Sayfa 69/69 İlkİlk ... 19596566676869
686 sonuçtan 681 ile 686 arası

Konu: Mehmet Bir Cihan Fatihi - (Kanal D)

Yardımcı Yönetmen TurkeyStyler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Tecrübe Puanı
    42949680

Alıntı ZeynepCeren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trt 'milletin parasını' çoooook uzun yıllardır yiyor. Trt payı yıllardır var, yeni değil. Yıllar yıllar yıllar evvel de 'milletin parasıyla' bir sürü dizi/film çektiler. O zaman eleştirildi mi bu durum acaba? O zamanlar eleştirilmezken şimdi eleştirilmesinin sebebi ne? Yanlış aynı yanlış değil mi neticede?

Merak ediyorum, aynı Muhteşem Yüzyıl Trt'de çekilseydi (yani öyle bir mevcut ortam olmuş olsaydı) o zaman da 'milletin paralarıyla' dizi çekiyorlar diye eleştirilir miydi acaba? Yoksa sıkıntı Diriliş dizisi mi?

Kaldı ki şu an trt dizileri yüksek reytingler alıyor. Özellikle Diriliş, maliyetini fazlasıyla karşılıyordur. Kanalın, düşük reytingine rağmen kaldırmadığı bir iki dizi var, ki onlar da zaten düşük bütçeli uyduruk diziler. Kanala bir zararı olmuyordur bile
    Zaten bir arkadaş da yazmış. Kimi dizi 2 reytingle yayın hayatına devam eder. Kimisine 6-7 reyting yetmez diye. Gelir-gider dengesi yani.

Ayrıca kimsenin beğenisini eleştirmedim. Şu dizi güzel bu dizi kötü de demedim. Harcanan paranın çokluğuna rağmen teknik açıdan vasat olmasını eleştirdim.

Her neyse, bitmiş bir dizinin başlığında alakasız konulara daha fazla girip de kendimi yormayım.

İyi forumlar herkese
    Mevzuyu pek anlamadim. "TRT milletin parasini yiyor" yorumunu okudugumda, sanki kanal kötü birsey yapiyormus gibi düsündüm. O his olustu icimde. Ama baska ülkere bakarsak, onlarda da TRT gibi özel olmayan kanallar var. Halkin ödedikleri vergiyle calisan kanallar. Ingiltere'de BBC, Almanya'da ARD ve ZDF, Isvec'te SVT, Belcika'da hatta üc tane var. Ve hepsinde de izlenilen diziler de, izlenilmeyen diziler de var ve devam ediyorlar. Yani olaganüstü bir sey degil bu. Bilmiyorum elestiriyi mi yanlis anladim yoksa arkadas mi bunlari bilmiyor. Kimi yapim cok para ister, kimi yapim az para. Örnegin Dirilis'in maliyetiyle Cennet'in Gözyaslari'nin maliyetini kiyaslayamayiz, Dirilis Cennet kadar reyting alsa sorun olurdu, Cennet te Dirilis kadar reyting alsaydi yapimcisi havalara ucardi, maliyetinden cok daha fazla gelir elde ettigi icin. (Cennet'i izlemiyorum, arada sirada denk geldim ama öyle cok maliyetli bir diziye benzemiyor. Yanlis düsünüyorsam affola (: )

Alıntı ZeynepCeren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merak ediyorum, aynı Muhteşem Yüzyıl Trt'de çekilseydi (yani öyle bir mevcut ortam olmuş olsaydı) o zaman da 'milletin paralarıyla' dizi çekiyorlar diye eleştirilir miydi acaba? Yoksa sıkıntı Diriliş dizisi mi?

Alıntı lazuli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hemen ardımdan final haberi yapmış Ranini )
    Çok abartılı bir reklam yapılmadı bana göre, öyle gürültü koparılmadı bir başlayacağı hafta abarttılar reklamı. Yazılan rakamlar doğruysa tabi maliyeti karşılayamaz..
    Kanal D'de artık Fatih ısrarından vazgeçsin, olmuyor. Ancak Trt milletin parasıyla çekebilir, maliyet çok olsa da onlara dert değil nasılsa.
    Istanbul'da acayip bir sekilde dizinin reklami yapildi, Vapurlardaki, Metrolardaki ve Metrobüslerdeki TV'lerde sabah aksam dizinin tanitimlari yayimlandi. Afisi de bol bol asildi. Bunlarin hepsi para. Baska sehirlerde bukadar reklam yapildi mi bilmiyorum, yapildiysa daha cok para demek.

