Sayfa 100/101 İlkİlk ... 509096979899100101 SonSon
1001 sonuçtan 991 ile 1.000 arası
    Yönetmen okyanuuss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    42949678

Yeni başlığımız hayırlı uğurlu olsun
    Temennilerimiz:

1. Çalıkuşu için onca kafa patlatmalarımızın, Çalıkuşuyla yatıp Çalıkuşuyla kalkmalarımızın, ayrıntının dibine vurmalarımızın ödülünü almak..
    2. Sayfada yazdığımız senaryoların dizide de gerçekleştiğini görmek..
    3. Biz Çalıkuşu sevdalılarının diziye verdiği önemi, senaristin-yapımcının-kanalın da verdiğini görmek..
    4. Tutkunu olduğumuz Kamran ve Feride aşkının klişelerle, karakterlerin özünü değiştirmelerle, saçma sapan entrikalarla yok olmadığını görmek..
    5. Selin ve Necmiye'nin grimsi siyahlıklarıyla beraber kendi evlerinde evcilik oynamaları..
    6. Seyfettin Babamızın kalbimizdeki yerinin korunması, Feride'ye her zaman baba olup sahip çıkması, eşini kesinlikle ama kesinlikle aldatmaması..
    7. Besime Teyzemizin bizdeki kredisinin tüketilmemesi..
    8. Münevver'in Neriman'a kırmızı elbiselerle dolu bir bavul hazırlayıp beraber İzmir'e doğru yol almaları
    9. Feride ve Kamran birbirlerine olan aşklarının dolu dizgin devam edip, her zaman birbirlerine güven duymaları..
    10. KAMRAN'IN KESİNLİKLE AMA KESİNLİKLE FERİDE'Yİ ALDATMAMASI..

Son bölüm için bir süre analizler yaptık, bölümün gidişatıyla ilgili fikirlerimizi sunduk ama gördük ki dediklerimiz tutmadı. Bundan dolayıdır ki fragman yorumlamaya çekiniyorum, çünkü sonrasında hayal kırıklığına uğrama ihtimalim yüksek Bana da sanki rüya ve gerçeklik bir arada olacakmış gibi geliyor. Rüyayı geçen bölümde göstermediler. İkisi yine aynı rüyayı görmüşse buna mutlaka değinirlerdi. O yüzden önümüzdeki bölüm gösterecekler bence. Bizim izlediğimiz fragmanda ikisinin karışımı olabilir..

Set Görevlisi
    Yer
    İstanbul
    Tecrübe Puanı
    0

şimdi... son sahne de nerimana ne diye bakıp durduğunu hala çözemediğimiz kamran ve valez'in sözleri ile içine kurt düşen bir feride var. ben kamranın nerimana onu çok aşağılayıcı bir iki okkalı laf edip kapıyı kırıp çıkıp gideceğinden eminim, ha bu arada neriman arkasından sarılıp yakasını öpebilir mi? öpebilir ama umarım bu hareketi bir tokatla sonuçlanır.
    bazı arkadaşlar diyor ki feridenin rüyası ruj izi ama feride rüya gördüğünde valez daha neriman meselesini söylememişti, kamrana itimadı tamdı feridenin, şüphe duymuyordu. o yüzden gerçek olma ihtimali daha yüksek. bir de bu kamran habire niye ferideye okuldan kaç falan diyor yaa, bir de velisi olcak. geçen bölüm feridenin sınavlarını kamrana söylememesi ap ayrı bir saçmalıktı, tamam okulu bitirmek için olduğunu söyleme ama senin şovundan sonra aldığım ceza yüzünden diyebilirdi pekala....
    bir de feride ve kamranın kavga edeceğini nerden biliyorsunuz? dizi başladığından beri hep kamrana inanan bir feride vardı. onu ele vermeyen, ona güvenen bir feride, neriman meselesine de inanmaz, ve kamranın ferideyi okuldan almak istemesi de nerimana gitmediğinin ispatı olacaktır feride için. kamran ferideye aşkını ilan ettiğinden beri hiç ayrılmadı nerdeyse yanından. ayrılmış olsa da aklının hep onda olduğunu hissettirdi, o yüzden feride şüphelenmez. gitmez diyorum ben. ama biraz kendini zorlayıp valezin ağzının payını verse çok sevinirim.

Yardımcı Yönetmen e_lif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    42949681

Alıntı notdefteri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teslim oluyorum sofa dedigin gibi olabilir elbet haklisin. kavgada sabah olacak demek ki ve Kamran Feride'ye ancak o zaman soyleyecek neriman meselesini.

dun begum hanim yemek fotosu paylasmis demislerdi. ben de insallah veda yemegidir dedim ve adakta bulundum. Kamran soylesin ve neriman hayatimizdan ciksin artik

adaklar adasak tutarmı ki timtah pek de gidici değil bence
    ve ben 6 bölümdeki kulübe sahnesine bayılmamdan ve hala 11 ile 6. bölümü başa sarıp sarıp izlemememden mütevvelit olsa gerek başbaşa bir gece ve bu kezde uyuyan kamranı seyreden feride isteğimden ötürü öyle yorumlarda buluyorum yoksa bende en az sizler kadar senaristtimize güvenmemem gerektiğinin farkındayım ama umut işte

Asistan notdefteri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    ara
    Tecrübe Puanı
    42949677

Alıntı e_lif Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    adaklar adasak tutarmı ki timtah pek de gidici değil bence
    ve ben 6 bölümdeki kulübe sahnesine bayılmamdan ve hala 11 ile 6. bölümü başa sarıp sarıp izlemememden mütevvelit olsa gerek başbaşa bir gece ve bu kezde uyuyan kamranı seyreden feride isteğimden ötürü öyle yorumlarda buluyorum yoksa bende en az sizler kadar senaristtimize güvenmemem gerektiğinin farkındayım ama umut işte
    yok yok ben gidici olacagini dusunuyorum. oyle olmak zorunda. 14 bolum sonra romani hatirlayan senaristimiz neriman'in tedavulden kalktigini da bi zahmet gorecektir hazir lige devre arasi verilmisken tum totem gucumu buraya yogunlastirmis durumdayim

11. bolum gibi bir bolum daha olmaz! ben her sozcugunu, mimigini ezberledim sayilir. Ruzgar Gibi Gecti tadinda izle izle eskimiyor ve senaristin yazdigi en iyi bolum olarakta kalir zannmimca. Tum kariyeri boyuca, sadece Calikusu icin degil

kulube sahneleri de benim favorilerimden. Ben de oralari cok izliyorum. Simdi ben de bu sefer Feride'nin dizinde yatan Kamran, ona ninniler mirildanir gibi sevgi sozcukleri soyleyen Feride duymayi cok ama cok isterim. Ne sahane olur

Süper Moderatör ipekaziz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    42949685

Alıntı betultatar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şimdi... son sahne de nerimana ne diye bakıp durduğunu hala çözemediğimiz kamran ve valez'in sözleri ile içine kurt düşen bir feride var. ben kamranın nerimana onu çok aşağılayıcı bir iki okkalı laf edip kapıyı kırıp çıkıp gideceğinden eminim, ha bu arada neriman arkasından sarılıp yakasını öpebilir mi? öpebilir ama umarım bu hareketi bir tokatla sonuçlanır.
    bazı arkadaşlar diyor ki feridenin rüyası ruj izi ama feride rüya gördüğünde valez daha neriman meselesini söylememişti, kamrana itimadı tamdı feridenin, şüphe duymuyordu. o yüzden gerçek olma ihtimali daha yüksek. bir de bu kamran habire niye ferideye okuldan kaç falan diyor yaa, bir de velisi olcak. geçen bölüm feridenin sınavlarını kamrana söylememesi ap ayrı bir saçmalıktı, tamam okulu bitirmek için olduğunu söyleme ama senin şovundan sonra aldığım ceza yüzünden diyebilirdi pekala....
    bir de feride ve kamranın kavga edeceğini nerden biliyorsunuz? dizi başladığından beri hep kamrana inanan bir feride vardı. onu ele vermeyen, ona güvenen bir feride, neriman meselesine de inanmaz, ve kamranın ferideyi okuldan almak istemesi de nerimana gitmediğinin ispatı olacaktır feride için. kamran ferideye aşkını ilan ettiğinden beri hiç ayrılmadı nerdeyse yanından. ayrılmış olsa da aklının hep onda olduğunu hissettirdi, o yüzden feride şüphelenmez. gitmez diyorum ben. ama biraz kendini zorlayıp valezin ağzının payını verse çok sevinirim.

Evet o da doğru aslında
    Yani Feride rüya görmeden önce Neriman meselesini Valez'den duymamıştı

Ama okuldaki kızların Kamran'a saldırganlıklarından ötürü, bir de Kamran'ın o gece odaya gelip Feride'yi kuşatmasından ötürü etkilenmiş de olabilir belki

Offf ne bileyim, şaşırdım bende ne tahmin yürüteceğimi

Bir de Valez'in ağzının payını verse çok sevinirim demişsiniz ya...ahhhh keşke...keşke

lakin bu dizideki kötüler öylesine yüzsüzlerki ağızlarının payını verseniz de devam ediyorlar aynen

Kamran Valez'e çok güzel ayar verdi mesela "şu kapıdan çık" diyerek..ama ne faydası oldu...hiç

daha da kötüleşti Valez

sanki kötülük eden karakter sayısında sıkıntı varmış gibi

haaa bir de kötüler, kötülerle işbirliği yapmıyorlar mı? Selim & Neriman'la omuz omuza, Münevver & Valez'le yanyana...vallahi fenalık geliyor

bir araya gelip voltranı oluşturuyorlarlar

Yardımcı Yönetmen e_lif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    42949681

Alıntı notdefteri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok yok ben gidici olacagini dusunuyorum. oyle olmak zorunda. 14 bolum sonra romani hatirlayan senaristimiz neriman'in tedavulden kalktigini da bi zahmet gorecektir hazir lige devre arasi verilmisken tum totem gucumu buraya yogunlastirmis durumdayim

11. bolum gibi bir bolum daha olmaz! ben her sozcugunu, mimigini ezberledim sayilir. Ruzgar Gibi Gecti tadinda izle izle eskimiyor ve senaristin yazdigi en iyi bolum olarakta kalir zannmimca. Tum kariyeri boyuca, sadece Calikusu icin degil

kulube sahneleri de benim favorilerimden. Ben de oralari cok izliyorum. Simdi ben de bu sefer Feride'nin dizinde yatan Kamran, ona ninniler mirildanir gibi sevgi sozcukleri soyleyen Feride duymayi cok ama cok isterim. Ne sahane olur
    yok senaristimizin kişisel tarihin en iyi bölümleri mazide kalmış orda yazılmış ki neyse bizim dizinin en iyi bölümü ise kesinlikle 11 benim neredeyse ezbere bildiğim bir bölüm o bölümün yanı sıra 6 bölüm kulübe sahneleri bence 11 sonrası gelen tüm bölümlerden daha çok aşk barındırıyordu.işte en çok bu yüzden o kulübede bir gece geçirsinler istiyorum kamran uyusun dizlerinde feride'nin o uyurken feride onu ne çok sevdiğini anlatsın çakal kamran uyuyormuş gibi yapıp her bir sözcüğü işitsin istiyorum sabah isterse kıyamet kopsun senarist isterse yazabileceği en rezalet senaryoyu yazsın eleştirmem yemin ederim yeter ki o gece 6.bölümdeki gibi aşk izletsinler bize

Tecrübe Puanı
    42949678

Alıntı betultatar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Demeyeyim demeyeyim diyorum ama tutamayacağım kendimi.. Bütün bu Neriman-Kamran-hapsetme-soyunma-iftira muhabbetleri yapılırken aklıma Hz.Yusuf ve Züleyha'nın hikayesi geliyor. Senaristimiz acaba burdan kopya mı çekmiş? Züleyha'nın Hz.Yusuf'a iftira atması gibi hiçbir şey olmasa dahi Neriman Kamran benden faydalanmaya çalıştı şeklinde iftira mı atacak? Bu gidişle Neriman Kamran'ı arkasından zorla tutup mu öptünün analizine gireceğiz

Edit: Voltran Voltran Voltran haha ama Voltran iyilerden oluşmuyor muydu, bizim şansımıza kötülük voltranı oluştu

Asistan ...Asİ... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    14273664

Dostlarrrrr.. Biz özet ve bölüm resiiimlerini beklerken fragman gelmişşş... Açıkçası beni hiç tatmin etmedi bu fragman da. Ama Kamran'cığımın yalan söylememesi çok iiyiydii. Gözüme girdi. Ve Müjgan ablamızz gelmişşşşşş Hoşgelmiş yenidennnn
    Sıralama belli oldu.
    *Feride o akşam oraya gitmiyor.
    *Neriman ile Kamran arasında büyük ihtimal bir şey geçmiyor.( Neriman'ın sinirlenip ağlamasından belli)
    *Kulübeye ertesi gün gidiyorlar ve geceyi orada geçiriyorlar yani tartışma danstan önce gerçekleşiyor. Bu daha güzel bir şey bence.
    Müjgan'ın hangi arada geldiğini çözemedim
    Ama güzel bir bölüm olacağa benziyorr inşallahh
    Yorumlarınızı alalımmmm

"Göz yanıltır, akıl şaşırtır;
    gönül gözüyle baksana."

Tecrübe Puanı
    42949678

Ne biçim fragman
    Oğlunuz benim peşimi bırakmıyor diyen Neriman mı ararsınız, Feride beni istemiyor diyen Kamran mı, dün akşam nerdeydin diyen Feride mi, yoksa Feride'nin aklını bulandıran Valez mi

Asistan ...Asİ... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    14273664

Alıntı okyanuuss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne biçim fragman
    Oğlunuz benim peşimi bırakmıyor diyen Neriman mı ararsınız, Feride beni istemiyor diyen Kamran mı, dün akşam nerdeydin diyen Feride mi, yoksa Feride'nin aklını bulandıran Valez mi
    Hepsi birbirinden beter
    Bu arada yeni keşfettim. Seyfettin bey para teklif etmiş galiba oğlumun peşini bırak diye Neriman bir hışımla fırlatıyor

"Göz yanıltır, akıl şaşırtır;
    gönül gözüyle baksana."

Sayfa 100/101 İlkİlk ... 509096979899100101 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)