Sayfa 184/200 İlkİlk ... 84134174180181182183184185186187188194 ... SonSon
999 sonuçtan 916 ile 920 arası

Konu: Çukur - Bölüm Yorumları (1)

Durum:
    blgzkc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    ...
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    0
    5 mesaja 5 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    1 Mesaj

Benim için dünkü bölümüyle bitmiş dizi. Tek bir karakterin geçmişi geleceği üzerine kurulu, başka hiçbir karakter için özenilmeyen, herkesin gıptayla baktığı oyunculara gereken değeri vermeyen bir dizi için daha fazla vaktimi harcamayacağım. Ne umduk ne bulduk. Eski yorumcular da kalmadı herkes birer birer terk etti buraları ama yinede sayfaya bir veda etmek istedim hoşçakal başlık.

Durum:
    fifi92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    26
    25 mesaja 25 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı Tiger Stormy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bolum yorumu maalesef kisa kesecegim cunku vaktim sinirli.

Emrahin olmamasi üzücü.

Halenin olumunu beklemiyordum. Sevdigim bir karakter degildi zaten.

Beyefendi ego patlamasi yasadi dün ama iyi ki de yasadi. Bu sayede iki kuzen bir araya geldi. Nazimla selime amcaoğlu gozuyle bakıyorum artık. Beyefendinin dunku nazima "sen benim kim oldugumu bilmiyorsun" cikislari inatla idrisin kardeşi oldugunu haykırıyor.

Emrahci olsam da beyefendinin davranışlarını gordukce emrah da selim-nazim ittifakina katilsin ve beyefendinin ipini ceksinler istiyorum.

Daha ayrintili yorumu sonra yapicam tabii ki.
    En çok üzüldüğüm Aliço oldu bide Selim Nazım ikilisi ne çektiniz bee

yukarda bir arkadaş da yazmış sende yazmışsın ben de öyle olsun isterim- Baykal’ı kendi çocukları bitirsin isterim bende

Emrahı gözüm aradı hep,yine biryerlerden çıkıp birilerini gıcık edecek diye bekledim ama olmadı malesef,EMRAHIN hikayesi ayrı işlenecek herhalde bu bölüm onu pas geçtiler,Sena’yla da bağlayacaklar Yamaça da dokunacak,Emrah Yamaçlara taraf kayarsa ki öyle gözüküyor baba da anne de yıllarca kandırmış adamı,onunda manyaklıgı tutar ve herkese inat intikam falan diyip Yamaca yönele bilir ki güzel olur buda,Baykal’ı rahat rahat paket yaparlar,Baykal’ın İdrisle akrabalığına bende inanıyorum,nasıl ki Baykal’la güzidenin Emraaahın öz anne babası dedik dedik çıktı bu da yakındır çıkar

3. fifi92 üyemize teşekkür edenler:
    Tiger Stormy (13-03-18)

Durum:
    Tiger Stormy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    <...> YaSen <3
    Konular
    5
    Ettiği Teşekkür
    134
    30 mesaja 34 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    0 Mesaj

selam fifi...

aslında istediğim emrahın kardeşiyle empati yapıp kardeşinin yanında durması. tabi emrah, nazımın gerçek kardeşi olduğunu biliyo mu bilmiyo mu orası belli değil.

benim için nazım düne kadar şantajcı bir avukat (ki böyle avukatlar yüzünden bu meslek de itibarsızlaştırıldı günümüzde.) ve beyefendi baykalın bir kuklası idi. artık seviyorum nazımı, özellikle ahmet bey dün iyi iş çıkardı. ağlayıp gülmeyi aynı anda başardı ki bu ikili oyunculuk çukurdaki pek çok oyuncuda gördüğümüz bir şeydir, gerçekten on numara beş yıldız ilerliyoruz o konuda. dizimizin senaryosu iyi gidiyor, oyuncular da o senaryoyu bir yudum su gibi içiyorlar maşallah. diyelim de nazar değmesin.

emrahın dün ne yaptığını anlayamadım açıkçası denize neler fırlatıyodu?? bişeye gönderme falan mıydı o sahne, gerçekten çözemedim. doldurulmuş sahnelerdi. eski dizisinde de böle olurdu ara sıra. ama o senarist yeteneksiz bi senarist olduğu için o sahneler anlamsız olduklarıyla kaldı. burda 65845132. kez tekrarlayacağım,
    gökhan beye güvenim tam.

emrah annesinin bir sözüyle babasını sildi, senayla kardeşliği tam olarak öz mü üvey mi onu da öğrendik iyi oldu, yalnız ne çiftmiş yasen arkadaş. çukuru/koçovalıları bitirmek isteyen adam otomatik olarak yamacın karısı olacak kızın üvey babasıymış. kader ağlarını tam anlamıyla örmüş.

gelecek bölümden beklentilerim;

yamacın emrahın kim olduğunu öğrenmesi,

güzide denilen kadının senadan adam akıllı özür dilemesi (kusura bakma güzide annecim, beyefendiye posta koymakla bitmiyor o iş. sena koçovalının karşısında yumuşayan bir sultan varken senin öz kızına bu davranışların kabul edilir gibi değil ve ondan özrünü dileyene kadar bizimle değilsin.),

selimin, vartolunun kardeşi olduğunu öğrendiği an,

hepsi izlemesi zevkli olacak ayrı ayrı...

vartolunun hikayesine üzüldüm, gözlerim doldu, erkanın oyunculuğunu anlatmaya kelimeler kifayetsiz kalıyor... şöyle ki dizide yaşça daha olgun ve harbi oyuncular olunca açıkçası aras gölgede kalıyor benim için. yamacı tek başına izlerken keyif alamıyorum, onun için yasen ikilisini seviyorum, onun için 1 telefondaki 1 de hastanedeki sahnelerini izlemek bana yetmedi... yasenin dışında vartolu saadettin salihle sevgilisinin kavuşmasını merak ediyorum, vartolu konusunda çoklu kişilik olsa güzel olurdu ama olmadı, bundan sonra vartolu VARTOLU olsun zaten, idris böyle bir oğlu bile hak etmiyor...

fragmanda "bayramlarda gelir elimi öpersin" dediğinde, bu vartolunun ona geçmişte yaşadıklarını, çektiklerini anlatmasından öncedir diye düşündüm ama sonraymış... adam o kadar acıyı, kederi dinledikten sonra hala "kraldan, babadan, tahttan" bahsediyorsa gitsin bir zahmet müstakbel kardeşi beyefendi baykalla kahvede pişpirik oynasın bir zamanlar emrah amirimin dediği gibi, bize vartolu-yamaç kardeşliği yeter, emrah-nazım kardeşliği de yolda...

vartolunun hikayesi çok güzel anlatıldı, çok güzel işledi erkan bey oyunculuğuyla, rolünü bir yudum su gibi içmiş, hissetmiş, yaşamış, oynamış ve bize de yaşattı... bir harabeden kendi kalesini kurdu, idrisin de dediği gibi, hodri meydan... çukur asıl sahibini bekliyor, vartolunun yanında medet gibi kardeşler olsun, idris merak etmesin vartolu bulur kendi adamlarını... sevgilisini de bırakmaz idris "baba"nın evinde...

yeri gelmişken, celasuna çok güldüm. belki casusluk yapıyor, belki ikili oynuyor, belki danışıklı dövüşüyor ama vartolu ve medetin bağından etkilendiği çok belli, medetin sadakati gözleri yaşarttı, vartolunun düşünmesine gerek yok, medet vartolu olarak da yanında yer alacaktır, saadettin olarak da, salih olarak da...

dizideki müzikler gürültülüydü evet, ama cem adriandan türkü gibi türkü geldi, araya rap karışmadan, bunu sevdim, buna devam edilsin... her duyduğumuzda vartoluyu hatırlayarak tüylerimizi diken diken edecek bir türkü... ağzına, yüreğine sağlık senin de cem bey... o da hissetmiştir diziyi takip ediyorsa vartoluyu bu türküyü okurken... vartolunun kalbine dokunmayacağı seyirci tanımıyorum...

(bu diziye nejat işler lütfen gelmesin, lütfen bu dizi benim için bir kez daha enkaza dönmekten kurtulamaz, çok güzeliz böyle, cumali ve akın hatırlatılıp duruluyor, bunlara gerçekten iyi oyuncu getirin ve lütfen bunlar çağatay ulusoy gibi bir önceki diziyi/dizileri hatırlatacak oyuncular olmasın, yeni ve tiyatrocu oyuncuları görmek isteriz... benim bir örneğim var mesela, her ne kadar gerçekleşmeyecek bir örnek olsa da... yetenekli ve de çukur dizisinde de her rolün altından kalkabileceğini düşündüğüm bir tugay mercan var mesela, o bu diziye ne de güzel yakışırdı, benim örneklerim bunlar...)

bu arada diziyle ilgili kaçırdığım 1-2 şey var. bu ayşe ve cemil meselesi. bunların arasında henüz bir şey geçmedi, geçti de ben mi hatırlamıyorum?

bir de vartolu diyor ki "bana dedem saadettin dedi" oysa ben vartolunun ismini kendine seçtiğini düşünüyordum... saadettin "saadet"ten gelme bir isim, saadettinin de anlamına baktım, "saadete eren" demekmiş, ben bunu hep vartolunun en büyük olarak idristen vs intikamını aldıktan sonra sadişine kavuşmak üzere bu ismi seçmesi olarak düşünürdüm, kıza duyduğu çocukluk aşkını kendine yarattığı yeni kimliğin adında bile gizlediğini okumuştum satır aralarında, bilmem yanlış mı okudum... zira bazen fazla okumak da iyi olmuyor, çoklu kişilik sendromu elementini uydurduğum gibi, senarist de inatla 1 değil 3 erkan sahnesi yazıyor. :)

5. 2 kişi Tiger Stormy üyemize teşekkür etti:
    fifi92 (13-03-18),legends_of (13-03-18)

Durum:
    fifi92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    26
    25 mesaja 25 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı Tiger Stormy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam fifi...

aslında istediğim emrahın kardeşiyle empati yapıp kardeşinin yanında durması. tabi emrah, nazımın gerçek kardeşi olduğunu biliyo mu bilmiyo mu orası belli değil.

benim için nazım düne kadar şantajcı bir avukat (ki böyle avukatlar yüzünden bu meslek de itibarsızlaştırıldı günümüzde.) ve beyefendi baykalın bir kuklası idi. artık seviyorum nazımı, özellikle ahmet bey dün iyi iş çıkardı. ağlayıp gülmeyi aynı anda başardı ki bu ikili oyunculuk çukurdaki pek çok oyuncuda gördüğümüz bir şeydir, gerçekten on numara beş yıldız ilerliyoruz o konuda. dizimizin senaryosu iyi gidiyor, oyuncular da o senaryoyu bir yudum su gibi içiyorlar maşallah. diyelim de nazar değmesin.

emrahın dün ne yaptığını anlayamadım açıkçası denize neler fırlatıyodu?? bişeye gönderme falan mıydı o sahne, gerçekten çözemedim. doldurulmuş sahnelerdi. eski dizisinde de böle olurdu ara sıra. ama o senarist yeteneksiz bi senarist olduğu için o sahneler anlamsız olduklarıyla kaldı. burda 65845132. kez tekrarlayacağım,
    gökhan beye güvenim tam.

emrah annesinin bir sözüyle babasını sildi, senayla kardeşliği tam olarak öz mü üvey mi onu da öğrendik iyi oldu, yalnız ne çiftmiş yasen arkadaş. çukuru/koçovalıları bitirmek isteyen adam otomatik olarak yamacın karısı olacak kızın üvey babasıymış. kader ağlarını tam anlamıyla örmüş.

gelecek bölümden beklentilerim;

yamacın emrahın kim olduğunu öğrenmesi,

güzide denilen kadının senadan adam akıllı özür dilemesi (kusura bakma güzide annecim, beyefendiye posta koymakla bitmiyor o iş. sena koçovalının karşısında yumuşayan bir sultan varken senin öz kızına bu davranışların kabul edilir gibi değil ve ondan özrünü dileyene kadar bizimle değilsin.),

selimin, vartolunun kardeşi olduğunu öğrendiği an,

hepsi izlemesi zevkli olacak ayrı ayrı...

vartolunun hikayesine üzüldüm, gözlerim doldu, erkanın oyunculuğunu anlatmaya kelimeler kifayetsiz kalıyor... şöyle ki dizide yaşça daha olgun ve harbi oyuncular olunca açıkçası aras gölgede kalıyor benim için. yamacı tek başına izlerken keyif alamıyorum, onun için yasen ikilisini seviyorum, onun için 1 telefondaki 1 de hastanedeki sahnelerini izlemek bana yetmedi... yasenin dışında vartolu saadettin salihle sevgilisinin kavuşmasını merak ediyorum, vartolu konusunda çoklu kişilik olsa güzel olurdu ama olmadı, bundan sonra vartolu VARTOLU olsun zaten, idris böyle bir oğlu bile hak etmiyor...

fragmanda "bayramlarda gelir elimi öpersin" dediğinde, bu vartolunun ona geçmişte yaşadıklarını, çektiklerini anlatmasından öncedir diye düşündüm ama sonraymış... adam o kadar acıyı, kederi dinledikten sonra hala "kraldan, babadan, tahttan" bahsediyorsa gitsin bir zahmet müstakbel kardeşi beyefendi baykalla kahvede pişpirik oynasın bir zamanlar emrah amirimin dediği gibi, bize vartolu-yamaç kardeşliği yeter, emrah-nazım kardeşliği de yolda...

vartolunun hikayesi çok güzel anlatıldı, çok güzel işledi erkan bey oyunculuğuyla, rolünü bir yudum su gibi içmiş, hissetmiş, yaşamış, oynamış ve bize de yaşattı... bir harabeden kendi kalesini kurdu, idrisin de dediği gibi, hodri meydan... çukur asıl sahibini bekliyor, vartolunun yanında medet gibi kardeşler olsun, idris merak etmesin vartolu bulur kendi adamlarını... sevgilisini de bırakmaz idris "baba"nın evinde...

yeri gelmişken, celasuna çok güldüm. belki casusluk yapıyor, belki ikili oynuyor, belki danışıklı dövüşüyor ama vartolu ve medetin bağından etkilendiği çok belli, medetin sadakati gözleri yaşarttı, vartolunun düşünmesine gerek yok, medet vartolu olarak da yanında yer alacaktır, saadettin olarak da, salih olarak da...

dizideki müzikler gürültülüydü evet, ama cem adriandan türkü gibi türkü geldi, araya rap karışmadan, bunu sevdim, buna devam edilsin... her duyduğumuzda vartoluyu hatırlayarak tüylerimizi diken diken edecek bir türkü... ağzına, yüreğine sağlık senin de cem bey... o da hissetmiştir diziyi takip ediyorsa vartoluyu bu türküyü okurken... vartolunun kalbine dokunmayacağı seyirci tanımıyorum...

(bu diziye nejat işler lütfen gelmesin, lütfen bu dizi benim için bir kez daha enkaza dönmekten kurtulamaz, çok güzeliz böyle, cumali ve akın hatırlatılıp duruluyor, bunlara gerçekten iyi oyuncu getirin ve lütfen bunlar çağatay ulusoy gibi bir önceki diziyi/dizileri hatırlatacak oyuncular olmasın, yeni ve tiyatrocu oyuncuları görmek isteriz... benim bir örneğim var mesela, her ne kadar gerçekleşmeyecek bir örnek olsa da... yetenekli ve de çukur dizisinde de her rolün altından kalkabileceğini düşündüğüm bir tugay mercan var mesela, o bu diziye ne de güzel yakışırdı, benim örneklerim bunlar...)

bu arada diziyle ilgili kaçırdığım 1-2 şey var. bu ayşe ve cemil meselesi. bunların arasında henüz bir şey geçmedi, geçti de ben mi hatırlamıyorum?

bir de vartolu diyor ki "bana dedem saadettin dedi" oysa ben vartolunun ismini kendine seçtiğini düşünüyordum... saadettin "saadet"ten gelme bir isim, saadettinin de anlamına baktım, "saadete eren" demekmiş, ben bunu hep vartolunun en büyük olarak idristen vs intikamını aldıktan sonra sadişine kavuşmak üzere bu ismi seçmesi olarak düşünürdüm, kıza duyduğu çocukluk aşkını kendine yarattığı yeni kimliğin adında bile gizlediğini okumuştum satır aralarında, bilmem yanlış mı okudum... zira bazen fazla okumak da iyi olmuyor, çoklu kişilik sendromu elementini uydurduğum gibi, senarist de inatla 1 değil 3 erkan sahnesi yazıyor. :)

Yamaçı dün yaptığı muhteşem hareketinden dolayı alkışladım- Mihribanın mezarını ne güzel yaptırmış,Vartoluda nasıl mahçup mahçup gülümsedi,ah be babamın oglu derken ne kadarda masumdu,içindeki şeytanı İdris dürtüyor yoksa iyi hoş manyak biri

Gelelim benim adama

Bende Yamaçın Emrah Sena durumunu öğrenmesini bekliyorum,Bir an önce Baykal’ın gerçek yüzünü görsün ve Nazım gibi o da sırt çevirsin Baykal’a

Bide dünkü bölümde evet dediğin gibi sahneleri sanki öylesine çekilmiş,bölümde görünsün diye yapılmış sanki

Ameliyat izlerinin Sena’yla alakası var bence,hani Sena balkondan falan atlamıştı,evi falan yakmıştı Sena,o zamanlar vücudunda bişeyler olmuş olabilir ve Emrah’ta Sena için bişeyler yapmıştır gibime geliyor

Annesi Emrah’a karşı suçluluk duyuyor önce bırakıp sonra tekrar sahip çıkmış ama acaip bi sevgi var ana oğul aralarında,Baykal tehdit ettiya Güzideyi Emrah gerçekleri öğrenirse senden nefret eder diye bence aksine Baykal’dan daha çok nefret eder

Bakalım merakla bekliyorum bu konuyu,sonraki bölümde Emrah sahnelerinin artmasını,hikayesinin çözülmesini bekliyorum

Durum:
    Tiger Stormy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    <...> YaSen <3
    Konular
    5
    Ettiği Teşekkür
    134
    30 mesaja 34 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    0 Mesaj

eğer sena da kendisine yapılan kontrol manyaklığının karşılığını verdiyse, emrahta sadistçe fiziksel yaralar açtıysa, bunların öz kardeş olduklarını öğrendikleri anı merak ediyorum :img-hyste

bide söylemedim, dün amirimi rüyamda gördüm :img-hyste saçma bişeydi ama. direniş karataya gitmişim ve alpereni orda emrah imajıyla görüyorum, zaman ve mekandan bağımsız :img-hyste

annesinin oğluyla bağı konusunda yorum yapmak istemiyorum, çünkü ne desem bir sonraki bölümde zıddını kanıtlayacaklar. :img-hyste

ailecek manyaklar yani albayım, sırlar açığa kavuştuğunda kimin kimden nefret edeceği, kimin kimin yanında olacağı belli değil. dallasta böylesi yoktu vesselam.

bir de bana sorarsanız, selim de nazım da vartolu da aynı acıyı paylaşıyorlar ama en büyük acı nazımınki. şimdi selimi arada bir babası sevmiş. vartolu da az da olsa sevgiyi tatmış biri. ama nazıma yazık vallahi billahi. babalar ve oğullar kitabının arasında baykalla olan resminde nasıl da gülümsemiş, baykal nasıl çok görmüş ki böyle bir mutluluğu daim kılmayı nazımla? yani neden evlat ayrımı yapıyor ki? hadi güzide için diyebiliriz ki emrahın babasını senanın babasından daha çok sevmiştir, nazım kimin oğlu olabilir ki baykal onu böylesine reddetsin? durumu salt baykalın egosuyla açıkladığımızda da baykalın emrahı sahiplenmesi var, 25 yaşlarındaki bir evladı belli ki 25 yıldır bağrına basmış, aynı oranda nazımı da kendisine beyefendi dedirtmeye alıştırmış, ne zordur o çocuk için babasıyla sizli bizli olmak, herkesin arasında gururla babam diyememek (babası kötü biri de olsa.), bir de nazımın emrahtan haberi varsa yandık, büyük bir kıskançlık kurbanıdır nazım ki bu kıskançlığı ne selim yaşamıştır nede vartolu yaşayabilir... gerçekten merak ediyorum nazımın bu kadar dışlanmasının nedenini. çocuk son bölümde patladı yani kaç kere baba dedi. ve baykal onu reddettikçe, egolarının kurbanı oldukça, nazımın elinden ölümlerden ölüm beğensin bence...

selim de nasıl anlamış ilk gördüğü anda... şimdi bu baykal-selim-nazım-vartolu koalisyonu bir zamanlar akrabalar a.ş. imiş, ne hoş böyle koçovalıların kötülerinin ortak olması :img-hyste şimdilerde dengeler değişiyor ama, baykalın karşısındaki kefe ağırlaşıyor, baykal tek kötü olarak kalıyor, selim-nazıma bir de vartolu-emrah eklenirse değmeyin keyfimize :img-hyste

8. Tiger Stormy üyemize teşekkür edenler:
    fifi92 (13-03-18)

Sayfa 184/200 İlkİlk ... 84134174180181182183184185186187188194 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 konuk)

Yer imleri

Yer imleri