Sayfa 190/190 İlkİlk ... 90140180186187188189190
950 sonuçtan 946 ile 950 arası

Konu: Ufak Tefek Cinayetler - Bölüm Yorumları (2)

Durum:
    mimoza17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Asistan
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Ettiği Teşekkür
    1.635
    464 mesaja 1.152 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    4 Mesaj

Standart Cevap: Ufak Tefek Cinayetler - Bölüm Yorumları (2)

Alıntı kitappandasi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ufak Tefek Cinayetler’de dikkat çeken değişim! Nerede o eski günler?

Star TV’nin sevilen dizisi Ufak Tefek Cinayetler, sezon finali yaptı.

32. bölümüyle ekrana yaz arası veren dizi, sezonun en çok dikkat çeken dizileri arasında yer almayı başardı.Dizi ilk ekrana geldiğinde oyuncuların kostümleriyle çok konuşuldu.Adeta podyumda bir şov izler gibi, her hafta oyuncuların kıyafetleri konuşulmaya başlandı.Gökçe Bahadır, Aslıhan Gürbüz, Bade İşçil ve Tülin Özen’in başrolünde oynadıkları dizi, ekrana konusuyla bambaşka bir hava getirirken, dizinin çekildiği mekan da merak konusu oldu.Oyuncuların başarılı performanslarının yanı sıra kıyafetleri bir model havasında taşımaları, her hafta giydikleri kostümlerle diziyi bir şölen havasına dönüştürmeleri de dizinin en dikkat çekici tarafı oldu.
    Dizinin Kare As’ı 4 kadın oyuncu arasında Aslıhan Gürbüz, biraz daha kilolu kalınca, kimi zaman haksız eleştirilerin hedefi oldu. Ancak Gürbüz, Merve karakteriyle gösterdiği performansla hem gözleri doldurdu hem de giydiği kostümleri öylesine ustalıkla taşıdı ki herkesin gözünde adeta ‘kraliçe’ ünvanını kazanmayı hak etti.Şıklığından, duruşundan, zarafetinden ödün vermeyen Merve, her ne kadar dizinin kötü kadını olsa da hep giyimi ve kıyafetleri taşımasıyla ekranda adeta bir moda ikonu gibiydi.
    Ancak dizinin son bölümlerinde Aslıhan Gürbüz’ün daha çok babet tarzı düz ayakkabılar giydiği görüldü.Topuklu ayakkabısıyla Sarmaşık’ın kadınlarına adeta zarafetin kitabını yazan Merve’nin neden bir anda babet giymeye başladığı anlaşılamadı.Son haftalarda kıyafetlerinde de eski ihtişamı olmayan Merve’nin dizinin sezon finali bölümünde giydiği kıyafet de eleştiri aldı.Yaza merhaba partisinde siyah ve pelerinli bir elbise giyen Merve’nin eski ihtişamını hiç de yansıtmayan bu kıyafet, sosyal medyada da kimi eleştirilere maruz kaldı.
    Merve’nin günlük hayatta babet giymesi dikkat çekerken çok da konu edilmemişti ancak partide bile babet giymesi izleyiciyi şaşırttı.Ancak gerçek sonradan anlaşıldı. Aslıhan Gürbüz’ün daha önce bel fıtığı ameliyatı geçirdiği ve son dönemde de dizindeki menisküsle mücadele ettiği öğrenildi. Gürbüz’ün uzun saatler boyunca süren çekimlerde topuklu ayakkabı giymek sağlığını olumsuz etkilediği için babet seçilmişti.

Kaynak: Televizyon Gazetesi
    Arkadaşım, iyi ki yazıyı paylaştın da toplu vücuduna rağmen her giydiği kıyafeti, topuklu ayakkabılarının üzerinde bir kraliçe gibi taşıyan Merve'ye ne oldu diye düşünmekten kurtuldum.
    Merve Serhandan kopup Edip'e yaklaşırken kıyafet tarzı da sporlaşıyor diye uydurmuşum..

Edip'in ölmesine üzüldüm..
    Zavallı hayatta hiç mutlu olamadı sanki.
    Önceleri Oya'ya, son zamanda da Merve'ye duyduğu hisler de hep karşılıksız kaldı..
    Ölen o olmasaydı Merve ile hoş sahneleri olsaydı keşke..

Bu diziyi izleyince kötülük bulaşıcı diye düşünmekten kendimi alamadım..
    Yalnız dizideki bütün karakterlerin kızma duygusunun, bir tık sonra öldürme isteğine geçivermesini de hiç hoş karşılayamıyorum..
    Adam öldürmek bu kadar kolay mı?
    Kızdım, nefret ettim o halde bi koşu gidip öldürüvereyim şunu gibi ilkel bir dürtü yazmışsın Meriç hanım.
    Normal, ahlak ve vicdan sahibi bir insanken katile dönüşmek bu kadar da kolay değil..

2. mimoza17 üyemize teşekkür edenler:
    kitappandasi (18-06-2018)

Durum:
    Denizkisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Asistan
    Yer
    Brussel / C.H.D.C
    Konular
    7
    Ettiği Teşekkür
    24
    31 mesaja 38 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    3 Mesaj

Ufak Tefek Cinayetler: Bir hayal kırıklığının anatomisi

Ufak Tefek Cinayetler: Bir hayal kırıklığının anatomisi

Sezon başında en umutlu olduğum, adeta tatlı bir sürpriz gibi başlayan dizi Ufak Tefek Cinayetler’di. Güzel kıyafetler, tatlış evler, şahane bahçeler, içten içe küçümsediğimiz dertleriyle Sarmaşık ve elbette her daim hayranı olduğum Mert Fırat, ne istesem aynı dizideydi. Bir süre çok da iyi gitti gerçekten, ince bir senaryo, bayıla bayıla seyrettiğimiz entrikalar, oyuncuların şahane halleri ile güçlenen karakterler – özellikle de Merve Aksak- hayatımızın birer parçası oldular, Salı akşamlarını iple çekmemizi sağladılar.

Sonra bir gün Sarmaşık’ta bir okul yangını oldu ve açıkçası UTC bir daha eskisi gibi olmadı benim için. Daha önce rastladığımız ve ‘o kadar kusur kadı kızında da olur’ deyip geçtiğimiz mantık hataları suratımıza suratımıza vurulmaya, ‘Dostum bizimle dalga mı geçiyorsunuz?’ sorusu dizinin en temel meselesi olmaya başladı. Entrikalar o kadar kör gözüm parmağına olmaya, mevzular birbirinden o kadar bağımsız akmaya ve her şey incecik bir mantık çerçevesinin bile o kadar dışında olmaya başladı ki diziyi izlemek zaman zaman bir sinir harbine döndü. Merve Aksak kötü bir karakterdi ve o haline bayıldık ama sanki etrafındaki herkes bir anda lal kesildi, bin yıldır bildikleri Merve’yi unuttular. Oya evet safçana bir kızcağızdı ama tuzağa düşsün diye en olmadık saçmalıkları yaptı ya da kurnazlaştığına inanalım diye o kadar tutarsız hareket etti ki hangi diziyi izlediğimizi unuttuğumuz anlar oldu. Yine de her hafta ‘Belki düzelir, belki eskisi gibi bir şeyler izleriz’ diye ekran başına geçtiğimi inkâr edemeyeceğim, öyle hop diye bırakamadım. Zaten bütün bu saydıklarım da dizinin reytinglerini etkilemedi ve dizi ikinci sezon onayını aldı. Alsın da zaten, koskoca bir ekipten bahsediyoruz, kimse süren bir iş bitsin istemez. Temennimiz bu kadar tatlı bir ekip ve güzel bir fikir varken dizinin o ilk 13 bölüm haline geri dönmesi.

Gelelim sezon finaline. Bütün sezon merak ettiğimiz kurban Edip çıktı, gerçi Elif de öldü ama bunun pek bir olayı yok tabii. Finale dair en sevdiğim şey ölenin kim olduğunu hemen öğrenmemiz ve önümüzdeki sezona katili merak ederek girecek olmamızdı. Bunun dışında evet güzel çekilmiş sahneler vardı ama sezon finalinin de kendi adıma tam bir hayal kırıklığı olduğunu söylemek isterim. Bir kere her ne kadar ortada bir cinayet olduğunu biliyorduysak da sezon boyunca yaşananlar kadınlardan birinin cinayet işlemeyi göze alacak kadar delirmesine inandıramadı izleyiciyi. Aldatmalar yaşandı, birbirlerinin hayatlarına müdahale ettiler, mütemadiyen kapıştılar, Raşel’in patronu değişti ama yine de anlamış değilim bu kadınlar neden bir partide buluşup birbirlerini öldürmeye karar verdiler?

Zeynep Gonenli

Kaynak :

Spoiler İçermektedir

Konu kitappandasi tarafından (18-06-2018 Saat 23:53 ) değiştirilmiştir. Sebep: Yorum başlığına görsel eklenmiyor

4. Denizkisi üyemize teşekkür edenler:
    mimoza17 (Dün)

Durum:
    kitappandasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Asistan
    Yer
    somewhereonthemap.
    Konular
    29
    Ettiği Teşekkür
    483
    117 mesaja 314 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    5 Mesaj

İzleyiciler, Ufak Tefek Cinayetler dizisini neden bıraktılar?

Star TV’nin iddialı dizisi Ufak Tefek Cinayetler, sezona müthiş bir başlangıç yapmıştı.
    Ancak ilk 13 bölümü müthiş ilgi gören dizi, sonraki bölümlerde ciddi bir ilgi düşüşü yaşadı.
    Reytinglerde çok belirgin olmasa bile düşüş yaşayan Ufak Tefek Cinayetler, 32. bölümde sezon final yaparak yaz arası verdi.
    Diziyle ilgili hayal kırıklıkları olan önemli bir izleyici grubu var ve bunlar ilk sezonu tamamladı ve 2. sezonda dizinin eski haline dönmesini umut ediyor.
    Ancak bir grup daha var ki, diziyi belirli bölümden sonra terk ettiler.
    Peki dizinin ilk bölümlerine çok ilgi gösteren izleyicilerdeki azalma ve ilginin düşüşü hangi sebeplerden gerçekleşti?
    Bir izleyici şu yorumu dikkat çekmekte: “Uzun zamandır izlemeyi bıraktım ama geçenlerde finale bir göz gezdirdim. İyi ki bırakmışsın dedim kendime. Felaketti, rezildi, saçmaydı, mantıksızlık diz boyuydu. Benim için bu dizi artık tamamıyla kapandı.”
    Bir başka izleyici ise meraktan ikinci sezona bakacağını ama sürekli olarak izleyemeyeceğini belirtiyor.
    Bir başka izleyici ise “Dilerim önümüzdeki sezon o ilk 13 bölüm tadında bir Ufak Tefek Cinayetler izleriz” diyor.

Dizideki senaryo sorunlarının yanı sıra, aşırı amatör sahneler ve karakterlerin bir anda olduklarından daha farklı bir hale dönüşmeleri izleyicileri en rahatsız eden konuların başında geliyor.

Ufak Tefek Cinayetler bu sezonu başarıyla tamamladı ama ikinci sezon için şimdiden ciddi bir öngörüde bulunmak mümkün değil.
    Çok başarılı da olabilir, ilk sezonunu da aratabilir.
    Bunu belirleyecek olan ana kriter, dizinin 2. sezonunda nasıl değişikliklerle izleyicinin karşısına çıkacağı olacak.

Kaynak: Televizyon Gazetesi

6. kitappandasi üyemize teşekkür edenler:
    mimoza17 (Dün)

Durum:
    mimoza17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Asistan
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Ettiği Teşekkür
    1.635
    464 mesaja 1.152 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    4 Mesaj

Post Cevap: Ufak Tefek Cinayetler - Bölüm Yorumları (2)

Yeni sezonda bizi çok heyecanlı günler bekliyormuş..(Mert beyin anlatımı)
    Nedense Sezon finalinin ağzımda bıraktığı mayhoş tattan bir türlü kurtulamadığım için buna inanamıyorum..
    İlk bölümlerde camdan düşen kadın gibiydi.
    Şimdi ölen Edip çıkınca kandırılmış gibiyim..
    Ama yaz sonuna kadar unuturuz ve katil kim tahminlerine başlarız nasılsa..
    Konu mimoza17 tarafından (Dün Saat 20:36 ) değiştirilmiştir.

8. mimoza17 üyemize teşekkür edenler:
    kitappandasi (Dün)

Durum:
    kırmızı su - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    atanamayan öğretmen
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    19
    13 mesaja 32 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj

En merak ettiğim Edip' in ölümünden sonra Oyanın durumu. Bence onu çok zor günler bekliyor. Çok büyük üzüntü yaşayacağını düşünüyorum. Keşke o sarmaşık denilen kötülük ve kibir kuyusuna hiç gelmeseydik diye çok pişman olacak gibi. Yazık oldu Edip' e. Hayatta hiç mutlu olamadan öldü gitti. Böylesi bir sonu hak etmedi. Şu da var ki bu olaydan sonra Oya ve Serhan beraber olamazlar gibi geliyor bana. Eğer ki katil Serhan ise hiç olmaz zaten...
    Bu arada onca kötü giden duruma ve bazen insanı bıktıran senaryosuna rağmen ben seviyorum bu diziyi. Ekrandaki bir çok diziden de farklı ve özgün buluyorum
    Yeni sezonda her anlamda kendini toparlayacaktır ben inanıyorum.
    Keyifli yorumlar

Sayfa 190/190 İlkİlk ... 90140180186187188189190

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Yer imleri

Yer imleri