Sayfa 100/100 İlkİlk ... 509096979899100
999 sonuçtan 991 ile 999 arası

Konu: Çukur (Show TV)

Asistan ali azeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İçerde-Çukurda
    Tecrübe Puanı
    42949680

Standart şahmat

Mourinyodan büyük Ançelotti var.

1. ve 17. bölümden sonra çok sıkıcı bir bölümdü.Zaten Çukurda hep böyle bir muhteşem ötesi bölümün ardından donuk bir bölüm geliyor. Bölüme tek renk katan karakter Elvisdi, oyuncusunu zaten daha önce projelerinden beğenerek izlerdim, burda da harika bir iş çıkarmış. Uyuşturucu kaçakçısı Vartoludan sonra, adam kaçakçısı Elvis gibi muhteşem kötü karakterlerle karşımıza çıkaran Gökhan beye teşekkürlerimi sunarım, iyi karakteri yazmak ve onu sevdirmek kolay, zor olan kötünü sevdirmek.

Yamaç bölüm sonunda yine beyin sarsıntısı geçirmeye başladı, tez zamanda doktora görünmesi ve uzun süreli tatile çıkması gerekli. Bölüm başındakı atışma sahnesindeki efektler gerçekten berbattı. Yamaçın abisine kızınca “Vartolu Sadettin”, kızgınlığı geçince “Salih” ve “babamınoğlu” demesine bayılıyorum. Bir de “abi” diye bilse. Elvisin dilinden ilk duyduk, “abi” kelimesini. Bu ne büyük mutluluk, bakın dost-düşman herkes onların abi-kardeş olduklarını anlamış ve kabul etmişler. Onlar da artık bir-birlerine abi-kardeş olarak sarılsalar. Yamaç Elvisi manyaklıkla suçluyor, ama en büyük manyak kendisi. Bıçağı saplaması ve tehdid etmesi çok güzeldi de, sonda pusuya düşmeleri ve kayınçosu tarafından kurtarılacak olması hayal kırıklığı.
    Ama ne yaparsa yapsın, Yamaç Koçovalı adamlığından zerre taruz vermiyor, hem abisine haklı olarak kızıp, onu yapacağı işden ceza olarak, uzak tutmak isterken, aynı zamanda abisinin bunu fark etmesine karşılık hemen geri adım atıp onu incitmemeye çalışması, Salih yem olarak, adamların üzerine gittiğinde arkasından bir tek onun endişeyle bakması, babasının Salihi yavaş-yavaş kabul etmesine içten sevinmesi- bunlar güzel ayrıntılar.

Vartolu/Salih ki, bu bölüm hiç Vartolu izlemedik, karşımızda hep Salih vardı. O akıllı, plancı, intikam hissiyle yanan Vartolunu gören,duyan olursa söylesin geri dönmenin tam zamanı. Önümüzdeki olimpiyatlara da kimin katılacağı belli oldu, siz finish çizgisine Sadişi koyun altın madalya garanti. Baykalı neden kaçırdığını ben anlamadım, biri anladıysa, izah etsin lütfen. Kendini İdrise mi ispatlayacaktı gerçekten?! Ama türküyle işgence etmesi beni öldürdü. Medetle dialogları zaten komedi dizilerini aratmıyor. Emmi tokat attıktan sonra silah çıkartması ve yüz ifadesi aynı “Mihriban” sahnesindeki gibiydi, hatta ben biran için türküyü duyar gibi oldum. Yamaçtan yardım istemesi çok manidardı, belki de hayatında ilk kez birinden yardım istiyordu. Ve belki de dizinin en can alıcı sahnesi Selim odaya girince Yamaçın onunla ilgilenmesi, ona sarılıp “abi” demesi ve Salihin kenardan bu manzarayı yutkunarak izlemesi.
    Operasyona ancak Salih sarhoş gele bilirdi, bunu da yaptı.

Koçovalı kadınlar- anlaşılan grev işe yaramış, tebrik ederim en kötü bölümlerden birini izlemiş olduk bu sayede. Elvis hepsini öldürmekle çok sevap iş görüp,dizi tarihine gire bilirsin. Kadın düşmanı damgasını yemeden önce, sözüme açıklık getireyim. Sena ve Sadiş oyunculukları yine partnerleri seviyyede değil, hatta son bölümlerde Sena daha iyi oynuyor, en azından bir duygularını belli ediyor, Sadişte o da yok. Herkes adamı aff etti, Nedret bile aff edecek, ama bu hala Kahramanda kalmış. Dizinin en önemli ikinci erkek karakterine bu kadar pasif kız yazılmamalıyıdı. Sultan-Güzide “dünürlerin karşılaşması” tam da beklediyim gibi oldu. Sultan hanım özünde gerçekten Çukurun anası olmaya laik güçlü bir karakter de, ama aklımdan Salihe yaptığı hiç çıkmıyor ki. Akşın-Karaca konuşması da çok güzeldi, sanki seyircinin diliyle konuşmuş gibiydiler, her işten sıyrılıp ak çıkan Karaca ve yaptığı her işi eline-yüzüne bulaştıran Akşın. Ve Akşın ölecek gibi konuştu, onların yakalanması zaten Salihin hatası, babasını öldürmüşken bir de Akşının ölümüne sebebiyet olsun istemem.
    Ve en büyük mantık hatası, habersiz kuş uçmayan Çukurdan o kadar kadın nasıl kaçırılıyor?!

İdris baba bir kez daha gözüme girmeyi başardı,helal olsun, hem Celasuna karşı, hem Yamaça karşı, hem de Elvise karşı Salihi korudu. Yetmedi ağzını açıp tek kelime kötü laf etmedi “ oğlum sen ne yaptın?” demedi.Oysa son ana kadar bekledim. İdris baba böyle devam et.

Selim yine çok hainsin, kardeşlerinden kurtulma planından biran olsun taaruz vermiyor, ölümcül bir iş mi var, hoop Salih gitsin. Medeti aff etmesi ise günün iyi hareketlerinden, yiğidi öldür,ama hakkını yeme.

Aliço bu bölüm dizi içinde dizi yaşattı, resmen snayper savaşı izledik. Ama Lazı neden öldürmedi? Yamaçın,Salihin,hatta Nazımın Baykalı öldürmemesi/öldürememesi, Aliçonun Lazı öldürmemesi beni sinir ediyor. Kendimi EDHO’daki İlyas gibi hissediyorum, bir kere de biri zamanında ölse.

Emrah amir ve Vartolu karşılaşması 5 bölüm sonra sonunda gerçekleşti. İnsan sarrafı Vartolu iki dakikada kürdanlıyı çözdü. Medet merak etme, bizde kaç bölümdür Emrahı anlamaya çalışıyoruz. Önümüzdeki bölümün de kahramanı belli olmuş oldu, tüm Koçovalılar kadınlı-erkekli, hatta tüm Çukuru kurtarmış olacak, büyük ihtimal babasını da o kurtaracak.

Celasun o mermiyi bir şekilde İdrise iade edecek de,ama nasıl? İdris kendince onun intikam yolunu kesti.Ama Celasun rahat durmayacaktır ki, durmadı da. Celasun çok önemli kilit bir karakter, kadınları kurtarma operasyonuna gitmese de onun sayesinde Emrah onları kurtaracak.

Paşa Sultana aşık olduğunu itiraf et ve öl. Salihin son sahnede “yem” olarak, operasyona gitmeden önce dönüp Paşaya bir bakışı vardı, sanki “şimdi intikamımı almadan ölürsem gözüm açık gidecek” dercesine. Paşanı Serdarın yanına ala biliyor muyuz?

Emmi ellerine sağlık, o ne tokattı öyle resmen içimin yağları eridi, birinin Salihi kendine döndermesi gerekiyordu bunu yaptın. Bölüm süresince de herkese inat Salih ve “Yamaçın kardeşi” kelimelerini de dilinden düşürmedi helal olsun diyorum.

Metin-Kemal kardeşleri sonunda Senanın korumalığından kurtulup gerçekten bir işe yaradılar. Metinin paraları görünce sevinmesi ve Yamaçın “elimizde ne var?” deyince Kemalin cebinden 300Tl para çıkarması , bununla da kalmayıp Vartolunun bu manzara karşısında Medeti alnından öpmesi Çukurun en kötü bölümünün bie diğer dizilerin en iyi bölümlerini gölgede bıraktığının ıspatı.

Nazım beyefendi iyi dedi, “son gülen iyi güler” ki, içimden bir ses bu Nazım olmayacak diyor, zaten bir keç bölümdür gidici olduğunun sinyalleri veriliyordu. Oyunu iyi oynadı,ama hesap edemediği şey kardeşi ve Çukurun çocuğu Celasundu.

Elvis bölümün favori karakteriydi benim için,hatta Vartolunun bile önüne geçe bildi ki, bu 22.bölümde ilk kez oluyor. Kalıcı olmasını çok isterdim,ama korkuyorum ki, o da sonunda birinin oğlu çıkar. Ama en azından gider ayak intikamını almasına çok sevindim. En azından bir kaç bölüm daha Çukurda kalıp bize unutulmaz sahneler göstermesini diliyorum.

Duyuru: Vartolunu gören-duyan olursa, ona söylesin Salihin canını çok acıttılar, Salihin canını acıtanlardan intikam almağın zamanı gelmiştir. Çukura geri dönsün.
    Ölürsem sakın ağlama Ana.
    Götür beni Karabağa,
    Göm beni Hocalıda,
    Başı koparılmış yavrunun yanında.

Oyuncu Tiger Stormy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    <...> YaSen <3
    Tecrübe Puanı
    42949674

Bolumu sevmeme nedeni olarak kurtlar vadisi esintisini hala hissettigimi soyleyebilirim.
    Nazimin ihanetiyle (ki ordaki nazim oglu degildi.) polatin eline dusen
    Iskender, daha buyuk guclerin yardimiyla o acmazdan kurtulur.
    Kvde egzantrik kotu karakterler vardir, hatta rus kadin ajan bile kv-
    Cukur benzerligiydi. Umarim elvis en kisa zamanda duzgun konusur en azindan.
    Duzgun konusmasini istemedigim tek kisi Vartolu.

Ses tonu insana huzur veren bir oyuncu, ercan kesal

Asistan fifi92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    34970483

Tükendim vallahi tükendim şu müzik işine biri el atsın aartık,tamam Toygar işikli iyi yapmış hoş yapmış ama dinleyemiyoruz müziği çünkü çoğu kişi TV nin sesini kısıyor,Hale’nin ses kaydında ne dediğini vallahi anlayamadım,birden bire yükselen fon müziği insanı korkutuyor resmen

Nazım Emrah’a yamaçların olduğu adresi bilerek mi verdi yada Emrah Vartoluyu mu takip edip buldu orayı?
    Nazım Baykal’a iyi yaptı eyvallah ama Baykal bunun altında kalmaz,Güzide Emrah’la daha güzel,Sena’yla olan ilişkisi nedir öyle ya çok kötü,Sena’yı doğal bulmuyorum Şadiş daha iyi,tamam maşallah güzel boylu poslu ama oyunculuk zayıf

Amirimden güzel hareketler görmek isterim önümüzdeki bölümde,e bir el atar artık Koçovalılara mahallelilere kurtarma operasyonu düşünmüştür herhalde,Yamaçla yine bir röportaj yapar umarım,Yamaçlada Vartoluylada iyi oldular yine sahneleri olursa sevinirim şahsen

Oyuncu Tiger Stormy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    <...> YaSen <3
    Tecrübe Puanı
    42949674

Yagusuklu amiri simdi öldürdünüz öldürdünüz.
    Oldurmediniz, biz daha cok bağlanıyoruz bu karaktere ve oldugunde cok uzulecegiz.
    Tahminimce baykal emraha nazimi oldurtturebilir. Boylece emrahin sadakatini de olcer egoist.
    Nazim olduğun de baykal kendini daha guclu hissedecek. Sonra emrah da kendi kollarında can verir.
    Yamactan sonra sena icin en cok endiselenen abicigi, umarım sena abisini affeder.
    Annesiniyse affetmesin, sultan annesi yeter ona. Neyse ki sultan güzide den daha iyi anne.
    Cukurun diger kadinlarina gelince karaca olecek gibi ongoruyorum. Selimin bakışları huzun doluydu, sanki hissediyor garibim.

Köşe Yazarı ayşegül 19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Uzaylılarla Piknikte
    Tecrübe Puanı
    42949681

Sevgili Celasun...

Hani bir zamanlar sana kıl oluyorum yazmıştım ya. Hatta ayar oluyorum diyede dile getirmiştim. Yok arkadaş ben sana artık ayar olmuyorum kıl da olmuyorum. Direk sana yapacaklarım.. Bir sandalyeye bağlayıp, o ince bıyıklarını cımbız ile çekmek istiyorum Bu günü bana ver çok amin Abi bir insan olurda bu kadar mı kıl olur.. Yahu her şeye rağmen kuzenlerden birisi de senin sevdiğin kız, kızların ismi de garip olunca akılda kalmıyor. Yahu nasıl bu kadar gaddar oluyorsun. Bu nedir, orada ki kızlar kadınlar çocuklar ölebilir. sen neyin derdindesin. Vallahi pes.. İdris babuşumuz lütfen bıyıklarını cımbız ile çekilmesi için gereken kişilere talimat ver
    Ben o çok sevdiğim denize küstüm..
    Sana nasıl kırıldım, sen düşün.
    Biz bittik, Siz başladınız.. Kutlarım

Yardımcı Yönetmen itouch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Karşıyaka
    Tecrübe Puanı
    42949683

Sırf dizi uzasın diye elvisi soktular diziye ayrıca pısırık oğlanı kahramanlaştırdılar ama emrahın olaya dahil olması için celasun un taktiğini iyi düşünmüşler anlaşılan emrah-ailesi-koçovalılar-Elvis-baytar-pısırık avkat-diğer avaneler ile bir tür mafya bozuntusu sahneler ile bir süre daha gider bu dizi ancak gördüğüm kadarı ile sahneler başa göre daha çok sıkmaya başladı böyle giderse dizi izlenmelerine olumsuz etki yaratacaklar, benden söylemesi
    Keepintouch

Asistan ali azeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İçerde-Çukurda
    Tecrübe Puanı
    42949680

Hepsi plan

Dünden beridir kafamı kurcalan tek soru Salihin neden Yamaça kazık atarak Baykalı kaçırtmasıdır. Ve bugün bir yorum okudum, bana çok mantıklı geldi. Hatırlarsanız Baykalın yakalanış planı zaten Selime aittir.Ama Baykalın elinde Selimi şantaj yapacak kasetler bulunmaktatır, Selim Vartoludan bu konuda yardım istedi, Vartolu da bu yüzden Baykalı kaçırtdı, Yamaça söyleyemezdiler, ama işler planladıkları gibi gitmedi. Yani Salih yine boş yere azar yedi ki, umarım öyledir. Ve sonunda Selim Salihin başını yakacak.
    Ölürsem sakın ağlama Ana.
    Götür beni Karabağa,
    Göm beni Hocalıda,
    Başı koparılmış yavrunun yanında.

Köşe Yazarı ayşegül 19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Uzaylılarla Piknikte
    Tecrübe Puanı
    42949681

Bu diziyi çok beğeniyorum.. Ve asla kopmak dahi istemiyorum.. Başından bu yana takip edemezsem de sürekli önü arkasını toparlayıp geç kalınmış vazifemi yerine getirdim. Lakin söylemeden edemeyeceğim Celasun, baba intikamı almak istiyor olabilir. Ama bir türlü inandırıcılık bana geçmiyor. Bu çocukta büyük hırslar var. Aşırı bir hırs ne fasına olursa olsun hırsı daha öncelikli geliyor. buda benim gözümde onu itici kılıyor.. Celasun, sevemiyorum sevmedim sevmeyeceğim. Hani deriz ya, ağzıyla kuş tutsa yaranamaz diye. İşte Celasun gözümde o konumda.

Dediğim gibi bu çocuğun babasının intikam alma olayı olduğunu sanmıyorum. Kaldı ki öyle birle olsa..

Vartolu'nun hayatına girince direk kafasına sıkardı. Evine giriyorsun hayatına giriyorsun ama intikam için açık arayıp Yamaçlara söyleme planı. İşte buda bende ki inandırıcılığı yok ediyor..
    Ben o çok sevdiğim denize küstüm..
    Sana nasıl kırıldım, sen düşün.
    Biz bittik, Siz başladınız.. Kutlarım

Yardımcı Yönetmen TurkeyStyler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Tecrübe Puanı
    42949680

Birkac güzel sahne disinda bence vasat bir bölümdü Genel olarak dizinin gidisatindan pek memnun degilim. Hikayenin ilerlemesi acisindan sorun yok, farkli yönlere dogru ilerliyoruz, oldugumuz yerde kalmiyoruz. Ama teknik arizalar her gecen bölüm cogaliyor. Müzikler artik beynimi tirmalamaya basladi, 3 dakika müziksiz sahne izlettirmeyeceklermi? Allame, Gazapizm, Ceylan Ertem falan degil, onlarin müziklerine bayiliyorum. Rap dinlemeyen ve sevmeyen bana, Rap'i sevdirdiler Sabah aksam
    Montumun cebinde yok kuruş
    Zıplıyor herkes kanguru sanki
    Full depo Taunus'um

Bi'de kafamıza bass vurur
    Ama yine yok!
    Bu hayatın heyecanı meycanı yok!
    diye mirildaniyorum. Sorun Dizi müziklerinin bukadar ön plana cikmasinda. Dizi müziklerinin amaci nedir? Sahnenin etkisini arttirmak, verilmek istenen duyguyu güclendirmek. Cukur hedefi sasisoyor... Bu durum Kara Sevda'da da sorundu (diziyi izlemedim ama salondan odama kadar müziklerinin sesi geliyordu), bu dizide de sorun. Ilk bölümlerde bukadar göze batmiyordu, sanki ayarini daha iyi dengeliyorlardi. Müzikal'e dogru yol aldik...

Birde dizide Mantik hatalari maalesef cogalmaya basladi. Simdiye kadar böyle bir sorunumuz yoktu, hersey mantikli bir sekilde ilerliyordu ve dizinin diger dizilere göre ayricaligindan biri de buydu... Son 2-3 bölümdür göze batan hatalar oluyor, senaryonun zayif noktalari cogalmaya basladi. Simdiden böyle giderse ikinci sezon icin umutlu degilim.

Sayfa 100/100 İlkİlk ... 509096979899100

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)