetini nasıl yeniden sağlayabileceklerini konuşurlar.

  Hürrem, İbrahim’in Hatice’ye olan ilgisini görmüş. İbrahim’i üstü kapalı bir şekilde de olsa tehdit eder. İbrahim ise altta kalacak değil. Hürrem’in hamileliğinin ilerlemiş olmasını fırsat bilir. Sultan Süleyman için halvet hazırlıklarına girişir.

  “Muhteşem Yüzyıl” ilgiyle izleyeceğiniz yedinci bölümüyle, 16 Şubat’ta evlerinize yeniden konuk olacak

 8. #8
  Asistan mahrem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  25.08.2010
  Yer
  Paris!
  Mesajlar
  584
  Tecrübe Puanı
  26284134

  Standart

  8. Bölüm Özeti

  Bir efsane yeniden doğuyor. Aşkın tarihi baştan yazılıyor. Dev prodüksiyonuyla, Muhteşem Yüzyıl rüzgarı 23 Şubat Çarşamba saat 20:00’de Show TV’de esmeye devam ediyor.

  Hürrem, Gülnihal’i köşeye sıkıştırır. Sultan Süleyman’la halvete girenin kim olduğunu bulmasını ister. Gülnihal, Hürrem’in tavırlarından korkar. Halvete girenin kendisi olduğunu saklamaya devam eder.


  Sultan Süleyman, Rodos seferi hazırlıklarını sürdürüyor. Rodoslular ise Osmanlı ile yalnız başlarına mücadele edemeyeceklerinin farkında. Avrupa ülkelerinden yardım istiyorlar. Ama Sultan Süleyman bunun olacağını önceden düşünmüş. Tedbirini almıştır.


  Bu arada Hürrem, Sultan Süleyman’ın hediye ettiği kürkü giyer. Haremde onunla gezerek sultanlığını ilan eder. Hürrem ile Hatice’nin arkadaşlığı gitgide ilerler. Hatice ile Hürrem’in ilişkilerinin gelişmesi, Valide Sultan’ı rahatsız eder. Valide Sultan, Hürrem hakkında Hatice’yi uyarır.


  Hürrem, Sultan Süleyman’ı özlemiş. Geceyi onunla geçirmek ister. Ama lohusa olduğu için engellenir. İbrahim ise Sultan Süleyman’ın yanına Gülnihal’i yollar. Hürrem, Süleyman’la halvete giren cariyenin Gülnihal olduğunu anlar. Hürrem sinirlerine hakim olmakta zorlanır...


  “Muhteşem Yüzyıl” ilgiyle izleyeceğiniz sekizinci bölümüyle, 23 Şubat’ta evlerinize yeniden konuk olacak

 9. #9
  Banned
  Üyelik tarihi
  22.10.2010
  Yer
  Lale Devri Toprak&Çınar
  Mesajlar
  1.182
  Tecrübe Puanı
  0

  Standart

  9.Bölüm Özet

  Bir efsane yeniden doğuyor. Aşkın tarihi baştan yazılıyor. Dev prodüksiyonuyla, Muhteşem Yüzyıl rüzgarı 2 Mart Çarşamba saat 20:00’de Show TV’de esmeye devam ediyor.

  İbrahim, Hatice'nin hastalığının son durumununu merak ediyor...Hürrem ise şehzadesinin elinden alınmasından dolayı mutsuz. Olanlardan dolayı İbrahim'i suçlar.İkili arasındaki ipler iyiden iyiye gerilir...

  Rodos seferinin hazırlıkları sürüyor. Ama Osmanlı'nın tek düşmanı Rodoslular değil. Macar kralı aldığıyenilgiye karşılık intika planlarına girişir.

  Matrakçı ise gizemli bir gence yardım etmenin peşinde. Ama yardım ederken oğlan hakkında şaşkınlık verici bir gerçeğe ulaşır. İbrahim, Matrakçı'yı ziyarete gelir. Matrakçı misafirini gizlemek ister. Ama İbrahim genci fark eder. İbrahim ve Matrakçı ona yardım etmeye karar verir.

  Hürrem. bebeğinin beşiğine takılı muskalar bulur. Muskaların işlevini öğrenince kendisine de yaptırmaya karar verir. Ama yaptırdığı muskalar geldiğinde önemli bir gerçek ortaya çıkar.

  Sultan Süleyman, Rodos seferine çıkmadan Hatice'nin evlilik bilmecesini çözmeye karar verir.Sefer başlamadan Hatice'nin nişanı yapılacaktır. Hatice bu haberi duyduğunda adeta yıkılır. Hayati bir karar verir.

  Muhteşem Yüzyıl” ilgiyle izleyeceğiniz dokuzuncu bölümüyle, 2 Mart'ta evlerinize yeniden konuk olacak.

 10. #10
  Yardımcı Yönetmen MissCansu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  31.10.2009
  Yer
  Hyun Bin.
  Mesajlar
  2.433
  Tecrübe Puanı
  42949681

  Standart

  10.BÖLÜM
  Şehzadeler ölüm tehlikesiyle karşı karşıya... Tüm harem ahalisi panik halinde... Çocukların yardımına beklenmedik bir isim koşuyor. Şehzadelerin hayatını kim tehlikeye attı? Harem’de ki yangının sorumlusunu bulmak mümkün olmuyor. Hürrem ve Mahidevran birbirlerini suçluyor. İkilinin arasındaki tartışmayı durdurmak, bu sefer kime düşece...k?

  Valide, Victoria’nın fedakarlığından çok memnun. Victoria süpriz bir kararla ödüllendiriliyor. Hatice, İbrahim ile olan ilişkisine dair tüm ümitlerini yitiriyor.

  Rodos seferi için tüm hazırlıklar tamamlanıyor. Ordu, Rodos’a doğru yola çıkıyor. Sultan Süleyman ve maiyetini zorlu bi mücadele bekliyor. Ama Rodos’tan gelen bir haber, tüm sarayda soğuk rüzgarlar esmesine yetiyor...

  “Muhteşem Yüzyıl” ilgiyle izleyeceğiniz onuncu bölümüyle, 16 Mart’ta evlerinize yeniden konuk olacak.

Sayfa 1/14 1234511 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Muhteşem Yüzyıl - Bölüm Yorumları
  By ÇAKIL85 in forum Muhteşem Yüzyıl
  Cevaplar: 353
  Son Mesaj: 28-01-18, 08:20
 2. Muhteşem Yüzyıl - Bölüm Resimleri
  By gizem_90 in forum Muhteşem Yüzyıl
  Cevaplar: 433
  Son Mesaj: 12-06-14, 22:46
 3. Muhteşem Yüzyıl (Arşiv 12)
  By minikkelebek in forum Muhteşem Yüzyıl
  Cevaplar: 999
  Son Mesaj: 24-05-12, 12:32
 4. Muhteşem Yüzyıl Bölüm Resimleri (Arşiv 1)
  By ***MELTEM*** in forum Muhteşem Yüzyıl
  Cevaplar: 1000
  Son Mesaj: 13-11-11, 15:05
 5. Muhteşem Yüzyıl (Arşiv 9)
  By stormy in forum Muhteşem Yüzyıl
  Cevaplar: 999
  Son Mesaj: 15-10-11, 23:26

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •