Sayfa 187/200 İlkİlk ... 87137177183184185186187188189190191197 ... SonSon
998 sonuçtan 931 ile 935 arası

Konu: Söz - Bölüm Yorumları (4)

Durum:
    Osysia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Mavi Liman...
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    516
    204 mesaja 288 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    2 Mesaj

Selamlar, güzel bir gün olsun.

Eskiden hangi detaydan başlasam yoruma derdim, hiçbir detayı kaçırmayayım ki eksik olmasın falan derdim... şimdi hangi mantıksızlıktan başlasam acaba diye düşünürken buluyorum kendimi. Yer ve mekan seçimleri, çekim ve mantık hataları, içi boş replikler ve olaylar, olmayan hikayenin saçmalığı, katledilen meslekler ve mesleklere uymayan tiplemeler, karakterler ve psikolojileri, profesyonellik, oyuncuların kaldıramadığı asla da kaldıramayacağı boyutta travmatik olaylar... say say bitmez.

Yılın en iyisi seçilen yönetmenim yer ve mekan seçimleriniz gittikçe rezilleşiyor, seçimlerinizi tarif edebileceğim tek kelime "leş" olurdu, karakterlerin hızla bozulduğu yetmiyormuş gibi sizin donanımınız da karakterleri, psikolojilerini, sürekliliklerini, yaşadıkları travmalarını ekrana doğru taşımaya yetmiyor. Yetmediği gibi yanlışlıkları da sürekli ve sürekli tekrar eden kısır bir döngüye girmiş durumdayız. Bir değil iki değil bir çok konuda danışmana ihtiyacınız var. Askeri, hukuki, tıbbi, psikolojik konularda, polislik, ajanlık, bürokrasi, resmi durumlar, kanunlar, inşaat, vakıf ve dernek işleri, vs...

En son kaşıkla tünel kazan bir Çolak'ta aklımı yitirecek gibi olmuştum, şimdi bütün Karabayır'ın ve civarın altında kovayla kazılmış köstebek yuvası olduğunu öğrenince bana nüzul isabet etti sanıyorum. Hesap kitap, teknik bilgi yok ama lafta gırla giden dehalar, stratejiler, teknik adamlar, muhteşem yetenekler var bereket. Kovayla çamuru kazdı, yetmedi ayağı bir taşa takılmadan köstebek yuvasına çevirdi şehrin altını, dağlık bölge ama zeminde sıfır kaya... o köstebek yuvasını açarken çıkan kova kova çamuru neyle nereye yaydılar, sığdırdılar da ne ihaların ne kolcuların ne devriye askerlerin dikkatini nasıl çekmediler acaba? Dahası çamur zeminde hadi diyelim kaya çıkmadı, girişe koyulan 2 tahtayla o tüneli (!) nasıl stabil tuttular acaba? Sıfır iksayla, sıfır desteklemeyle o tünelin altında kalmadan nasıl çıktılar acaba? Hele Yavuz'un elindeki haritaları ve o girift tünelleri görüp o kovalarla kazıldıklarını hayal etmeye çalışınca.... Yönetmenim belki tanımazsın ama kendisi de dehadır Otto Mohr'un kemikleri nasıl sızlıyor belli değil. Diziyi görse Mohr Zarfını, Mohr Çemberini keşfettiği, Mohr-Coulomb Göçme teorisini ürettiği ve ilgili modellemeyi yaptığı güne lanet eder, mesleğe küserdi herhalde.

Dünkü bölümde kayıp olan tim oyuncularının yetenekli olduklarını düşünüyorsam da bir şekilde karakterlere o kadar saçmalatıldı ki artık onların da oynadıkları şeyleri anlamadıklarını ve anlayamadıkları şeyin altından kalkamadıklarını düşünüyorum. Kadın oyuncular desen, içlerinde çok ağır rollerin altından kalkabilecek var mı gerçekten? Nazlı mesela bu kadar ağır bir bağımlıyı kotarabiliyor mu? Size çektiğiniz sahneler inandırıcı geliyor mu mesela? Keşke öyle kalın çerçeveli bi gözlük takıp, saçı başı dağıtmakla, halk tarafından anlaşılamıyorum edalarıyla entel olunsaydı. Nazlı'yı oynayan oyuncunun bağımlının altından kalkamayacağını ben sıradan bir izleyici olarak anlayabiliyorken sizin göremiyor olmanıza ne demeli? Gerçi kime ne anlatıyorum ki, savaşta ailesi gözleri önünde öldürülmüş, travmalı bir çocuğu hiç çekinmeden kendi sıfır yetenek çocuğunu oynatabilecek şuursuzlukta birinden beklentilerim falan var. Madem bu kadar ağır bir konu işlenecek, neden bir psikolojik danışman tutulmuyor? Hayır tutuluyor demeyin çünkü o komiklikte bir titreme krizini bilinçli bir insan yaptırmış olamaz.:img-heh: Nazlı için, Hatice için üzülmem gerekirken ya gülesim geliyor ya ağlaması gereken çocuğu gülerken görünce dehşete kapılıyorum, dikkatim dağılıyor.

Eylem ve ajanlık konusuna hiç girmeyeyim çünkü o konudan çıkmanın imkanı yok. Özellikle iş başında, kendi duyguları konusunda en ama en mimiksiz, en kendini belli etmeyen karakter olması gerekirken... en rol yapabilen, yapabiliyormuş gibi görünen karakter olması gerekirken... hani biz Agah ve Hamit arasındaki farkı böyle gözlerimizle göre göre, beğene beğene izliyoruz ya, ondan bahsediyorum. Eylem ne yapıyor gerçekten? Görünen ne, anlatılan muhteşem yetenek ne? O Selim'li işkenceli sahnede amaç neydi, biri "işte benim sevgilim" derken akabinde öteki "sevgili değiliz" diye komik iddialarda bulundu. Amaç neydi bizi sıkarken Selim'i gülmekten öldürmek falan mı? Dahası Omza yerleştirilmiş bir plakadan vurulan Eylem'in hayata tutunuşu nasıl göz doldurdu belli değil. Ne olmuş omzundaki plakadan vurulup soluksuz mu kalmış? Ciğere, kalbe, kaburgalara, karın boşluğuna falan darbe mi gelmiş? Sanıyorum ki nefesini tuttu Selim kontrol ederse ölmüş gibi görünmek için falan çünkü profesyonellik de bunu gerektirir. :img-hyste

Hele hele bu gizlilik olaylarına da neremle güleceğimi şaşırmış durumdayım. Ethem'cim tam olarak neresiyle yazıyor acaba? Ajanların gizlilikleri zaten bir gülme konusu, Eylem 8.kimliğiyle 1 otelli, 1 sinemalı, 2 kafeli Karabayır'ın; aynı otelinin aynı odasında teşrif ediyor ama asla gizliliğinden ödün vermiyor, büyük yetenek. Agah 25 yıllık gizliliğini birden Çolak'a deşifre ediveriyor. Nedir bu rahatlıkların sebebi? Derman'ın binbir surat halleri, toplantılara bile telefonla ve oynanmış sesiyle katılıyor olmasına ne demeli, Hani Agah onu o Agah'ı biliyordu, bunların o husumet olayı neydi? Birbirini görmemiş mi bunlar? Bu abartılı gizlilik niye? 20 bölümdür BB olayına nasıl bir sansür ve gizlilik uygulandı belli değil, biz bile unuttuk. Şimdi paraya ihtiyacı olan Bahar hop diye muhasebeciden olayı öğrenip Savcı'ya gidip hala gizliliği devam eden olayın aslında suikast olmadığını aslında babasının terörist olduğunu öğreniyor ama asıl saklanması gereken konu Yavuz'un öldürdüğü müymüş? Neden? Hayır ben de Bahar kadar bilmiyorum bunun nedenini? Erdem'in de söyleyecek bir sözü yok, repliklerin içi bu yüzden boş çünkü mantıklı bir gerekçesi ve sebebi yok. Hadi adamın ailesine özel imtiyazla gerçekleri anlatın bari deyin ki "durumun gizliliği hala devam ediyor, kimseye anlatmayın, kimseyle konuşmayın" falan... Savcı askere gidip hesap soruyor, sebep belli değil, asker askerine hesap soruyor sebebi belli değil, gizlilik var sebebi belli değil, adamın başı yanacakmış nedeni ve sebebi ne belli değil...

Ethem'cim sen lütfen ama lütfen kıskançlık yazma. Fethi gibi adamın içinden bile bir ayı çıkardın ya helal olsun sana. Neydi o Keşanlı'nın yengem ne giymiş öyle zırvalığı? Hele o bikini saçmalığı neydi öyle? Çok merak ettim Eylem'in bikinisine o tepkiyi veren Fethi, zamanında Sebo'yla birlikte yaşadığını bilmiyor muymuş? Duysa ne olacakmış? Gerçekten merak ediyorum... hayır böyle romantik komedi tadında bi sahneye zorlamışsın yine ama... biz bunlara tatlış tatlış kıskançlık değil ayılık diyoruz. :img-beee:

Ethem'cim dizideki zaman sorunsalı akılları zorluyordu bir de onu yalanlayacak replikler geldikçe beyninin hesap yapabilen kısımları firarda diye korkuyorum. Dizide 3-5 çeşit zaman var: kafasına göre ilerleyen zaman, yaşanan zaman, repliklere göre şekillenen zaman, geçmişe göre şaşan zaman, bir yere tarih yazılınca hepten sapıtan zaman, aynı anda iki ayrı yerde yaşayan insanlara göre farklı hızlarda ilerleyen zaman... bilemedim hangisine inansam, hangisine gülsem, hangisine şok olsam falan... :865323 Derman hikayesi farklı bir boyutta yaşanıyor herhalde ben artık tutamadım onun hesabını, ki hesabım da kuvvetlidir. Derman Agah en az 10-15 yıllık anlatıldı, yaşanan 3 yıl öncesi ama lafta olay 10 yıl öncesinde... YavBah desen yaşananlar, izlenenler 2-3 aylık, anlatılanlara bakılırsa 3 yıllık falan evlilermiş. Amaaan ben tarih diyorum zaman diyorum adam daha başrollerinin soyadlarından, kaç kardeş olduklarından falan bihaber. :img-beee:

BB olayı patladı, bir şeyler olacak falan sandım da heyecan yaptım. Meğer BB olayını bile Yavuz'un babasını öldürme olayında nasıl haklı sebeplerle gözünün döndüğünü göstermek için kullanmaya gündeme getirmişler. :img-hyste Hepsini anladım da Bahar niye tokat attı, Tubi'nin dediği gibi neden halıya pislemiş köpeği evin dışına çıkarıyormuş gibi evden attı adamı? Yavuz'u böyle hemen anlayıp suç senin değil, sana kızmıyorum, ben ne aptalmışım, dünyanın en büyük kahramanı babişkomu hiç anlamamışım triplerine girecekti madem... dahası Bahar hangi ara; kendisini çocukken bırakıp giden, yıllarca babasını bi canavar olarak bilen ve ondan nefret eden, babasına "servet senin servetin", "biz bir aile değiliz", "birbirimizi tanımaya çalışıyoruz" diye ayar veren kızdan "en büyük kahramanı tarafından aldatılmış" kız çocuğuna terfi etti acaba? Madem en büyük kahramanı babişkosuydu o tabutta ölmek istemiyorken bile "Yavuz kurtar" diye neden bağırmış? Madem bağırmış ölürken niye Yavuz hayallerine dalmış? Ha pardon arada babişkosunu da hayal etmişti dimi... çok dramatik ve hazin bir hikaye gerçekten. :whistle2

Ethem'cim canın yazmak istemiyorsa bence hiç yazmamalısın, en azından sahneleri yok denirdi. Sırf sahneleri uzasın diye hiç yaşanmamış sahneler aylardır, yıllardır normal bir şekilde yaşanıyormuşçasına konuşturma mesela, dizide asla olmamış, konu dahi edilmemiş şeyler varmış gibi gösterme mesela, ya olanlardan bahset ya da bırak kısa kalsın sahneleri... ya da sırf konuşsunlar ama çözülmesinler diye bir önceki replikleri arka arkaya söyletme mesela... yormasaydın kıymetli parmacıklarını 7-8 kere arka arkaya kopyala yapıştır yapsaydın ya da denden koysaydın zamandan falan kazanırdın hiç değilse. :calis Ha yazacak 2 replikleri yok, batırdım ne yazsam hemen çözülecekler diyorsan sen de haklısın ama böyle yerlerde sürünen bir sahne, eskiden harika görünen bir çifttiler ama şu an tek göze gelen şey kocaman bir uyumsuzluk durumu maalesef. Tolga'nın nasıl oynadığını görmemiş olsak kim bu içi geçmişgiller diyeceğim. Ama neyse ki yanlış bir şey yapmamış! Eeee 3-5 bölüm önce "Bahar'a yalan söylüyorum" diye ağlayan, suçluluk duyan adam kimdi acaba? Paralel evren Yavuz'uydu galiba... Ay ama dur yaaa seviyormuş, hatta çok seviyormuş, ekmek mushaf çarpsın ki seviyormuş adam... 125 kere söyleyince garantilemiş oluyor galiba... ha bir de yanında olmak istiyormuş! Kim tuttu seni, kızın yanında olmak istiyordun madem olaydın. Ha pardon sen şimdi öyle deyince kapıyı kırıp içeriye dalmayı falan anlarsın geri aldım sözümü. Madem yanında olmak istiyorsun, madem kadının yalnız kalma isteğine saygı da duyuyorsun... o zaman sessizce olsaydın keşke yanında, o kapıda sessizce sabaha kadar bekleyerek kadının yanında duracak, varlık gösterebilecek aşka sahip olabilseydin keşke. Kadın da en zor anında yine bırakıp gitti diye iki kez üzüleceğine orada olduğunu bilerek sadece varlığından güç almış olsaydı keşke. Ama ne gerek var canım, nasılsa eminsin ya Bahar orada kendi kendine iyi olacaktır; reddedildi, üzüldü, terslendi, ötelendi, yalnız kaldı, sevilmedi, sevilmemesine rağmen adamı kabul etti, tabuttan çıktı, çıkmasıyla babasını kaybetti, kaybetmesiyle terörist olduğunu öğrendi, yetmedi babasını öldürenin kocası olduğunu, gözünün içine baka baka yalan söylediğini falan öğrendi... hepsini geçiştirdi de bunu mu geçiştiremeyecek. Tabi bunlar ne ki Yavuz'un 37 bölümdür bitmek bilmeyen travmalarının yanında? Yanında olmak istedi, çok sevdi ve her zamanki gibi ağlayan, üzgün kadına arkasını dönüp gitti... Neymiş yaşlanmaktan, engellerden, acılardan falan korkmuyormuş da neymiş... mücadelesi de zamanla değilmiş, hayatlaymış. :img-hyste Büyük gelişim gösteriyor komtanım yahu, neydi hah Çolak'ı yakalayıp ölecekti falan, haklı ama yaşlanmaktan korkmaya gerek yok tabi, Çolak yakalandı, anne katilini de buldu muydu müsait bir yerde inecek var derdi ama ona da gerek yok artık yaşamak için bir sebebi sevgili kahraman babacığı vardı değil mi? Zaman geçiyor Nazlı'nın odanın her karışında ki etkileşimini görüyoruz, Çaylak'ın iyileşmesini görüyoruz, Fethi'nin ve Eylem'in yüzlerindeki morluklar iyileşmesine kadar görüyoruz... Yavuz ve Bahar'ın o süreçte yaşadıkları neymiş, ne önemi varmış? Hayır ne gibi işlenecek bir detay olabilir ki zaten? İyi olacak ya, iyi olacak... ve hatta iyi olmak zorunda.:img-hyste

Derman sonunda Nazlı'ya intihar süsü de verdi. Nazlı ölsün, Güler tımarhanelik olsun, Bahar kendisini unutup ona destek vermeye yanına gitsin, bunların gösterilmesine gerek yok, kadınlar ne yaşamış bir önemi zaten yok. Erdem'cim profesyonelliğinden hiç ödün vermesin, Yavuz'u yanına alsın kılı bile kımıldamadan akşama kadar oturduğu yerden görevine devam etsin lütfen... Yavuz'un da suratında mimik görürse bir güzel fırçayı kayar, sıkıntısını çıkarır falan, oh mis.:cheer:

Yoruma kime söylenerek başlayacağımı bilemedim bari kendime söylenerek bitireyim çünkü Modum beni defalarca uyarmıştı, hayallerini yıkmak istemem ama yok öyle bir aşk demişti. Dinlemedim, inatla kandırdım kendimi, 17den beri bekliyorum ama tık yok, olmadığı gibi git gide düşen bir grafik izleyip duruyorum. O zaman neden kendime bu eziyeti edip her hafta 2,5 saat diziye 1,5saat de reklamlarına harcayıp her gün burada da hatırı sayılır vakit geçiriyorum ki? Ethem'cim senin için Karagöz ve Hacivat'ın bitiş cümlesinden bir kuple geçti gönlümden, Hacivat'tan "yıktın perdeyi eyledin viran" Karagöz'den "her ne kadar sürç-i lisan ettikse affola" der giderim.

Çok sevgili, dünyanın en sakin, en sabırlı ve bunca zamandır bana ve yorumlarıma katlanan en bi tatlış Modusuuu senden minik bir ricam var:

Herkese iyi seyirler demek isterdim ama ihtiyacınız olan asıl şeyi dileyerek gidiyorum, bolca sabır. bye

Bir ısıtır, bir üşütür, bir ağlatır, bir güldürür...

2. 3 kişi Osysia üyemize teşekkür etti:
    A.Konak (13-03-18),deren1970 (13-03-18),MiManchi (14-03-18)

Durum:
    A.Konak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetici
    Yer
    Poyraz Karayel
    Konular
    1519
    Ettiği Teşekkür
    74
    214 mesaja 370 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    23 Mesaj

Osysia'cım yok kuzum no ban no panik.

Sen de benim gibi potansiyel var. Dayanamaz izlersin. Bak bi Zuzi hiç izlemiyor. Tubi arada bir kaçamak yapıyor. Ben finale kadar izleyeceğim mesela. Erdem, Yavuz, Keşanlı üçlüsü oldukça dizi her ne kadar çileden çıkarırsa çıkarsın bitireceğim. Zaten ömrü de uzun soluklu olmayacak. Pazartesi başlayacak 8.gün Söz'ün yerini alacak diye düşünüyorum. Bakalım göreceğiz. Maksimum 2,5 aylık ömrü kaldı.

Evet ben dizinin başından beri Zuzi ile sana Yavuz'un Bahar'a aşık olmadığını defalarca söyledim. Ama sizin pembiş gözlükleriniz vardı o dönem. Dinlemediniz beni. Öyle kapının önünde durup, içten gelmeyen bir tonlama ile "seni seviyorum" demesi ile Yavuz'un sevgisine kanan bir Allah'ın kulu yoktur. Erdem'e en azından söylemesini beklerdim. "Çünkü o benim eşim ve ben onu sevdiğimden bu vicdan azabı ile yaşayamam" diye. En azından biraz daha inandırıcı olurdu. Bahar'ın kilidi değiştirme bahanesi de inanılmaz komik. Yalnız kalmak istemiş. İyi takdik. Ben de evde uygulayacağım. Kilidi değiştirip ev halkını kapı önünde bırakacağım. Yalnız kalmaya ihtiyacım var diyeceğim Yazık gülüyoruz ağlanacak halimize.

Dünkü bölüm neydi öyle yahu. %70 terör timi, %10 eylem, %10 nazlı kalan %10'da da diğer karakterleri ucundan görebildik. Hafız, Aşık, Tahir hiç yoktu mesela. Hayır gerçekten ne yapmaya çalıştıklarını anlayamıyorum. Bana ne Dermandan, bana ne Selim'den bana ne yeni gelen teröristten. Niye başrol oldular birdenbire?

İçerde'nin yokluğunda nereden bulaştım bu illete bilmem. Çukur gibi dizi varken biz oturmuş Söz izliyoruz. Pes vallahi kendime.

4. 2 kişi A.Konak üyemize teşekkür etti:
    deren1970 (14-03-18),Osysia (13-03-18)

Durum:
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Mavi Liman...
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    516
    Bahsedilme
    2 Mesaj

Modum her zamanki gibi cansın, :img-kiss: artık her dediğini dinlerim hayatta ikiletmem :img-hyste zuzum zaten izlemiyor, tubiş annesinden dolayı bakıyordu. Onları yolcu etti ki hayatta bakmaz artık. O zaten asker için izliyor YavBah’çı falan bile değil. Asker ayağı da tırt diye.. özetle o Savaşçı ve Börü’de takılıyor benim anladığım. :) bana gelince epeydir uzatmaları oynuyordum. Yavuz’dan da Ethem’den de Yağız’dan da yapımcılardan da adam olmaz maalesef. Beş tane yorumcuyduk hherkesi kaçırdılar bizi de kaçırırlarsa mutlu olacaklar herhalde. :) Kıymetli vaktimizi sinir harbi için harcamaya ne gerek var, gel biz boşverelim senle şöyle güzel bi sulu komedi bulup onun sayfasında takılalım. :) Haa yok ben burada devam ederim takılırım dersen bu sefer kendimi geyikten veya alakasız yorumlardan banlatma riskim yüksek vallahi :img-hyste

Dur ilk mesajdan banlanmayım, bölüm yorumum: modum senin %ler de şaşmış. Teröristlerin olduğu her yerde Eylem de vardı. %10 kesmez annem onu, en az %40ında vardı. Karamelli mısırla bile çekilmedi o derece yani :) haaa ben bölüm yorumu yapacağıdım dimi, evet yapıyoruuuum yapıyoruuuum... bölüm sonunda komtan Yavuz’u otelin asansör görevlisi Eylem’i de süper star yapan şuursuzluğu kınıyorum. Hayır madem sonunda adamı ilaçla uyutup herkesi dövecektiniz o kadar organizasyona, masrafa ne gerek vardı? Yani koca timden iki kişi bi ilacı koyup adamı uyutamamış mı? Becerip bir türlü oyalayamamışlar mı adamı da beş kişi gerekiyormuş? Eylem yokkene ne yapıyorlarmış? O zaman neden bütün bilgi alınacak kötüler kadınmış?

Son olarak da zeynepsin bu ajanlık işlerinin sadece ve sadece kadın bedeninden ibaret olduğu yorumuna aşırının aşırısı katılmış olduğumdan değinmeden geçmek istemiyorum, içimde kalmasın. :)

6. Osysia üyemize teşekkür edenler:
    deren1970 (14-03-18)

Durum:
    Zuzinha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    18
    20 mesaja 71 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    1 Mesaj

Şimdi modumcum, biz onların arasında aşk gördüğümüzde ve sen ne münasebet dediğinde Yavuz zaten “inkar” ediyordu. He ben onun kızı reddedişini samimi bulsam zaten hiç izlemez sizinle tanışamazdım. Hayırlısı olmuş:)))) Ama konu şu, beni inkar ederken bile aşkına inandıran Yavuz şimdi tekerleme gibi günde 8 kere seviyorum diyor da niye beni ikna edemiyor?:)
    Yavuz’un diline bakarsak Osişim ve ben haklıymışız. Yavuz’un hisleri varmış hatta adı aşkmış:) Ama işte biz göremiyoruz:)))) Ben olaya modum haklı çıktı damgasını vuramıyorum. Yavuz kızı hala reddediyor olsaydı derdim:) He modum eğer bu Yavuz benim evladımdır ama sevmek, sevgi nedir bilmez onun sevmesi işte bu kadar diyorsan o doğru bak:) Ama o nasıl esas oğlan sorarım:) Bence Ethem tırt çıktı. Hadise o:) Yönetmene hiç girmiyorum bile. Ben daha iyi yönetirim inanıyorum. İki gün versinler daha iyi bölüm de yazarım. İddialıyım. Niye? Daha kötüsü zor çünkü:))) Bu dizinin durumu Nazlı gibi. İnsanı duygulandırmak isterken güldürüyor. Esprili değil doğal komik:))) Dün diziye ara ara da olsa maruz kalmak bozdu beni. Psikolocik oldum. İzlemeyin:))))

8. 2 kişi Zuzinha üyemize teşekkür etti:
    deren1970 (14-03-18),Osysia (13-03-18)

Durum:
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Mavi Liman...
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    516
    Bahsedilme
    2 Mesaj

Zuzuuuum şairin de dediği gibi eskidenmiş çooook eskiideeen :) haklısı haksızı var mı bilmem de ne umduk ne bulduk onu biliyorum. Kısmet :) eskiden YavBah aklıma güzel şiir getirirdi bu arada sadece Küçük iskender şiirleri geliyor aklıma onlar da pek duygulu sayılmazlar hatta fazlasıyla hayattan hepsi :)

Zuzuma katıldım güzellikler de getirdi bize :)

Sayfa 187/200 İlkİlk ... 87137177183184185186187188189190191197 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yer imleri

Yer imleri