Sayfa 32/92 İlkİlk ... 222829303132333435364282 ... SonSon
914 sonuçtan 311 ile 320 arası

Konu: Vicdan (Arşiv 1)

Yönetmen erten07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Antalya
    Tecrübe Puanı
    42949684

Oyuncu Kader(ZELAL) - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Tecrübe Puanı
    42949686

Dizimiz eğer 2.ve 3.bölümüde bu hafta aldığı reytingler gibi alarak totalide biraz toparlayarak atlatırsa devam eder bence. Dizinin hikayesinin de daha da açılacağı ve insanları çekeceği belirtiliyor. İnşallah herşey çok güzel olur vicdan için. Bu arada erten07 resimler için teşekkürler.

Yardımcı Yönetmen kınalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Master of the Figures
    Tecrübe Puanı
    42949684

Alıntı Kader(ZELAL) Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dizimiz eğer 2.ve 3.bölümüde bu hafta aldığı reytingler gibi alarak totalide biraz toparlayarak atlatırsa devam eder bence. Dizinin ilk altı bölümü çekilmiş deniliyor. Dizinin hikayesinin de daha da açılacağı ve insanları çekeceği belirtiliyor. İnşallah herşey çok güzel olur vicdan için. Bu arada erten07 resimler için teşekkürler.
    Gerçenten mi fragmanı neden vermediler o zaman.. Diziden sonra fragman verilince ben çok mutlu oluyorum..madem bölümler çekilmiş dizi bitince hemen vermeleri lazımdı.. Promosyon taktikleri zayıf kaldı İzleyici merak ediyor 6 bölüm madem çekilmiş.. ver fragmanı..hatta birden fazla fragman ver ..

Yer
    İstanbul
    Tecrübe Puanı
    42949686

Alıntı kınalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gerçenten mi fragmanı neden vermediler o zaman.. Diziden sonra fragman verilince ben çok mutlu oluyorum..madem bölümler çekilmiş dizi bitince hemen vermeleri lazımdı.. Promosyon taktikleri zayıf kaldı İzleyici merak ediyor 6 bölüm madem çekilmiş.. ver fragmanı..hatta birden fazla fragman ver ..
    Bilemiyorum bende. Ama ben de okuduğumda senin gibi düşündüm. Belki de yanlış yazmış olabilirler. Kastetmeye çalıştıkları 6 bölümün senaryosunun hazır olduğu olabilir mi diye düşündüm. Ama bilemiyorum artık.

Reklam konusunda katılıyorum. Biraz zayıf kalındı. Fakat ben çevremde olan insanlardan dizi için çok güzel şeyler duydum. İnşallah bu durum diziyede yansır. Daha çok ilgi çeker.

Yardımcı Yönetmen Lucyka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Yalnizlar Rihtimi
    Tecrübe Puanı
    42949683

Yanilmiyorsam 5.bolumu cekiyorlar.Oyunculardan birinin elinde 5.bolum senaryosu vardi.yani ekledigi resimden gordum

Yer
    İstanbul
    Tecrübe Puanı
    42949686

Alıntı Lucyka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanilmiyorsam 5.bolumu cekiyorlar.Oyunculardan birinin elinde 5.bolum senaryosu vardi.yani ekledigi resimden gordum
    Ben de şimdi tekrar okuduğum yere baktım. Altı diyerek karıştırmışım. 5.bölüm dediğin gibi. Kurgu ve bölümün bittiğine dair yapımcının bilgi verdiği yazıyor. Ama doğruluğundan emin değilim yine de.

Oyuncu Pamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Tecrübe Puanı
    42949684

Diziyi çok beğendiğimi daha önce de söylemiştim zaten. Hiç sıkılmadan atlatmadan izledim. Gece bazen sıkıntıdan rastgele dizileri açarım atlaya atlaya izlerim. 2.5 saatlik diziyi yarım saatte bitiririm. Dün de saçlarımı düzleştirirken başladım kapar sonra izlerim dedim kapatamadım gözlerimden uyku akıyor kapatamadım, atlayım bazı yerleri diye yeltendim, yok olmadı.

Dizideki karakterlerin hepsi cuk oturmuş. Samimi çok güzel bir dizi. Ahu Türkpençe su gibi maşallah. Timuçin Esen yorumsuz

Yanlış anlamadıysam Keriman habersiz çekip gitmiş, terk etmiş Yunus'u. Yunus çalışmış iyi bir yere gelmiş. Günümüz klişe dizileri olsa Yunus karakteri Keriman'dan nefret eder görünür, havalı, terk edilişinin acısıyla sert kabuğa bürünmüş biri olurdu. Ama bu Yunus Keriman dendiğindeki heyecanı, 'Nakliye ayarlayalım, yardımcı olalım.' derkenki samimiyeti ve içtenliği, Keriman'ı düşününce (sanki terk edilmemiş de tek taraflı platonik bir aşk yaşamış da yıllar sonra bu sevdiği dönüyormuşçasına) yüzüne yerleşen sevgi, özlem, mutluluk... Tarifi yok yani.

Ahu Türkpençe'ye bayıldım. O durgunluğu, acısı, saflığı...
    Ben de hepiniz gibi Yılmaz'ın Keriman'a tecavüz ettiğini düşünüyorum. Samsun'daki çocuk da Keriman'ın çocuğu. Mahallesini aniden terk etmesinin sebebi de bu.

Yalnız Samsundaki adamın Keriman'ı aşık olması çok şart mıydı? Sanırım Keriman artık dönsün diye yazılmış bir senaryoydu. Başka türlü dönmezdi demek için miydi? Çünkü gerçekten lüzumsuz. Yunus'un potansiyel kayınçosu da Keriman'a aşık olacak zaten Allah'ın emri o! Şimdiden çok fazla kalabalık bir ilişkisi doğmuş oldu:S
    Yalnız Ahu Türkpençe'nin havaalanındaki sahnesi, gece uyurken o adam gelip saçını okşarkenki tepkisi, fragmandaki her sahnesi inanılmaz doğal ve inandırıcı. Hissediyorum Keriman'ı. Ahu'yu izlerken Keriman oluveriyorum sanki bir anda. Ben Ahu 'nun bu kadar doğal ve içten bir oyuncu olduğunu bilmiyordum.

Gençlerin kısmında İbo'ya üzüldüm. İnşallah ölmemiştir.
    Emre için ise Müge'yi sevip sevmediği tam anlamadım. İlgisiz davranıyor ve o kemara olayı Mügeyi sevdiğini göstermiyor açıkçası. İbo bile daha ilgiliydi Müge'ye karsi daha anlayisliydi.

Ati ise diziyi tek başına sırtlayack bir psikopat!! Herkese yeter yani o derece!!

Yardımcı Yönetmen efran_albatros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    nadaan parindey
    Tecrübe Puanı
    42949684

Alıntı Pamir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...

Yanlış anlamadıysam Keriman habersiz çekip gitmiş, terk etmiş Yunus'u. Yunus çalışmış iyi bir yere gelmiş. Günümüz klişe dizileri olsa Yunus karakteri Keriman'dan nefret eder görünür, havalı, terk edilişinin acısıyla sert kabuğa bürünmüş biri olurdu. Ama bu Yunus Keriman dendiğindeki heyecanı, 'Nakliye ayarlayalım, yardımcı olalım.' derkenki samimiyeti ve içtenliği, Keriman'ı düşününce (sanki terk edilmemiş de tek taraflı platonik bir aşk yaşamış da yıllar sonra bu sevdiği dönüyormuşçasına) yüzüne yerleşen sevgi, özlem, mutluluk... Tarifi yok yani.

...
    Değil mi?..Benim de dikkatimi çekti bu sevimli detay...En iyi ihtimalle küskün olmasını bekliyorsun Yunus un, ama hasretliğin baskın gelmesi, kırgınlık, kızgınlık, küskünlük akıp giderken, bir tek hasretliğinin büyümesi hem çok gerçek, hem çok insani, hem de sevimli bir detaydı...

Oldum olası "aynı mahalleden gençlik aşkı, araya giren ayrılık, ayrı yerlere savrulmuş sevgililer, yıllar yıllar ve orta yaşlarda kürkçü dükkanına dönüş, yeniden başlama" hikayelerini severim..Hakkı verildiği takdirde çok da nostaljik, kederli, duygusal hikayeler çıkıyor hep bu mevzuudan, seviyorum...Yunus ve Keriman ı da şimdiden tuttum ..

Dizinin geneli de güzel, eli ayağı düzgün bir hikaye şimdilik, ama gençlerin "olaylar olaylarrr"ı pek sarmadı beni..Ben Yunus ve Keriman a kapıldım direkt...Belki bu gizli kamera, çektin çekemedin mevzuu uzar giderse diziyi günün de izlemeyi bırakırım, ama her hafta Yunus Keriman sahnelerini seçe seçe de olsa izlerim gibime geliyor...

Çok güzeller çünkü....

Daha karşılıklı sahneleri bile yok, ama çok güzeller şimdiden ...Hele de son sahne..Yunus un çok geç saatte yatmasına rağmen, Keriman ın döneceği güne daha güneş doğarken uyanması, gözünü açar açmaz cama koşması..Tam sıkkın yerine döndüğünde Keriman ın gelmesi...Kapanan araba kapısının sesiyle Yunus un ikinci kez balkona koşması..Keriman ı saniye farkı ile kaçırıp suratında çok sevimli, şaşkın bir ifade ile kalakalışı...Çok güzeldi ..Hele ki bu sahneyi sabaha karşı çekmeleri, o el ayak çekilmiş, daha gün bile yeni doğarken atmosferi içinde yaşanması çok daha özel ve incelikli kılmıştı her şeyi...Gerçekten çok güzeldi...

Bu yeni Yunus-Keriman lı fragmanda çok güzel...Yunus gelmiş "Keriman geldi mi?" diye soruyor, Esma aşağıdan balkona çıksın diye Keriman a sesleniyor..Keriman zaten hemen balkonun dibinde kalbi patlayıverecek gibi bekliyor, aşağıda da aynı heyecanla Yunus bekliyor, bakamıyor da balkona, ürkek ürkek bekliyor, Esma bir daha sesleniyor, Keriman yukarıda titriyor, Yunus aşağıda..Ve Keriman çıkmıyor balkona, çıkamıyor, her ne yaşandıysa yıllar evvel hala ayağına bağ belli ki, çıkamıyor...

Kaçıncı defa söylüyorum bilmem ya, Yunus ve Keriman gerçekten çok güzeller...Umarım onları, onların hikayesini izlerken hep bu zevki alırım...Umarım ...

Yönetmen erten07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Antalya
    Tecrübe Puanı
    42949684

Oyuncu blue&blue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Defnesinin yanıbaşında..
    Tecrübe Puanı
    42949684

Yıllar sonra ekranlara dönüş startın uyuyarak mı olacaktı! Hem de göz torbalarıyla... Beşik mi salladın desem havada kalmaz. Halbuki yıllar önce kurarken bu cümleleri havadaydık hepimiz. Ne olacak şimdi? Yine eskisi gibi olacak mı ya da...

Sıcacık, sempatik, güldürmeceli bir mahalle dizisinde izlemeyi yeğlesem de, Vicdan'ımın sesine kulak verip ayı belgesellerine katlanmak fedakarlığını göstermeye çalışacağım.

"Dedim Esma insalık ölmedi deyiverdim."
    --"dünya öyle bi hal aldı ki.... o iteceğine, ben düşeyim diyorsun"

Sayfa 32/92 İlkİlk ... 222829303132333435364282 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)