ve dizi bitti gerçiitiraf etmem gerekirse 78 nasıl bitecek derken az biraz atlayınca bitiyor bilmiyorum belki dublajdan belkide oyuncuların bazısına ısınamamadan dolayı bekeldiğim gibi değil di
tabiki tarihi anlattığı için güzeldi ama işte
aklımdan çıkmadan başta yazayım bu goryo yada goguryo dönemi ay çok sinir bozucu bir dönem çok fazla katı olmasına rağmen joseon dönemi iyi nedir yahu aynı adama iki ada üç kızını ver kardeş kardeşle evlensin yok artık diycem ya ıyyyy

gelelim diziye çiyanın ölümü sea nın elinden oldu hakda etmişti gider ayak güyya iyilik yaptı seni sevmedim vs masalları sonrasında sea yok sevdi diye düşünsede bence o adam kimseyi sevmez sevemez hani savaş kaçınılmazdır mesela kıtanlar savaşa gelince diğerleri buketle karşılamıycaklar elbet bu arada ölen çocukda olsa üzülürsün ama ülken için savaşmalısın bu mal sadece ülke kuracam diye başkasının çocuğunu gözünü kırpmadan feda etmişse o bence kötüdür bide sea diyor ya ikimizinde hayali bir niye bu ülkeyi yönetmedik oda bu senin ülken benim değil dedi keşke ona inanıpda onu takip edenler duysaydı belki çocuklarını feda etmezdi uzun lafın kısası öldüğüne hiç üzülmedim ne onun nede adamlarının dostlarını bile öldürdüler onlarda ölsün

ah be sea hiç beklediğim karakter değilsin mışhıl bile daha iyiydi sorsan ülkeyi kimin yönettiği önemli değildi ama o nun isteklerini yapsınlar ben ülke istemem bırakacam dedi oğlunun yaşadığını öğrenince hemen yeğenini indirip taht a yerleşmeyi düşündü aslında oda ne sitediğini pek bilmiyordu onun kafa azcık durmuş sanırsam
ama üzülmedim de değil hatuna istemediği bir evlkilik yaptı geçde olsa mutlu olacak adam göçer iki çocuk doğurdu ikisinide büyütemedi birini sevdi ihanete uğradı bir çok dost edindi ölümlerini gördü harbiden zor hayat ama birazıda akılsızlık ve hırs

üzüldüm gerçekten sadece sea nın büyük oğluna böyle bir hayatı hak etmemiş gibi geliyor bana tek sitediği sarayın dışında huzurlu yaşamaktı ama oda olmadı hep iyilikleri yüzünden şu yunheyonu öldürselerdi belki oda ölmezdi yazık pisi pisine gitti adam

yunheon demişken son sıçramasıda işe yaramadı kızını krala sattı ama kralım azcık akıllı çıktı gerçi prensese azcık üzüldüm de hak da etti anası tutmuş kolundan gelmiş imparatoriçe ile niye yatmıyorsun prens doğurması lazım ay hiç gülesim yoktu ama kralım şahane cevap verdi prensesden haz etmiyorum siz ısrar ettiniz diye evlendim ve en sonun da ikiside layık oldukları çöplüğe döndü ve ilerleyen zamanlarda kral aynı evden üç kızla evleniyor muş ve bolcada erkek doğurmuşlar yani artık sarayda sıkıntı uyok tek sıkıntı yunheonun kızı evli ama değil

komutan kang da öldü zavallı onca pislikle iyi dayandı oda insan yani robokop değildiya hem kıtanlı aynı anda saldırırsa garibim o kadar dayana bilir
ha bide şu pislikler satmasaydı onu ve diğerlerini bu şekilde olmazdı o adiler yüzünden tuzağa düştüler ve öldüler hatta ölümden sonra bile adamına dını düzeltmediler hain olmasada rütbeside olamadı ama o iki pislikde sonunda öldü gerçi saray beyi kendinede kıydı ama

kıtanlı kadın çocuğu sea ya vermedi sırf kocası öyle dedi diye bakıp büyüttü malum bunlarda inanç bitmez mağaraya çocuğu koy beş gün sonra sağ çıkarsa o ülke kuracak yok anam yok bunlar kafayı toptan yemiş gerçi çocuk çıktı geldi hatta sea oğluyla bir kere görüştü ve rivayetlerdeki gibi ülke kuruluyormuş ama yazık genede ölene
yalnız bu kız gittiği adam kocasının amcası da bu saila ve abisi neden amcası ile kalmamış da çiyanın peşinden gitmiş bunlar aynı kabileden değilmiydi yok ayrı isler çiyanı büyütende diğer adamalrda çurhan ee nasıl olmuşda ayrı düşmüşler ve nasıl olmuşda amca dinlenmemiş anlamadım ya neyse

güzel diziydi de keşke oyuncular daha iyi olsalardı