Sayfa 69/76 İlkİlk ... 1959656667686970717273 ... SonSon
751 sonuçtan 681 ile 690 arası

Konu: Vatanım Sensin - Bölüm Yorumları

Status
    serebra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Uzaklar diye bir yer
    Konular
    11
    Ettiği Teşekkür
    52
    26 mesaja 44 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949682

Haftalar sonra ikinci fragman verdiler ve haftalar sonra ben bir fragmanı tekrar tekrar izliyorum.
    Umarım fragman adatmacası değildir, Hilal gerçekten babasına kavuşuyor. İki sezondur beklediğimiz Cevdet-Hilal yüzleşmesi ve kavuşması izleriz.
    ''Bunu hatırladın mı?'' İkinci bölüm Cevdet-Hilal sahnesinin yansıması. Bakalım o sahne gibi güzel yazılmış mı? Gerçi Halit Ergenç ile Miray Daner'in bakışmaları bile yeter.

Status
    hileonidas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Asistan
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    54
    20 mesaja 45 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949674

Alıntı serebra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haftalar sonra ikinci fragman verdiler ve haftalar sonra ben bir fragmanı tekrar tekrar izliyorum.
    Umarım fragman adatmacası değildir, Hilal gerçekten babasına kavuşuyor. İki sezondur beklediğimiz Cevdet-Hilal yüzleşmesi ve kavuşması izleriz.
    ''Bunu hatırladın mı?'' İkinci bölüm Cevdet-Hilal sahnesinin yansıması. Bakalım o sahne gibi güzel yazılmış mı? Gerçi Halit Ergenç ile Miray Daner'in bakışmaları bile yeter.
    Ne zamandır ilk kez ikinci fragman geldi ve çok güzel bir fragman. Sonunda asıl beklediğimiz konuları göreceğiz herhalde. Sona bu kadar yaklaşmışken toparlayıp güzel bitirmelerini diliyor ve umuyorum. Fanlar daha fazla kahrolmasın da... Hilal ve Cevdet! Çoğu kişi bu diziyi mezarlık sahnesiyle izlemeye başlamış, ben de onlardan biriyim. İnşallah güzel yazılmıştır ama dediğin gibi Halit ve Miray'ın bakışmaları bile yetiyor. Bayılıyorum baba kızı izlemeye.

Bu arada bugün 16 Mayıs. Yolun açık olsun Paşam! Unutulmaz!

Status
    dolunay37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Asistan
    Yer
    Bir varmış...Bir yokmuş..
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    4
    2 mesaja 3 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949679

Kiyamet alameti herhalde,ikinci fragman verilmis .. Nihayet.. Son nefeste veya duyulmayan bir itiraf olmamasina sevindim .. Hilal'i silah cekmeye vardiracak hale getirmisse olaylar,saklamakta artik akilli isi degil zaten .. Valla acemi falan dememek lazim,uzak mesafeden gögüs hizasinda vurmuslugu var Hilal'in,aski pacalarindan akarken..Bir de yakin mesafe,gerisini bilemiyorum artik ..Nasil "baba" diyor ,icten demeyi nasil özlemis .. Filllipos'un vurdugu Havva galiba,gözünü kirpmadan .. Yalniz tevkif edilen Türk subaylarini ne kadar Yunan tayfasi ellerinde tutacaklar ki tünel kazilacak kadar vakitleri olacak .. Yine bile bile istemeye istemeye ölüm emri vermek zorunda kaliyor Miralay Cevdet .. Tas olsa catlar insan ..

Fragmanlar gibi güzel bir bölüm olur umarim .. Bugün oldu,daha gecen iki bölümü tamamen izleyemedim .. Ama süpper planla kacan Yakup'un gündüz gözü Cevdet'le bulusmasini izledim ve ne diyeyim .. Iyi kötü kacmissin,gece karanligina kadar topragin altinda saklanirim da ortaliga cikmam .. Huh !!
    Bilinmedik bir hüzün var içimde,bir gariplik !!..
    Anladım ki ya ben fazlayım bu şehirde ya da biri eksik !!..

