Sayfa 58/200 İlkİlk ... 84854555657585960616268108158 ... SonSon
1000 sonuçtan 286 ile 290 arası

Konu: Yasak Elma - Bölüm Yorumları

Durum:
    mimoza17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Yer
    İstanbul
    Konular
    3
    Ettiği Teşekkür
    2,885
    741 mesaja 1,868 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    9 Mesaj

Ben taktım bu Hakan'a..
    Bu adam güya Alihan'ın en yakın dostu.
    Herşeyini, geçmişini, hastalıklarını biliyor.
    Alihan nihayet birine karşı gerçek duygular besliyor, bunu anlamıyor mu?
    Anlamaz olur mu?
    Hazır Alihan düzelir gibi, neden o aşka çomak sokuyor?

Acaba kendisi mi Zeynep'e tutulmaya başladı?

Durum:
    Darmody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    VATIKAN
    Konular
    2
    Ettiği Teşekkür
    98
    118 mesaja 501 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Zeynep işten ayrılır mı, Halit'in yanına gider mi?
    Benim için iki ihtimal de mantık dahilinde.
    1. ihtimal: Sevgili aslanselda 'nın belirttiği gibi Zeynep'in savaş maskesini yüzüne takıp "ben de zaten eğlence olsun diye seninle takılmıştım. Senden aldığım maaşı çatır çatır yeni aşklarla yerim" diyerekten Alihan'ın asistanlığına devam edip, bedensel varlık- ruhsal yokluk ile Alihan'ı çıldırtması. O kadar yakınında olup, aslında o kadar yakınında olamamak delirtir Alihan'ı. Onca olana rağmen Zeynep'in hiçbir şey olmamış gibi işine profesyönelce devam etmesi, Alihan'da "bu kız benim onu sevdiğim gibi sevmemiş beni, nasıl olur yaaa?" diye kafayı yemesine de neden olur.

2.ihtimal: Dün de yazdım Zeynep'in "senin peşinden koşup, oyunlar yapmak beni bir süre mutlu etti ama seni elde ettim, bitti." lafının üstüne Alihan'la hiçbir şey olmamış gibi çalışmayı gururuna yediremeyip, "benim zateeen kapı gibi eniştem var" diyerek basıp istifayı, Halit'in yanında işe girmesi. Ki Yıldız- Halit- Halit'in ailesi üçgeninde olaylardan tamamen bağımsız kalan Zeynep, böylece onlarla iletişimde olurken, Alihan- Halit ortaklığı sebebiyle Alihan'la da görüşmüş olur.

Hepsinden öte biz burada bir dolu kafa patlatıyoruz ama belki de bir sonra ki bölüme hiç beklemediğimiz şekilde olayları bağlayacaklar, kim bilir?
    Dizide en klişe beklediğimiz şeyler, gayet klişenin dışında işleniyor.

Durum:
    GULBEYAZ76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Sedef Avcı
    Konular
    10
    Ettiği Teşekkür
    11
    79 mesaja 222 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Hakan'ı, diyaloğlarını ve amacını anlayan beri gelsin. Bu bir de yakın arkadaş di mi? Alihan'ın atak geçirdiğinde içtiği ilaçlarına kadar biliyor da bunu tetikleyecek doneleri bilmiyor mu? Biliyorsa Alihan'ın ruh haline dinamit koyup "bence sen benden etkilendin" demesi de aptalca. Alihan senden ve söylediklerinden etkilenmedi Hakan için rahat olsun git evine zıbar. O sadece sindirim sorunu yaşıyor o yüzden yukarı koştu cır cır olmuş, adam gibi bir dost olsan kahve yapmanı, leblebi yedirmeni falan beklerdik ama hayaller bir dost gerçekler gamsız Hakan.

Durum:
    Berker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    ne sen sor ne ben söylyim
    Konular
    15
    Ettiği Teşekkür
    98
    51 mesaja 76 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    11 Mesaj

Alıntı barçın Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mehmed
    insanlık suçu
    tehlikeli karım
    masum değiliz
    adı zehra
    yasak elma
    avlu

eskiden eylül sezonun da başlayan diziler son yıllarda ikinci yarıya kaydırıldı. yukarıda saydığım 7 diziden sadece 3 tanesi tuttu. bunlardan biride yasak elma . 1. bölüm ortalama bir oran alırken 2. bölüm ile 5 reyting barajına girerek bence sezon sonunu garantiledi. hikaye güzel ve tempolu . yukarıda saydığım dizilerden şahsi olarak avlu ve yasak elmayı beğendim.

med yapım sınıf atlama dizilerini çok güzel işliyor. adını feriha koydum . güllerin savaşı bunların en başarılı örnekleridir.

yıldızın hikayesini ilgi çekici olurken diğer kız kardeşin hikayesi çok sıkmadı beni. yer yer kiralık aşk teması olsa da rahatsız edici boyutta değildi. sezon sonuna kadar izleyeceğimiz 9 veya 10 bölüm kaldı. 2. sezonda tutunmak için elverişli bir bölüm sayısı. 1 sezonu 30 bölüm sürdürmek yerine 12-13 bölümde kapatacaklar. o yüzden bu şanslarını iyi değerlendirip tempoyu düşürmezler ise 2. sezon yüksek ihtimal 5 bandında devam edecektir.
    bu yorumu 2. bölüm yayınlandığında yapmıştım :) bildiydim böyle olacağını
    dün akşam oturup 6 bölümü arka arkaya izledim. evet ağır işsizim. :)
    2. sezon garantilendi artık aldığı reytingler şahane 6 bandında şuan eğer şubat ayında olsaydık çok rahat 8 bandına gelirdi. malum bütün dizilerde düşüş var havaların güzelleşmesiyle.

fazilet hanımdan sonra iki kızın hikayesi tutmaya başladı ekranlarda hatta yasak elma solladı. eğer konu tamamen yıldız üzerinden yürüse bu kadar başarılı olurmuydu tartışılır. her ne kadar zeynep alihan sahnelerini atlaya zıplaya geçsem de çok ciddi bir kitle tarafından sevildiğini biliyorum.
    aslında yıldız başta gayet masumdu ve bu şekilde devam ederekte halit ile evlenebilirdi .

ama ani bir senaryo değişikliğine gidilmiş. halit e o kadar hatasız şekilde yaklaşmışken saçma sapan bir kıskandırma mevzusu için o güvenlikçi kuzeni başına bela etti. sonuçta yıldız o kıskandırma olayı olmasa da halit ile beraber olmabilirdi.
    o yüzden yetersiz geldi bana o setap. eğer en başında halite yaklaşmak için bunu yapma altı doldurulurdu. ama böyle sırıttı gözümde.

o adam hapisten çıkacak ve bela olacak başına yıldızın tehdit para olaylarına girecek. belkide halit öğrenecek ve olaylar patlayacak.

ama tekrar dediğim gibi o adam olmasada zaten halit ile evlecenecekti. ilerde sorun yaratmak için sonradan eklenmiş bir karakter oldu.

dizi çok güzel gidiyor. ender sahneleri muhteşem. yıldız halit sahneleri kararında ilerliyor. 2. sezonu tahmin edemiyorum.
    ne sahneydi be...

Durum:
    nazella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Ferhat&Aslı Aslan <3
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    217
    69 mesaja 186 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    1 Mesaj

Alihandro ismini kim bulduysa onu tebrik etmek gerekir cuk olmuş

Alihan ve Zeynep ayrılığı beni acayip sevindirdi fazla tatlış ilerliyordu ilşkileri Çatişma lazımdı hele bu ayrılığın 3cu şahis ve entrika yüzünden olmamasını daha da sevidm alihan Lal aka Ex girlfriendi one atarak ayrılsaydı ona kizardim ama şimdi mis gibi ayrılık izledik :popcorn:

Zeynep ponçiğime çok üzülsem de gelecek bölumleri duşundukçe çoğğğğ mesud oluyorum ... Alihanin sürünmesini izlemek büyük bi zevk olacak

Yıldıza gelince naman allhım kiz barbi bebek mısalı taçla evde dolandı yahu ... bu kiz hep bu kadar sığ biri miydi? bumudur? yan gelip yatmak çatır çatır koca parası harcamak??? kendine gel kizim sen kopek balıklar arasina Nemosun ... yıldızın yere çakılışı fena olacak!

Eğer Zeynep işinden istifa edip Halitin yanında çalışmaya başlarsa Halit Zeynebe ilgi duymaya başlayabilir benden söylemesi yani o korkutuğumuz uçgeni tersinden işleyecekler ...

Sayfa 58/200 İlkİlk ... 84854555657585960616268108158 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri