Sayfa 87/87 İlkİlk ... 37778384858687
434 sonuçtan 431 ile 434 arası

Konu: İstanbullu Gelin - Bölüm Yorumları (2)

Durum:
    Selin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    GORA
    Konular
    3
    Ettiği Teşekkür
    654
    114 mesaja 136 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    1 Mesaj

Standart Cevap: İstanbullu Gelin - Bölüm Yorumları (2)

Gerçekten çok gülünç. Uzay çağı falan. 2071 ile ilgili bi animasyon hazırlanmıştı çok dalga gecilinmisti. Bu nasıl dalga konusu olmadı hayret. Şizofreni konusuyla falan ilgimi çeker sandım büyük yanılgı. Mustafa Topaloğlu klibi gibi bi gelecek hazırlanmasına gerek yok idi şizofreniye değinmek için.

Edit: teknolojiyle psikiyatrin sacini boyamamalari da cabasi.
    To be, or not to be: that is the question: my answer is not to be.

Durum:
    itouch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Karşıyaka
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    34
    30 mesaja 32 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    1 Mesaj

az önce seyredebildim diziyi ve gördüm ki cesur ve güzel dizisindeki İstanbul da ki ev İstanbullu gelin e ev sahipliği yapıyor ülkemizde çok fazla yapılan binalar artık bu yolla dizilere ev sahipliği yapar oldular
    Keepintouch

Durum:
    hardi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Yer
    Çanakkale
    Konular
    113
    Ettiği Teşekkür
    43
    173 mesaja 251 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    4 Mesaj

İstanbullu Gelin sinir bozucu bir açılış yaptı

Uzun zamandır İstanbullu Gelin’in yeni sezonu başlasın diye bekliyordum. Sonunda beklenen gün gelip çattı. Boran Ailesi’ne ne olduğunu izlemek için ekran karşısına geçtik. Süreyya’nın öldüğünü, Esma Sultan’ı öldürdüğünü öğrendiğimiz ve kızı Yaz’ın ondan ne kadar nefret ettiğini gördüğümüz bir sahneyle başladı sezon.

Ne yalan söyleyeyim dumur oldum. Gayet sinir bozucu bir açılıştı. Bölüm boyunca da yukarıdan aşağıya düşen ve yardımcılarının Ayvalık’taki evine yerleşen Boranlar’ın yukarıya tırmanma çabasını izledik. Öyle büyük olaylar yoktu bölümde... Ama içinde bulundukları durumda değişip, dönüşen karakterleri tandık. 161 dakikalık bölüm nasıl aktı gitti anlamadım. Zeynep Günay Tan’ın rejisi, Deniz Akçay Katıksız’ın cümleleri ve oyuncuların şahane performanslarıyla İstanbullu Gelin yine bu sezona damgasını vuracağını belli etti. Daha önce yazmıştım, bu sezon Meral Çetinkaya ve İpek Bilgin sahnelerinde oyunculuk şöleni izleyeceğiz diye... Bölümün son 5 dakikasında bunu gördük. Bundan sonra daha lezzetli bölümler izleyeceğiz. Zira; Boranlar Ülfet Kavaklı’nın alt katına taşınıyor. Üstelik Adem’e yardım edip Boranlar’ın peşine takan da Ülfet Kavaklı imiş. Bu sezon Ülfet ve Esma geçmişin yüklerini bir bir masaya sererken bundan en fazla etkilenenler çocuklar olacak gibi görünüyor.

OYA DOĞAN- VATAN

4. 3 kişi hardi nickli üyemize teşekkür etti:
    mimoza17 (Bugün),Selin (Dün),vadikızı (Dün)

Durum:
    mimoza17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Yer
    İstanbul
    Konular
    2
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    682 mesaja 1,715 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    9 Mesaj

Alıntı Selin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gerçekten çok gülünç. Uzay çağı falan. 2071 ile ilgili bi animasyon hazırlanmıştı çok dalga gecilinmisti. Bu nasıl dalga konusu olmadı hayret. Şizofreni konusuyla falan ilgimi çeker sandım büyük yanılgı. Mustafa Topaloğlu klibi gibi bi gelecek hazırlanmasına gerek yok idi şizofreniye değinmek için.

Edit: teknolojiyle psikiyatrin sacini boyamamalari da cabasi.
    Evet, çok saçma bir hastane tanıtımı olmuş.
    Psikoloğumuz her nedense, emekli olmaktansa, bu uzay çağının hastanesine transfer olmayı tercih etmiş.
    Güzelim muayenehanesini de bırakmış.
    Saçları da felaket olmuş, şapka gibi bir perukla..
    Güzelim Tilbe hanıma yapılır mı bu?

Bunca zaman ailenin taşıyıcı, bağlayıcı, aklı başında kişisi Süreyya'yı aniden şizofren yapıp, kayınvalidesini öldürüp, çocuğunu düşünmeden kendini asacak hale getiren Senaristi de esefle kınıyorum.
    Perşembenin gelişi Çarşambadan belli olur.
    Süreyya şizofren olacaktı ise, buna baştan karar verip iki sezondur adımlarını ona göre atacaktı.

Şimdi bu U dönüşü ile sansasyon yaratma kararını hiç beğenmedim.
    Bu doku tutmaz, doku uyumu yok.

Oysa iki usta oyuncu, Esma ve Ülfet üzerinden yürüse ve hiç bu ruh hastalıklarına girmese bizlere ne şölen olurdu..
    Orada ruh hastası olabilecek ilk aday Ademdi ki annesinde hastalık zaten vardı..

6. mimoza17 nickli üyemize teşekkür edenler:
    Selin (Bugün)

Sayfa 87/87 İlkİlk ... 37778384858687

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 42 kullanıcı var. (4 üye ve 38 konuk)

1. Berker,
  2. SELVERR,
  3. mimoza17,
  4. gulmek

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri