Sayfa 102/102 İlkİlk ... 252929899100101102
509 sonuçtan 506 ile 509 arası

Konu: Nefes Nefese - Bölüm Yorumları (1)

Durum:
    hardi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Yer
    Çanakkale
    Konular
    113
    Ettiği Teşekkür
    43
    171 mesaja 247 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    4 Mesaj

Standart Cevap: Nefes Nefese - Bölüm Yorumları (1)

"Nefes Nefese" Final Mi Yapıyor?

Star TV'nin iddialı dizisi "Nefes Nefese" dizisinden kötü haber geldi.

Yapımcılığını TMC'nin üstlendiği,yönetmenliğini Uğur Yücel'in yaptığı,başrollerinde Şükrü Özyıldız,Melisa Şenolsun,Uğur Yücel,Ezgi Şenler,Caner Şahin,Gülçin Şantırcıoğlu,Nıx Xhelıau,Şebnem Hassanisoughi,Hülya Duyar,Zeyno Eracar,İpek Ayaz gibi isimlerin yer aldığı dizinin 8.bölümünden sonra yayından kaldırılacağı söyleniyor.

Dizinin akıbeti önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

Fav10.net

Durum:
    mimoza17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Yer
    İstanbul
    Konular
    2
    Ettiği Teşekkür
    2,589
    679 mesaja 1,707 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    9 Mesaj

Alıntı Saba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Reytingler iç açıcı değil. AB ve ABC1 de 3 bandında, totalde 2 bandında.(Tv8 in sitesinden.) SAK ın başlaması da etken tabii ama tek sebep bu değil. Yeni başlayan, hem de Tv8 deki dizi 2. Olmuş. 6. bölümde umutlanmıştım ama dünkü bölüm yine akıcı değildi maalesef. Yine de bu kadar düşük reytingi hak etmiyor ama ÇD da hakettiği yere inmiş.

Sebepleri baştan beri yazıyorum. Dizinin kime hitap ettiğinin bilinmesi gerekti. Aksiyon yazıyorsan alasını yazıyorlar,olmadı. Aile dizileri çok seyredilmiyor, öne çıkan aşk olmalıydı ki çiftler var yakışan, onlar da yazılamadı. Yazdık, çarpıcılık ve tutku yok. Sadece gelecek bölüm fragmanında gördüm tutkuyu, ancak öpücükle sağlanabilmiş, oysa neler yazılabilirdi. Ayaz-Sultan ı gördük bu bölüm, daha çarpıcı bir sahne olabilirdi ama yine de gençlerden daha etkileyici oldukları kesin, özellikle Sultan ve tabii GŞ.. Baştan beri genç kadın oyunculardan kaygılıydım, korktuğum başıma geldi. Fazla yazacak halim yok, twitter da yazdıklarımı buraya da aktaracağım. Artık uğursuzluk bende mi diye düşünmeye başladım. Her seyrettiğim dizi böyle olmaya başladı. Bir Deli Rüzgar a başladım umarım ona bir şey olmaz.

Yazdıklarım YusufRüya ağırlıklı oldu, şikayetler de Rüya ağırlıklı..

İlk baştaki konuşmada Rüya nın, bekleyenim vardı bitti, demesine şaşırdım. Atmaca gibi bir baba, başında nöbetçi adamlar, sadece Cafe ye gidiyor. Nasıl erkek arkadaşı olmuş. Cevdet de Rüya ya aşık gibi, onlar nişanlı değil dedi durdu. Bana sanki öyle gibi geldi. Ya da çok değer veriyor. Sonra Atmacayla konuşurken de, kandırmak doğru değil falan dedi, o kadar korkusuna rağmen. Cevdet sevdiğim karakterler arasında. Sadakati, sevgisi. Bence Rüya ya da çok bağlı. Üzülüyorum ona. Boranı da biraz Rüya yüzünden öyle dövdü bence.

Daha önce de yazmıştım, Rüya o elbiseleri, pijamayı nerden buldu. Eşyası yoktu ki o evde. Ayrıntılar önemlidir, hep atlanıyor. Bir de muska çıktı, çantasında hiç öyle bir şey görmedik.

Rüya, Selma ve Yusuf u gördüğünde, ilk defa Rüya dan, Yusuf a ilgisini gösteren ciddi bir hareket, kıskançlık demiştim. Sabahki konuşmada da vardı ama karşıdan bir hareket geldiği için. Biraz kıskanması iyi olurdu ama olmadı. Anne konusu da uzadı. Hain meselesi de.. CD deki Muhittin ama hain değilmiş gibi..

Bence Yusuf dizinin en sağlam karakteri. Tabii Atmaca nın karizması ayrı. Rüya eh işte. Daha önce sevgilisi olması da garip geldi, öyle bir babayla, karakter tutarsızlaşmaya başladı. Bu bölüm sıktı beni Rüya.. Yusuf un ilgisi çok açık. Rüya için anne önde.. Selma yı kıskanır, surat yapar demiştim, kızda tık yok. Ne kadar kendine güvenli davrandı. Oysa bu konularda bilmiş olmasını istemiyordum. Sonra yine kanka gibi konuşmalar.Tokat atma videosu vardı ve öpücük, keşke bu bölüm olsaydı.

Bir kavga etseler iyi olacaktı. Kanka hallerini sevemedim.. Ayrıca Yusuf fazla aptal aşık oldu. Sanki kendisi acemi de kız bu konularda usta. Ben Rüya nın daha etkilenmiş olmasını isterdim. Bu hikayede böylesi daha doğruydu. Rüya dan aşık görüntüsü alamıyorum.

SalihMercan başta komedi kısmındaydı. Ama sonra Salih in itirafı geldi. Sahne daha güzel olabilirdi. SalihMercan, RüyaYusuf tan daha iyi yazılıyor ama yine de 2 hikaye de çok daha çarpıcı anlatılabilirdi. İkisinde de kadın karakter sorunu var. Boran ın aşkını bile daha etkili anlatıyorlar, bu bölüm ona da üzüldüm. Olmayacak Rüya ya kendini kaptırmış. Rüya Yusuf a bile hava yapıyor, nerde kaldı Boran..

Bu bölümde uzun süre pek bir şey olmadı, anne hikayesiyle geçti. Sonlara doğru heyecanlı oldu. Yasin-Boran dan çok sıkılmıştım, sonra aksiyon geldi. Atmaca Boran ı yanına bile alabilir, Yasin i öldürürse. Boran ancak öyle öne çıkar. Yasin le ne uzar, ne kısalır. Yasemin için komutanını vurdu, Atmaca bile şaşırdı. Ama bence Cevdet ona ayrıntıları söylemedi.

Bazı sahneleri çok uzatıyorlar, bazılarını da kısa geçiyorlar. RüyaYusuf geçilen kısım maalesef. Rüya kıskanır gibi oldu, gerisi gelmedi. Rüya ya sahte anneyi Yusuf söylemeliydi. Evi öğrenmek için Rüyayla konuşmuş, gösterilmedi. Konuşmaları da hep arkadaş gibi oldu.Tek anlamlı sözü fragmana koymuşlardı o da önceki izin vermezdim repliğinin aynısı sayılır.

En istemediğim şey dizinin bitmesi.. Ama yine akıcı değildi, sonlara doğru hızlandı. Yine çok yakışan ama yazılamayan çift görüyorum. SalihMercan da öyle. Maalesef kadın oyuncular erkek partnerlerinin aksine, aşkı yansıtamıyorlar. Anlatım da önemli ama kızlar zayıf kalıyor.

Bölüm beklediğim gibi değildi. Ama fragman güzelmiş. Öpücüğü koymuşlar. Öpücük meselesi değil ama konu. Daha çarpıcı yazılmalıydı aşk. Rüya nın karakteri de iyi yazılmıyor, oyuncu da donuk oynuyor. Mercan da aynı şekilde. Erkek tarafı mı tutalım istiyorlar acaba?

Zaten öncelikle erkek karakterler için seyrediyorum. Kızlarda kesinlikle iş yok. Hep kadın tarafını tutarım. Bu dizide baştan beri akıllı bir kız yok zaten,tutamıyorum. Önce Yusuf geliyor, sonra Atmaca, Salih. Cevdet de çok iyi. Kadınlardan Sultan ve Ganime. Aşk hikayeleri eksik..

Yusuf un, yarın çıkalım konuşmasından sonraki halleri tam ergen gibiydi.O hallerde olmasından hoşlanmadım. Aptal aşık olmasın ikisi de. Ama Yusuf daha rahat, Rüya daha çekingen ama heyecanlı olmalıydı. Kız sanki bu konularda çok tecrübeli, erkek acemiymiş gibi yazılmış,tuhaf. Rüya daha fazla etkilenmeliydi.

Doğrusu ben Yusuf Alacan ı şebek gibi görmek falan istemiyorum. Üstelik karşısındaki kız böyle soğukkanlıyken. Bu Rüya feleğin çemberinden mi geçmiş de bu kadar rahat. Maalesef senaristler kadın karakterleri ya aptal aşık ya soğuk yapıyor, ortası yok.

Evet, fragmandaki öpücük güzel ve umarım Rüya dan aşk adına doğru hareketler görürüz. Bu bölümdeki rahatlığından, soğukluğundan hoşlanmadım. Yusuf un hislerinin yanına yaklaşamıyor. Oyuncudan mı, senaryodan mı bilemem. Aşk beklediğim gibi yazılmadı hiç.Yani Lavinya, Mimoza ve benim istediğimiz gibi formalite evlilik olsaydı böyle mi olurdu. Kankalık kalkardı bir kere ortadan. Öpücük kısmı Yusuf tan beklediğimiz hareketler. Ama Rüya yı bu bölüm öyle yazmışlar ki sanki bu konularda çok tecrübeli, devamlı sevgili değiştirmiş de Yusuf a karşı bu kadar rahat davranıyor. Bir heyecanlan, kıskan, çekin. Belki kavga ve öpücükle durum değişir. Fragmandaki bu tutkuyu dizide gösterememişlerdi. Çiftin üstüne gitseler olacaktı, başta vardı çünkü. Ama bir kankalık havası, anne arayışı ve şefkat öne çıktı. Rüya nın donukluğu da cabası. Umarım bu öpücükten sonra ilk kez aşık olma heyecanı yaşayan bir kız gibi davranır.

Rüya için tam olarak düşündüğüm, gerçekten alışık da bu hallere, tabii Yusuf da benden hoşlanacak havalarında.. Rüya nın ilk aşkı olmalı, çok daha fazla etkilenmeliydi. Selma yı kıskandı güya, sonra yine çok rahattı. Aptal aşık olmasın ama bu da fazla. Rüya nın dünkü hallerinde aşık kız yoktu asla. Beğeniden hoşlanan kız vardı. Yusuf u da aptallaştırdılar. Uğur Yücel e bir şey olmaz da, dizi biterse Şükrü Ö. ve Caner Ş. e yazık olur. Öncelikle onlara üzülürüm. Rüya ve Mercan, hem karakterler hem oyuncular sıkıntılı bence. Ben dünkü bölümden sonra bekliyordum bu reytingleri.

Melisa nın saçlarını da niye böyle yapmışlar. Kızı çirkinleştirmeye mi çalışıyorlar acaba.. Gerçekten toplu halde daha iyiydi. Biraz düzleştirsinler bari. Rengini de koyulaştırmışlar. Zaten dün akşamki hallerinden bir şey anlamadım. TV de sıradan, normal aşk ilgi çekmiyor. Rüya annesi için heyecanlı sadece. Mercan ayrı alem. Belki düzelirdi de geç kalınmış olmasa.

Dün akşam Selma ya hak verdim, aşkına üzüldüm. Hiç yakışmadı Yusuf'a da, sanki acemi ergenmiş gibi aptal aşık haller. Selma gibi olgun bir kadını etkilemiş ve kadın hala onu unutamıyor ama Rüya ya karşı böyle. Tamam gerçek aşk olunca değişir de yine de karaktere uymadı bence.. Kız onun binde biri kadar etkilenmiş değil, ayrıca atar yapsa daha iyiydi, sanki kanka gibi rahat. Aşık kız böyle mi olur. Eli ayağına dolaşsa ya, belli etmeden.

Esas kızın hallerine inanamadım. Asla aşık havası yoktu. İlk defa bu dizide erkek tarafıyım. Tamam ortada anne durumu var ama aşk sadece erkek tarafında yoğun gösterilince olmuyor. Bu hikayeye göre bütün fedakarlıkları yapan Yusuf. Kız ise sanki bu normalmiş gibi davranıyor. Yusuf çok belli etti, kız soğukkanlı. Aşık kız hali yok. Rüya annesini arıyorsa,Yusuf un geldiğinden beri çektiği ondan fazla. Babayla durumu malum. Birden ev reisi oldu. Ama aşkı dışarı taşıyor. Rüya donuk, annesindenmiş gibi değil, ya o kadar etkilenmedi ki bu saçma, ya da çok alışık bu da kötü. Öpücük de yaramazsa

Bu adam önce uçağa binmene yardım edecek, sonra babasını kaçıranlardan sandığı için yanında tutacak ama hayal kırıklığı çok açık, o zaman bile aradaki çekim belli. Bağevine götürüp sana yemek yapacak, babasıyla birlikte seni de kurtarmak için canını tehlikeye atacak, ben ölürdüm senin ölmene izin vermezdim diyecek, gidiyorsun diye peşine düşecek, kal diye anneni bahane edecek, anneni bulmak için uğraşacak, sen buz kalıbı. Ne ilgi, ne şefkat, hep ilgi alaka bekle, birazcık karşılık ver, kıskanır gibi ol ama sonra umursama, hatta bunu gülerek sor, çocuk yan odada halden hale girsin, sen bilmiş bilmiş gülümse. Ben mi yanlış anladım bilmem ama heyecandan ziyade, Yusuf un ona düşkünlüğünden hoşlanıyor gibi. Yani karakterin yazılış ve oynanışından bana geçen duygu bu. Yusuf a karşı, hani olsa iyi olur, olmazsa da ne yapalım tarzı.. Cidden bu durum eşyanın tabiatına aykırı. Dizilerde kızlar ya hemen yelkenleri suya indirir ya da bir hava, bir rahatlık. Ortası yok mu? Hem aşık, hem gururunu koruyan bir kız. Bu yaşta bir kızdan ben ilk aşk masumiyeti, heyecanı beklerdim. İçinin titremesini,saklamasını. İkisinin de geçirmesi gereken aşamalar vardı. Ha bundan sonra olur mu, dizi devam ederse görürüz.

Aşık kadın ise Sultan gibi olur. Aradan 20 yıl geçmiş de olsa sevdiğini arkasında hisseder. Görünce eli ayağına dolaşır. Nefesi kesilir. Evine zor döner,yüzü kireç gibi olur. Bir de güya ilk aşk heyecanını yaşayan Rüyaya bakalım, hiçbiri yok. Ha ilk aşkı değildir belki ama o zaman da benim bu ilişkiyi inandırıcı bulmam imkansız.

GŞ çok güzel oynadı, karakter de tutarlı. Sadece sahne daha iyi olabilirdi. Ayaz bana çok sert geldi. Hala kendini haklı sayıyor ve hala kızını annesinden saklıyor.Yine de bir tek sahneleri bile daha etkileyiciydi RüyaYusuf kankalığından. SalihMercan da aynı şekilde, o kadar yılın sonunda itiraf böyle mi, karşılığı böyle mi olmalıydı. Replikler çok yetersizdi. Şimdiki zamanın gençlerinin aşkı böyle, siz eskilere bakın mı demek istediler anlamadım.

Ben hiç ters köşe olmadım bu dizide. Zaten o sözü aksiyon için söylemişlerdi sanırım. Rüya nın hali de farklı. Kıskandı sandım, o da olmadı. Önceden büyük aşk yaşamışsa bilemem ki hiç istemem ama ilk heyecanlarını yaşayan bir kız görüntüsü vermiyor. Değişebilir tabii de dizinin o kadar vakti var mı.

Kıskançlık sahnesinde umutlanmıştım,devamı gelmedi. Hiç rahatsız olmamış gibi Yusuf a sakince sordu. Bu kadar özgüven fazla. Ben kadınların aptal aşık olmasından nefret ederim ama Rüya nın hali de doğal değil. Karşında senin için neler yapan böyle bir adam var ama kız rahatlıktan ölecek.Bana normal gelmiyor. Belki Yusuf fazla belli ettiği içindir. Rüya da onun yanında göze batıyordur. Yani karşında böyle bir adam var, dünyayı ayağına serecek nerdeyse, kızda tık yok. İnandırıcı değil.. Ayrıca ben arkadaşlıkla başlayan aşk sevemiyorum. Arkadaşlık yerine kıskançlık görmeyi tercih ederdim.

Rüya nın rahat olma sebebi tabii büyüdüğü çevre olabilir. Ama bu da uymuyor. Elbette Almanya da büyümüş ama Ayaz gibi bir babayla. Önce anlatılanlar, Rüya Ayaz ın dizinin dibinde, bir yere gitse kapıda bekleyen adamlar var. Tek başına tatile gitmemiş, Berlin den çıkmamış. Tutarsız geldi şimdi.

SBA da hikaye başkaydı. Aksine Aslı nın Ferhat a çabuk aşık olup kabullenmesini doğru bulmamıştım. Burada da hemen aşk ya da itiraf demiyorum zaten, hissetsinler, birbirine açılamasınlar, Rüya da belli etmek istemesin kabul etmesin ama heyecanını görelim. Ama bunlar hiç olmadan, tutkuyu vermek için öpücüğe mecbur kaldılar gelecek bölümde. Arkadaşça Antakya turundan bahsedilmesi yerine daha çatışmalı bir ilişki beklerdim.

Rüya dan bu konulara alışkın olduğu hissi aldım ve tuhaf geldi. Daha önce aşık olunmuşsa, ben yaşanacak büyük aşka inanamıyorum sanırım. Mesela Yusuf, Selma ya aşık olmadı bence. O kötü günlerinde ona tutunmuş. Ama Rüya nın sevgilisi olması başka, çünkü aşk isteyecek bir kız.. O yüzden kafam karıştı. Umarım aşk değil, basit bir flörttür.

Ben diziyi seviyorum ve düzelsin diye yazıyorum ama belki de geç kalındı. Aşkın başka türlü yazılmasını beklerdim. Zamanı var mı dizinin, ona üzülüyorum.

Dizinin durumu ne olacak bilmiyorum. Kanal belki de gözden çıkarmıştır. Yine bir potansiyeli heba etmiş durumdalar. Oyuncular ve emekçiler için üzülüyorum.

Hiç umudum yok ama umarım işler düzelir. Herkese sevgiler..

Sevgili Saba, her zamanki gibi döktürmüşsünüz.
    Yorumlarınıza katılmamak mümkün değil.

Özellikle de dizler konusundaki şanssızlığımıza..
    Maşallah dediğimiz 10 gün yaşıyor.
    Umarım kanal biraz sabırlı davranır ve yapım da diziyi toparlar.

Ben de aşkların daha güzel işlenebileceğini düşünüyorum.
    Yusuf-Rüya aşkını izlemek istiyorum ama anne aramaktan sıra bir türlü aşka gelmediği için o aşkı bulamıyorum.
    O Formalite evlilik olmalıydı.

Ama Ayaz-Sultan karşılaşmasını beğendim.
    O da daha iyi yazılabilirmiş ama yine de beğendim.
    Oyuncular gözleriyle oynayıp bana o aşkı hissettirdiler.
    Keşke daha uzun olabilseydi.
    Devamı gelsin inşallah.

Burada bir parantez açayım: İlk 3 e giremeyen dizilerin hemen yayından kaldırılma laflarının çıkmasına da, yayından kaldırılmasına da karşıyım.
    Reyting sıralamasında, aynı saatte yayınlanmayan haber programlarının olmasına da.
    Her dizi ilk 3 e giremez.
    Bu bakışla bakınca, sadece daha popüler başka bir dizi ile aynı gün yayınlandı diye, çok kaliteli diziler de yayından kalkıyor.
    Bıktım artık..

Tekrar aşka gelirsek..
    SBA da durum farklıydı.
    Kızın kendisini evlenmeye mecbur bırakan katile hop diye aşık olması saçmaydı.
    Ama burada durum o değil.
    Baskı altında büyümüş bir kızın, kendisine destek olup ölümden kurtaran yakışıklı prense aşık olması hiç zor değil.

Gelelim Salih-Mercan'a.
    Salih aşkını hop diye ilan etti.
    Replikler çok daha iyi yazılabilirdi.
    Zaten Salih'in karşısındaki ayarsız, mıy mıy Mercan o aşkı hak ediyor mu?
    Bana göre değil, inşallah oğlanın gururunu kıracak sözler söylemez.
    Oyuncu da o tuhaf, isteksiz konuşma tarzı ile içimi baymakta ısrar ediyor.

Bunlar günümüzün aşkları, çabuk çabuk yaşanıyor.
    Ne varsa eski aşklarda var demek istediler bence de.
    Zaten Ayaz-Sultan karşılaşması bence gecenin en güzel sahnesiydi.

3. 2 kişi mimoza17 nickli üyemize teşekkür etti:
    araszeynepp (Dün),lavinya (Dün)

Durum:
    Selin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    GORA
    Konular
    3
    Ettiği Teşekkür
    645
    114 mesaja 135 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    1 Mesaj

Dizi kendi kendinin ipini çekiyor. SalMer aşkı güzeldi evet ama Salih o şekilde aşkını itiraf edecek bir adam olarak anlatılmadı ki bize bölümlerdir. Bide arkadaş kalalım falan diyolar birbirlerine. Yusuf'la Rüya'ysa öpüşmek için geç bile kaldılar dizi bitiyor. Ama kendi ipini çekmekle kastım bunlar değil. Mesela şu hain meselesi sakız gibi uzatıldı. Nereye bağlandı şimdi o konu ? Eniştenin karısını aldattığını öğrendiler eee. Bide kadına her bölüm şişko denilmesi aşırı rahatsız ediciydi bunu tekrarlıyorum. Fazla kilolu bir kadın değil. Kaldı ki onun kilosunu eleştirenler, her yediği lokmayı boğazına dizenler kendisinin 5 katı büyüklüğündeki kadınlar. Önce kendilerine bakmıyolar tövbe tövbe... Kadının her yediğini burnundan getiriyolar. Yazık valla.

İsterim ki en azndan 13 bölüm sürüp konular bir yere bağlansın . Ayaz'ın Sultan hakkında söylediği yalanlar anlaşılsın. Rüya babasına resti çeksin. Hala neden çekmediğini de anlayamadım ya. Feride'nin yalan söylediğini öğreniyor bizim kızda tık yok. Ben olsam parktaki çimleri yolmuştum sinirimden. Gerçi Rüya babasından korkuyo da olabilir. Ama bütün bunların işlenmesi için zaman kalmadı. En fazla hain anlaşılıp dizi bitecek, Rüya annesine kavuşmuş olacak, mutlu son. Selma derinleştirilemeyen bir karakter olarak kalıcak. antika kaçakçılığı mevzusu havada kalıcak . Bide Boran mevzusu var tabi. Adam Yasmin binim Yasmin binim diye diye diziyi bitirdi vallahi. 13 bölüm de onun işlenmesi için yeterli bi süre olabilirdi. İlk bölüm o sakallarıyla korkutan terörist gitti şimdi ikide bir dayak yiyen Mecnun Boran geldi. Oysaki ben Boran'ı 3 karılı, extra olaraktan Yasemin'i isteyen, ona sahip olunca ona da eziyet edebilecek korkunçlukta, en azından seyirciyi geren ama fazla boğmayan bi karakter olarak hayal etmiştim. Ne hale getirdiler.
    To be, or not to be: that is the question: my answer is not to be.

5. 2 kişi Selin nickli üyemize teşekkür etti:
    araszeynepp (Dün),mimoza17 (Dün)

Durum:
    MeRvİsHh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    21
    28 mesaja 37 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Dizi bence bitsin. Merak ettiğim bir tarafı kalmadı. Başroller ilgimi çekmiyor. Evdeki halkın dedikodusu ilgimi çekmiyor.

Boran'ı seviyorum onun da sahnesi az.

7. MeRvİsHh nickli üyemize teşekkür edenler:
    dreams_blue (Bugün)

Sayfa 102/102 İlkİlk ... 252929899100101102

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 51 kullanıcı var. (4 üye ve 47 konuk)

1. MeRvİsHh,
  2. mimoza17,
  3. yılbak30,
  4. betüsüm

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri