Sayfa 101/101 İlkİlk ... 5191979899100101
1006 sonuçtan 1.001 ile 1.006 arası

Konu: İstanbullu Gelin - Bölüm Yorumları

Yardımcı Yönetmen mimoza17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Tecrübe Puanı
    42949675

Alıntı mecür35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Iyi pazarlar.
    Cook güzel ve taslarin yerinden oynadigi bir bölümdü. Süreyya&Faruk'un Uludag maceralarini hatirlamalari, ayni yerlerde ayni seyleri yapmalari cok tatli olmus. Cok hosuma gitti. Hamileligin olmayacagi belliydi fragmanlardan ama yine de üzüldüm. Hele bir de Süreyya'nin sanki hic olmayacakmis gibi düsünmesi daha da cok üzdü. Buna karsilik Faruk'un verdigi tepki cok güzeldi. Bence hic beklemedikleri, hatta pes ettikleri bi anda bebek gelecek. Asli ve Özcan tüm sahnelerde döktürdüler, diger tüm oyunculardan ayri olarak bu ikiliyi sahane enerjilerinden dolayi tebrik etmek isterim.
    Murat'in tepkileri oldukca rahatsiz etti beni. Kendince hakli(zaten herkes her konuda kendince haklidir hayatta) ama etrafindaki insanlarla iliskisinin hic bir boyutunda saygi yok. Karsisindaki kücük veya büyük farketmez. Zaten saygi da sadece büyüge gösterilmez. Murat hic kimseye göstermiyor. Ve bu beni rahatsiz ediyor.
    Osman-Esma sahnesi, Süreyya konusunun acilmasi hic beklemedigim anda oldu. Bölüm bittiginde soguk suya atilmis gibi soklanmistim... Simdi ne olacak? Cok merak ediyorum... Müthis bir sahneydi o sahne. Güven Murat Akpinar'a ve Ipek Bilgin'e alkislar, icimde bir seylerin koptugunu hissettim..
    Fikret, Ipek'e söylediklerinde hakli, cok hakli fakat Ipek de Ada konusunda söylediklerinde hakliydi. Ipek'ten sogudun, tamam ama cocugunla ilgilen bari. Yeri gelince cocuk olmasaydi su an baska seyler konusuyor olurduk demeyi biliyorsun. Faruk bile daha cok ilgilenmistir Ada'yla, firsat bulsa yine ilgilenir de. Süreyya'yi saymiyorum bile. Ipek-Fikret iliskisinin düzelmesi cok zor hatta imkansiz gibi görünüyor su saatten sonra. Oturup bosanmayi konussunlar bakalim konusabilirlerse...
    O son sahne..
    İlk kez bir bölüm Osman ile kapandı.
    Osman'ın annesinden adeta nefret edercesine kaçması ve Esma'nın nihayet baklayı ağzından çıkarıp Süreyya'dan bahsetmesi..
    Hepsi hepsi süperdi..
    Esma'nın son repliği de ''Ben önce anneyim, oğlum!''
    Duygulanmayan yoktur.
    Oyuncular da süperdi..
    Osman'ın ağzı açık kalışı ve İpek Hanım'ın gözleri ile konuşması..

Yönetmen sumisali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    ..Yüreğimin saklı kenti..
    Tecrübe Puanı
    42949685

Merhaba arkadaşlarım valla bölüm çok güzel çok keyifliydi keyifli olmasınada bu fikreti öldürsün bu senaristler inanın ipeğe kızıyorum ya fikrete ondan daha çok kızıyorum nedir bu aptallık ya görmüyornusun faruktan ne istiyosun sen adem yönetim kuruluna girdiği zaman faruk mu kaybedicek sadece sırf faruk üzülsün darlansın gebersin derdinde bu fikret ne kötülüğünü gördün bu adamın sen anlamış değilim ipekle olarakta layığımı bulduğunu düşünüyorum 😡

Neyse gelelim bizim kumrulara onlar her zaman çok güzel çok tatlılar 😊❤ Uludağ sahneleri çok güzeldi hele ama faruğun evden ayrılma olayına bende kızdım bencillik yapıyor süreyya sıkıntıları çekerken hadi gizelim seç istanbul mu bursamı niye demedin faruk bey seni severim ama hele sende bi düşün

Akif ile teyze olayı yeter gına geldi bana onlardan kırktan sonra tövbe tövbee tabiki aşkın yaşı yokta abartmasınlar lütfen 🙄

Sosyal medyada bi spoi paylaşılmış hastanede bi sahnede bir düşüp bayılıyo yukardan bi görüntü kim olduğu da belli değil ama gelecek bölümü merakla bekliyorum

Oyuncu nirvana91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    hiç...
    Tecrübe Puanı
    42949680

Fragman çıkmış...

Osman evden ayrılma kararı alıyor. Baya baya gidiyor Osman eşyalarını falan toplamış çünkü. Esma'ya da fazlasıyla öfkeli. Sırrı onda saklıydı bir kişinin daha bilmesi hele ki bu kişinin annesi olması ağır geldi Osman'a. Esma en beklemediği yerden en ağır darbeyi aldı. Kalp krizi is loading... ben diyim

Fikret'i biri dövmüş onun da gözü morarmıştı. Bu ara dayak moda sanırım

Faruk, Adem'in avukatının Can olduğunu öğrenmiş çok öfkeliydi.

Can ve Begüm hastanedeler ve Begüm bayılıyor. Herhalde hastalığı nüksetti.

Bu bölüm Osman'ın bölümü olacak anlaşıldı. Bu gidişle evde hiç kimse kalmayacak. İlerleyen bölümlerde sessiz bir konak izleyebiliriz.

Ve bu bölüm anlaşılan yine Esma ve Garip yok

Yer
    hiç...
    Tecrübe Puanı
    42949680

Öncelikle forumun yeni yüzü hayırlı olsun...

Bölüm yorumuna gelecek olursak;

"Bana annemi savunma Süreyya"
    "Esma hanım siz neyi hakkettiğinizi bilmezsiniz hiç kimse bilmez"
    "Hem adam Garip hem durum garip"
    "Ben anneyim oğlum,önce anneyim"
    Bölümün en beğendiğim replikleriydi...

Muazzam sahneleri olan muazzam bir bölüm izledik yine. Yahu ben nasıl daha önceden fark edemedim bu diziyi. Yönetmeni,senaryosu,her bölümün su gibi akmasını bir kenara koyarsam ben bu diziyi Esma ve Süreyya için izliyormuşum onu fark ettim.

Esma’nın itirafıyla,yıldönümünün aynı bölüme denk gelmesi çok iyi oldu. Bölüm dengelenmiş oldu bu sayede. Bir sahnede gerim gerim gerilirken diğer sahnede eriyip bittik.

Uludağ sahneleri çok güzeldi,flasbacklerle zaman tüneline girmiş gibi olduk. İkisinin de hengameden biraz olsun uzaklaşıp bu soluklanmaya ihtiyacı vardı. Süreyya gerçekten çok güzel bir sürpriz hazırlamış. Faruk’un kafasını dağıtmaya çalışması, Faruk’un sürpriz hediyesi falan. Karı-koca ilişkisini nakış nakış işliyorlar ya işte buna bayılıyorum. Süreyya bence de hamile ya o çöp kutusunu öyle çekmeleri falan bir acaba mı dedirtti tabi. Kafama bir şey takıldı. Faruk, Esma ve Garip için bilmediğim bir geçmişleri var dediğinde Süreyya nereden biliyorsun deyip üstünü örtmeye çalıştı. Neden geçmişteki meseleyi Faruk öğrenmesin çabasına girdi o an ben pek anlayamadım? Ve tabi bir de Faruk’un birden Süreyya’ya Begüm demesi var. Çok canımı sıktı bu durum. Bu kızın çektiği nedir ya? Can, Derya der... Faruk, Begüm der…

SürEs yine muazzam bir dertleşme izletti bize. Eskiden beri her bölüm istisnasız Süreyya&Esma diyaloğu oluyor. Son zamanlara kadar da bol kavgalı idi tabi. Ama şu son zamanlarda izlediklerimiz Son bölümde Esma’dan Süreyya'ya sitemkar bir nasihat geldi biraz. Dersin adı oğlan çocuğu büyütmek 101… Süreyya’yı yine tenkit edercesine konuştu ama o eski kızgınlığı,öfkesinden eser yok tabi. Her şeyden önemlisi Süreyya’ya içten gülümseyen bir Esma var karşımızda. Süreyya’nın Esma’ya nasihati ise başka bir boyuttu. “Kendinizi sevmeyi” Esma’ya soğuk duş etkisi oldu bu söz ona. Gerekiyordu da. Bazı insanlar başkalarını sevmekten kendisine sevgi kırıntısı bile bırakmıyor ne yazık ki. Esma da onlardan biri. “İstemediğiniz şeyin karşısında sağlam durduğunuz gibi istediğiniz şeyin arkasında da durun.” Esma hem Süreyya’dan hem de Nurgül’den aldığı gazla Garip’e evlenme teklifi etmezse iyidir

Fikret’in İpek’e patlaması haksızcaydı tabi ki de. Peşinden koşmuş, takip etmişmiş falan. Sen gidip İpek’e bir kere olsun seni seviyorum dedin mi, bir mücadelenin içine girdin mi? Hak ettin bunu Fikret sonuna kadar hem de.Şimdi de kalkıp Esra diye ortalıkta dolanıyorsun. Esra’yla karşılaştığındaki yüz ifadesi de midemi bulandırdı benim. Sen evlisin Fikret hem de bir zamanlar aşkından öldüğün kadınla evlisin! Adem’le yaptığı ortaklığa hiç değinmiyorum yoksa baya ağır konuşucam!

Akif ve Senem sahneleri güzeldi bu bölüm.Baya keyif alarak izledim ta ki o asansör sahnesine kadar. Bu ikilinin sahne sayısını biraz azaltsalar çok iyi olacak bence. Fazlası sıkıyor çünkü.

Ve o muhteşem itiraf sahnesi. Masadakilerin gergin bekleyişine mutfaktakilerin de ortak olması… İtiraftan sonra gelen o soğuk sessizlik… Esma’nın itiraf ederken ki o istemsiz sevincinin yerini tepkiler karşısında hayal kırıklığının alması… Bu sahnede ben aşşırı gerildim... Gelelim tepkilere; istisnasız hepsinin tepkisi fazla olmaktan öteye gidip “terbiyesizce” bir hal aldı. Karşılarında anneleri var. Esma bugüne kadar yaptıklarının karşılığını alacaktı elbet, o gün bugünmüş. Hepsinin tepkileri ise farklı nedenlerdendi, herkesin derdi farklıydı… Faruk, annesine her kızdığında evden taşınma kozunu kullanıyor zaten. Süreyya’nın bu teklife karşı tepkisi ise tam bir kadın dayanışması. Süreyya sen muhteşem bir detaysın. Fikret, önce abisine söylenmiş olmasına sinirlendi,olay umurunda değil zaten… Murat, “sen delirdin mi,sen şuurunu mu kaybettin” gibi hadsizce cümleler kuruyor gidiyor üstüne bir de Garip’e kafa atıyor... Osman,ahh Osman en büyük hayal kırıklığım sen oldun. Garip’i eve sokmak için annesinin kendisini kullandığını düşünmesi… İşte bu çok ağır oldu… İpek’e ise diyecek hiçbir lafım yok. Yalandan destek çıkıp arkadan kahkahayı basması tam İpek’lik bir hareketti zaten. Karı-koca midem bulanıyor benim bunlardan. Acaba bu durumu hangi dönüm noktasında kabullenmeye başlayacaklar merak ediyorum. 4 kardeşin karşısına oturmuş bir Esma ve Garip hayat ediyorum da evlere şenlikler.

Garip ve Burcu sahnesi de ayrı bir hoştu ya. Burcu’nun verdiği tepkiye baya güldüm. “Yaşlı başlı kadın yapma dalga geçme yazık” … “Sen onla yapamazsın ki o senden baskın,eli maşalı” Burcu’cum merak etme baban Esma’yı yakinen tanıyor. Baban artık eğlenilecek değil evlenilecek kadın istiyor o da tabi Esma oluyor…

Esma’cım Garip’in moraran yüzünü bir öpücükle geçirebilirdin neden yapmadın hem o zaman basılmanızın bir anlamı olurdu Yalnız o basılmanın klişeliği bile muazzam değil miydi? Bu dizi bize ay şu sahnenin klişeliğine bak ıyy bile dedirtmiyor. Osman acaba ne ve nasıl konuşacaktı Garip’le merak ettim doğrusu. Osman’ın Garip’i itmesi ve elinden çantayı bir hışımla almasını görünce bir kafa da Osman’dan gelecekti heralde dedim. Sapasağlam Esma ne hallere geldi. Yazıklar olsun size çocuklar. Üstüne tabi bir de sevdiceğinin yüzünü öyle görünce, kadın neye uğradığını şaşırdı bu bölüm. İyi dayandı yine de.

Ve son sahne… Ezdi geçti beni,herkesi ezip geçtiği gibi… Osman’ın sözleri gerçekten çok ağırdı,en çok da Osman acıttı Esma’yı zaten. Esma, doğru ya da yanlış ne yaptıysa çocukları için yaptı. Kendisi için çocuklarını kullanacak bir kadın olmadı hiçbir zaman. Tabi ki de Osman olayın şokuyla bu şekilde düşünüyor ama Esma bir “anne,önce anne” Ve tabi sonunda gelen Süreyya itirafı. Hiçbir zaman bu sırrı kötü niyetle kullanacağını düşünmemiştim ki öyle de oldu. O kadar saf bir yerden döküldü ki. Ve tabi bir de beni biriniz anlayın haykırışı da gizliydi Esma'nın içinde. Osman’ın bir nefesle birlikte omuzlarının çökmesi..Off.. Sahnenin devamını çok merak ediyorum. Osman ne düşünecek,ne tepki verecek hiç tahmin edemiyorum. Bu sahneyi yazan,çeken,oynayan herkesin emeğine sağlık ya. İpek Bilgin gözleriyle oynadı resmen ya. Uzun zamandır beni böyle etkileyen bir sahne izlememiştim.

Yer
    hiç...
    Tecrübe Puanı
    42949680

Diziye Defne Samyeli katılıyormuş.
    Garip'in eski eşi Siren'i canlandıracakmış. Eyvahlar olsun ortalık çok fena karışacak vallahi. Sirenler Esma için çalıyor

Yönetmen vadikızı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    necatitutkunu
    Tecrübe Puanı
    42949682

Alıntı nirvana91 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Diziye Defne Samyeli katılıyormuş.
    Garip'in eski eşi Siren'i canlandıracakmış. Eyvahlar olsun ortalık çok fena karışacak vallahi. Sirenler Esma için çalıyor
    yahu Defnenin ne işi var dizide Esma ile Garip genç aşıkmı ki geliyo bu eski eş acaba
    çok merak ediyorum bakalım neler olacak

Sayfa 101/101 İlkİlk ... 5191979899100101

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)