Status
    pinkybluedream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    224
    40 mesaja 99 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949673

konuk oyuncular,asker rolündeymiş,
    iyi ,bu sefer,ana konuya konuya hizmet edecekler,sevindim
    ama işkence sahnelerinde bakamam,ya sesi kapatıyorum y ada zapping yapıyorum

hilal 'in gerçeği öğrenmesi finale kalır mı ,hele ki babası vefat eder de sonra öğrenir mi diye çekinirdim
    sevindim,çok sevindim, leon bile öğrenmişken hilalin bilmemesi saçmalıktı zaten
    ne olursa olsun,babaya silah çekme işini sevmedim ama,
    mezarlıktaki,ben sana tapardım ,yazık demeye benzemez bu
    yapacak bir şey yok,el mahkum kabul edicez artık

fliposun kendisini takip edeceğini planlamış olabilir yakup,
    cevdetle birlikte onlar fliposa oyun oynar diye tahmin ediyorum
    oyun içinde oyun yani.
    yoksa çok amatörce olur o yakalanma anında yaşananlar.
    jileti yanında götürmemesi,sanki bilerek bırakması da böyle düşündürtüyor

Status
    iklil1972 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    karadayı
    Konular
    1
    Ettiği Teşekkür
    9
    7 mesaja 13 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949678

Hilal bu dizinin en şanslı yan karakterlerinden hatta başrollerinden bile şanslı niye efendim hapishanede yaşadıklarını izleyememişiz nedense hep ortaya sürülen bu ama hilale bahşedilen bölümler görülmüyor 3 bölüm vurulmasına bir bölümde yürümesine adandı izlemeyediğiniz sahneleri burdan tamamladınız zaten fazlasıyla.

Gelelim çiftlere bu dizide hangi çiftin aşkı şahane işlendide hileona yazmadılar kasıtlı olarak yapılmış gibi ima ediyorsunuz neden halvetini evlerindeki cilveleşmelerini bebeklerini falan izleyemedik şuan reytinglerimizin düşme sebebi hep bunlar zaten izleyenler bundan bıraktı diziyi şuursuzca gülüyorum bunları okuyunca bir kere bu vatan dizisi değilmi aşk olur ama ana tema olamaz siz istiyorsunuz dizimizin ana konusu hileonun aşk hayatı olsun ama olamaz ki bana göre size çok bile ekstra olay ve sahne yaratıldı ne AzCev'e ne Yılyak'a böyle sahneler yazılmadı sizlerin ne ayrıcalığı varda eşsiz sahneler size yazılmak zorunda bunu anlamıyorum ayrıca hiçbir çifte yazılmıyor tek size yazılmasa tepkinize bişey demiyeceğim yinede ama karakterlerinizi hep ezilen hiç sahne yazılmayan bir haldeymiş modlarına sokuyorsunuz hiçde öyle değilsiniz ısrarla senaristler konuları hilalin etrafında döndürüyor ister sakat bıraksınlar hatta körde bıraksınlar Hilal Hilal Hilal'e geliyor konu bu kadar basit Azize ile Cevdetin 3 çocuğu var ama dillerinde hep Hilal, Yıldıza hart zortlar memoyu desen geçen bölüm görmedik bile en komiğide herkes bir yerlerdeyken o çocuğa kim bakıyor hasibede öldü yani eleştirilecek çok şey var dizide

Gelelim fragmana sahne yazılmayan pasifleştirilen Hilalimiz yine en önde maşallah birde vasıfları alınmasa ne olurdu bilemiyorum ve yine Hilale adanmış bir bölüm geliyor ana temamız Hilal babasını öğrensin :) o patlama falan hepsi bunun için yazılmış kesin ve Cevdet paşa paşa itiraf ediyor neden Hilal silah doğrultmuş dizinin tek vatanseveri olduğu için peki neden Hasibe ana böyle bir sahnede öğrenmedi bu önemli olayi neden kadın son nefesinde öğrendide öldü ben böyle bir sahnede onun öğrenmesini isterdim veya bu sahnede neden Yıldızda öğrenmiyor bu sahnede onun hakkı değilmi. Ama olurmu sonra fanlarımız kızar yani her sahne düşünülerek yazılıyor Hilalede babasının gerçek kimliğini neden öğrendirdiler sırf Azize geri planda kalsın diye Cevdet'e yardım ediyorduya biraz artık Hilal yardım eder. İşte Hilalimiz böyle geri planda kalıyor yazıkk..!

Status
    remoş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    istanbul
    Konular
    1
    Ettiği Teşekkür
    12
    157 mesaja 315 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    2 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949682

fragmanda
    havvanın filopos
    tarafından katledildiğini gördüm
    ve çok üzüldüm
    hırsız polis

Status
    Set Görevlisi
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    224
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949673

Alıntı remoş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fragmanda
    havvanın filopos
    tarafından katledildiğini gördüm
    ve çok üzüldüm
    emin misiniz.olamaz.cok uzuldum.yazik o kiz canini tehlikeye atti, sonu boyle olmamaliydi.flipos kiyamaz zannediyordum.

Status
    dolunay37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Asistan
    Yer
    Bir varmış...Bir yokmuş..
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    4
    2 mesaja 3 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949679

Alıntı pinkybluedream Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eminmisiniz.olamaz.cok uzuldum.yazik o kiz canini tehlikeye atti, sonu boyle olmamaliydi.flipos kiyamaz zannediyordum.
    Bence de vurduğu Havva.. Yakup'un işkence sahnelerini izleyemedim,Havva'nın ismini verdi mi vermedi mi bilemiyorum ama Fillipos Miralay Cevdet'e "etrafım kuvvacı dolu, sizin damadınız benim hizmetçim " diyordu ..Yakup'la Havva'nın aralarında sadece "aşk ilişkisi" olmadığı sonucunu çıkarması zor olmaz sanırım.. Ve bunu Yakup'a söylemeye fırsat vermeden Fillipos elini çabuk tutmuş,kurtarmaya imkan bırakmamış..

Oyun içinde oyun olmasını ben de isterim sevgili pinky ama pek varmış gibi gelmedi bana.. Ikisini birlikte gördüğünü anlamamışlar sanki.. Fillipos'un bildiğini biliyormuş ama Fillipos'a hissettirmiyormuş gibi bir hava sezemedim ne yazık ki..Umarım vardır bir planları ..
    Bilinmedik bir hüzün var içimde,bir gariplik !!..
    Anladım ki ya ben fazlayım bu şehirde ya da biri eksik !!..

Status
    *serap* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Azize❤Cevdet=BH
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    21
    12 mesaja 14 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949682

Alıntı iklil1972 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hilal bu dizinin en şanslı yan karakterlerinden hatta başrollerinden bile şanslı niye efendim hapishanede yaşadıklarını izleyememişiz nedense hep ortaya sürülen bu ama hilale bahşedilen bölümler görülmüyor 3 bölüm vurulmasına bir bölümde yürümesine adandı izlemeyediğiniz sahneleri burdan tamamladınız zaten fazlasıyla.

Gelelim çiftlere bu dizide hangi çiftin aşkı şahane işlendide hileona yazmadılar kasıtlı olarak yapılmış gibi ima ediyorsunuz neden halvetini evlerindeki cilveleşmelerini bebeklerini falan izleyemedik şuan reytinglerimizin düşme sebebi hep bunlar zaten izleyenler bundan bıraktı diziyi şuursuzca gülüyorum bunları okuyunca bir kere bu vatan dizisi değilmi aşk olur ama ana tema olamaz siz istiyorsunuz dizimizin ana konusu hileonun aşk hayatı olsun ama olamaz ki bana göre size çok bile ekstra olay ve sahne yaratıldı ne AzCev'e ne Yılyak'a böyle sahneler yazılmadı sizlerin ne ayrıcalığı varda eşsiz sahneler size yazılmak zorunda bunu anlamıyorum ayrıca hiçbir çifte yazılmıyor tek size yazılmasa tepkinize bişey demiyeceğim yinede ama karakterlerinizi hep ezilen hiç sahne yazılmayan bir haldeymiş modlarına sokuyorsunuz hiçde öyle değilsiniz ısrarla senaristler konuları hilalin etrafında döndürüyor ister sakat bıraksınlar hatta körde bıraksınlar Hilal Hilal Hilal'e geliyor konu bu kadar basit Azize ile Cevdetin 3 çocuğu var ama dillerinde hep Hilal, Yıldıza hart zortlar memoyu desen geçen bölüm görmedik bile en komiğide herkes bir yerlerdeyken o çocuğa kim bakıyor hasibede öldü yani eleştirilecek çok şey var dizide

