Sayfa 12/16 İlkİlk ... 28910111213141516 SonSon
79 sonuçtan 56 ile 60 arası

Konu: Gülperi - Bölüm Yorumları

Durum:
    hardi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Yer
    Çanakkale
    Konular
    113
    Ettiği Teşekkür
    43
    170 mesaja 245 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    4 Mesaj

Standart Cevap: Gülperi - Bölüm Yorumları

Nurgül Yeşilçay, Gülperi'deki rolüne nasıl hazırlandığını anlattı!
    Ranini tv

Yapımını Tims&B'nin, yapımcılığını Timur Savcı ve Burak Sağyaşar'ın üstlendiği, başrollerini Nurgül Yeşilçay ve Timuçin Esen'in paylaştığı "Gülperi" ilk bölümüyle bu akşam (14 Eylül Cuma) seyirciyle buluşuyor. Başarılı oyuncu kadrosu, ekran başındakileri derinden etkileyecek senaryosuyla çok konuşulacak olan dizi yeni sezonun vazgeçilmez yapımları arasında yerini alacak.

Dizi, Gülperi'nin (Nurgül Yeşilçay) kaybettiği eşinin babası (Tarık Pabuçcuoğlu) tarafından elinden koparılmak istenen üç evladını yeniden kazanmak için verdiği büyük mücadeleyi konu alıyor. Dizide, Gülperi' nin gençlik aşkı aynı zamanda verdiği büyük mücadelede en büyük desteği, avukatı olan Kadir karakterini başarılı oyuncu Timuçin Esen canlandırıyor.

NURGÜL YEŞİLÇAY; "ANNEMDEN ETKİLENDİM" "BİR ANNE ÇINAR AĞACI GİBİDİR!"

İlk bölümüyle bu akşam ekrana gelecek olan Gülperi'de üç çocuk annesini canlandıran güzel oyuncu Nurgül Yeşilçay, rolüne bir buçuk yıl önce hazırlanmaya başladı. Yeşilçay, Gülperi'yi ilk kez anlattı; "Bir anne çınar ağacı gibidir, dimdik güçlü bir şekilde ayakta durur. Bir annenin çocuklarına duyduğu sevgi dünyanın en saf sevgisidir ve bu genelde karşılıklıdır ama bizim hikayemizde öyle değil. Çocuklar annelerine karşı doldurulmuş. Eti ne budu ne diyeceğimiz bir kadının sadece çocuklarıyla değil, koca koca güçlü adamlarla mücadelesini ve onlara kafa tutmasını izleyeceğiz."

Nurgül Yeşilçay, dizi için kendi anneliğinin yanı sıra annesinden de etkilendiğini söylüyor; "Ben sadece kendimden değil, annemden de sıkça hatırladığım, etkilendiğim anlar var. Annem mesela dört çocuk baktı.Çocuklar hep bir şey ister, senin sınırlarını zorlar, yumuşak karnını iyi bilirler. Onları sezgisel olarak yönetmeye annelik denir bence.

Senaryosunu Sema Ergenekon ve Eylem Canpolat'ın, yönetmenliğini Cem Karcı'nın üstlendiği "Gülperi" ilk bölümüyle 14 Eylül Cuma günü Show TV'de ekrana geliyor.

Durum:
    hardi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Yer
    Çanakkale
    Konular
    113
    Ettiği Teşekkür
    43
    170 mesaja 245 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    4 Mesaj

Gülperi dizisinde Karadayı'ya nasıl gönderme yapıldı?

Tims&B imzalı "Gülperi", bu akşam Show TV'de ekran macerasına başlıyor.

Cem Karcı'nın yönettiği dizide, Nurgül Yeşilçay kayınpederi tarafından kendisinden koparılan çocuklarını almak için hukuk mücadelesi veren Gülperi Çetin karakterine hayat veriyor.

Ekim ayında "Müslüm" filmiyle sinemaseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanan Timuçin Esen'i de Avukat Kadir Aydın karakteriyle ekrana döndüren diziyi usta kalemler Sema Ergenekon ile Eylem Canpolat yazıyor. Fatma Girik'li "Gülsüm Ana" filminden yola çıkarak yepyeni bir hikâye oluşturan iki başarılı senarist, "Gülperi"de yine kendilerinin yazdığı unutulmaz dizi "Karadayı"ya da gönderme yaptı.

Gülperi'nin Gaziantep'teki mahkeme sahnelerinde görev alan hakimenin adı "Karadayı"da Bergüzar Korel'in hayat verdiği karakterden dolayı "Hakime Feride" konuldu. Dizinin 3. bölümünde görev alan avukat Kadir'in savcı arkadaşının adı da yine "Karadayı"da Yurdaer Okur'un canlandırdığı rolün adı olan "Savcı Turgut" oldu. Sema Ergekon ile Eylem Canpolat daha önce yazdıkları projelerde de karakter adlarıyla benzer göndermeleri yapmıştı.

Birsen ALTUNTAŞ-MEDYATAVA

Durum:
    dreams_blue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    ♥ OnEl Yahu ! &#128
    Konular
    3
    Ettiği Teşekkür
    5
    14 mesaja 15 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    0 Mesaj

yaa şu hasanın 16 yaşındaki imajı
    keşke 18 olsaydı..
    yaa cocuk 18 olunca sacları dana yalamış gibi olacak

Durum:
    suzi67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    aachen
    Konular
    3
    Ettiği Teşekkür
    143
    21 mesaja 47 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Mehabalar diziyi yaeidan izlemeye basladim. Tekrarini hemen verdikleri icin izleyemedim yerleri izliyorum su anda.Reklam arasinda basliga bir bakayim dedim ve geldim. dizi güzel gidiyor bence. Favori dizim arasina girdi. Karakter leri daha sonra bir ara gelipyazarim herhalde. Iyi forumlar ve yorumlar.

Durum:
    hazanyagmuru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Yer
    Zeyno - Memoli
    Konular
    1
    Ettiği Teşekkür
    46
    61 mesaja 101 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    4 Mesaj

Diziyi sevdim. Nurgul Yeşilçay'a anaç roller zaten çok yakışıyor. Umarım dizi Show'a göre yeterli izlenmeyi alır. Sadece Show değil diğer bütün kanallar artık beş share altındaki dizileri kaldırıyor ama bu konuda Show daha acımasız. Duyduğuma göre Meleklerin Aşkı' da bitiyormuş birde çok izleniyor diyorlardı reytingleri iyi deniyordu ama o da final veriyor. Daha Darısı Başımıza yeni final olmuşken sırada Meleklerin Aşkı var demiştim kanal beni yanıltmadı.Kanal resmen dizi çöplüğüne döndü! İşletmenin bünyesi kaldırmıyorsa ne diye dizi alırsın acaba koy Güldür Güldür'ü olsun bitsin! Neyse sözün özü umarım bu dizi aynı kaderi yaşamaz çünkü gerçekten beğendim Timuçin Esen'i de Nurgul Yeşilçay'la yakıştırdım çok naif sevecek Gülperi'yi. Kendisini Gurbet Kadını'ndan hatırlıyorum. Tarık Papuçuoğlu'na kötü adam olmak yakışmamış bence ama dizi güzel. İyi şanslar.

Sayfa 12/16 İlkİlk ... 28910111213141516 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 59 kullanıcı var. (3 üye ve 56 konuk)

1. YONCA_ÇINAR,
  2. archeologue,
  3. keii

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri