Sayfa 100/100 İlkİlk ... 509096979899100
998 sonuçtan 991 ile 998 arası

Konu: Söz (Arşiv 4)

Status
    A.Konak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetici
    Yer
    Poyraz Karayel
    Konular
    502
    Ettiği Teşekkür
    30
    72 mesaja 121 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    4 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949685

Bahar yalnızlığı kendi seçiyor. Kendini mesleğine adasa bir sürü insan olur çevresinde. Karabayır'da Nazım'ın ilk sezon gittiği köyleri düşünün. Onlara muhtaç olup, onlar için her şeyi yapabilecek köy halkı vardı yanlarında. Yine gitse, doktor olduğu aklına gelse belki birkaç arkadaş edinir. Burada kim dinliyor onun derdini? Kimse. Doktor olmasa Kaçmaz ailesinin yanında ne kadar duracaktı? Yavuz'a onsuz da yaşayabileceğini göstermeli. Yavuz nasılsa bu kız beni bırakmaz diye düşünüyor. Haklı da. Ben de Yavuz olsam ben de öyle düşünürüm. Ah Ethem ah!

3.fragmanı sevdim. Ne oldu Güler? Ateş'in omuzunu tutmalar falan! Dua et ki kızını seviyor. Yoksa suratına tükürürdü.

Benim canım Erdemim.

Status
    Osysia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    Mavi Liman...
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    128
    69 mesaja 86 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    2 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949673

Moduuum Bahar zaten senin oğluşun olmadan yaşıyor kuzum. Evlilikleri formaliteden, kağıtüstünden sözde evliliğe terfi edebildi ancak. Bahar’ın mesleğini yapmıyor olmasından ben de aşırı rahatsızım. Son 2 bölümden 2 görsel dolanıyor, Bahar Kaçmaz ailesinin yanında destekte ama aile saadetine bile bakamayacak kadar mahzun... hadi kimse fark etmiyor bu durumu ama nasıl oluyor da Bahar’ın içinde bulduğu trajediyi bilen Erdem bi gram bunun farkına varmaz? Yavuz ya Yavuz, her şeyi birlikte yaşayıp atlatan insanlar, o nasıl düşünemez böyle bir şeyi... Bahar her halükarda kendi ayakları üstünde duracak benim ondan hiç şüphem yok... ilk ayrılıkta nasıl durduysa yine duracak, eksile eksile hayatına devam edecek... sorun zaten Bahar’ın ne kadar güçlü olduğunda, hayatına her şartta devam edebileceğinde değil ki modum... bir kadın güçlü diye, her şeyin üstesinden tek başına gelebiliyor diye, yıkılmıyor, direniyor diye insanlar tarafından bir köşeye ötelenmemeli. Kadın hepsinin üstesinden gelecek güçte diye yanında sevdiklerinin desteğine ihtiyaç duymuyor anlamına gelmiyor ki! Yanında Yavuz’u ve desteğini istemesi ve bunu acil yardım çağrısı olmadan istemesi ve ihtiyaç duyması kadar doğal ne var? İnsanlar sevdikleri, değer verdikleri insanların kötü gününde yanında dururlar, bir şey yapmasına gerek yok varlıklarını hissettirseler yeter... gereksiz ve anlamsız teselli cümlelerine de gerek yoktur, varlığı yeter ama Yavuz bunu asla göstermiyor. Bahar’ın ihtiyaç çağrısını alırsa gelmeyi akıl ediyor çok şükür. Son kapı sahnesinde keşke yanında olmak istiyorum deyip de gitmeseydi... keşke o kapıda sessizce bekleseydi de gerçekten yanında olmak istediğini gösterebilseydi. ama nerede Yavuz’da öyle sevip, sahiplenecek yürek.

Ankacımmm dizide bütün karakterler aşırı bencil, lafta hepsi hayatını bir şeye adamış ama hepsinin tavrı, üzüntüsü hep bencilce. Bir Bahar var zaten... o da yalnızlıktan kurudu.

Bir ısıtır, bir üşütür, bir ağlatır, bir güldürür...

Status
    Yönetici
    Yer
    Poyraz Karayel
    Konular
    502
    Ettiği Teşekkür
    30
    Bahsedilme
    4 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949685

Osysia'cım Yavuz çok emin Bahar'ın Karabayır'dan bir yere gitmeyeceğine. Gitmediği sürece de Yavuz onu hep çantada keklik görecek maalesef. Keşke bir süre İstanbul'a dönse, yada farklı bir yere gitse izini kaybettirip. Yavuz biraz seferber olsa. Yahu tek istediğimiz şu çocuğun gerçek anlamda Bahar'a olan sevgisini görmek. 37 bölüm boyunca bir tek 17'de hissettik o da aşk değil sadece kaybetme korkusuydu. Her kanalda bir sürü dizi var, internet dizileri var ama baş rollerin çift olamadığı, sevgi hissetirmediği tek dizi olarak dizi tarihine geçer. Asi'de Asi ile Demir 26.bölümde açılmışlardı birbirlerine. Ama 26 bölüm boyunca aralarında öyle bir elektrik vardı ki inanılmaz. Bakışlarından bu çiftin birbirine ne kadar aşık olduğunu hissediyordun. Söz'de bir kez olsun Yavuz'un Bahar'a güzel baktığını görmedik. (Haa nikaha giderken bakmıştı bi) Of neyse yaa yoruldum aynı şeyleri dile getirmekten.

Ben dizinin 3.sezona uzayacağını düşünmüyorum. Yarın akşam 2 yeni dizi daha başlayacak. Onların reytingleri bakalım Söz'e neler yapacak? 2.sezonda bir hikaye oturtamadılar ki 3.sezonda güzel bir şey yazsınlar.

Status
    zeyneps - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    ...
    Konular
    6
    Ettiği Teşekkür
    3
    28 mesaja 58 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949686

Bahar gitse ne değişecek ki ben Yavuzun Bahar ölse üç gün sonra farkedeceğini düşünüyorum

Bence dizinin sonunda Bahar Suriye'ye veya Afrika ülkelerinden birine gönüllü doktor olarak gitsin ve hem o ordaki insanlara derman olsun hem ordaki insanlar Bahar'a derman olurlar insan sevgisi her şeye muktedir Baharın bunu Yavuz'dan alamayacağı çok açık.

Ben dizinin 3.sezona uzayacağını düşünmüyorum. Yarın akşam 2 yeni dizi daha başlayacak. Onların reytingleri bakalım Söz'e neler yapacak? 2.sezonda bir hikaye oturtamadılar ki 3.sezonda güzel bir şey yazsınlar.
    Uzasa dahi Poyraz gibi sezon ortası final yapmak zorunda kalır hikâyenin çatısı o kadar alçaldı ki...

O giden senarist kimse geri gelsin ve Bahara sahip çıksın

Status
    Oyuncu
    Yer
    Mavi Liman...
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    128
    Bahsedilme
    2 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949673

Modum Bahar neden gidecekmiş ki? Yavuz gitsin! Bahar bir de varlığını hatırlatmak için her şeyi mi bırakıp gitsin? Biz görmüyoruz belki ama sözde bile olsa bu kadın orada gönüllü doktorluk ve bakıcılık yapıyor. Bahar neden gidecekmiş, kalıp Yavuz’u süründürsün.

Modum bak değişik şipçiler çıkmış kuşluda, fırsattan istifade sende Erdemle bi şip sayfası mı açsan acaba? Ethem’cimi etiketlemeyi unutma ki iyice bi bu muhabbetlere maruz kalsın, sakinleştiriciler alacak duruma gelsin.

Status
    Oyuncu
    Yer
    Mavi Liman...
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    128
    Bahsedilme
    2 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949673

Modum yeni sayfa aç bize, bu yılın ilk sayfası hiç yaramadı bize, söz forumu da su başmış öyle diyolla.. yeni bölüme yeni sayfayla girip daha orijinal çemkirme yöntemleri bulalım. bu hafta bölümü izlemeden çemkiresim var, yorumlar ğstünden çemkirip yenilik yapayım diyorum. Ethem’cim de sıkıldı hep aynı şeyler... azcık yenileyelim kendimizi

Status
    Yönetici
    Yer
    Poyraz Karayel
    Konular
    502
    Ettiği Teşekkür
    30
    Bahsedilme
    4 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949685

Yavuz'un Bahar'a sevgisini hissetmeden yok size yeni sayfa falan

Bu Derman niye Nazlı ile uğraşıyor? Gidip kimsesiz, sahipsiz Bahar ile uğraşsın. Bahar'ın hayatına renk gelir biraz. Bakarsınız aşık olur Bahar'a. Önce minnoş bir kedi gibi yaklaşır. Sonra aşık olur. Yavuz öğrendi mi de

Status
    Oyuncu
    Yer
    Mavi Liman...
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    128
    Bahsedilme
    2 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949673

Bir de çok merak ediyorum. Bu Eylem sözde terörist Şükrandan kurtardı ya milleti, hani şu Bahar’ın kaş göz işaretinden anlamayan ajan abla, ne diyorsun/ne anlatıyorsun diye bön bön kafa sallayan süper ajan abla, hani elleri bağlı üç adamı indirirken bi kadını dövemeyip, yaralı ve kucağında bebekle koşan kadını yakalayamayan süper ajan ablayı diyorum... 150 kere falan Eylem sayesinde, Eylem sağolsun diye replik yazmıştı Ethem’cim...

Acaba sırf merakımdan soruyorum, bir Allah’ın kulu neden sağol demiyor şu Bahar’a? Hafız için bi teröristi, Çolak’ın tuzağından bir sürü insanı... Hafız’ı, Geveze’yi kurtardı. Nazlı’yı kurtardı. Yavuz’u kurtardı. Geçtim Bahar sayesinde falan da... bir sağol diyeni de geçtim... bari kıza nispet edilen sahneler olmayaydı. Kız bari sürekli bi köşede mahzun mahzun oturup içerlemeyeydi.

Sayfa 100/100 İlkİlk ... 509096979899100

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yer imleri

Yer imleri