Yönetmen lazuli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    42949681

Alıntı TurkeyStyler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mevzuyu pek anlamadim. "TRT milletin parasini yiyor" yorumunu okudugumda, sanki kanal kötü birsey yapiyormus gibi düsündüm. O his olustu icimde. Ama baska ülkere bakarsak, onlarda da TRT gibi özel olmayan kanallar var. Halkin ödedikleri vergiyle calisan kanallar. Ingiltere'de BBC, Almanya'da ARD ve ZDF, Isvec'te SVT, Belcika'da hatta üc tane var. Ve hepsinde de izlenilen diziler de, izlenilmeyen diziler de var ve devam ediyorlar. Yani olaganüstü bir sey degil bu. Bilmiyorum elestiriyi mi yanlis anladim yoksa arkadas mi bunlari bilmiyor. Kimi yapim cok para ister, kimi yapim az para. Örnegin Dirilis'in maliyetiyle Cennet'in Gözyaslari'nin maliyetini kiyaslayamayiz, Dirilis Cennet kadar reyting alsa sorun olurdu, Cennet te Dirilis kadar reyting alsaydi yapimcisi havalara ucardi, maliyetinden cok daha fazla gelir elde ettigi icin. (Cennet'i izlemiyorum, arada sirada denk geldim ama öyle cok maliyetli bir diziye benzemiyor. Yanlis düsünüyorsam affola (: )

Istanbul'da acayip bir sekilde dizinin reklami yapildi, Vapurlardaki, Metrolardaki ve Metrobüslerdeki TV'lerde sabah aksam dizinin tanitimlari yayimlandi. Afisi de bol bol asildi. Bunlarin hepsi para. Baska sehirlerde bukadar reklam yapildi mi bilmiyorum, yapildiysa daha cok para demek.
    İngiltere'de Isveç'de orada burada yapılıyor diye doğru mu kabul etmeliyim gerçekten ) Bir de vatandaşlarına sorsaydık belki de doğal olarak bu vergiyi vermek istemeyen insanları vardır
    Dizilerin maliyetine göre çekildiğinin farkındayım zaten düşük bütçeli bir diziyle kıyaslamadım. Cennetin Gözyaşları iyi bir kıyaslamaymış ben de Trt deki rating alamayan tarihi dizilerin maliyetini merak etmistim, Trt'deki yapımcılar zarar ede ede devam ediyorlarmış meğer batmasalar iyi.
    Trt'de çok dizi izledim ama evet sıkıntım süpper ötesi Dirilişle )

Mehmed'in yapımcısı 03 Medya da bu beceriksizlikle hiç boşuna devam ettirmesin bu diziyi, hiçbir kanal da almaz zaten.

Yönetmen funda2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Heryerde...
    Tecrübe Puanı
    42949684

Yönetmen hardi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Çanakkale
    Tecrübe Puanı
    42949681

'Tutması, tutmaması bir kenara, daha hazır değildi dizi...'

Milliyet yazarı, Mehmed Bir Cihan Fatihi'nin final kararını yorumladı.

Milliyet Gazetesi yazarı Sina Koloğlu, Kanal D'nin iddialı dizisi Mehmed Bir Fatihi'nin final kararını, köşesinde yorumladı.

Sina KOLOĞLU / MİLLİYET

Zamanında çok yazdık!

'Mehmed: Bir Cihan Fatihi', final yapıyor. Dizi için daha önce çok yazmıştım, “Erken bir tarih, hani büyük iş, adına yakışır bir proje olacaksa, daha çok çalışmak lazım” diye... Şöyle de bir örnek vermiştim: “2017 aralık ayında BBC, ‘Savaş ve Barış’ dizisinin yeni çekimlerini yaptı. Her bölüm için, 3 milyon euro harcanmış. Çekimler, altı ay sürmüş ve senaryoyu Andrew Davies yazmış. Davies, ‘Doktor Jivago’ ve ‘Üç Silahşörler’in senaristi... Bizde ‘Fatih’ dizisi çekiliyor. Ben, bu projeyle karşılaştırmak isterim. Mesela, ‘Fatih’, Emmy Ödülleri’ne ‘telenovela’ kategorisinde değil de, ‘dizilerde’ aday olmalı... ‘Fatih’ böyle bir dizi olabilecek mi?” Olamadı. Tutması, tutmaması bir kenara, daha hazır değildi dizi...

Yönetmen funda2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Heryerde...
    Tecrübe Puanı
    42949684

Yönetmen hardi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Çanakkale
    Tecrübe Puanı
    42949681

Mehmed: Bir Cihan Fatihi' Yarın Akşam Yok!

Kanal D'nin ekranlara veda etmeye hazırlanan dizisi Mehmed: Bir Cihan Fatihi yarın akşam yayınlanmayacak.

Yapımcılığını O3 Medya'nın üstlendiği, başrollerini Kenan İmirzalıoğlu, Çetin Tekindor, Gürkan Uygun, Ertan Saban, Büşra Develi, Sedef Avcı, Hazal Filiz Küçükköse, Mert Yazıcıoğlu, Leyla Tanlar, Toprak Sağlam, Serdar Orçin, İdil Fırat ve Meral Çetinkaya'nın paylaştığı yapımın 6. ve aynı zamanda son bölümü, gelecek hafta izleyiciyle buluşacak.

Mehmed: Bir Cihan Fatihi, final bölümüyle 1 Mayıs Salı 20.00'de Kanal D'de!

Fav10.net

Sayfa 69/69 İlkİlk ... 19596566676869

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)