Gelelim fragmana sahne yazılmayan pasifleştirilen Hilalimiz yine en önde maşallah birde vasıfları alınmasa ne olurdu bilemiyorum ve yine Hilale adanmış bir bölüm geliyor ana temamız Hilal babasını öğrensin :) o patlama falan hepsi bunun için yazılmış kesin ve Cevdet paşa paşa itiraf ediyor neden Hilal silah doğrultmuş dizinin tek vatanseveri olduğu için peki neden Hasibe ana böyle bir sahnede öğrenmedi bu önemli olayi neden kadın son nefesinde öğrendide öldü ben böyle bir sahnede onun öğrenmesini isterdim veya bu sahnede neden Yıldızda öğrenmiyor bu sahnede onun hakkı değilmi. Ama olurmu sonra fanlarımız kızar yani her sahne düşünülerek yazılıyor Hilalede babasının gerçek kimliğini neden öğrendirdiler sırf Azize geri planda kalsın diye Cevdet'e yardım ediyorduya biraz artık Hilal yardım eder. İşte Hilalimiz böyle geri planda kalıyor yazıkk..!
    Ben şuna tepkiliyim söz konusu Hilalin Cevdet'i öğrenmesi değil tüm ailenin öğrenmesini hepimiz istiyorduk bende ayrımcılığa kızıyorum Azize ile Cevdet'in 3 çocuğu var hadi mehmet daha küçük fakat 2 tane kızları var ve sadece Hilalin öğreneceği bir sahne yazılıyor neden Hilal'e ayrıcalık yapılıyor? Şuan tek Yıldız öğrenseydi fanlar kükreyecekti nasıl olur öğrenemez diye! Beni bunlar irite ediyor malesef sempatim kalmıyor karaktere bu kadar ayrıcalığı başka yan karaktere yazsaydılar onada tepki verirdim mesela bu sahnede sadece Yıldız öğreniyor olsaydı da Hilal'de öğrenmeliydi derdim ama Hilal harici herkes başına türlü dertler gelerek öğrendi Hasibe ana öğrendi öldü, Azize az kalsın kendini gösterseydi o yörük köyünde ölecekti belki ki hem Cevdet kendisi açıklamadı zaten Azize duydu sonuçta yoksa öğrenemeyecekti, ben Hilal'in silah doğrulttuğu sahnede Cevdet'in itiraf etmesine de şaşırdım Cevdet ne badireler atlattı Hilal vuracak diye korktudamı itiraf etti vallahi çok gülünç adam onca işkence gördü itiraf etmedi Fliposa tek kelime etmedi fakat şimdi dili çözüldü, ya bari yazacaksınız akla mantığa uygun yazında eleştirecek bişey bulamayalım yani

Son yazdığında mantıklı olabilir zaten her bölümdede Azize ile Cevdet'e işbirliği yaptırmadılar bu konuda Nuranın hakkını yemeyim o Azize gerçekleri öğrendikten sonra bunu güzel işledi beraber planlar yaptılar sadece sezon finalinde Cevdet kendini feda edeceğini söylemedi. Artık bu saatten sonra bende umutlu değilim nasıl Cevdet'i Leona yardım için yalvarttıysalar bu saatten sonrada Hilal'e yalvartırlar

Status
    Set Görevlisi
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    224
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949673

Alıntı dolunay37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence de vurduğu Havva.. Yakup'un işkence sahnelerini izleyemedim,Havva'nın ismini verdi mi vermedi mi bilemiyorum ama Fillipos Miralay Cevdet'e "etrafım kuvvacı dolu, sizin damadınız benim hizmetçim " diyordu ..Yakup'la Havva'nın aralarında sadece "aşk ilişkisi" olmadığı sonucunu çıkarması zor olmaz sanırım.. Ve bunu Yakup'a söylemeye fırsat vermeden Fillipos elini çabuk tutmuş,kurtarmaya imkan bırakmamış..

Oyun içinde oyun olmasını ben de isterim sevgili pinky ama pek varmış gibi gelmedi bana.. Ikisini birlikte gördüğünü anlamamışlar sanki.. Fillipos'un bildiğini biliyormuş ama Fillipos'a hissettirmiyormuş gibi bir hava sezemedim ne yazık ki..Umarım vardır bir planları ..
    tekrar baktım,göremedim kime ateş ettiğini
    acaba demiştim ben de
    sonlara doğru ,zayiat olmadan bitmez bu hikaye,
    mutlaka şehitler olacaktır.ama tanıdığım kimseye kıyamıyorum.
    havva zaten kaçtığı için ,otomatik suçlu konumuna düşmüştü
    belli olmaz,son anda duvara ateş edip ,havvayı hapse atabilir,umarım öyle olur.

oyun içinde oyun ,yok gibi,evet,
    sadece öyle olsun istiyorum.

leon dahil hepsi göz hapsinde artık
    yine de mutlu son bekliyorum,
    çekilen onca acıdan sonra ilahi adalet gelmeli
    yunanı denize dökeceğimizi bilmenin dayanılmaz hafifliği var üzerimde,
    bu arada leon güme gitmez.
    hilal ve leon,umudun simgesi,
    önyargılara karşın insana insan olarak bakabilmenin,
    imkansızlıklara karşı kalbinin sesini dinleyebilmenin simgesi
    düşmandan dosta,dosttan sevdaya dönüşen yolun simgesi.
    gitmek zorunda kalsa da geri dönecek ve
    savaş bittikten sonra kordonda buluşacaklar,

buna tüm kalbimle inanıyorum

edit:cevdetin fliposa itiraf etmemesi ile ailesine açıklamaması aynı şey değil
    annesi ,eşi,çocukları bilirse tehlikeye atılmış olurlar diye sakladı vazifesini
    hatta eşini boşadı Cevdet,eşref paşanın söylediklerine dayanarak
    fliposa söylese,idam edilecek,
    kızına söylese,onunla gurur duyacak kızı.
    ölmekten korkmak değil mesele,fragmanda dediği gibi,hain olarak bilinirken ölmek.
    finale yaklaşırken,tek yıldız ve hilal kalmıştı bilmeyen.zamanı geldi çoktan.
    yıldız ile hilal arasındaki fark,
    eşref paşa öldüğünde bile duyan da bir günah işledi diyen yıldız,
    beni de konağa alsan baba diyen yıldız,
    hatta ,Tevfik için önce koynumuzda yılan beslemişiz derken,
    kendi leonla evlenme ihtimali üzerine,sevenlerin önünde durmamak lazım diyen yıldız,
    değişmiştir,mesele o değil,
    yakup'u da seviyor gibi,kavuşurlar inşallah
    ama yıldız için babasına tavır alma,reddetme yok
    oysa hilal,onu yunan üniformasıyla görünce,baba bile demedi
    ve yaptığı tercihi ablası gibi kabul etmiyor,tepkisini ortaya koyuyor,
    yıldızın öğrenmesi iyi olur ama,hilalin öğrenmesi gibi vurucu olmaz

yunan kumandana nasıl bir son layık görecekler, onu merak ediyorum
    ölümü cevdetin elinden olmalı

son edit:A.Konak modumuz,doğru demişsiniz,
    yıldız sinirlenip de yine etrafındakileri tehlikeye atacak bir şey yapabilir,
    yakup-havva olayının ona akıl vereceğini düşünmek istiyorum ama,can çıkmadan huy çıkmıyor bazı konularda.

Sayfa 69/76 İlkİlk ... 1959656667686970717273 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (1 üye ve 1 konuk)

1. GoodMood

Yer imleri

Yer imleri