Sayfa 178/199 İlkİlk ... 78128168174175176177178179180181182188 ... SonSon
995 sonuçtan 886 ile 890 arası

Konu: Ufak Tefek Cinayetler - Bölüm Yorumları (2)

Durum:
    ozlem742 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Aydın
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    1
    4 mesaja 9 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı daemon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ozlem742 bu metreslik olaylarında ben erkekleri kenara bırakıyorum, zati çoğu egoist ve öküz.

benim oyada kızdığım iki yüzlü olması, kaçak kucak savaşması ben çok iyiyim nidaları.

bide ben metreslik olaylarında kadına daha çok kızıyorum, okumuş etmiş insanlar kendşne saygın mı yok o kadar mı gurursuzsun. insan aşık olmaya aşıktır kişiler bir araçtır. bak içinde yaşasa uzak dursa, boşanmadan sonra olsa tamam. bunlar kusura bakmayın ama şehveti yaşayıp yatıp kalkıp bunun adına aşk deyip aşkı da kirletiyorlar.

aşk temiz bişeydir, tamam kendi ayakları üzerinde duran insanlar ama bu yaptıklarını doğru çıkarmıyor. bide ikide bir seyirci gözünü boyamaya ben iyiyim nidaları sıkıcı oluyor. doprudur seyircimizin büyük çoğunluğu düşünmez daya ben iyiyim ben böyleyim onu doğru sayar. serhanın mehmetten, oyanında burcudan bir farkı yok benim gözümde hee var en azından mehmet pişman oldu yanlışı anladı, burcuda çıkıp yüzzüne herşey söylüyordu. tüm karakterler leş ama oya ve serhan benim gözümde en leş.

faturanın ağırını oyaya kesiyorum çünkü bir bayan olarak kadın olarak kendine saygısı yok. bide kendi ayakları üzerinde duran güçlü kadın demi.

bide beni bu metreslik olayında serhanın şerefsizliği, mervenin kötülüğü bahanelerinden çok oyanın kendine saygısı olmaması sinir ediyor. bir kadınsın doktorsun, bu yaşa kadar ayakta kalmışsın, statü yapmışsın 35-40 yaş arası kendini düşürdüğün duruma bak metreslik. yazık çok yazık.
    Aşk temiz bir duygu değil ki. Güzel bir duygu ama insanlara her şeyi yaptırabilecek kadar güçlü bir duygu. Çok da derin bir konu. Yargılanabilecek bir duygu da değil. Duygular zaten yargılanamaz çoğu duygu istemsiz yaşanır. Beynimizin nasıl işlediği, kime ne hissettiğimiz bizim elimizde değil. Olsa hayat çok düz olurdu. Ne savaş ne huzursuzluk ne kavga .. mantığımıza göre şekillendirirdik hayatımızı. Sadece masallarda aşkın o saflığı , temizliği. Aşık olmak elimizde değil ama nasıl yaşayacağımız bizim elimizde karşı koymak gereken durumlarda mantık, etik, ahlak devreye girer ya baş edilir ya kişi kendini teslim eder cefasını da çeker.

Metreslere kızmam birine kızmam için bana zararı olması gerekir ya da sevdiğim birine. Acırım sadece. Erkeğin şerefsizliğini de üstlendikleri için. En çok tepkiyi onlar aldıkları için. Kendilerine saygıları olmadıkları, kendilerini küçük düşürdükleri için. Kolay da değildir sadece bedenleriyle bir erkeği elinde tutmak fazla onur kırıcı.

Erkek öküz, erkek egolu. O erkeklerin egolarını da biz kadınlar besliyoruz o yüzden böyle durumlarda erkeklerin bu yaptığını hepsine mal ederek bir yerde durumu normalleştiriyoruz. E kadın yapmasın diyip sorumluluğu kadına yüklüyoruz yine. İyi, düzgün erkek de çok var onlar aşık olunacak erkek değil de dost olunacak erkek gözümüzde.

Ben kötülüğü kişinin başka canlılara verdiği zararlara göre değerlendiriyorum. Oya en büyük zararı kendine veriyor Merve çevresine ikisini kıyaslayınca kötü olan Merve. Şu metreslik olayında Oya Merve'ye zarar veriyor ama Merve'nin Oya'ya yaptıkları çok daha ağır Ve Merve narsist biri aralarındaki savaş malum terazye koysak Merve ağır basar. O yüzden ben iyiyim demek yerine kötüyle kötüleşiyorum dese severim. Serhan'ın şerefsizliği ilk Serhan'ın suçlanmasını gerektiriyor, Merve'nin kötülüğü de yaşadıklarını hak ettiğini gösteriyor. Etme bulma dünyası bahane değil yani.
    Oya karakteri de baştan itibaren altı oturmayan aşırı ütopik bir karakter. Bu son bölümleri izlemiyorum da insan olarak değerlendiremiyorum. Burda daha önce çok tartışıldı nasıl bir karakter pek net çıkmadı yazdıklarım da yukarda ben de keşke böyle iki yüzlü tutarsız bir karakter yazmak yerine Oya'nın da yaşadıklarıyla grileştiği iyi biriymiş gibi lanse edilmeden Merve'yle savaştığı bir senaryo yazılsa demiştim. Gökçe ile Aslıhan karşılıklı coşardı.

Çok boş bir dizi kavramlar tartışılabliyor sadece karakterlerin alt yapısı yok. Keşke psikolojiyle arası iyi olan, gözlem yeteneği olan bir senarist yazsaydı bu diziyi.
    Kötü olmak yalnızlığı göze almak demek

Durum:
    hardi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Yer
    Çanakkale
    Konular
    109
    Ettiği Teşekkür
    43
    209 mesaja 296 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    5 Mesaj

Ufak Tefek Cinayetler'e bir ödül daha!

Meriç Acemi, 'En İyi Senarist' ödülünü aldı.

Ay Yapım imzalı Star TV’nin fenomen dizisi Ufak Tefek Cinayetler’e bir ödül de Türkiye Gençlik Ödülleri’nden geldi. Dizinin senaryosunu yazan Meriç Acemi gençlerin oyu ile en iyi senarist seçildi.

Bu yıl 4.’sü düzenlenen 'Türkiye Gençlik Ödülleri' oylama sürecinde 'En İyi Senarist' Kategorisinde yapılan açık genç oylamasında en çok oy alan Ufak Tefek Cinayetler dizisinin yazarı Meriç Acemi oldu.

Maslak TİM Show Center'da düzenlenen geceye katılan Acemi, diziye gösterilen büyük ilgi için izleyicilere teşekkür etti. Sezon finalini için geri sayıma başlayan Ufak Tefek Cinayetler şaşırtıcı gelişmelerle Salı akşamı Star’TV’de.

MEDYATAVA

Durum:
    juwel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    ...
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    0
    10 mesaja 21 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Ahahahahjaja en iyi senarist mi

Neyse ben bir şey demiyorum cidden demiyorum.
    Sektör böyle işte, körler sağırlar birbirini ağırlar.

Durum:
    Moderatör
    Yer
    Çanakkale
    Konular
    109
    Ettiği Teşekkür
    43
    Bahsedilme
    5 Mesaj

Oya’nın rengini anlamak zor

SALI akşamı ekrana gelen Ufak Tefek Cinayetler’i izlerken düşünmeden edemedim. Oya’nın hayattaki en büyük isteği hamile kalmaktı ve sonunda bu mutlu haberi aldı. Soluğu da intikam almak için Merve’nin yanında aldı. Onu arabasına alıp tehditler edip sesini kaydederek kaza yapmalarını sağladı. Sonra da bebeğime bir şey olmasın diye ağlamalara başladı. Şaşkınlıkla izledim bu durumu. Tamam, kabul ediyorum işin seyirlik kısmı şahane! Ama Oya’nın rengini de anlamak zor! Kadın doktor ama kendini zehirleyen başka bir doktora inanıyor. Bu zorlu hamilelikte o kazayı yapacağını bile bile arabayla Merve’yi korkutuyor. Yetmiyor, bir de tehditle Merve ve Serhan’ın yaşadığı evi alıp yerleşiyor. Oya bu hikayenin kötü karakteri de biz mi durumu kaçırdık? Merve Aksak aslında Oya’ydı da hayal mi gördük?

OYA DOĞAN-VATAN

Durum:
    Moderatör
    Yer
    Çanakkale
    Konular
    109
    Ettiği Teşekkür
    43
    Bahsedilme
    5 Mesaj

Ufak Tefek Cinayetler sezon finali mi, yoksa final mi yapacak?

Star'ın iddialı dizisinin final yapacağı iddia edilmişti.

Star'ın Ay Yapım imzalı iddialı dizisi Ufak Tefek Cinayetler'in fial yapacağı iddia edilmişiti. Milliyet Gazetesi yazarı Sina Koloğlu, dizinin akıbetini köşesinde yazdı.

Sina KOLOĞLU / MİLLİYET

Öyle bir final olacak ki!

'Ufak Tefek Cinayetler' sezon finali mi yapacak, yoksa final mi yapacak? Dizinin, 12 Haziran’da sezon finali yapacağı yazıldı. 32’nci bölümde, yani, '5 Haziran’da sezon finali olacak’ bilgisini aldım. Bir de final yapacağı söylentisi çıktı. Star TV cephesinde ‘sezon finali’ olduğu belirtiliyor. “Ters köşeler olacak mı?” diye sordum. “Ortalık büyük karışacak, beklenmedik dönemeçler olacak. Epey şaşırtacak ve unutulmayacak bir final garantisi var” yanıtını aldım. Durum böyle... Oya ile Serhan’ın mutlu sonu olacak mı? Cinayetlerin failleri Merve mi yoksa kara sevdalı Burcu mu? Arzu mu kurban gidecek, yoksa Mehmet mi? Edip ise bir muamma... Merve’yle sürpriz bir birliktelik yaşayacaklar mı, yoksa ortak bir cinayetin planlayıcısı mı olacaklar?

Taylan’la Pelin bu ekibin içinde çok mu masum bir final yapacak? Benim sorularım bunlar... Bir başka ipucu, ‘cinayet işlenecek ama katili göremeyeceğiz’ şeklinde... Bence sezon değil ama harbi final yakışırdı. Zamanını doldurduğu kanaatindeyim. Son bölümlerde, ‘Ben doldum, taştım bir final istiyorum’ havasını sezmiştim. Sezonun iyi işlerinden biri ya da biriydi diyebilirim.

Star TV’nin bu sezon final yapacak dizisinin ‘Fazilet Hanım ve Kızları’ olduğu bilgisi de geldi. Diğer projeler, yeni sezonda devam edecekmiş.

MEDYATAVA

Sayfa 178/199 İlkİlk ... 78128168174175176177178179180181182188 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri