Sayfa 13/13 İlkİlk ... 3910111213
62 sonuçtan 61 ile 62 arası

Konu: Empress Ki / 2013 / GK

Durum:
    siyah lale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Grafiker
    Yer
    İstanbul
    Konular
    5
    Ettiği Teşekkür
    123
    784 mesaja 1,213 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Empress Ki / 2013 / GK

Durum:
    ecekaanhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    0
    3 mesaja 3 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Empress Ki / 2013 / GK

senaristler ne yapmaya çalışmış bu dizide anlamadım ki. çinliler yapsa anlarımda koreliler kendi imparatorları wang-yu yu yücelteceklerine yuan kralı kazanmış hep. bizim dizilerimizde de bu kaybetme acı çekme istenilen şey için çabalama kullanılıyor ancak sonunda başarıda gösteriliyor. mesela dirilişte ertuğrul defalarca kaybetti ama her sezonun sonunda başarıya ulaştığını gördük. kore dizisinde kore kralını neye döndermişler böyle. adam önce tahtını kaybetti, sonra sevdiğini, sonra canını.... aşk uğrunda acı çekilir tabii ki, genellikle esas oğlanla kız arasına üçüncü karakter girer. burda esas kız sungyang esas oğlan wang-yu iken sanki esas oğlan değilde esas kızın peşinden koşup iki aşığın arasına girmeye çalışan kişi gibi yazılmış. doğrusu bu kurguyu hiç beğenmedim.
    maha o yaşa gelene kadar ölümle burun buruna gelmeden önce bilenler niye söylemediler annesine... o senin kaybettiğin oğlun diye.. kore kralının hizmetkarı bang bildiği halde çocuğun annesinden de babasından da sakladı. ta ki ölümle burun buruna gelene kadar. belkii annesi bilseydi en azından nefret etmezdi. neden başı belaya girsin ki çocuğunu biliyor diye... zaten babanın çocuğu olduğundan bile haberi yok. tam bir saçmalıktı. türk filmlerinde bile yok böyle saçmalık
    son olarak yuan kralı nasıl moğol... cengizhandan timuçinden bahsediyor ama çizgi film karakteri gibi çizmişler adamı. keşke daha iyi bir senaryo ile görseydik. şimdi ne anladık. Ki wang yu-ya aşıktı ama togonu seviyrdu mu diyeceğiz. yoksa sonradan togona aşık oldu. wang-yu öldüğüyle mi kaldı diyeceğiz. togona karşı aşkı yoktu ama wang-yu yuda sevdiğinden emin olamadım. vel-hasıl ne seyrettiğimi anlamadım gitti.
    wang-yu ve ki koreye kral ve kraliçe olsalarmış müthiş bir ikili olurlarmış.. bir de böyle yazsalar. bir de son sahnede bari iki aşığın ölünce birleşmelerini gösterselermiş. yine deniz kenarındaki sahneyle bitirdiler. hala wang-yu peşlerine koşuyordu.
    Konu ecekaanhan tarafından (28-12-18 Saat 20:37 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 13/13 İlkİlk ... 3910111213

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri