Sayfa 14/14 İlkİlk ... 41011121314
70 sonuçtan 66 ile 70 arası

Konu: Vatanım Sensin - Replikler

Durum:
    serebra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emektar
    Yer
    Uzaklar diye bir yer
    Konular
    13
    Ettiği Teşekkür
    97
    69 mesaja 109 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    0 Mesaj

48. Bölüm

Leon'un mektubu

İzmir'den gidişimin seninle yahut sana karşı hislerimle hiçbir alakası yok, Hilal.
    Bunu anlamak ve kabullenmek senin için zor olacak biliyorum. Ancak hayat bazen bizi böyle zor tercihler yapmak zorunda bırakabiliyor. Ben de şu an böyle bir yol ayrımındayım ve İzmir'de kalıp senin gözlerine bakamamaktansa İzmir'den gitmeyi tercih ediyorum.
    Hayatımda nelerin değişeceğini kestiremiyorum.
    Değişmeyeceğini bildiğim tek şey sana duyduğum aşk. O sonsuza dek sürecek.

Leon

Durum:
    Emektar
    Yer
    Uzaklar diye bir yer
    Konular
    13
    Ettiği Teşekkür
    97
    Bahsedilme
    0 Mesaj

50. Bölüm

Hilal'in mektubu

Mağlup olmanızı istediğim bir harbin içinde mağlup olduğum sevgilim.
    Bilirim gemiler limanda güvendedir, lakin limanda dursun diye yapılmazlar. İstemeden de olsa vazifen icabı oradasın. Haksız bir harbin ortasında, tehlikeli sularda. Bize kuvvet veren tek bir şey var; birbirimize olan aşkımız. Tüm kalbinle o kuvvete tutun. Bu limana sağ salim geri dön. Ben orada olacağım ve seni bekleyeceğim.

Durum:
    Emektar
    Yer
    Uzaklar diye bir yer
    Konular
    13
    Ettiği Teşekkür
    97
    Bahsedilme
    0 Mesaj

50. Bölüm

İnsan savaşın ne demek olduğunu ancak bittiğinde anlar. O vakit görülecek yakılıp yıkılanlar. O vakit farkedilecek ölü gençlerin yerde yatan bedenleri. Ve o vakit anlaşılacak ki, kazanan yok, hepimiz kaybetmişiz. Bir Yunan olarak bu haksız işkale karşı çıkmazsak hep birlikte kaybedeceğiz.

Andreas Zakis

Durum:
    Emektar
    Yer
    Uzaklar diye bir yer
    Konular
    13
    Ettiği Teşekkür
    97
    Bahsedilme
    0 Mesaj

51. Bölüm

Cevdet- Hilal

Kızım... Hilal'im, ben geldim. Sen hatırlıyor musun küçükken biz seninle bir oyun oynardık? Ben gözlerimi kapatırdım, açardım. ''Haa karşında bir karga varmış'' derdim sana. Sonra bir kapatır açardım, haaa derdim bu minik bir serçe. Güzel burnunu tutardım, dudaklarını tutardım senin. Sen o güzel gözlerinle bana bakardın, gülerdin hep. Şimdi ben yine kapatsam gözümü keşke, açsam, keşke sen de gözlerini açmış olasın kızım. O kadar özlüyorum ki, senin bana can-ı gönülden sarılmanı, gözlerinin içi gülerek bana bakmanı... Bir kere gerçekten gülerek gözüme baksan dünyaları veririm senin için. Güzel kızım benim...
    Uzun zamandır içimde bir şey tutuyorum kızım. Senden bir sır saklıyorum. Bir baba kızından sır saklar mı deme bana. Bunu saklamak mecburiyetindeyim kızım. Ama sana şimdi söyleyeceğim. Bir tanem... Güzel Hilal'im, biliyor musun ben aslında Kuva-yi Milliye için çalışıyorum. Biz seninle aynı taraftayız, kızım! Ben seni utandıracak hiçbir şey yapmadım hayatımda. Yükünü çok zor kaldırıyorum, bazen çok ağır geliyor. Ama buna mecburum, kızım. Seni üzdüğüm gün ölürüm gözümde. Belki dedim şimdi bunu söylersem gözlerini açarsın. Sana iyi gelir belki. Kızım, bak. Bir baksana yüzüme... Allah rizası için... Şu dünyayı yıkarım senin için! Kızım, seni çok seviyorum. Ben hiç yüzümü sizden çevirmedim. Şimdi benim sesimi duysan, şurda kalksan...
    Ama ben biliyorum, kızım! Sen bunun üstesinden geleceksin! Ben kapının dışında seni bekliyorum, kızım.

Durum:
    Emektar
    Yer
    Uzaklar diye bir yer
    Konular
    13
    Ettiği Teşekkür
    97
    Bahsedilme
    0 Mesaj

51. Bölüm

Leon-Hilal

Şimdi böyle usul usul yatıyorsun ya, hayret ediyorum. Seni ilk tanıdığımda mümkün değil susmuyordun. Önceleri hakiki bir cadı olduğunu düşünmüştüm itiraf ediyorum. Ben ne vakit duygularım değişti hiç bilmiyorum. Bir gün bir bakmışım, sana hayran oldum. Tutkuna, cesaretine, dikbaşlılığına... Hayranlık aşka dönüşmesin diye çok çabaladım. Çok çabaladım ama ben... Aşık olmadım Hilal... Aşka düştüm. Ben duygularımı ne kadar saklamaya çalışsam da nafile. İlk dansımızda zaten anlamışsındır kalp atışlarımdan. Ama sen o bitmek bilmeyen inadınla benden çok daha iyi direndin duygularına. Hatta hiç düşünmeden çekip vurdun beni... Ama biliyordum sevgilim, bir gün senin de aşka yenik düşeceğini. Hilal... Hilal, sevgilim... Biz ikimiz de aşka karşı mağlubuz, ama ölüme karşı olamayız tamam? Daha birbirimize verdiğimiz sözler var, kazanılacak bir zaferimiz var. Beraber yazacağımız yazılar, edeceğimiz kavgalar var.
    Hilal... Hilal... Elimi tut! Elimi tut... Sevgilim... Tut yoksa ben ayakta duramayacağım.

Sayfa 14/14 İlkİlk ... 41011121314

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 konuk)

Yer imleri

Yer imleri