Sayfa 12/17 İlkİlk ... 28910111213141516 ... SonSon
168 sonuçtan 111 ile 120 arası

Konu: Çukur - Bölüm Yorumları

Asistan fifi92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    34970483

Alıntı Tiger Stormy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet pasta konusu oyleymis.
    Yarin ben yeni bölümü izleyemiycem zira netflixte bi diziye sardim 180 bolum olur kendileri.
    2 gunde 60 bolum bitirdim, yarin da cukur yerine onu izliycem.
    Deli gibi özlemişim cunku. O varken cukur izlenir mi.
    Sonra puhudan emrah sahnelerine bakarim bu kadar.

Doğru yolu bulmuşuz valahi bende birkaç dizi var uzun zamandır onlara sardım dediğin gibi bilmem kaç bölümü bir günde izleyip bitire bilmek mümkün

Yoksa şimdi tvde olan diziler allah koruusn ömür törpüsü vallahi sabrı olan izlesin bişey demem ama ömürden gidiyor 😃 yazık

Asistan blgzkc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    ...
    Tecrübe Puanı
    42949684

Alıntı ANTİKA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bundan daha kötü bir bölüm olabilir mi dediğim anda daha hatta daha kötüsünü yazmayı başarıyor yazan arkadaş gerçekten büyük başarı.

Bölümün amacı neydi şimdi? Nedretin kapıya dayanmasının, boş boş konuşup o tetiği bir türlü çekememesinin, araya komiğimsi medetin girmesinin, sultanı vurmasının, giren kurşunun bir türlü çıkarılamamasının, İdris’in karısı ameliyattayken sorgusuz sualsiz saadeti almasının, saadetin nereye çekerlerse oraya gitmesinin, sultanın kötürüm kalmasının ve daha bir sürü sahnenin, saçmalığın amacı neydi?

“Bakın aslında Vartolu, Salih olacaktı ama Koçovalılar yüzünden olamadı” dedirtmek miydi? Ben öyle anladım çünkü. Önce Nedret elinde silahla salak salak oyalandı durdu ardından Sultan olaya maydanoz oldu, Selim atar yaptı, Yamaç git dedi son olarak İdris Saadeti aldı götürdü. Ve finalde yine Küçük Emrah mode on’a geçildi “bize mutluluğu çok görenlerden bla bla… Sırf Vartoluyu tekrar karanlık tarafa geçirmek ve ikinci intikam planında bu sefer haklı çıkarmak adına Nedret bile haklıyken haksız duruma düşürüldü ne kadar zorlama şey varsa yazıldı. O yazılan zorlama noktalara da başta Nedret olmak üzere Koçovalılar kondu. Nedret gibi mağdur bir karakter suçlu, Vartolu Medet gibi suçlu karakterler mağdur durumuna getirildi. Vartolunun bugüne kadar yaptıkları, o abartılı hikayesi yüzünden çoğu izleyeni hiç mi hiç rahatsız etmemişti zaten bundan sonra da hiç etmez artık “nedret kaşındı onlar da kendilerini korudular” derler çünkü neden demesinler tablo aynen öyle görünmüyor mu bakınca?

Sultan niye vuruldu o kadar kişi varken dizide birde kötürüm kaldı falan. Salih’i haklı çıkaralım demişler ve bunun için de onu cehenneme gönderen kadını seçmişler. Gerçekten çok akıllıca… Hangi tarafa diyoruz şimdi “Salih intikam almakta haklı, Medetini harcıyorlar matmazel” diye… Neyse, diyen istediği tarafa desin benim için en dokunaklı belki de tek anlamlı iki sahne vardı. Biri Acar’ın Celasun’un kardeşleriyle babasızlıklarını konuştuğu sahne, diğeriyse yine Celasun’un annesiyle Nedret’in eşsizliklerini konuştukları sahneydi… Anlayan anlamış, aklı vicdanı olan herkesin kalbine dokunmuştur eminim.

Bir de şu Vartolunun Yamaç’a söylediği “çukur bana muhtaç olsun” muydu neydi o cümle, ona takıldım ve tıpkı Mert’in Sarp’a sorduğu gibi sormak isterdim senariste “bunu gerçekten yapacak mısın devrem” diye? Gerçekten Nazımın boyunduruğu altına giren, büyük bir ihtimalle onun kirli işlerini yapacak olan kişiye muhtaç edecek misin, Yamaç’ın geldiğinden beri düzeltmek için canını dişine taktığı yeri? Evet, bende Salih mutlu olsun, sevdiği kadınla bir şekilde çukurda yaşasın isterim. O kadar insanını katletti çukurun, onu kimse bağrına basamaz elbet ama iyi kötü babasına kardeşlerine yakın yaşar gider. Ancak karakteri tekrar aylar öncesine götürecekseniz olmaz o iş. Vartolu zaten Salih olacaktı nedret gitmeyip sultan vurulmasaydı olayı bu şekilde çapaklandırmasaydınız. Zorlama şekilde kötü bir yola girip saçmaladınız ve eğer Yamaç ya da Çukur Vartoluya muhtaç olacaksa bence Yamaç sevenler olarak muhittin abi ve ekibi gibi dağılabiliriz hatta Yamaç gider yalvarır ona, o bir kez bile Yamaç’a minnetini belirtmemişken…

Evet, minnet demişken ben Salih’ten son bölümdeki sağol dışında bir minnet kelimesi duymadım sanırım bugüne kadar. İnsan bir kere bile Yamaç’a “sayende hayattayım” falan demez mi, “haklısın seni ateş çemberinde bıraktım bırakmamalıydım” demez mi? Bir de ısrarla hala çocukluğuna gidip örnek veriyor laf baykala kahramana gelince. Ne kadar acındırdınız bu karakteri haddi hududu belli değil. Kimliğini erkenden ortaya çıkardınız sonra da Salih olarak koyacak yer bulamadınız. Yamaç’ın ona yaptığı iyiliklerinde hiçbir önemi kalmadı tekrar başa döndük. Vartolunun abisi olduğunu öğrendiğinde başında ağlayan Yamaç’a karşılık, ona karşı hiçbir iyilik yapmamış üstüne üslük tekrardan savaş baltalarını çıkarmış bir Vartolu çıkardınız meydana tekrardan… Arkadaş bu karakter önceden Baykal’dan emir alıyordu şimdi de Nazımın emrinde olacak muhtemelen, onun verdiği parayla parlattı silahını çünkü. Onun yerine babasının oğluyla bir olup ondan akıl alsa olmuyor muydu yani? Senaryoyu sakız gibi uzatayım dersen olmuyormuş demek gördük bunu bölümde…

Salih Saadet ikilisine gelirsek aralarında bir uyum var kabul ediyorum ki bu uyum Yamaç Sena’da da var ancak ben bu çiftin ilişkisini benimseyemiyorum en başından beri çocukluk aşkı tabirini benimseyemeyen biri olarak… 9 -10 yaşına kadar sokaklarda beraber oyun oynayacaksın, yıllar sonra gözündeki kırmızılık olmasa tanımayacaksın ama aşıksın öyle mi? Ya da Salih, o da zaten zor bir hayat yaşamış bir de Medetle konuşmalarından pek de uslu durmadığını anlıyoruz zaten ki önceki bölümlerde Yıldız’a asılan ve yatağında bir kadınla uyanan da kendisiydi ve pek saadeti düşünür bir hali yoktu. Nasıl olduysa türkülerle, kiraz ağaçlarıyla falan aşk oldu. O uyumla da inanan inandı. Yalnız Saadet nasıl ezik bir ve tutarsız bir karakterse onu izlerken hem uykum geliyor hem sinirleniyorum. Adamın kimliğini öğrenince ölmek istedi, öldüğünü öğrenince hiçbir şey yapmayıp mezarına çiçek bıraktı. Önce istemeyip halasına gitti sonra kapısına gelince de onunla evcilik oynadı. Anne dediği kadın can çekişirken kırlarda piknik yapmakta bir sakınca görmediği gibi idris gelince gitmekte de bir sakınca görmedi. İdris babasının da işi gücü yok peşine düşüyor bunun karısı hastanedeyken. Yine hastane sahneleri, giyilen o mavi önlükler... Onlarda mavi önlük bende mavi ekran error yanıp sönüyor filan neyse…

Gelelim Yamaç Sena ikilisine… Yahu bir çift bu kadar sığ, bu kadar boş ve özensiz yazılabilir mi? Geçen haftaki diyalogları rezaletti zaten hep aynı replikler “delisin sen” “seni kurtaracağımı biliyordun değil mi?” “seni seviyorum adam, kadın” falan filan… Bu hafta belki daha güzel sahneler izleriz diye düşündüm ama yok adam yazmıyor arkadaş… Hastane köşelerinde küsüp barışan figürandan hallice bir ikili var ortada sadece. Hani Sena’nın derinde yaraları vardı Yamaç bilmiyordu, belki Yamaç’ın evden neden kaçtığını da Sena bilmiyordur. Zor mu bu iki karaktere bir dertleşme sahnesi yazmak, orijinal vurucu birkaç sahne yazabilmek bu çifte? Vartoluya piknik sahnesi yazabilen parmaklar söz konusu Yamaç Sena olunca Sultanın bacakları gibi işlevini yitiriyor herhalde… Sonra da Sena sevilmiyor deniyor, ne yazdı ki senarist bu karaktere sevilsin. İki bölümlük Elvis bile hikayesiyle geldi diziye, Vartoluya koca bir bölüm ayrıldı (önceki bölümler hariç) yaşadıklarını babasına anlatsın diye hatta bölümün etiketi bile Vartoluydu. Ancak bu kadar özenilerek yazılan yan karakterlere karşılık iki ana karakterin de ne hikayesi ne flashbacki hiçbir haltı yok. “Beni böyle bilme istedim” “kim hayatının kontrolünü başkasına verir ki?” “öyle mi sena piki”. Sena’nın Emrah’la yaşadıklarının özeti bu mu yani ya da Yamaç’ın tepkisi? İnsan karısına detaylı şeyler sormaz mı, derindeki yaralarını anlat bakalım demez mi hiç gerçekten anlayamıyorum. Bu iki karakteri yazmamak için özel çaba sarf ediyor resmen geçiştiriyor adam. Anca iki bölümde bir birini vurdur, ameliyat masasına yatır, izleyenlere bu sahnelerle fenalık getir. Başka da bir şey yazma… Mafya dizisi de ama İdris’i ev kedisi, Yamaç’ı da suçlu aklamak için piyon yap. Sultan Kahraman öldüğünde Medet ya da Vartoluyu öldürün demesin ama bacakları gittiğinde yine sütünün hakkından girsin Medet’ten çıksın ve daha bir sürü şey. Sanıyorum bu dizinin de süresi bu kadarmış umarım çok daha fazla saçmalamayıp daha fazla mağdur edebiyatı yapmadan makul bir zamanda bitirirler. Umarım…
    Senaryo saçmalıklarını, güzelim karakterlerin sırf bir karakter uğruna nasıl harcandığını yazmaya gelmiştim ki zaten hepsini en ince noktasına kadar yazmışsınız. Her kelimenize katılıyorum nokta.

Aras Bulut İynemli Rıza Kocoğlu Öner Erkan gibi üst düzey oyuncuları bünyesinde barındıran ama bu üç adamın hakkı olan senaryoyu veremeyen emeklerini harcayan dizi.

Oyuncu Tiger Stormy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    <...> YaSen <3
    Tecrübe Puanı
    42949674

Bu hafta emrah kimi dövüyor kosemize geldik...
    Bence nazimin "babamizi oldurdu" diye onune attığı bir piyonu.

Yer
    <...> YaSen <3
    Tecrübe Puanı
    42949674

Nette emrah yamaci taklit ediyo diye cok yorum var.
    Tek cvbim bi soru seklinde: gökkan bey siz napiyosunuz??
    Bu yorumlarin gelecegini bilmelisiniz.
    Yamac bir cukurlu, dolayisiyla rap muzik yamacla özdeşleşti artik.
    Oysa emrah tanidigimiz kadarıyla klasik müzik seven biri bir de senaya ozel buklum buklum sarkisi var...
    Mozarti en azından solo dinlemeli diyorum yani ben cezanin yazdigi sozleri de ekleyince evet yamactan bagimsiz orjinal bi karakter olmuyo.

Bide sultan dusununce ne nedret ne de medetin kurbanı.
    Sultanı karga tulumba tasiyolar, sakat kalmasına yanlış ilk yardım sebep oldu dolayısıyla
    Selim ve kemal. Yani onlari gordum diye hatırlıyorum açıkçası bolumu yeniden izledigimde de
    Emrah sahnelerine dikkat ettim daha cok

Yer
    <...> YaSen <3
    Tecrübe Puanı
    42949674

Netflixe niyetlendim ama misafirlige gittik ve cukur izledik.

Bizim porikliden basliyim. Emrahimiz alpimizin sahneleri cok abartiliydi.
    Bazi şeyleri gereksiz yere yapıyor. Mesela magazadaki adama cildirmasi gereksiz degildi karakterini dusundugumuzde. Ama
    Senaya neden oyle blof yapti? Altinda kotu anlamlar ariyorum

Yamac her zamanki gibi merhametli. O böyleyken
    Sultanin bacaklari felc halde bile hurrem sultana tas çıkarır casina entrikalar cevirmesi bana
    Yamacin melihanin oglu olduğunu soyluyor. Bosuna bu hale konusu uzatilmiyor kadın oldugu halde ve
    Selim-alico sahnesi yazilmiyor...

Guzel gidiyor bolum iyi ki izlemisim. Yarin daha dikkatli izlerim tabi ev sahiplerinin yorumlari falan eksik olur 😂😂

Cemille sadisi evlendirecekler vah vah... Burdan bi memati-gamze senaryosu cikar malum
    Kurtlar vadisi epey bi ilham kaynağı cukur ekibi icin...

Nazim selimin videosunu selime iade etti. Selimin alicoyla dertlesmesi uzerine bu sahne,
    Selimin kimligini bagiriyor... Bide demez mi "eee nolmus cemil yatak odamiza girmişse" 😂😂😂

Set Görevlisi
    Yer
    Yurtdışı.
    Tecrübe Puanı
    0

Benim ilgi alanım olan saadet ve vartolu için kısa bir söz söyleyip çıkacağım ya cemil’le saadet bir şekilde evlenir buda demektir ki iki taraf içinde bu aşk biter sanmıyorum saadet’in geri adım atacağını evlenirse ve böyle bir klişeye girmezler sanki durum vartolunun saadet’i himayesine ya da saadet’in vartolunun kıymetini anlaması ona dmnmesi için bir sebep evlilik olmasa da vartolunun yanına döner gibi ve sürekli bahsettikleri hayal de iki çocuk var o fokurdayan çay kiraz ağacı vesaire bunların boş laflar olduğunu sanmıyorum er ya da geç sanki. Sonu nasıl biterse bitsin çocukları olacağı ve bi iki iyi anı biriktireceklerini düşünüyorum herkese iyi gecelerrr

Asistan ANTİKA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Tecrübe Puanı
    42949685

Alıntı blgzkc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senaryo saçmalıklarını, güzelim karakterlerin sırf bir karakter uğruna nasıl harcandığını yazmaya gelmiştim ki zaten hepsini en ince noktasına kadar yazmışsınız. Her kelimenize katılıyorum nokta.

Aras Bulut İynemli Rıza Kocoğlu Öner Erkan gibi üst düzey oyuncuları bünyesinde barındıran ama bu üç adamın hakkı olan senaryoyu veremeyen emeklerini harcayan dizi.
    Teşekkür ederim. Benim de tek temennim dizinin bir an evvel sona ermesi ve bu başarılı oyuncuları daha akıllı adaletli senaristlerin yazdığı senaryolarda görmemiz.

Yer
    <...> YaSen <3
    Tecrübe Puanı
    42949674

Sahneyi dikkatli inceleyince emrahin kursunu yakalamasi aşırı sacma geldi.
    Cüneyt arkinliga gerek yok, dogru duzgun yazin emrahi yeter.

Set Görevlisi
    Yer
    Yurtdışı.
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Tiger Stormy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Netflixe niyetlendim ama misafirlige gittik ve cukur izledik.

Bizim porikliden basliyim. Emrahimiz alpimizin sahneleri cok abartiliydi.
    Bazi şeyleri gereksiz yere yapıyor. Mesela magazadaki adama cildirmasi gereksiz degildi karakterini dusundugumuzde. Ama
    Senaya neden oyle blof yapti? Altinda kotu anlamlar ariyorum

Yamac her zamanki gibi merhametli. O böyleyken
    Sultanin bacaklari felc halde bile hurrem sultana tas çıkarır casina entrikalar cevirmesi bana
    Yamacin melihanin oglu olduğunu soyluyor. Bosuna bu hale konusu uzatilmiyor kadın oldugu halde ve
    Selim-alico sahnesi yazilmiyor...

Guzel gidiyor bolum iyi ki izlemisim. Yarin daha dikkatli izlerim tabi ev sahiplerinin yorumlari falan eksik olur 😂😂

Cemille sadisi evlendirecekler vah vah... Burdan bi memati-gamze senaryosu cikar malum
    Kurtlar vadisi epey bi ilham kaynağı cukur ekibi icin...

Nazim selimin videosunu selime iade etti. Selimin alicoyla dertlesmesi uzerine bu sahne,
    Selimin kimligini bagiriyor... Bide demez mi "eee nolmus cemil yatak odamiza girmişse" 😂😂😂

Merhaba kusura bakmayın Gamze Memati senaryosundan kastınız nedir? Örnek olarak verdiğiniz çiftin hikayesini bilmiyorum yasak aşk falan mı sevgiler iyi akşamlar

Bu arada ben Vartoluyla Saadet’in bir şekilde yollarının kesin kesiceğine inanıyorum şöyle bu Cemil durumu iki sebeple ortaya atıldı ya tamamiyle Saadet ve Vartoluyu ayırmak Saadet’i Cemil’le evliliğe Vartoluyu karanlığa atmak için ya da Saadet’in kendi isteğiyle ya da Vartolunun iknasıyla ona döneceğine işaret bence. Yoksa bu evlilik durumu öylesine oldu bitti kapandılık bir durum değil beraberinde hikaye getirecektir diye düşünüyorum. Saadet’le Vartoluyu seven biri olarak spoiler gözümüze sokuldu. Bir oğullarının garantisini verebilirim o kiraz vesaire detayları gibi. Sonunda kavuşamayacaklarını da düşünüyorum Vartolu ölür sanki. Ama mutlu oldukları anlar da olur. Sadişte bu Cemil’le evlilik olmazsa Vartoluya kaçar ve onun tarafında durur hep ( tabi ailesine git gel yapar vs ama) bence bu yüksek ihtimal çünkü Saadet’in de bir patlaması olacaktır Cemil durumunda Vartolu gel benle gibi tavır gösterirse ona döner gibi.)) Bir yerden sonra ailesine karşı gelecektir dayak hakaret azarlama son hamle olarakta evlilik bir yerden sonra Sadiş bile olsan çatlarsın.

Yer
    <...> YaSen <3
    Tecrübe Puanı
    42949674

Tupludeki vartolunun parodi hesabi,
    Dilan uzerinden makyaj malzemesi reklami yapildigi sahnenin altina "cok guzel ben de sadis yengenize alicam" yazmış

Ben sadisi seviyor sayilirim, senaryo mematigamzeye donerse de hos olur benim acimdan vartolu-sadis ama sonlari benzemesin. Memati de gamzeyi seviyodu ama gamze para icin onunla birlikte oluyodu basta. Sonra gerçekten asik oldu ama memati onu affetmedi gamze de fuat diye bi adamla evlendi ve fuat onu oldurdu klasik kv senaryosu iste kadınlar mutlu olamaz... Ama gamze mematinin efsanevi askiydi fanlar da en cok gamzeyi yakıştırır memati ye. Simdi sadis zorla cemille evlendirilirse ikisi de mutsuz olacak. Sadis vartoluyu seviyor cemil ayseyi. Tamam ayse namuslu kadinmis escinsel de olsa kocasina ihanet etmiyo ama cemil cosacaktir. Eninde sonunda abisinin basina gelen anlaşılacak. Ve cemil dedigin gibi vartolunun tarafina gecebilir. Simdilik emrahi takip ettigimden cemil konusu ilgimi cekmiyor artik ama soyle bi durum... Emraha adamları kardesi nazim ayarladi eyvallah. Dolayısıyla vartolunun adamlarını da emrah ayarladı ama emrahi tanidigimiz sahne laboratuari havaya ucurdugu sahneydi bizim. Neden şimdi tozcularla ayni masada? Emrah ya şimdi delirsin ya da sonsuza kadar delirmesin. Vartoluyu komik bulsam da sultani haksız bulsam da eninde sonunda vartolu toz dedikleri o zehir isiyle ugrasiyor ve benim bu karakteri sevmem mumkun degil tamamen. Bi an once emrah silkelensin ve kendine donsun. Artik annesinin sayesinde mi olur bu bilmiyorum. Ama guzide emrahla senanin oz kardeş oldugunu açıklarsa emrah istemediğimiz sekilde gelişen bu koalisyondan siyrilir gibi. Ama şimdilik kucuk beyefendi cilik oynayacak o da. Simdiden biraderinin deyimiyle "hirpaniliginden" kurtulmaya başladı. Ama emrah nazima ihanet etmek bi kenara bilakis kardesiyle kotu adami oynarsa aralarina selimin de katılması an meselesi. Adam her an ihanet etmeye hazir.

Medete sinir oldugum tek sahne doktora "gaz zehirlenmesi" diye israr etmesiydi. Siz hem dunyanin en buyuk pisligi olan o lanet zehri uretin hem de doktoru o duruma sokun. Zaten doktorlarin ugradigi muamele ayan beyan. Bide doktorlar isyan bayrağı cekmesin cukur dizisine? Ama bu sefer hakli olurlar cunku iki medet ovduk diye zeytinyagi gibi uste çıkamaz o da. Pislik uretiyorsun ve pislik ureten pisliktir. Sultan anayi vurdum diye üzülüyorsun biraz da gencleri zehirledigin icin uzul. O insanlarin hayati karar miyor mu ha?

Sayfa 12/17 İlkİlk ... 28910111213141516 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Yer imleri

Yer imleri